Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε όλους,με ενδιαφέρει η αγορά του s7 edge,τώρα έχω s5 και θέλω να μου πείτε αν αξίζει η αλλαγή και σε ποιά σημεία θα δώ την μεγαλύτερη διαφορά.Παρακαλώ πείτε κυρίως όσοι είχατε προηγουμένως το s5.Ευχαριστώ.

 

Το S5 είχα πριν και εγώ ,και η διαφορά είναι μεγάλη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το επιτρεπόμενο όπως καταλαβαίνεις είναι σχετικό

Πχ με απλο browsing σε σκιά λογικά πάνω απο 50 η cpu δεν θα έπρεπε να έχει και μετα ανάλογα την χρηση με gaming θα ανεβασει.

 

Καθε φορα που μπαινω στην εφαρμογη απο 0-5 CPU δουλεύουν,, ποιο κατω το μονο του CPU load ανεβοκατεβαίνει και το εχω δει μεχρι 30 προς το παρον, μπαταρία θερμοκρασία εφτασε μεχρι καο 38.4

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που μπαινω στην εφαρμογη απο 0-5 CPU δουλεύουν,, ποιο κατω το μονο του CPU load ανεβοκατεβαίνει και το εχω δει μεχρι 30 προς το παρον, μπαταρία θερμοκρασία εφτασε μεχρι καο 38.4

Καλα ειναι φιλε μην το φοβασαι εχει και το σύστημα απαγωγής θερμοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι φιλε μην το φοβασαι εχει και το σύστημα απαγωγής θερμοτητας.

 

Και μόλις πηγε 39.5,,μονο μπραουζερ στοίχημαν !!εισαι σιγουρος φιλε μου πως με χρηση και στο σπίτι μεσα να πιανει τέτοιες θερμοκρασίες??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε ανοίξει μια συζητήσει για θερμοκρασίες που αποδεδειγμένα το s7 edge δεν είχε ποτέ πρόβλημα (και ούτε έχει).

Μην ανησυχείτε εσείς, μην ανησυχείτε και το νήμα. Μέχρι 70 βαθμούς αντέχει χωρίς πρόβλημα η cpu και δε θα δείτε τέτοιες θερμοκρασίες.

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που στρεσαρουν τους επεξεργαστές και θα νιώσετε ζεστή τη συσκευή, αλλά δε πρέπει να σας απασχολεί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστής είναι, καλυμμένος από παντού, ούτε ανεμιστήρες ούτε τίποτα (Έχει μια ψύκτρα εσωτερικά). Ειδικά τώρα καλοκαίρι με αυξημένη θερμοκρασία περιβάλλοντος έχουμε μια αύξηση θερμοκρασίας. Πόσο μάλλον αν φοράμε και θήκη. Οι θερμοκρασίες είναι φυσιολογικότατες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε ανοίξει μια συζητήσει για θερμοκρασίες που αποδεδειγμένα το s7 edge δεν είχε ποτέ πρόβλημα (και ούτε έχει).

Μην ανησυχείτε εσείς, μην ανησυχείτε και το νήμα. Μέχρι 70 βαθμούς αντέχει χωρίς πρόβλημα η cpu και δε θα δείτε τέτοιες θερμοκρασίες.

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που στρεσαρουν τους επεξεργαστές και θα νιώσετε ζεστή τη συσκευή, αλλά δε πρέπει να σας απασχολεί.

 

Παλικαρε, λες να σηκώθηκα ενα πρωινο και ηθελα να ανοιξω θεμα για την θερμοκρασία του κινητού?? Εσύ μπορει να το έχεις από τοτε που βγηκε και να ξερεις τι παιζει, εγω οπως και πολλοί αλλοι ειναι πρόσφατοι κάτοχοι της συσκευής και πρωτο καλοκαίρι οποτε ναι μπορει να ειναι φυσιολογικό αλλα τόνισα πως το τελευταίο διάστημα ειναι αυξημένη και σε κλειστο χώρο, και με κλιματιστικό και χωρις θήκη οπως και στην φόρτιση χωρις να εχω κατεβάσει καποια εφαρμογή! Νομίζω πως τα φορουμ γι'αυτό ειναι για να τονίζουμε τους προβληματισμούς καθως και τα αρνητικά και υα θετικά, και οι έχοντες εμπειρια να βοηθάνε! Ενα παλικάρι σε προηγούμενα ποστ ειχε υπερθέρμανση το πηγε στο σέρβις και του αλλάξανε πλακέτα και μπαταρία, να μην απορούμε με την θερμοκρασία που πιάνει?! Εντελώς φιλικά παντα

