Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το flexwallet σταματάει να υπάρχει με την μορφή που το ξέραμε μέχρι σήμερα. η WebIS και η Ilium Software συνεργάστηκαν και έβγαλαν νέα έκδοση του προγράμματος με το brandname της δεύτερης, δηλ. eWallet 6. φυσικά για τους χρήστες του flexwallet που θέλουν μεταβούν στο καινούριο πρόγραμμα γίνεται με πολύ απλά όπως λένε οι ίδιοι.

περισσότερα στην σελίδα του προγράμματος. link

ps1. τέτοιες συνεργασίες αποδεικνύουν πόσο σημαντικά "εργαλεία" είναι οι wallet εφαρμογές

ps2. μετά και την είσοδο της spb στο παιχνίδι με το spb-wallet απορώ πως δεν έχει κάνει ακόμα την εμφάνιση του κάτι αντίστοιχο από την sbsh. ως γνωστόν οι δυο εταιρείες ακολουθούν πιστά η μια την άλλη στους τίτλους....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση σχετικά με τα email στο PPC... ¨Εχω WM5, υπάρχει εφαρμογή να κατεβάζει τα mails από MS Exchange server? Όχι μέσω www εννοείται..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με τα email στο PPC... ¨Εχω WM5, υπάρχει εφαρμογή να κατεβάζει τα mails από MS Exchange server? Όχι μέσω www εννοείται..

δεν χρειάζεσαι κάποια extra εφαρμογή για να το κάνεις αυτό. το ενσωματομένο pocket outlook το κάνει μια χαρά!! θα βάλεις τις ρυθμίσεις του exchange στο active sync (configure server) και στη συνέχεια θα συγχρονίζονται τα mail σου με το λογαριασμό Outlook E-mail....

Link to comment
Share on other sites

Πως όμως? Σαν IMAP πρέπει να περάσω τις ρυθμίσεις? Απομακρυσμένα μποώ από PC να τα δω μόνο αν σηκώσω VPN και μετά μέσω web interface.. Πρέπει να σηκώσω μήπως κάποιο extension του Exchange?
Link to comment
Share on other sites

Πως όμως? Σαν IMAP πρέπει να περάσω τις ρυθμίσεις? Απομακρυσμένα μποώ από PC να τα δω μόνο αν σηκώσω VPN και μετά μέσω web interface.. Πρέπει να σηκώσω μήπως κάποιο extension του Exchange?

φίλε μου σε αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω. εγώ μίλησα μόνο για το ppc. απο κει και πέρα τι ρυθμίσεις χρειάζεται ο ίδιος ο server για να δουλέψει δεν το ξέρω. εγώ χρησιμοποιώ ένα free exchange server και το μόνο που έκανα είναι να βάλω τις ρυθμίσεις του στο ppc μου.

http://live.mail2web.com/

μπορείς να κάνεις μια εγγραφή και να το δεις και μόνος σου. δυστυχώς δεν έχουν ανανεώσει σε exchange 2007 ακόμα, αλλά την δουλειά του την κάνει μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρουμενα Χριστουγεννα παιδες,

Μου κανανε δωρο ενα HTC Touch και τωρα ψαχνω 'μαγαζακια' εκτος του αιβανετ.

Θα με υποχρεωνατε αν με βοηθουσατε...

Ευχαριστω

Salami

Link to comment
Share on other sites

Στο ipmart-forum, παρ'ολο οτι έχω κάνει εγγραφή και είμαι μέλος, δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα. Γιατί;

Μήπως θα μπορούσα να έχω το pocketbreeze 5.3?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο ipmart-forum, παρ'ολο οτι έχω κάνει εγγραφή και είμαι μέλος, δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα. Γιατί;

Μήπως θα μπορούσα να έχω το pocketbreeze 5.3?

 

Σίγουρα έχεις κάνει login; :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Χαρουμενα Χριστουγεννα παιδες,

Μου κανανε δωρο ενα HTC Touch και τωρα ψαχνω 'μαγαζακια' εκτος του αιβανετ.

Θα με υποχρεωνατε αν με βοηθουσατε...

