Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

> >

Έχω ένα προβληματάκι … Έχω εγκαταστήσει το clone DVD mobile στον υπολογιστή μου και μετατρέπω το video ts από μια ταινία σε avi για να το βάλω στη συσκευή. Επιλέγω φυσικά και υπότιτλους αλλά στη κινητή συσκευή ενώ παίζει η ταινία κανονικά και με ήχο δεν έχει υπότιτλους. Ξέρει κανείς καμία λύση ????\

 

καμια λυση και για μενα????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

e .. tote "agorase" thn 1.1.8 pou htan mono gia '03 .. kai oxi '05 ;)..emena mou kollouse gt exw to mio ... (' 05) ... :)ara logikotata esy den 8a exeis prob..

 

 

μολις εβαλα την 1.1.8 δεν το εχω ψαξει ακομα αλλα φαινεται πολυ ωραιο εχει ενα σωρο λεπτομερειες, και μου αρεσουν οι γραφικοι πινακες του φτανει μονο να μην κολλαει

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ένα μικρό freeware για να διαχειρίζεστε τις playlist

στο Windows Media Player Mobile

 

GA Playlist manager

 

 

Για να το κατεβάσετε χρειάζεται δωρεάν εγγραφή στο gadgets app net.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά μου είναι πρακτικά αδύνατο να διαβάσω και τις 56 προηγούμενες σελίδες για να βρω αυτό που με ΚΑΙΕΙ!!!

 

Ψάχνω για σοβαρό και αξιόπιστο πρόγραμμα που ηχογραφεί τις συνομιλίες μου. Ανγκάστηκα να πάρω άλλο τηλέφωνο και να ηχογραφώ από κει αλλά μου το σπάει σε αρχεία του λεπτού και πρέπει συνάχ4εια να κάνω τις ίδιες διαδικασίες...

 

Είναι ανάγκη - και δεν υπάρχει τίποτα το παράνομο στη μέση - να βρω οπωσδήποτε έναν τρόπο να ηχογραφώ (καθαρά και ξάστερα) τις συνομιλίες μου.

 

Καμιά λύση;

 

Δοκίμασα κάποια προγραμματάκια (ούτε πως τα λένε δεν θυμάμαι) αλλά ενώ η φωνή μου ακουγόταν κανονικά, ο άλλος έμοιαζε να μιλάει από Θεσσαλονίκη!

 

HELP!

 

Καμιά δοκιμασμένη και ικανοποιητική λύση;

Link to comment
Share on other sites

...............

 

:offtopic: Νομίζω ότι τελευταία είναι συχνό το φαινόμενο των κενών μηνυμάτων.

Γιατί??

Αν κάποιος αποφασίσει ότι τελικά δεν θέλει να γράψει κάτι , ας πατήσει back και τέλος.:offtopic:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ισως σε βοηθησει το LivePVR.θα το βρεις σιγουρα στο iphone ή pm me να στο στειλω.εχει δυνατοτητες εγγραφης συνομιλιας,σημειωσεων και συναντησεων...

 

για μας τους συγγενεις με τα 2003 δεν εχει live pvr ή κατι παρομοιο?:hunter:

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΓΙΑ 2003SE.

ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

 

παιδια συγνωμη αλλα δεν ξερω κατι αντιστοιχο με το Livepvr για 2003:( θα το εχω ομως υποψιν μου και αν βρω κατι εδω ειμαστε:)

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Μπορείτε να μου θυμήσετε ποιά είναι η εφαρμογή που βλέπουμε τι εκτελείται στη συσκευή (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πώ) και να το τερματίζουμε? :)
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Μπορείτε να μου θυμήσετε ποιά είναι η εφαρμογή που βλέπουμε τι εκτελείται στη συσκευή (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πώ) και να το τερματίζουμε? :)

 

υπαρχουν πολλες εφαρμογες που μπορουν να σε βοηθησουν σ'αυτο,αλλα και οι εργοστασιακες ρυθμισεις.μπορεις να πας εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/μνημη και εκει να δεις ποιες τρεχουν και να τις τερματισεις.επισης εγω χρησιμοποιω το ilauncher και εχει εικονιδιο διαχειρισης μνημης,μπορεις να δεις και καποιο προγραμμα task manager etc:)

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση φιλε, υπαρχει μια εκδοση που κανει σε ολες τις wm2003 συσκευες και μια για wm5.Αλλα παιδια που το εχω στειλει το ηθελαν για s100.