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρε, λες να σηκώθηκα ενα πρωινο και ηθελα να ανοιξω θεμα για την θερμοκρασία του κινητού?? Εσύ μπορει να το έχεις από τοτε που βγηκε και να ξερεις τι παιζει, εγω οπως και πολλοί αλλοι ειναι πρόσφατοι κάτοχοι της συσκευής και πρωτο καλοκαίρι οποτε ναι μπορει να ειναι φυσιολογικό αλλα τόνισα πως το τελευταίο διάστημα ειναι αυξημένη και σε κλειστο χώρο, και με κλιματιστικό και χωρις θήκη οπως και στην φόρτιση χωρις να εχω κατεβάσει καποια εφαρμογή! Νομίζω πως τα φορουμ γι'αυτό ειναι για να τονίζουμε τους προβληματισμούς καθως και τα αρνητικά και υα θετικά, και οι έχοντες εμπειρια να βοηθάνε! Ενα παλικάρι σε προηγούμενα ποστ ειχε υπερθέρμανση το πηγε στο σέρβις και του αλλάξανε πλακέτα και μπαταρία, να μην απορούμε με την θερμοκρασία που πιάνει?! Εντελώς φιλικά παντα

Δε καταλαβαίνω γιατί παίρνεις προσωπικά τα λεγόμενα μου. Έγραψα αυτό που ισχύει για τη συσκευή και τίποτα περισσότερο.

Εσύ λοιπόν πού έχεις πρόσφατα τη συσκευή καταρχήν θα έπρεπε να ψάξεις πρώτα (πάνω δεξιά στην αναζήτηση του νήματος) για υπερθέρμανση έτσι ώστε να δεις αν υπάρχουν ή όχι αναφορές εδώ μέσα.

Και εντάξει, δε το έκανες...Από τις απαντήσεις που πήρες δεν έχεις ξεκαθαρίσει (λογικό) αν υπάρχει πρόβλημα υπερθέρμανσης ή όχι.

Έρχομαι λοιπόν και γράφω (Όχι προσωπικά σε σένα, αλλά ουτε σε κανέναν) ότι τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει και είμαι κάθετος.

 

Αν θες να δεις αν το δικό σου έχει κάποιο πρόβλημα hardware α) το παρακολουθείς με μια εφαρμογή και βλέπεις αν χτυπάει συνέχεια 50αρια-60αρια β) ελέγχεις αν τη δημιουργεί κάποια 3η εφαρμογή.

 

Προσωπικά λοιπόν έγραψα παραπάνω και επαναλαμβάνω ότι προβλήματα υπερθέρμανσης η συσκευή ΔΕ παρουσιάζει, ότι οι θερμοκρασίες που είναι ανεκτές για τη cpu φτάνουν τις 70c και καλό είναι να μη δημιουργείται αυτή η εντύπωση.

 

Εντελώς φιλικά, ένας παλίκαρος ;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω γιατί παίρνεις προσωπικά τα λεγόμενα μου. Έγραψα αυτό που ισχύει για τη συσκευή και τίποτα περισσότερο.

Εσύ λοιπόν πού έχεις πρόσφατα τη συσκευή καταρχήν θα έπρεπε να ψάξεις πρώτα (πάνω δεξιά στην αναζήτηση του νήματος) για υπερθέρμανση έτσι ώστε να δεις αν υπάρχουν ή όχι αναφορές εδώ μέσα.

