Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η δωροεπιταγή είναι με ημερομηνία λήξεως,και μάλιστα τόσο σύντομα?
Η δωροεπιταγη ειναι για ενα χρονο και η επιστροφη επίσης για ενα χρονο απο τη στιγμη που θα πληρωσεις, τα ξερω γιατι το πηρα απο το πλαισιο ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν κανεις swipe πανω κατω ("χαϊδεψεις" την οθονη με κινηση πανω - κατω) στην edge πλευρα, τοτε "ξυπναει" ;)

Βεβαια, αυτο δεν εχει πρακτικη αξια για το ξεκλειδωμα , αλλα ειναι χρησιμο για να τσεκαρεις ειδοποιησεις , οταν πχ το εχεις ακουμπησει στο τραπεζι...

 

ο μονος τρόπος για να μην χρησιμοποιείς το κουμπί που ειναι σπαστικό.....θα έπρεπε να ξεκλειδώνει κατευθείαν με το που ακουμπας.. ίσως το εκναν για εξοικονόμηση για να μην μενει ο αισθητηρας ανοιχτός οπως το double tap σε αλλες συσκευές που τραβάει αβερτα μπαταρία

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τρόπος για να μην χρησιμοποιείς το κουμπί που ειναι σπαστικό.....θα έπρεπε να ξεκλειδώνει κατευθείαν με το που ακουμπας.. ίσως το εκναν για εξοικονόμηση για να μην μενει ο αισθητηρας ανοιχτός οπως το double tap σε αλλες συσκευές που τραβάει αβερτα μπαταρία
Ε όλο και κάτι άφησαν για το S8... :p
Link to comment
Share on other sites

ο μονος τρόπος για να μην χρησιμοποιείς το κουμπί που ειναι σπαστικό.....θα έπρεπε να ξεκλειδώνει κατευθείαν με το που ακουμπας.. ίσως το εκναν για εξοικονόμηση για να μην μενει ο αισθητηρας ανοιχτός οπως το double tap σε αλλες συσκευές που τραβάει αβερτα μπαταρία

Το double tap ποιος σου είπε ότι τραβάει μπαταρία και μάλιστα αβερτα? Θα μπορούσε να είχε την υλοποίηση της LG για κάποιους που δεν χρησιμοποιούν δακτυλικο αποτύπωμα. Εδώ μέχρι και τα κινέζικα έχουν gestures

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το double tap ποιος σου είπε ότι τραβάει μπαταρία και μάλιστα αβερτα? Θα μπορούσε να είχε την υλοποίηση της LG για κάποιους που δεν χρησιμοποιούν δακτυλικο αποτύπωμα. Εδώ μέχρι και τα κινέζικα έχουν gestures

 

Ναι, το double tap ειναι σιγουρα ελλειψη και αξιοσημειωτη, δεν το συζηταμε καθολου αυτο. Δεν ξερω προς τι η εμμονη της samsung σε αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το double tap ειναι σιγουρα ελλειψη και αξιοσημειωτη, δεν το συζηταμε καθολου αυτο. Δεν ξερω προς τι η εμμονη της samsung σε αυτο το θεμα...

Η εμμομν οφειλεται κατα τη γνωμη μου στο hardware button. Αφου εχει αυτο στην προσοψη, τι να τι κανει το double tap?? Αφου πατας το κουμπι.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις swipe πανω κατω ("χαϊδεψεις" την οθονη με κινηση πανω - κατω) στην edge πλευρα, τοτε "ξυπναει" ;)

Βεβαια, αυτο δεν εχει πρακτικη αξια για το ξεκλειδωμα , αλλα ειναι χρησιμο για να τσεκαρεις ειδοποιησεις , οταν πχ το εχεις ακουμπησει στο τραπεζι...

 

Ρε παιδιά σε μένα δεν λειτουργεί αυτό. Μήπως έχει κάποια ρύθμιση? Η φταίει που έχω τον nova laouncher?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η εμμομη οφειλεται κατα τη γνωμη μου στο hardwar button. Αφου εχει αυτο στην προσοψη, τι να τι κανει το double tap?? Αφου πατας το κουμπι.

 

Δε διαφωνω, αλλα υπαρχει πολυς κοσμος (including me) , που δεν θελει να παταει το κουμπι κι ειναι πραγματικα πολυ ευκολο να το υλοποιησει.

Εστω, ας φτιαξει το wake up με δακτυλικο αποτυπωμα με απλη αφη, χωρις μηχανικη κινηση του πληκτρου. Κι αυτο ειναι ευκολα υλοποιησιμο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε μένα δεν λειτουργεί αυτό. Μήπως έχει κάποια ρύθμιση? Η φταίει που έχω τον nova laouncher?