 

Κιομως.... δεν λειτουργει καμια εκδοση με το 2020, ουτε αυτη για τα 2003 (οσο τα ειχα) ουτε για τα 2005. Εχει να κανει με το hardware της καθε συσκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Μπορείτε να μου θυμήσετε ποιά είναι η εφαρμογή που βλέπουμε τι εκτελείται στη συσκευή (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πώ) και να το τερματίζουμε? :)

 

δοκιμασε αυτο ειναι free

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα δεν ξερω κατι αντιστοιχο με το Livepvr για 2003:( θα το εχω ομως υποψιν μου και αν βρω κατι εδω ειμαστε:)

 

Υπάρχει και θα το βρείτε εδώ. Είναι κορυφαίο και μόνιμα εγκατεστημένο στο G500 μου.

 

Στα γνωστά τα στέκια μπορείτε να το "αγοράσετε". :)

Link to comment
Share on other sites

Me poia efarmogi mporw na exw anagnwrisi grafis sto ppc mou?
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ισως σε βοηθησει το LivePVR.θα το βρεις σιγουρα στο iphone ή pm me να στο στειλω.εχει δυνατοτητες εγγραφης συνομιλιας,σημειωσεων και συναντησεων...

 

Ευχαριστώ για την προσπάθεια αλλά ...τσου!

 

Ηχογραφεί εμένα αλλά ο άλλος...

 

ΟΥΦ!

 

Καμιά λύση δοκιμασμένη που να σας ικανοποιεί απόλυτα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και θα το βρείτε εδώ. Είναι κορυφαίο και μόνιμα εγκατεστημένο στο G500 μου.

 

Στα γνωστά τα στέκια μπορείτε να το "αγοράσετε". :)

 

φιλε demon για αλλη μια φορα ΕΓΡΑΨΕΣ!

το δοκιμαζω μια ωρα τωρα και δουλευει μια χαρα, ο αλλος ακουγεται λιγο χαμηλα αλλα καθαρα, θα δω μηπως ψιλοκολλαει και το ππσ αλλα αυτα ειναι λεπτομερειες!

απολυτα λειτουργικο και για το 2020i Enema αρκει να ...κατεβασεις ;) την unsigned εκδοση, μονο αυτη μου δουλευει

thanks demon :up: :up:

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε demon για αλλη μια φορα ΕΓΡΑΨΕΣ!

το δοκιμαζω μια ωρα τωρα και δουλευει μια χαρα, ο αλλος ακουγεται λιγο χαμηλα αλλα καθαρα, θα δω μηπως ψιλοκολλαει και το ππσ αλλα αυτα ειναι λεπτομερειες!

απολυτα λειτουργικο και για το 2020i Enema αρκει να ...κατεβασεις ;) την unsigned εκδοση, μονο αυτη μου δουλευει

thanks demon :up: :up:

 

Χαίρομαι που βοήθησα. :)

