Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG G5


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει ράδιο το g5?

 

εδω γραφει οτι εχει.

http://www.lg.com/it/telefoni-cellulari/lg-G5-H850?cmpid=it_sem_cpc_mc_g5

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα θα έχει... Good!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Ευτυχως!!Μα καλα,λεω κι εγω αφαιρεσανε το fm radio,με τι σκεπτικο??:O

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρατάω στα θετικά της συσκευής

 

1) Την βελτίωση σε θέμα επεξεργαστή -μνήμης που βέβαια ήταν και αναμενόμενα πράγματα

2) Την δεύτερη κάμερα που θα δώσει επιπλέον χαρακτηριστικά και ήδη πάρα πολύ καλή (αν όχι κορυφαία της αγοράς) κάμερα

3) Το usb-c

 

Στα μείον είναι

 

1) Η μπαταρία και ειδικά ο τρόπος που το παρουσιάζουν. Τονίζουν ότι καταφέραν να έχουν αποσπώμενη μπαταρία σε μεταλλική κατασκευή αλλά ταυτόχρονα βάζουν μικρή. Είναι σαν να λένε αγόρασε και άλλη μία. Χαλάστηκε δηλαδή κανένας που δεν ήταν αποσπώμενη η μπαταρία στο G2?

2) Η αφαίρεση κάποιων λειτουργιών με τη φτηνή δικαιολογία ότι δεν χρησιμοποιούνται ιδιαίτερα

3) Η μεταφορά των κουμπιών έντασης στο πλάι. Πέρα που ήταν σήμα κατατεθέν της εταιρείας η μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών LG τα βρήκε βολικότερα στη χρήση τους και τα συνήθισε. Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο τα πήγαν πάλι στο πλάι.

 

Σε αυτά που δεν μου έκαναν ούτε θετική ούτε αρνητική εντύπωση θα έβαζε

 

1) Το design. Ναι έπρεπε να πάει σε premium κατασκευή, ναι έπρεπε να πάει σε μικρότερο μέγεθος οθόνης ώστε να αφήσει χώρο στη σειρά V για τις μεγάλες αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο. Γενικά νομίζω ότι είναι μία αδιάφορη προς άσχημη συσκευή για τον πολύ κόσμο. Και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπόρεσαν να το πετύχουν αυτό όταν ήδη έχουν κυκλοφορήσει μία low specs μεταλλική συσκευή πολύ ωραία (δεν θυμάμαι όνομα). Στην πιο απλή περίπτωση θα μπορούσαν να πατήσουν στο σχεδιασμό του G2 (που ήταν μία συσκευή που μπορεί να μην είναι τίποτα το ιδιαίτερο εμφανισιακά αλλά άσχημη δεν την λες) με premium υλικά

2) Always on. Προσωπικά τη θεωρώ άχρηστη λειτουργία βέβαια σε πολλούς πιθανόν θα είναι χρήσιμη

3) Τα modules. Καλή σαν ιδέα στην πράξη πέρα που θα κοστίζουν αρκετά μάλλον θα είναι φασαρία στη χρήση. Επιπλέον από ότι κατάλαβα δεν θα συνδυάζονται μεταξύ τους

4) Ο αποθηκευτικός χώρος. Έχουν περάσει 4 χρόνια που το αρχικό G είχε 32GB και σε αυτά τα χρόνια οι απαιτήσεις σε χώρο αυξάνονται διαρκώς. Υπάρχει βέβαια η sd card αλλά για συσκευές με υψηλή τιμολόγηση θα έπρεπε να είχαν πάει πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

699Ε επισημη τιμη στην Ιταλια και ηδη μαγαζια preorder το δινουν 589...

 

ανετα 450 προς το καλοκαιρι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

699Ε επισημη τιμη στην Ιταλια και ηδη μαγαζια preorder το δινουν 589...

 

ανετα 450 προς το καλοκαιρι.

 

Ίσως και πιο κάτω. Δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσει αλλά το G4 που νομίζω είχε αρχική τιμή μεγαλύτερη ήταν κάπου στα 470 πριν τα capital control δηλαδή σε ούτε ένα μήνα κυκλοφορίας

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και πιο κάτω. Δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσει αλλά το G4 που νομίζω είχε αρχική τιμή μεγαλύτερη ήταν κάπου στα 470 πριν τα capital control δηλαδή σε ούτε ένα μήνα κυκλοφορίας

 

ιδια αρχικη τιμη ειχαν.

ανετα στα 450 προς τον Ιουλιο.

μια χαρα.

 

φετος με τον 820 πολυς κοσμος θα στραφει και αλλου

αρα... ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ιδια αρχικη τιμη ειχαν.

ανετα στα 450 προς τον Ιουλιο.

μια χαρα.

 

φετος με τον 820 πολυς κοσμος θα στραφει και αλλου

αρα... ;)

 

Πέρσι το G4 ξεκίνησε στην ίδια τιμή με το G5 αρχές Ιούνη και πριν το τέλος Ιούνη που μπήκαν capital control ήταν κάπου στα 460-470. Φέτος το καλοκαίρι το G5 λογικά θα είναι αρκετά χαμηλότερα και το 450 θα το φτάσει αρκετά νωρίτερα από το καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι το G4 ξεκίνησε στην ίδια τιμή με το G5 αρχές Ιούνη και πριν το τέλος Ιούνη που μπήκαν capital control ήταν κάπου στα 460-470. Φέτος το καλοκαίρι το G5 λογικά θα είναι αρκετά χαμηλότερα και το 450 θα το φτάσει αρκετά νωρίτερα από το καλοκαίρι

μακαρι.