Μπορεί ναι για δοκίμασε με touchwiz

Το double tap ποιος σου είπε ότι τραβάει μπαταρία και μάλιστα αβέρτα? Θα μπορούσε να είχε την υλοποίηση της LG για κάποιους που δεν χρησιμοποιούν δακτυλικό αποτύπωμα. Εδώ μέχρι και τα κινέζικα έχουν gestures

τραβάει μπαταρία το double tap γιατί αναγκάζεται η οθόνη να καταναλώνει ενέργεια σε κατάσταση αναμονής

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω, αλλα υπαρχει πολυς κοσμος (including me) , που δεν θελει να παταει το κουμπι κι ειναι πραγματικα πολυ ευκολο να το υλοποιησει.

Εστω, ας φτιαξει το wake up με δακτυλικο αποτυπωμα με απλη αφη, χωρις μηχανικη κινηση του πληκτρου. Κι αυτο ειναι ευκολα υλοποιησιμο...

 

εγω παντως που το ειχα στο Ζ3 δε με βολεψε γιατι μου ειχε ξεκλειδωσει μερικες φορες στην τσεπη, ισως απο υπεραισθησια, δεν ξερω αλλα με εκανε να μην νιωθω ασφαλης..και το να βαλω πχ μοτιβο δεν ειναι λυση. Το double tap εχει νοημα οταν θες να ξεκλειδωνεις αμεσα.. οποτε προσωπικα το εχω απορριψει..τωρα για καποιον που το χρησιμοποιει σιγουρα ειναι ελλειψη στο s7.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ναι για δοκίμασε με touchwiz

 

τραβάει μπαταρία το double tap γιατί αναγκάζεται η οθόνη να καταναλώνει ενέργεια σε κατάσταση αναμονής

Δεν καταναλώνει. Είσαι λάθος

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θυμάμαι από nexus 5 που περνούσα custom rom κ έβαζα αυτήν την λειτουργιά στον kernel (doubletap2wake) έτρωγε μπαταρία κ αρκετά.....όπως επίσης κ στο oneplus one αν απενεργοποιουσες αυτήν την λειτουργία η μπαταριά κρατούσε πιο πολύ..βέβαια ήταν πολύ χρήσιμο κ βολικό...Απ ότι έχω διαβάσει o kernel κρατάει το digitizer( αυτό που καταλαβαίνει την αφή στην οθόνη)σε συνεχή λειτουργία ακόμα και κατά την περίοδο deep sleep της CPU ώστε να έχεις λειτουργίες τύπου double tap όσο η οθόνη είναι κλειστή.Αυτό βέβαια σημαίνει αυξημένη κατανάλωση ενέργειας κατά τη διάρκεια του deep sleep της CPU

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θυμάμαι από nexus 5 που περνούσα custom rom κ έβαζα αυτήν την λειτουργιά στον kernel (doubletap2wake) έτρωγε μπαταρία κ αρκετά.....όπως επίσης κ στο oneplus one αν απενεργοποιουσες αυτήν την λειτουργία η μπαταριά κρατούσε πιο πολύ..βέβαια ήταν πολύ χρήσιμο κ βολικό...Απ ότι έχω διαβάσει o kernel κρατάει το digitizer( αυτό που καταλαβαίνει την αφή στην οθόνη)σε συνεχή λειτουργία ακόμα και κατά την περίοδο deep sleep της CPU ώστε να έχεις λειτουργίες τύπου double tap όσο η οθόνη είναι κλειστή.Αυτό βέβαια σημαίνει αυξημένη κατανάλωση ενέργειας κατά τη διάρκεια του deep sleep της CPU

Με custom kernel πιθανόν να επηρεάζεται αρνητικά η αυτονομία για να βάλεις το double tap! Ας έκανε όμως μια καλή υλοποίηση εξ αρχής, όπως π.χ. στο G2, που η αυτονομία του είναι αξιοσημείωτη! Τέλος πάντων απλά να 'χαμε να λέγαμε!

Εμένα πάντως αυτό που μου φαίνεται σαν έλλειψη (για άλλους αστείο) είναι η έλλειψη θύρας υπερύθρων. Το G2 με βολεύει αφάνταστα. Ειδικά όταν στο σπίτι γυροφέρνουν 2 παιδιά και τα κομπιούτερ ειναι μόνιμα εξαφανισμένα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, αν εχεις wakelock detector ενεργο (ειτε σε μαμα kernel - rom, ειτε σε custom) ειναι δεδομενο οτι θα εχεις αυξημενη καταναλωση.

Τωρα το υψος αυτης, διαφοροποιειται απο την υλοποιηση του καθε κατασκευαστη, μπορει να κυμαινεται απο 5% ημερησιως (ασημαντο πρακτικα), μεχρι και 20% (αν η υλοποιηση ειναι κακη).

