Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις βάλει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία;

 

Εμένα βγάζει 3168 με 162 κύκλους

Πατάω το home και μπαίνω στο internal storage?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατάω το home και μπαίνω στο internal storage?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει το βρηκα δεν νομίζω να είναι απόλυτα ακριβές, εμένα ενός μηνός τηλ μου βγάζει 3480mah 21 κύκλοι..... Αν δεν βλέπεις διαφορά στην διάρκεια του τηλ μην δίνεις σημασία....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν μάγκες χθες το βράδυ πήγα σε Πάμπλικ με καλό φωτισμό να δω το note 8 και να τα συγκρίνω με το s7 edge με τους τηλεφακους μου samsung που έχω. Είμαι φαν της σειράς note. Λοιπόν με τα δικά μου τεστ. είχε καλό φωτισμό σχετικά. Έβαλα φώτο με πρόγραμμα δίπλα δίπλα αφού τις έστειλα πρώτα με Bluetooth στο δικό μου. Με φλας φώτο σε ένα ξύλινο ανθρωπάκι δεν φαίνεται ΚΑΜΊΑ διαφορά! Με bokeh και κοντινή απόσταση εκτός απτό περισαοτερο θόλωμα του note 8 το s7 edge είχα τη λειτουργία επιλεκτική εστίαση δεν είχαν καμία ΆΛΛΗ διαφορά! Έβγαλα και την κοπελιά κ με τα δύο, πορτραίτα με ζουμ φαίνεται λίγο πιο κίτρινος ο φωτισμός με το s7 edge ίσως ήταν έτσι όμως ο φωτισμός. ήταν βαμμένη οπότε και στα δύο δεν ξεχωρίζουν ρυτίδες κτλ φαίνονται κάπως παστέλ κ στα δύο.. Στο s7 edge βλέπω καλύτερη ανάλυση στα βλέφαρά. Δεν τραβήχτηκαν ακριβώς κ στην ίδια μεριά. Περίμενα πιο πολλά πράγματα απτό note όπως είχε πει κ ένας φίλος εδώ μέσα αλλά την μεγάλη διαφορά δεν την είδα αν κ στην μεγαλύτερη οθόνη ψάρωσα στην αρχή ότι θα υπάρχει μεγαλύτερη διαφορά. Οπότε έχουμε κ λέμε πενάκι μεγαλύτερη οθόνη χωρίς κουμπί κ δεύτερη κάμερα με bokeh μας κάνουν τις βασικές διαφορές που σε κάποιον με τηλεφακους ΔΕΝ υπάρχει τελικά τρελή διαφορά! Χωρίς ζουμ σε μια που έβγαλα την κοπέλα κ χωρίς τον τηλεφακό εκεί είδα κάποια διαφορά. Παρατήρησα ότι άνοιγαν όλα αστραπιαία καντράν κτλ το πενάκι πολύ λίγο το έπιασα στα χέρια μου. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει σαν κέρσορας ποντίκι και να αλλάζω σελίδες στο ίντερνετ από ελάχιστη απόσταση; σελφοκαμερα έχει ψιλότραγική το s7 οπότε εκεί υπάρχει διαφορά. Στο ίδιο βίντεο στις οθόνες δεν είδα καμιά τρελή διαφορά υπέρ του Note 8. Αν δεν πάω σε s9 θα ήθελα να γυρίσω μετά το note 2 .3. 4 στο 8. ελπίζω να βοήθησα έστω μια σταλιτσα όσους ψάχνονται για μετάβαση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες. Μετά το s7 flat, με βλέπω για s9+ ή Note 9 . Υπομονή μέχρι τότε.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

το διάβασα από το διπλανό topic s7, κάνε αυτό που λέει το παιδί εδω

 

79aa904931dc8aef88033d54526a08bc.jpg

Σε μια συζήτηση που είχα, η ένδειξη αυτή δεν είναι αντιπροσωπευτική αλλά εκτίμηση του software.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγαζει τη μερα με τη χρηση που κανεις εισαι μια χαρα.

