Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είναι λίγο ακριβό εδώ!

Μάλλον χρειάζεται λίγο ψάξιμο!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Την δευτέρα επήγα το κινητό μου (S7 EDGE) στην Smartek για αλλαγή μπαταρίας και μου άλλαξαν και την οθόνη γιατί μου είπαν ότι θα χαλούσε σε λίγο καιρό, το τηλέφωνο σε 1 μήνα συμπλήρωνε τα δύο χρόνια οπότε εγγύηση καπούτ. Μαζί με όλα αυτά έφτιαξαν και την δόνηση, και με κόστος 0 ευρώ. Θέλω να τους ευχαριστήσω δημόσια γιατί τέτοια εξυπηρέτηση δεν την έχω συναντήσει ποτέ στην ζωή μου πουθενά!, όποιος έχει πάει εκεί θα ξέρει. Όμως μαζί με την αλλαγή της οθόνης χάλασε και η μεμβράνη που του είχα βάλει. Μήπως έχει εμπειρία κάποιο παιδί για τις μεμβράνες του media markt?, έχει με 10, 15, 20 ευρώ και ένα άλλο με κάτι σταγόνες λέει με νανοτεχνική? που είναι καλύτερο. Η παλιά ήταν IQ Shield, η οποία χάλασε με την αλλαγή της οθόνης, και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει, την είχα παραγγείλει στην αμερική.
Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι εκεί είναι άλλο level, εγώ είπα στην Samsung εξυπηρέτηση όταν με πήραν για feedback να τους βρούνε κάνα χώρο μεγαλύτερο, δε θα χωράνε σε λίγο εκεί μέσα από τη πολύ δουλειά, ενώ αν πας στα υπόλοιπα service centers δεν έχουν ούτε το 1/4 κόσμου

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την δευτέρα επήγα το κινητό μου (S7 EDGE) στην Smartek για αλλαγή μπαταρίας και μου άλλαξαν και την οθόνη γιατί μου είπαν ότι θα χαλούσε σε λίγο καιρό, το τηλέφωνο σε 1 μήνα συμπλήρωνε τα δύο χρόνια οπότε εγγύηση καπούτ. Μαζί με όλα αυτά έφτιαξαν και την δόνηση, και με κόστος 0 ευρώ. Θέλω να τους ευχαριστήσω δημόσια γιατί τέτοια εξυπηρέτηση δεν την έχω συναντήσει ποτέ στην ζωή μου πουθενά!, όποιος έχει πάει εκεί θα ξέρει. Όμως μαζί με την αλλαγή της οθόνης χάλασε και η μεμβράνη που του είχα βάλει. Μήπως έχει εμπειρία κάποιο παιδί για τις μεμβράνες του media markt?, έχει με 10, 15, 20 ευρώ και ένα άλλο με κάτι σταγόνες λέει με νανοτεχνική? που είναι καλύτερο. Η παλιά ήταν IQ Shield, η οποία χάλασε με την αλλαγή της οθόνης, και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει, την είχα παραγγείλει στην αμερική.
Φίλε μου εσύ είχες παρατήρηση κάποιο θέμα στην οθόνη σου πριν το πας;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ μόνο για αλλαγή μπαταρίας το πήγα γιατί δεν κρατούσε πολύ, αλλά τώρα τελευταία δεν ανταποκρίνονταν και κάποια γράμματα αμέσως, π.χ το π, του έκανα και τα τέστ για καμένα πίξελ αλλά τίποτα, τώρα τι είδαν... πάντως να είναι καλά εκεί στην σμάρτεκ γιατί άμα ήθελαν την άλλαζαν, λές και είχα καταλάβει τίποτα?. Σε ένα μήνα τελειώνει και η εγγύηση!!!, έγινε καινούργιο τηλέφωνο!, το χαιδεύεις και πετάει!.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ μόνο για αλλαγή μπαταρίας το πήγα γιατί δεν κρατούσε πολύ, αλλά τώρα τελευταία δεν ανταποκρίνονταν και κάποια γράμματα αμέσως, π.χ το π, του έκανα και τα τέστ για καμένα πίξελ αλλά τίποτα, τώρα τι είδαν... πάντως να είναι καλά εκεί στην σμάρτεκ γιατί άμα ήθελαν την άλλαζαν, λές και είχα καταλάβει τίποτα?. Σε ένα μήνα τελειώνει και η εγγύηση!!!, έγινε καινούργιο τηλέφωνο!, το χαιδεύεις και πετάει!.