Και εντάξει, δε το έκανες...Από τις απαντήσεις που πήρες δεν έχεις ξεκαθαρίσει (λογικό) αν υπάρχει πρόβλημα υπερθέρμανσης ή όχι.

Έρχομαι λοιπόν και γράφω (Όχι προσωπικά σε σένα, αλλά ουτε σε κανέναν) ότι τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει και είμαι κάθετος.

 

Αν θες να δεις αν το δικό σου έχει κάποιο πρόβλημα hardware α) το παρακολουθείς με μια εφαρμογή και βλέπεις αν χτυπάει συνέχεια 50αρια-60αρια β) ελέγχεις αν τη δημιουργεί κάποια 3η εφαρμογή.

 

Προσωπικά λοιπόν έγραψα παραπάνω και επαναλαμβάνω ότι προβλήματα υπερθέρμανσης η συσκευή ΔΕ παρουσιάζει, ότι οι θερμοκρασίες που είναι ανεκτές για τη cpu φτάνουν τις 70c και καλό είναι να μη δημιουργείται αυτή η εντύπωση.

 

Εντελώς φιλικά, ένας παλίκαρος ;)

 

Οκ φιλε μου, θα το παρακολουθήσω την εξελιξη και αναλόγως θα πράξω! Να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς που ειπε ο ethis πιο πάνω λεω φιλε, δεν υπάρχει λόγος ανησυχιας εκτός αν είσαι μονιμα ψηλα και ειδικά και η θερμοκρασία μπαταρίας.

Εχω δει παρόμοια ποστ και σε αλλα νηματα πχ htc10

Εκανα και πέρυσι καλοκαίρι με την ίδια συσκευή κανένα θέμα ακόμα και σε νταλα ηλιο. Ανεβάζει ναι αλλα σε λογικα πλαίσια.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες αν βλέπετε πολύ μεγάλες θερμοκρασίες, το τονίζω πολύ μεγάλες κρατήστε καλού κακού backup, έτσι την πάτησα με το s6, μια μέρα ενώ έκανα backup στο pc με smart switch είχε ανεβάσει μεγάλες θερμοκρασίες-έκαιγε και στο τέλος έκαψε πλακέτα, ευτυχώς αφού είχε ολοκληρωθεί το backup(κ@λοφαρδία μου μεγάλη). Δεν γνωρίζω αν ήταν κατασκευαστικό λάθος και ανέβαζε θερμοκρασίες(games,video recording κ.α.) ή ατυχία αλλά μετά με την νέα πλακέτα δεν αντιμετώπισα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα, πάντως με το s7 edge σήμερα σε full ήλιο, 100%φωτεινότητα στην παραλία, η θερμοκρασία του ήταν φυσιολογική.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες αν βλέπετε πολύ μεγάλες θερμοκρασίες, το τονίζω πολύ μεγάλες κρατήστε καλού κακού backup, έτσι την πάτησα με το s6, μια μέρα ενώ έκανα backup στο pc με smart switch είχε ανεβάσει μεγάλες θερμοκρασίες-έκαιγε και στο τέλος έκαψε πλακέτα, ευτυχώς αφού είχε ολοκληρωθεί το backup(κ@λοφαρδία μου μεγάλη). Δεν γνωρίζω αν ήταν κατασκευαστικό λάθος και ανέβαζε θερμοκρασίες(games,video recording κ.α.) ή ατυχία αλλά μετά με την νέα πλακέτα δεν αντιμετώπισα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα, πάντως με το s7 edge σήμερα σε full ήλιο, 100%φωτεινότητα στην παραλία, η θερμοκρασία του ήταν φυσιολογική.

 

Back up ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες? Καλα κανεις και μοιράζεσαι την εμπειρια σου για παν ενδεχόμενα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από το sammobile το apk του always on display του s8 και είδα ότι όταν π.χ ακούς μουσική δεν εμφανίζει ποιο τραγούδι παίζει όπως έκανε πριν το περάσω. Ξέρει κανείς γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το samsung touch ui home απο sammobile το update .δουλευει αψογα.ειναι σαν του s8 το ρολαρισμα πλεον!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το samsung touch ui home απο sammobile το update .δουλευει αψογα.ειναι σαν του s8 το ρολαρισμα πλεον!