Μια διευκρίνηση μόνο... Το πως και αν γράφει την φωνή του άλλου γενικώς να ξέρετε ότι οφείλεται αποκλειστικά στο ίδιο το pda. Είναι θέμα hardware. Όποιο πρόγραμμα και αν βγει θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα. Έχω κάνει εκτενείς δοκιμές πάνω σε αυτό. Στο G500 που έχω αυτή τη στιγμή ηχογραφεί την φωνή του άλλου ακόμα και όταν μιλάω από οποιοδήποτε bluetoοth handfree, ανοικτή ακρόαση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οντως πολυ καλο το vito!!!και το ωραιο ειναι οτι δεν κανει αυτο το ''μπιπ'' που εκαναν τα αντιστοιχα προγραμματα στα s60 με αποτελεσμα αν ο αλλος ηταν γνωστης να παιρνει χαμπαρι οτι τον γραφεις,ποιο ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο φορματ για αποδοση;mp3;η γνωμη σας που ειναι καλυτερα να μπει;στην καρτα η στην εσωτερικη μνημη;εγω προς το παρων το εβαλα στην καρτα και το βλεπω οκ
Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλο το vito!!!και το ωραιο ειναι οτι δεν κανει αυτο το ''μπιπ'' που εκαναν τα αντιστοιχα προγραμματα στα s60 με αποτελεσμα αν ο αλλος ηταν γνωστης να παιρνει χαμπαρι οτι τον γραφεις,ποιο ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο φορματ για αποδοση;mp3;

 

Εγώ γράφω σε mp3 και στο low quality και είναι μια χαρά! Και εγώ στην κάρτα το γράφω και παίζει μια χαρά. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να βαρένουμε την εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τωρα μολις ειδα οτι μετα απο ενα soft reset μου εβγαλε εναν πινακα που λεει οτι το αρχειο vito..καπως.. δεν μπορει να βρεθει!!οποτε το εβαλα στην εσωτερικη και δεν το κανει τωρα αυτο,λεω για την εγκατασταση του προγραμματος και οχι για την αποθηκευση των εγγραφων
Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις ειδα οτι μετα απο ενα soft reset μου εβγαλε εναν πινακα που λεει οτι το αρχειο vito..καπως.. δεν μπορει να βρεθει!!οποτε το εβαλα στην εσωτερικη και δεν το κανει τωρα αυτο,λεω για την εγκατασταση του προγραμματος και οχι για την αποθηκευση των εγγραφων

 

Στην εγκατάσταση του προγράμματος στην κάρτα είχα και εγώ προβλήματα. Πρέπει να εγκατασταθεί στην μνήμη για να δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλο το vito!!!και το ωραιο ειναι οτι δεν κανει αυτο το ''μπιπ'' που εκαναν τα αντιστοιχα προγραμματα στα s60 με αποτελεσμα αν ο αλλος ηταν γνωστης να παιρνει χαμπαρι οτι τον γραφεις,ποιο ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο φορματ για αποδοση;mp3;η γνωμη σας που ειναι καλυτερα να μπει;στην καρτα η στην εσωτερικη μνημη;εγω προς το παρων το εβαλα στην καρτα και το βλεπω οκ

 

ειτε mp3 ειτε wav η αποδοση θα ειναι η ιδια

γιατι το προβλημα δεν ειναι η ποιοτητα της εγγραφης που ειναι μια χαρα στο mp3 medium που το εχω αλλα στην ενταση εγγραφης της φωνης του συνομιλητη δηλ η εγγραφη που κανει απο το ακουστικο. αυτο για να βελτιωθει μονο μεσω επεξεργασιας σε υπολογιστη με κανενα καλο προγραμμα επεξεργασιας ηχου ωστε και οι χαμηλες συχνοτητες (αν τα λεω καλα) να ανεβουν και αυτες ή αλλιως να ερθουν ολες οι εντασεις στο ιδιο level. αν γινεται αυτο και πως δεν ξερω.

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην εγκατάσταση του προγράμματος στην κάρτα είχα και εγώ προβλήματα. Πρέπει να εγκατασταθεί στην μνήμη για να δουλεύει άψογα.

 

Μάλλον εξαρτάται από το ppc, εγώ το έχω στην κάρτα μνήμης και δουλεύει άψογα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...