 

Φιλε μου και εμενα κολλαει το π......δεν ξερω γιατι κιολας...το ειχα διαβασει παλαιοτερα και εδω αλλα μου φαινοταν παραλογο...

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έχεις καιρό να πάς από εκεί, μπορεί να σου αλλάξουν την οθόνη και ότι άλλο μπορεί, του κάνουν γενικό έλεγχο, εμένα μου έφτιαξαν και την δόνηση μου είπαν!.
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20180904-091128_Settings.jpg

Καλησπέρα παιδιά..θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το παραπάνω notification που μου έχει βγάλει εδώ και ένα μήνες περίπου, χωρίς να γίνεται κάποια ενέργεια όταν πατάω στο συγκεκριμένο πεδίο. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Προς ενημέρωση η συσκευή δεν είναι rooted και το firmware που έχω, σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση, είναι το G935FXXU2ERD6_OREO. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια..

 

Κάποια βοήθεια για το παραπάνω...?

Link to comment
Share on other sites

Την δευτέρα επήγα το κινητό μου (S7 EDGE) στην Smartek για αλλαγή μπαταρίας και μου άλλαξαν και την οθόνη γιατί μου είπαν ότι θα χαλούσε σε λίγο καιρό, το τηλέφωνο σε 1 μήνα συμπλήρωνε τα δύο χρόνια οπότε εγγύηση καπούτ. Μαζί με όλα αυτά έφτιαξαν και την δόνηση, και με κόστος 0 ευρώ. Θέλω να τους ευχαριστήσω δημόσια γιατί τέτοια εξυπηρέτηση δεν την έχω συναντήσει ποτέ στην ζωή μου πουθενά!, όποιος έχει πάει εκεί θα ξέρει. Όμως μαζί με την αλλαγή της οθόνης χάλασε και η μεμβράνη που του είχα βάλει. Μήπως έχει εμπειρία κάποιο παιδί για τις μεμβράνες του media markt?, έχει με 10, 15, 20 ευρώ και ένα άλλο με κάτι σταγόνες λέει με νανοτεχνική? που είναι καλύτερο. Η παλιά ήταν IQ Shield, η οποία χάλασε με την αλλαγή της οθόνης, και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει, την είχα παραγγείλει στην αμερική.

 

Πόσες μέρες το κράτησαν εκεί?Κ το δικό μου έχει θέμα με την μπαταρία κ κάποιο πιξελ καμμενο. Αν είναι να το πάω..

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες το κράτησαν εκεί?Κ το δικό μου έχει θέμα με την μπαταρία κ κάποιο πιξελ καμμενο. Αν είναι να το πάω..
Κάνα δυωρο το πολύ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνα δυωρο το πολύ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Οκ ευχαριστώ φίλε. Με το ιμει μονο δεν βλέπουν αν είναι εντός εγγύησης ή θέλει απόδειξη?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ φίλε. Με το ιμει μονο δεν βλέπουν αν είναι εντός εγγύησης ή θέλει απόδειξη?