Δουλεύει καλύτερα ο touchwiz του s8 με αυτό?

Γιατί έχω δοκιμάσει 3-4 εκδόσεις και πάντα τρώει κάτι μικρά σκαλωματα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια. εδώ και μερικες μερες μου διαγράφει μαιλ μονο του.ενω ανοίγω τα μέιλ μόλις ανοιξει η εφαρμογη ξαφνικα μερικα εξαφανιζονταιι σήμερα μου διεγραψε και απο τον φάκελο διαγραμενα το κουφό είναι ότι χάνονται.δεν πάνε στον φάκελο με τα διαγραμενα.καθε βοήθεια δεκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αρχίζει να ανεβάζει θερμοκρασίες τις τελευταίες μέρες... 100% λόγω ζέστης είναι παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από το sammobile το apk του always on display του s8 και είδα ότι όταν π.χ ακούς μουσική δεν εμφανίζει ποιο τραγούδι παίζει όπως έκανε πριν το περάσω. Ξέρει κανείς γιατί;

Γιατί δυστυχώς έτσι λειτουργεί στο s7 edge αυτή η εφαρμογή του s8.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ένα csc θέλει. Το σκέτο κάνει επαναφορά ενώ το home όχι. Θα πρότεινα να βάλεις το home πρώτα και αν έχεις θέματα ξαναφλασαρε με το σκέτο csc που θα σου κάνει και επαναφορά. Πάρε backup ότι χρειάζεσαι. Τα υπόλοιπα 3 αρχεία τα βάζεις και στις 2 περιπτώσεις

 

Μετά θα πρέπει να στείλεις μήνυμα στην κοσμοτε για να ενεργοποιηθεί το VoWifi kai Volte

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα φιλε μου 2 ερωτησεις.VoWifi kai Volte ισχυουν μονο σε 7 της Κοσμοτε,ή και στην 6.0.1 ισχυει?και ποιο ειναι το μηνυμα που στελνουμε για ενεργοποιηση?ευχαριστω

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας..

Τυγχάνει να έχετε κάποια μικρή καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις από fb πχ..

Δηλαδή κάποια στιγμή αρχίζουν και σκάνε 3-4 μαζί ας πούμε με μια μικρή καθυστέρηση από την ώρα που θα έπρεπε.

Δεν έχω τέτοιο θέμα σε viber messenger κτλ μόνο στο fb νομίζω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας..

Τυγχάνει να έχετε κάποια μικρή καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις από fb πχ..

Δηλαδή κάποια στιγμή αρχίζουν και σκάνε 3-4 μαζί ας πούμε με μια μικρή καθυστέρηση από την ώρα που θα έπρεπε.

Δεν έχω τέτοιο θέμα σε viber messenger κτλ μόνο στο fb νομίζω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Είναι θέμα, κατά πάσα πιθανότητα, της εφαρμογής (που είναι σκουπίδι).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας..

Τυγχάνει να έχετε κάποια μικρή καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις από fb πχ..

Δηλαδή κάποια στιγμή αρχίζουν και σκάνε 3-4 μαζί ας πούμε με μια μικρή καθυστέρηση από την ώρα που θα έπρεπε.

Δεν έχω τέτοιο θέμα σε viber messenger κτλ μόνο στο fb νομίζω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Εγώ αυτό το θέμα το έχω στο instagram. Πρώτα βλέπω τις ειδοποιήσεις μέσα στην εφαρμογή και μετά από ώρα μου ερχονται

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το θέμα το έχω στο instagram. Πρώτα βλέπω τις ειδοποιήσεις μέσα στην εφαρμογή και μετά από ώρα μου ερχονται

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως την έχεις βάλεις στις εφαρμογές που αδρανοποιούνται;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...