Σαν νουμερο -αν ισχιυει- γιατι εχω τις επιφυλαξεις μου εχει χασει αρκετα σε 6 μηνες. Αυτο ισως σημαινει λαθος τροπο φορτισης....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρα μου βγαζει την μερα ανετα ,οσο για την φορτιση κρατω μια τακτικη ,δεν νομιζω να ειναι λαθος

 

Σε μια συζήτηση που είχα, η ένδειξη αυτή δεν είναι αντιπροσωπευτική αλλά εκτίμηση του software.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω αυτο πιστευω ,δεν ειναι και τοσο αξιοπιστο ,οσο για τους κυκλους πιστευω πως δειχνει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα ένα κόλπο δεν ξέρω αν θα είναι χαζό αλλά εγώ το βλέπω κομπλέ... Μέχρι τώρα έβγαζα φώτο με αναλογία 4 :3 στα 12 mp

Σήμερα που το έβαλα και σε 16:9 αναλογία με 9 mp είναι σαν βγάζεις φωτογραφία με ζουμ 2x το ίδιο ακριβώς πράγμα μου το έφερνε πιο κοντά...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα ένα κόλπο δεν ξέρω αν θα είναι χαζό αλλά εγώ το βλέπω κομπλέ... Μέχρι τώρα έβγαζα φώτο με αναλογία 4 :3 στα 12 mp

Σήμερα που το έβαλα και σε 16:9 αναλογία με 9 mp είναι σαν βγάζεις φωτογραφία με ζουμ 2x το ίδιο ακριβώς πράγμα μου το έφερνε πιο κοντά...

Αυτό που ήξερα μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερα να βγάζεις στα 12 και να κάνεις crop πάρα στα 9.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ήξερα μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερα να βγάζεις στα 12 και να κάνεις crop πάρα στα 9.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ναι χαίρω πολύ... Μπορείς επίσης Ναμη κάνεις κροπ αν βγάλεις απτή σωστή θέση... Εγώ βλέπω ότι σε θέση για πορτραίτο βγάζει τα αντικείμενα 1 μέτρο πιο μπροστά όταν το βάζεις στο 16 :9. Δεν με νοιάζει κιόλας έχω τους τηλεφακους μια παρατήρηση έκανα που πρόσεξα τώρα... Που ίσως φανεί χρήσιμη σε κάποιους

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις μια 16/9 και μια 4:3 την οποία θα κάνεις crop σε 16:9 και δες αν έχουν διαφορές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου βγαζει την μερα ανετα ,οσο για την φορτιση κρατω μια τακτικη ,δεν νομιζω να ειναι λαθος

 

 

 

και εγω αυτο πιστευω ,δεν ειναι και τοσο αξιοπιστο ,οσο για τους κυκλους πιστευω πως δειχνει σωστα

Ουτε τους κυκλους νομιζω εκτος αν μηδενιζει μετα απο reset. Εμενα η συσκευη ειναι 15 μηνων. Συμφωνα με την ενδειξη εχει 2640 μπαταρια. Κυκλοι φορτισεων 40 καθως εκανα reset προ 3 μηνου. Με μετρια εξοικονομηση ενεργειας (1080 οθονη, 70% cpu) και φορτιση μεχρι 85 % ειμαι στο 30 = στο τελος της ημερας. Οποτε δεν δινω σημασια στα νουμερα αυτα. Και χωρις εκοικονομιση παλι θα με εβγαζε με τη χρηση που κανω. Οποτε προς το παρων δεν με απασχολει η αλλαγη μπαταριας. Απο καλοκαιρι και μετα και βλεπουμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο το κινητό από γερμανό και μ έβγαλε ένα θέμα θα το πάω εκεί για να το στείλουν στο σέρβις..ξέρει κάποιος αν είναι οκ ή θα το διαλύσουν;
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο το κινητό από γερμανό και μ έβγαλε ένα θέμα θα το πάω εκεί για να το στείλουν στο σέρβις..ξέρει κάποιος αν είναι οκ ή θα το διαλύσουν;

 

 

Μείναμε πολλοί λίγοι να σχολιάζουμε πια....

 

Κ αυτοί λογικά σε samsung servis θα το στείλουν για να ισχύει και η αδιαβροχοποιηση

Γενικά τα σέρβις σε Γερμανό κ κωτσοβολο ειδικά επαρχία είναι άχρηστα. Για να γλιτώσεις χρόνο στειλτο smarter νομίζω Χαϊδάρι είναι αν δεν μπορείς να το πας μόνος σ λογικά ούτε 3 μέρες δεν θα κάνουν το στείλεις κ καμία ώρα με μιάμιση από κοντά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο το κινητό από γερμανό και μ έβγαλε ένα θέμα θα το πάω εκεί για να το στείλουν στο σέρβις..ξέρει κάποιος αν είναι οκ ή θα το διαλύσουν;

 

το 7edge που το ειχα αγορασμενο απο γερμανο,,αν δεν κανω λαθος οταν χρειαστηκε να παω απο εκει για να ρωτησω καποια θεματα που πιστευα πως εχω,,μου ειχαν πει οτι το στελνουν smartec,δεν βαζω το χερι μου στην φωτια!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα ένα κόλπο δεν ξέρω αν θα είναι χαζό αλλά εγώ το βλέπω κομπλέ... Μέχρι τώρα έβγαζα φώτο με αναλογία 4 :3 στα 12 mp

Σήμερα που το έβαλα και σε 16:9 αναλογία με 9 mp είναι σαν βγάζεις φωτογραφία με ζουμ 2x το ίδιο ακριβώς πράγμα μου το έφερνε πιο κοντά...