Ευχαριστω

Salami

 

http://forum.ppcwarez.org/index.php

 

Have Fun

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Have Fun

 

καντο ανενεργο το λινκ γιωργο :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

:happy::)

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΔΗΜΗΤΡΗ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

:happy::)

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΔΗΜΗΤΡΗ

 

επισης φιλε μου και καλες γιορτες αλλα και ευτυχισμενος ο νεος χρονος σε ολον τον κοσμο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις μην βαζετε ενεργα λινκς με warez εδω μεσα :confused:

 

σβηστε τα η καντε τα ανενεργα :O

 

κανετε quote με το λινκ μεσα και δεν μπορει να τα αλλαξει ο αλλος μετα:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στο HP (ipaq 2490) όπως και σε όλα τα μοντέλα της, έχει μια εφαρμογή της credant που φτιάχει όσα virtual folders θέλεις (στην πραγματικότητα ένα κρυπτογραφημένο αρχείο που το κάνει mount στο filesystem. Με αυτό τον τρόπο ακόμα και αν χάσεις το ppc ή την κάρτα τα δεδομένα είναι ασφαλή (το software της credant είχει AES κρυπτογράφηση).

 

Υπάρχει κάτι εναλλακτικό που μπορώ να βάλω τώρα που έχω htc?

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο HP (ipaq 2490) όπως και σε όλα τα μοντέλα της, έχει μια εφαρμογή της credant που φτιάχει όσα virtual folders θέλεις (στην πραγματικότητα ένα κρυπτογραφημένο αρχείο που το κάνει mount στο filesystem. Με αυτό τον τρόπο ακόμα και αν χάσεις το ppc ή την κάρτα τα δεδομένα είναι ασφαλή (το software της credant είχει AES κρυπτογράφηση).

 

Υπάρχει κάτι εναλλακτικό που μπορώ να βάλω τώρα που έχω htc?

 

Παρε φιλε μου

το πρωτο (LE) ειναι free

 

http://www.cypherix.co.uk/prods.htm

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμματάκι για να εχω msn, skype, voipbuster?

βρήκα το frings...είναι το καλύτερο ή υπάρχουν και άλλες επιλογες?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμματάκι για να εχω msn, skype, voipbuster?

βρήκα το frings...είναι το καλύτερο ή υπάρχουν και άλλες επιλογες?

 

ευχαριστώ

 

Η άποψή μου για το frings είναι ότι είναι επειικώς άθλιο...με τρελά bugs....ζουζουνίζει από παντού.... υπάρχει ένα άλλο πολύ καλό το οποίο ψάχνω να θυμιθώ... θα το βρω και θα επανέλθω.... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ μέσω MobileBackup ή με κάποιο άλλο πρόγραμμα που προτείνετε να μεταφέρω τα sms μου από μία συσκευή με WM5 σε άλλη με WM6?
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου για το frings είναι ότι είναι επειικώς άθλιο...με τρελά bugs....ζουζουνίζει από παντού.... υπάρχει ένα άλλο πολύ καλό το οποίο ψάχνω να θυμιθώ... θα το βρω και θα επανέλθω.... :)

 

Μου πήρε λίγο παραπάνω αλλά το βρήκα τελικά :)

SJphone λέγεται.... και κάπου (νομίζω και εδώ) υπάρχει και αυτό και οδηγίες λειτουργίας του με voip servers...ακόμη και για εντελώς free τηλεφωνήματα εντός Ελλάδας με τον server του voip discount αν θυμάμαι καλά.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε λίγο παραπάνω αλλά το βρήκα τελικά :)

SJphone λέγεται.... και κάπου (νομίζω και εδώ) υπάρχει και αυτό και οδηγίες λειτουργίας του με voip servers...ακόμη και για εντελώς free τηλεφωνήματα εντός Ελλάδας με τον server του voip discount αν θυμάμαι καλά.

 

ok για να είμαι πλήρης εδώ θα βρεις και τον οδηγό και από που θα το κατεβάσεις και όλα: hxxp://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=407&highlight=sjphone

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

ok για να είμαι πλήρης εδώ θα βρεις και τον οδηγό και από που θα το κατεβάσεις και όλα: hxxp://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=407&highlight=sjphone

 

Και κάτι τελευταίο γιατί μάλλον σας έπρηξα...

εδώ το άλλος ένας πολύ καλός κατά την γνώμη μου οδηγός...

hxxp://briefcase.pathfinder.gr/browse/bororo/47872/

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...