Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 20 ευρώ για πιο λόγο τα έδωσες; Γιατι εγω την δεύτερα άλλαξα μπαταρία και πλακέτα και δεν έδωσα τίποτα!:confused:
Η αλλαγή χωρίς χρέωση σε μπαταρία και πλακέτα γίνεται λόγω κάποιου προβλήματος σε ένα από τα δύο ή και τα δύο (πχ όπως είχε πάθει οξειδωση στην ενωση μπαταριας πλακετας το δικό μου)
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όταν έχει κλείσει χρόνο η συσκευή από την ημερομηνία αγοράς και είναι πρίν τα δύο έτη που λήγει φυσικά η εγγύηση για το κινητό,η χρέωση είναι 22 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Αν δεν έχει κλείσει χρόνο τότε δεν γίνεται καθόλου χρέωση. Όλα αυτά πάντα για το s7 edge.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ότι νάναι!, πρίν ακριβώς από ένα μήνα πήγα smartec και άλλαξα μπαταρία, και οθόνη εντός εγγύησης. Ο υπάλληλος μου είπε κόστος 22 ευρώ, όταν του είπα ότι στα s7 edge είναι δωρεάν μου λέει μισό, παίρνει κάπου ένα τηλέφωνο και μου ξαναλέει οκ! δωρεάν. Η εγγύηση του τηλεφώνου λήγει σε 8 ημέρες!. Άρα? ότι νάναι!. Πάντως όπως έγραψα και εγώ ΆΨΟΓΟΙ!!!.
Link to comment
Share on other sites

Το S7 Edge έχει δύο χρόνια εγγύηση και αλλάζουν την μπαταρία δωρεάν, σε αντίθεση με το flat s7 που έχει ένα χρόνο εγγύηση και το κόστος όντως ανέρχεται στα περίπου 20 ευρώ.

Πήγα και εγώ πριν δύο βδομάδες, μου άλλαξαν μόνο μπαταρία, δίχως αντικατάσταση πλακέτας, οθόνης κλπ. Απ' ότι φαίνεται δεν χρειαζόταν, το οποίο είναι λίγο περίεργο αν κρίνω από τις εμπειρίες των υπολοίπων. Πάντως μου έδωσαν χαρτί αποτελεσμάτων ελέγχου ποιότητας όπου τα προαναφερθέντα πέρασαν επιτυχώς τα τεστ.

Anywayz, το κινητό πήρε μια μεγάλη ανάσα με την μπαταρία, πλέον με βγάζει 2 ημέρες full, σαν να το είχα αγοράσει τώρα

Link to comment
Share on other sites

Smartec / για το απλό S7:

 

Η μπαταρία έχει ένα χρόνο εγγύηση. Η αντικατάσταση της εάν η συσκευή είναι εντός ημερολογιακής εγγύησης στοιχίζει περίπου 20€ δλδ όσο το κόστος της μπαταρίας. Η συσκευή σας ωστόσο θα ελεγχθεί εάν όντως υπάρχει πρόβλημα στη μπαταρία. Εάν η συσκευή σας είναι πάνω από 2 έτη τότε θα υπάρξει επιβάρυνση +25,00 € εργασία και τα αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης και το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 56,00 περίπου.

 

Σε περίπτωση που επισκεφθείτε το επισκευαστικό μας κέντρο υπάρχει η δυνατότητα να επισκευαστεί το κινητό σας εντός 1 ώρας *. Εντός 20΄ από την ώρα που θα παραδώσετε τη συσκευή σας θα μπορείτε να ενημερωθείτε για την πορεία της επισκευής σας, Στη συνέχεια εντός 1 ώρας θα έχετε τη δυνατότητα να παραλάβετε τη συσκευή σας επισκευασμένη. * (Η επισκευή ενδέχεται να διαρκέσει περισσότερο χρονικό διάστημα σε περιπτώσεις όπως έλλειψη ανταλλακτικού, περιοδική βλάβη,ιδιαιτερότητα συσκευής κ.α.)

Για οποιαδήποτε μορφή επισκευής τα δεδομένα διαγράφονται υποχρεωτικά από την μνήμη της συσκευής. Ωστόσο για τους πελάτες που επισκέπτονται το κατάστημα μας παρέχουμε τη δυνατότητα για δωρεάν back-up restore σε εξωτερική μονάδα (κάρτα μνήμης, usb stick ) με την προϋπόθεση ότι αυτό είναι εφικτό.

Ώρες λειτουργίας καταστήματος Δευτέρα με Παρασκευή 09.00-17.00

Ώρες χρήσης 1hour service 09.00-15.00

smartec team

 

Για το S7 Edge η μπαταρία έχει όντως 2 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κλείνω βδομάδα που πήγα το S7 edge μου.

Το άφησα εκεί και μετά από 72 λεπτά, αυτό που πήρα είχε τα πάντα καινούργια, εκτός της πίσω πρόσοψης... Δεν το κουνάω από Samsung!

Εύγε Smartec!!!

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα μια χαρά, να το παω και εγω κανα μηνα πριν ληξει η εγγυηση αν ειναι ετσι...

 

Εγω πηγα την τελευταια ημερα.Αλλαγη μπαταριας και μητρικης εντελως δωρεαν!

Την επομενη εληγε η εγγυηση.Πλεον εχω ξανα καινουριο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα την τελευταια ημερα.Αλλαγη μπαταριας και μητρικης εντελως δωρεαν!

 

Την επομενη εληγε η εγγυηση.Πλεον εχω ξανα καινουριο τηλεφωνο!