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε Public και μπορώ να πώ οτι δεν ενθουσιάστηκα σχεδιαστικά. Καλό τηλέφωνο, καλή κατασκευή, δυνατά specs, όλα καλά...αλλά δεν το ερωτεύτηκα.

Θεωρώ πιό όμορφο το S6 edge plus, πιό "τυπάδικο", πιό μοναδικό, πιό μεγάλο και πιό ερωτεύσιμο!

Και έχει και 200ευρώ φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε Public και μπορώ να πώ οτι δεν ενθουσιάστηκα σχεδιαστικά. Καλό τηλέφωνο, καλή κατασκευή, δυνατά specs, όλα καλά...αλλά δεν το ερωτεύτηκα.

Θεωρώ πιό όμορφο το S6 edge plus, πιό "τυπάδικο", πιό μοναδικό, πιό μεγάλο και πιό ερωτεύσιμο!

Και έχει και 200ευρώ φθηνότερα.

 

Και εγώ πιο όμορφο θεωρώ το προηγούμενο μοντέλο. Μέχρι εκεί όμως.. αντε και η ανάλυση που στα 16 σου δίνει κάτι παραπάνω σε crop τη μέρα. Τίποτα άλλο όμως. Σε όλα τα άλλα υπάρχει διαφορά...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας .

Τελικα ενεδωσα στις πιέσεις της γυναίκας μου .......και το παρηγγειλα απο τον Κοτσωβολο .

Εχει πιστευω καλη προσφορα μιας και την ασφαλεια την θελω με δυο μικρα μωρακια στο σπιτι.

Βεβαια με την δώρο επιταγή την "πατησα" μιας και ειπα την γυναίκα να διαλέξει κατι και διάλεξε κατι που εχει 200 ευρω.....

Δυστυχώς εδω στις Σερρες δεν ειχε καποιο στην εκθεση για να διαλεξω χρώμα.

Ειχα δει βεβαια στο public ,στα γρηγορα το χρυσό το οποιο ασημιζε αρκετα και δεν με πολυαρεσε . Τελικός το διαλεξα σε μαυρο ,ελπιζω να μην το μετανιωσω γιατι δεν το εχω δει απο κοντα .

 

Τέλος ξεκινανε τα δύσκολα τωρα αφου πρεπει να περιμένω 10 εργάσιμες........

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το μαύρο. Πιο ωραίο του s6 με την μπλε απόχρωση αλλά από το χρυσαφι το προτιμώ. Κατά τα άλλα 10 μέρες είναι θα περάσουν και μετά θα το χαίρεσαι..με γεια!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με γειά ,μακάρι να δεχόμασταν όλοι τέτοιες πιέσεις απο τις γυναικες μας (η τουλάχιστον να μην εχουμε τη μουρμουρα) Τυχερε! Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια . Ξερει η γυναικα οτι εχω τρελα με οτιδήποτε τεχνολογιας και δεν ειχα δωσει ποτε τοσα λεφτά για ενα κινητο .Και οτι δεν εχω προσωπικα εξοδα τύπου τσιγάρα ,ποτά. Και μου ειπε αν δεν σε πριξω να το παρεις παλι απο τον υπολογιστη θα το βλέπεις....

Ε δεν ηθελα και πολυ.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο site/store για να κατεβασουμε υλικο για το S7 edge και το Gear VR;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Στροφή απο iphone 6 plus! Το παρήγγειλα σήμερα απο Πλαίσιο σε λευκό μιας και έχει δωροεπιταγή 100 ευρώ και -10% με κάρτες eurobank οπότε θα μου βγει περίπου στα 640 ευρώ! Αύριο θα το έχω στα χέρια μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό φίλε μου. :)

 

φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα μετα απο g2 ,g3,oneplus ,nexus 6p,meizu και κατι αλλα που ειχαν απο μονα τους gestures ξερω τι λεω.Επισης αυτο με το νοβα που μου δειχνεις ειναι αρχαιο δεν ειναι κατι καινουριο. Εμεις μιλαμε για double tap to wake :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις swipe πανω κατω ("χαϊδεψεις" την οθονη με κινηση πανω - κατω) στην edge πλευρα, τοτε "ξυπναει" ;)

Βεβαια, αυτο δεν εχει πρακτικη αξια για το ξεκλειδωμα , αλλα ειναι χρησιμο για να τσεκαρεις ειδοποιησεις , οταν πχ το εχεις ακουμπησει στο τραπεζι...

Πως γίνεται αυτό,γιατί δεν μου το κάνει.

Ενώ στην τροφοδοσία edge το έχω ενεργό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...