Εγώ πάντα 16:9 δούλευα, αν και το "σωστό" για να εκμεταλλευτεί κάποιος πλήρως τον αισθητήρα είναι τα 4:3. Ισχύει πάντως αυτό που λες για το ζουμ ουσιαστικά. Ότι βολεύει τον καθένα. Πάντως στις slr & στις super compact μου δουλεύω αποκλειστικά 3:2 ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το 7edge που το ειχα αγορασμενο απο γερμανο,,αν δεν κανω λαθος οταν χρειαστηκε να παω απο εκει για να ρωτησω καποια θεματα που πιστευα πως εχω,,μου ειχαν πει οτι το στελνουν smartec,δεν βαζω το χερι μου στην φωτια!

 

 

Και εγώ αυτό ξέρω γι'αυτό ρώτησα για επιβεβαίωση..

Link to comment
Share on other sites

Μείναμε πολλοί λίγοι να σχολιάζουμε πια....

 

Κ αυτοί λογικά σε samsung servis θα το στείλουν για να ισχύει και η αδιαβροχοποιηση

Γενικά τα σέρβις σε Γερμανό κ κωτσοβολο ειδικά επαρχία είναι άχρηστα. Για να γλιτώσεις χρόνο στειλτο smarter νομίζω Χαϊδάρι είναι αν δεν μπορείς να το πας μόνος σ λογικά ούτε 3 μέρες δεν θα κάνουν το στείλεις κ καμία ώρα με μιάμιση από κοντά

 

Και εγώ αυτό παρατηρώ δεν υπάρχουν πια σχόλια μπορεί να περάσουν και 2 μέρες χωρίς νέο σχόλιο γιατί έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παρουσιασε το προβλημα με την κατακορυφη ροζ γραμμη στην οθονη. Και πανω που θα το εστελνα για αλλαγη μπαταριας... μια χαρα μου εκατσε, εχει και κατι μικρογρατζουνιες στην οθονη, ενα λιφτινγκ το ηθελε. Θα παρω αυριο τηλεφωνο στην σμαρτεκ να ρωτησω τι παιζει με ανταλλακτικα γιατι εχω εξεταστικη την αλλη βδομαδα και το χρειαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό παρατηρώ δεν υπάρχουν πια σχόλια μπορεί να περάσουν και 2 μέρες χωρίς νέο σχόλιο γιατί έτσι;
Δεν έχουμε και πολλά νέα για να σχολιάσουμε φίλε μου...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρολάρει σούπερ το κινητάκι δίχως το παραμικρό bug τουλάχιστον σε μένα με την official nougat, οπότε αφού λογικά δεν υπάρχουν σοβαρά θέματα, δεν υπάρχει έτσι και αρκετή κίνηση στο νήμα ;) .... Μόλις έλθει και η Oreo επισήμως τότε λογικά θα ξανά πάρει μπροστά για τα καλά η ομάδα :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε και πολλά νέα για να σχολιάσουμε φίλε μου...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εν αναμονή του Oreo... και των αλλαγών που θα φέρει... :D

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία;

 

Εμένα βγάζει 3168 με 162 κύκλους

 

έχω βάλει να φαίνονται τα κρυφά αρχέια αλλα δεν βρίσκω κάποιο σχετικό μονοπάτι

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχω γιατί ενώ σε γρήγορη Ενσύρματη φόρτιση κάνει 1,5 ώρα να φορτίσει το κινητό και με την ασύρματη γρήγορη φόρτιση κάνει 3 ώρες;το έχω δοκιμάσει και κλειστό και σε safe mode και τίποτα τα ίδια μήπως φταίει η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Για φαινόμενο burn in η smartec αλλάζει όλη την οθόνη??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για φαινόμενο burn in η smartec αλλάζει όλη την οθόνη??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν γίνεται να αλλάξει η μισή :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν αναμονή του Oreo... και των αλλαγών που θα φέρει... :D

 

Ακριβώς.

Αν και όταν θα έρθει βέβαια όπως πάμε..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...