 

 

 

Και για τον έλληνα της τελευταίας στιγμής η Smartec θα ανταποκριθεί :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εκανα factory reset σε ενα edge και οταν ανοιγει ζηταει το παλιο λογαριασμο google που δεν το θυμαμαι.

υπαρχει κάποιος τροπος να το παρακαμψω πριν το παω στο service?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εκανα factory reset σε ενα edge και οταν ανοιγει ζηταει το παλιο λογαριασμο google που δεν το θυμαμαι.

υπαρχει κάποιος τροπος να το παρακαμψω πριν το παω στο service?

 

Δοκίμασε να βρεις τον κωδικό από έναν browser. Υπάρχουν πολλοί τρόποι δεν μπορεί με κάποιον θα τον βρεις.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 χρονια. δεν εχω πειραξει τιποτα. εχει λιγο καιρο οποτε βαζω να συχρονισει με gmail (νεες επαφες και ημερολογιο) δεν μου το κανει αμεσως. Σημερα πχ. γραφει τελευταιος συγχρονισμος 29/10/2018. Με το που κανω επανεκκίνηση το τηλεφωνο τοτε λειτουργει ο συγχρονισμος. Ειναι λογικο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 χρονια. δεν εχω πειραξει τιποτα. εχει λιγο καιρο οποτε βαζω να συχρονισει με gmail (νεες επαφες και ημερολογιο) δεν μου το κανει αμεσως. Σημερα πχ. γραφει τελευταιος συγχρονισμος 29/10/2018. Με το που κανω επανεκκίνηση το τηλεφωνο τοτε λειτουργει ο συγχρονισμος. Ειναι λογικο αυτο;

 

 

Ρε παιδια μια και το αναφέρατε πως γινεται ο συγχρονισμός με το gmail

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα την εμπειρία του σερβις που έχετε στην Αθηνα με την Smartec και ειχα παθει πλάκα με αυτα που διαβαζα. Ηθελα να αλλαξω μπαταρία μετσ απο 18 μηνες μσ το κινητό και θα το έστελνα με κούριερ στην smartec. Ένας φίλος μου μίλησε για τον Αβραμίδη στην Θεσ/νίκη ένα απο τα 3 εξουσιοδοτημένα που έχει η Samsung, μέσα σε δύο ώρες το πήρα με αλλαγμένη μπαταρία και κάτι άλλα που φτιάξανε εκεί μέσα που βρήκαν ότι ειχε μεγάλη κατανάλωση και Έπαθα την πλάκα μου με την εξυπηρέτηση που υπήρχε και όλα αυτά φυσικά μέσα στην εγγύηση και χωρίς ούτε ένα ευρώ. Σαν να εχω αλλο κινητο όπως ηταν καινούργιο.

Ενώ σκεφτομουν να αλλαξω κινητο για 1+6t μεριά, μετά απο αυτό δεν φευγω με τιποτε απο την samsung.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ενώ σκεφτομουν να αλλαξω κινητο για 1+6t μεριά, μετά απο αυτό δεν φευγω με τιποτε απο την samsung.

 

Μιας και πιστεύω αποτελείς τον κανόνα και όχι την εξαίρεση, ορίστε η απόδειξη του τι δύναμη έχει τελικά η εγγύηση και η σωστή εξυπηρέτηση για ένα brand.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θεκω να ρωτησω κατι σχετικα με το usb ανταπτορα. εχω καποια σημαντικα αρχεια που θελω να μεταφερω απο και προς ntfs εξωτερικους σκληρους δισκους . κατεβασα λοιπον το es file explorer που μπορει να διαβασει τέτοιους δισκους . με αφηνει να μεταφερω αρχεια απο το δισκο στο κινητο ΑΛΛΑ δεν με αφηνει να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον οποιοδηποτε εξωτερικο ntfs δισκο εχουμε καμια ιδεα γιατι το χρειάζομαι και για δουλειά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θεκω να ρωτησω κατι σχετικα με το usb ανταπτορα. εχω καποια σημαντικα αρχεια που θελω να μεταφερω απο και προς ntfs εξωτερικους σκληρους δισκους . κατεβασα λοιπον το es file explorer που μπορει να διαβασει τέτοιους δισκους . με αφηνει να μεταφερω αρχεια απο το δισκο στο κινητο ΑΛΛΑ δεν με αφηνει να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον οποιοδηποτε εξωτερικο ntfs δισκο εχουμε καμια ιδεα γιατι το χρειάζομαι και για δουλειά...

Το es explorer ως 3rd party εφαρμογη θελει δικαιωματα root για να γραψει σε εξωτερικο αποθηκευτικο χωρο είτε usb είτε sd κάρτα. Μπορεις να κανεις χρηση την εφαρμογη της samsung My files (Τα Αρχεια μου)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..φοραω ελβετικό ccs..να περάσω gr. για ν έχω volte k wificall? Η απλα eu??
EU πέρασε φίλε. Μια χαρά θα είσαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

EU πέρασε φίλε. Μια χαρά θα είσαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks..έψαξα για EU κ δεν βρήκα..βρήκα όμως GREECE EU. Οπότε κατεβάζω αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για ελληνική rom λόγω volte που θα ψάξω για να την εγκαταστήσω; Υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για ελληνική rom λόγω volte που θα ψάξω για να την εγκαταστήσω; Υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός;
https://updato.com/firmware-archive-select-model

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://updato.com/firmware-archive-select-model

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως σε ένα α5 2017 που είχα πριν κατέβασα gr. EU κ παλι δεν υπήρχε στο μενού η επιλογή. Το εχω ενεργοποιήσει στην γραμμή μου εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...