Αν πας με imei θα εχει εγγυηση αππ την ημερομηνια κατασκευης. Αν πας με αποδειξη απο την ημερομηνια αγορας

Link to comment
Share on other sites

Αν πας με imei θα εχει εγγυηση αππ την ημερομηνια κατασκευης. Αν πας με αποδειξη απο την ημερομηνια αγορας

 

Οκ θα το πάω αύριο το πρωί

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα μετά το update Σεπτεμβρίου στις ειδοποιήσεις του messenger? Πριν την αναβάθμιση όταν ερχόταν μήνυμα και ήμουν σε κάποια άλλη εφαρμογή το μήνυμα εμφανιζόταν αναδυόμενο (δεν εννοώ το κυκλάκι) και είχε την επιλογή της απάντησης χωρίς να μπεις μέσα στο messenger. Τώρα έρχεται ακούγεται μόνο ήχος και το εικονίδιο στις ειδοποιήσεις. Έκανα κατάργηση και εγκατάσταση ξανά, ήταν όπως πριν για λίγο και μετά πάλι μόνο ο ήχος και το εικονίδιο!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήγα σήμερα 9. Το πρωί για κάνα δυο καμμένα πιξελ..αλλαχθηκε οθόνη μπαταρία, κ μου είπαν κ μητρική πλακέτα. Μέσα σε 2 ώρες. Εντός εγγύησης. Respect τι άλλο να πω? Εχω μια απορία όμως...αν αλλαχθηκε πλακέτα δεν θα έπρεπε να έχω άλλο ιμει κ όχι το αρχικό??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήγα σήμερα 9. Το πρωί για κάνα δυο καμμένα πιξελ..αλλαχθηκε οθόνη μπαταρία, κ μου είπαν κ μητρική πλακέτα. Μέσα σε 2 ώρες. Εντός εγγύησης. Respect τι άλλο να πω? Εχω μια απορία όμως...αν αλλαχθηκε πλακέτα δεν θα έπρεπε να έχω άλλο ιμει κ όχι το αρχικό??

 

 

 

Όχι, απλά μπορείς μέσω της εφαρμογή phone info να δεις ημερομηνία κατασκευής της πλακέτας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά μπορείς μέσω της εφαρμογή phone info να δεις ημερομηνία κατασκευής της πλακέτας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

To manufacturing date εννοείς??7/12 /17 λέει.

Link to comment
Share on other sites

To manufacturing date εννοείς??7/12 /17 λέει.
Ναι αυτό, εγώ είχα του 2016 όταν το πήρα και όταν άλλαξαν πλακέτα τον Απρίλη, είχα ίδιο imei με ημερομηνία 2/2018

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό, εγώ είχα του 2016 όταν το πήρα και όταν άλλαξαν πλακέτα τον Απρίλη, είχα ίδιο imei με ημερομηνία 2/2018

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Οκ νόμιζα ότι αλλάζοντας πλακέτα θα άλλαζε το ιμει...Τέλος καλό όλα καλά. Το πήρα μεταχειρισμένο προχθές Δευτέρα κ το πήγα σήμερα Μέσα στην εγγύηση κ μου το έκαναν καινούριο!!άλλο τηλέφωνο σε σχέση με χθες που το δοκίμασα πριν τους το πάω!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ νόμιζα ότι αλλάζοντας πλακέτα θα άλλαζε το ιμει...Τέλος καλό όλα καλά. Το πήρα μεταχειρισμένο προχθές Δευτέρα κ το πήγα σήμερα Μέσα στην εγγύηση κ μου το έκαναν καινούριο!!άλλο τηλέφωνο σε σχέση με χθες που το δοκίμασα πριν τους το πάω!!
Με αυτούς εκεί στο service, μόνο μεταχειρισμένο Samsung θα παίρνω :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτούς εκεί στο service, μόνο μεταχειρισμένο Samsung θα παίρνω :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Χαχαχα ναι μάλλον κ εγώ!!θα ψάξω κ για κάνα s8-s9..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς επειδή η συσκευή δεν είναι αγορασμενη από το δίκτυο οτε-γερμανος κ δεν μου εμφανίζει την επιλογή για wificalling k volte πως μπορώ να τα ενεργοποιήσω αυτά??στην γραμμή μου είναι ενεργοποιημένα εννοείται. Στην smartec ρώτησα αν μου περάσουν αυτοί την ρομ της cosmote αλλά δεν κάνουν τέτοιες επεμβάσεις μου είπαν. Ξέρει κανείς να βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξει rom, το οποίο δεν είναι πολύ δύσκολο

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...