 

οσο το βλεπω δεν το χορταινω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το display always on μπορει να απενεργοποιηθει;

 

ναι,υπαρχει στα settings επιλογη που το κλεινεις.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να το δω πως και πως από κοντά! Ίσως ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το τιμιότατο μέχρι και σήμερα g2. Εμφανισιακά δεν μου άρεσε αλλά μετά από αρκετά βίντεο με έχει κερδίσει. Μόνο το πάνω bezel με χαλάει.
Link to comment
Share on other sites

http://www.andreagaleazzi.com/2016/02/s7-versus-g5-mwc.html

 

για την καμερα δεν ειχα καμμια αμφιβολια.

ειδικα στην τελευταια με την σακουλα.

 

εδω το vs

μαλλον ανωτερη οθονη το S7.

να δουμε και τα οριστικα λογισμικα...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://www.andreagaleazzi.com/2016/02/s7-versus-g5-mwc.html

 

για την καμερα δεν ειχα καμμια αμφιβολια.

ειδικα στην τελευταια με την σακουλα.

 

εδω το vs

μαλλον ανωτερη οθονη το S7.

να δουμε και τα οριστικα λογισμικα...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω . . στο 20% η φωτεινότητα του g5 και στο 80& του s7; Δεν εξηγείται αλλιώς! Υποτίθεται έχει από τις πιο φωτεινές οθόνες, 800 nits.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω . . στο 20% η φωτεινότητα του g5 και στο 80& του s7; Δεν εξηγείται αλλιώς! Υποτίθεται έχει από τις πιο φωτεινές οθόνες, 800 nits.

 

θα δουμε,μην ξεχνας εχει fw που δεν ειναι οριστικο αλλα beta.

στις φωτογραφιες ειδες;

εχει φοβερη φωτογραφικη...

 

κοντινα πλανα

 

UI (πανεμορφη,slim,minimal)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

θα δουμε,μην ξεχνας εχει fw που δεν ειναι οριστικο αλλα beta.

στις φωτογραφιες ειδες;

εχει φοβερη φωτογραφικη...

 

κοντινα πλανα

 

UI (πανεμορφη,slim,minimal)

Το τηλέφωνο ειδικά στο πρώτο βίντεο φαίνεται εκπληκτικό με φοβερή οθόνη και εξαιρετική κατασκευή..... Αν η μπαταρία έχει καλή διαχείριση νομίζω ότι πρόκειται για τον άξιο διάδοχο του θρυλικού g2...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται έχουν κυκλοφορήσει ήδη κάποιες θήκες. Με λεπτή διάφανη θήκη θα είναι ότι πρέπει.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_2?fst=as%3Aon&rh=n%3A2335752011%2Ck%3Alg+g5&page=2&keywords=lg+g5&ie=UTF8&qid=1456423077&spIA=B01BN4FVQY,B00VY3XJ5U,B01BEH1RAO

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται έχουν κυκλοφορήσει ήδη κάποιες θήκες. Με λεπτή διάφανη θήκη θα είναι ότι πρέπει.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_2?fst=as%3Aon&rh=n%3A2335752011%2Ck%3Alg+g5&page=2&keywords=lg+g5&ie=UTF8&qid=1456423077&spIA=B01BN4FVQY,B00VY3XJ5U,B01BEH1RAO

 

Τόσες θήκες φανταστικές , η διάφανη σου άρεσε βρε συ ; : Ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τόσες θήκες φανταστικές , η διάφανη σου άρεσε βρε συ ; : Ρ

 

χαχα έχεις δίκιο αλλά μου αρέσει η πλάτη του πολύ. Ξέρω πολλοί την βρίσκετε το λιγότερο άσχημη αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ πρωτότυπη και δεν θέλω να κρύβετε.

Link to comment
Share on other sites

χαχα έχεις δίκιο αλλά μου αρέσει η πλάτη του πολύ. Ξέρω πολλοί την βρίσκετε το λιγότερο άσχημη αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ πρωτότυπη και δεν θέλω να κρύβετε.

 

+1000

το κινητακι στα ματια μου ειναι πανεμορφο.

εχει κατι ρε παιδι μου δεν ξερω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ο σχεδιασμός θυμίζει λίγο κινητό από 2009-2010, αλλά εμένα μαρέσει...2 πράγματα με ανησυχούν α)η κάμερα μπορεί να πρόσθεσε features αλλά η ποιότητα της σε σχέση με το G4 αμφιβάλλω αν βελτιώθηκε και β) η μπαταρία του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ καλό, το έπιασα, τρομερή κάμερα και ο σχεδιασμός είναι όμορφος, από τις φωτογραφίες ούτε εμένα μου άρεσε αλλά από κοντά είναι κουκλί. Βέβαια σε θέμα design το Mi5 τους πάτησε όλους φέτος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ καλό, το έπιασα, τρομερή κάμερα και ο σχεδιασμός είναι όμορφος, από τις φωτογραφίες ούτε εμένα μου άρεσε αλλά από κοντά είναι κουκλί. Βέβαια σε θέμα design το Mi5 τους πάτησε όλους φέτος.

 

ωραιος!!!!!

 

και μενα μου αρεσει πολυ.

το titan grey πρεπει να ειναι πολυ ομορφο.

Κριμα που θα αργησει να βγει

 

τι αισθηση σου εδωσε Παρη το κινητο στο χερι;

Κουμπωνει καλα το συρταρωτο μερος της συσκευης;

 

ΥΓ δεν ξερω αν εισαι ο Μανος η ο Παρης

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι τελικα εχει QSlide Apps, μπορει καποιος να επιβεβαιωσει;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...