Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχετε παρει oreo δειτε αυτο https://www.androidsage.com/2018/06/15/good-lock-2018-how-to-download-and-install-good-lock-for-samsung-galaxy-phones/

 

Ειναι το good lock 2018 κσι αλλα καλουδια που μετα απο αυτα λιγοστευει ακομα περισσοτερο ο λογος να κανεις ρουτ.

 

Πολυ καλο δεν το ηξερα.

Τα εγκατεστησα και δουλευουν κανονικα.

 

Απλά για πληροφόρηση, σε cosmote η αλλαγή οθόνης κοστίζει 180€ τελική ενώ σε smartec και λοιπές εταιρείες κοντά στα 300€.

Αν η οθόνη είναι με ράγισμα, αυτόματα βγαίνει εκτός εγγύησης και η αλλαγή μπαταρίας χρεώνεται κανονικότατα.

Πρόσφατη προσωπική εμπειρία αυτό και κρίμα γιατί η μπαταρία δεν ήταν ραγισμένη αλλά τέλος πάντων.

Αυτά...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ειναι σιγουρα αυθεντικη η οθονη?

Αλλιως δεν εχει νοημα η συγκριση τιμων.

Υπαρχουν κι αλλα μαγαζια με αυτες τις τιμες αλλα χρησιμοποιουν oem οθονες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πολυ καλο δεν το ηξερα.

Τα εγκατεστησα και δουλευουν κανονικα.

 

 

 

Ειναι σιγουρα αυθεντικη η οθονη?

Αλλιως δεν εχει νοημα η συγκριση τιμων.

Υπαρχουν κι αλλα μαγαζια με αυτες τις τιμες αλλα χρησιμοποιουν oem οθονες.

Εμενα στο play store good lock 2018 δεν βγαζει. Μονο ενα απλο good lock

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο δεν το ηξερα.

Τα εγκατεστησα και δουλευουν κανονικα.

 

 

 

Ειναι σιγουρα αυθεντικη η οθονη?

Αλλιως δεν εχει νοημα η συγκριση τιμων.

Υπαρχουν κι αλλα μαγαζια με αυτες τις τιμες αλλα χρησιμοποιουν oem οθονες.

Εγώ ευχαριστήθηκα 3 από αυτά , το ένα που παραμετροποιεις τα tiles όπως θες εσύ, το άλλο που αλλάζεις το task manager (ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ smooth για Samsung) και το 3ο που μπορείς να κάνεις back με την edge οθόνη. Ορίστε και ένα βιντεάκι το οποίο τα δείχνει αναλυτικά

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη μου εσπασε κ εμενα η οθονη και θελω να την αλλαξω 300 ομως δεν δινω ειναι ομως γνησια; και κατι αλλο αν ξερει καποιος να βοηθησει οτι ειχα μεσα στο κινητο και ηταν αποθηκευμενο στην συσκευη το εχω χασει η μπορω να τα ανακτησω προσπαθησα να το σθνδεσω με υπολογιστη αλλα δεν μου ανοιγει τα αρχεια
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου εσπασε κ εμενα η οθονη και θελω να την αλλαξω 300 ομως δεν δινω ειναι ομως γνησια; και κατι αλλο αν ξερει καποιος να βοηθησει οτι ειχα μεσα στο κινητο και ηταν αποθηκευμενο στην συσκευη το εχω χασει η μπορω να τα ανακτησω προσπαθησα να το σθνδεσω με υπολογιστη αλλα δεν μου ανοιγει τα αρχεια
Cosmote είναι, μπορεί να είναι imitation; μια ερώτηση θα μας λύσει την απορία

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα.έχοντας το edge που το ανοίγω μόνο το Σαββατοκύριακο για την κάμερα του και μόνο σε βολτούλες με τα παιδιά κτλ και όλη την εβδομάδα με το J7 2017 έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι όταν τα ΦΤΎΣΕΙ το S σπάσει η παλιώσει δεν πρόκειται να ξαναδωσω χρήματα για γυάλινο εφετζιδικο κινητο .Ένα ΦΘΗΝΌ και καλό κινητό σαν το J και μια καλή water,shock proff καμεραPRO με nfc και wifi να στέλνω τα αρχεία στο κινητο και τέλος. Στην καθημερινότητα ,πλην της κάμερας που είναι απλά αξιοπρεπείς, δεν έχει να ζηλέψει τίποτε το J που έχει φάει ουκ ολίγες ΤΟΎΜΠΕΣ και δεν κάνει κιχ.Το S το έχω σαν χεσμενος!!!Μην πέσει μη κανει.300 ΕΥΡΏ ή οθόνη του S ,100 του J ΠΑΊΡΝΕΙΣ άλλο και δεν σε ενδιαφέρει....ωξω εεεε που λέει και ο Παπαγιαννόπουλος Ο αειμνηστος !!
Link to comment
Share on other sites

οσοι φίλοι έχουν πάρει Oreo και δουλεύουν VoLTE έχουν παρατηρήσει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας. εντός μιας πλήρης φόρτισης παρατηρώ το Cell standby να έχει τιμές μεταξύ 15-20%
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Απλά για πληροφόρηση, σε cosmote η αλλαγή οθόνης κοστίζει 180€ τελική ενώ σε smartec και λοιπές εταιρείες κοντά στα 300€.

Αν η οθόνη είναι με ράγισμα, αυτόματα βγαίνει εκτός εγγύησης και η αλλαγή μπαταρίας χρεώνεται κανονικότατα.

Πρόσφατη προσωπική εμπειρία αυτό και κρίμα γιατί η μπαταρία δεν ήταν ραγισμένη αλλά τέλος πάντων.

Αυτά...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Φίλε μου, μήπως μπερδευεσαι; Αυτή η τιμή που αναφέρεις ισχύει για το S7 το απλό. Η τιμή της οθόνης του S7 edge είναι περίπου στα 280-300, αναλόγως το σέρβις. Τόσο το δίνει κ η ίδια η Samsung επίσημα στο site της. Επίσης το κόστος της οθόνης μόνο είναι κοντά στα 250+. Οπότε 3 οι περιπτώσεις:

1. Μπερδεύτηκες και εννοείς το s7 το απλό.

2. Η cosmote σου βάζει μαϊμού οθόνη (άρα πάει κ η εγγύηση). Αυτό όμως είναι απίθανο γιατί η cosmote δεν έχει δικό της σέρβις, αλλά τα στέλνει στο Γερμανό. Ο Γερμανός τώρα, κάποιες συσκευές τις φτιάχνει μόνος του και κάποιες τις στέλνει σε επίσημα σέρβις (στη smartec σίγουρα και δεν ξέρω αν στέλνει και αλλού). Να ξέρεις ότι όλα τα επίσημα σέρβις και οι συνεργάτες, για οποιαδήποτε συσκευή κ ενέργεια σε αυτή κανουν, ενημερώνεται υποχρεωτικά η Samsung μεσω συστήματος, αλλιώς δεν υπάρχει εγγύηση. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να το αναλύσω παραπάνω.

3. Η cosmote βάζει από την τσέπη της αυτή την διαφορά των 110-120 ευρώ, για να χτυπήσει πελατεία. Καταλαβαίνεις όμως ότι το ποσό αυτο είναι πολύ μεγάλο για το βάζει από την τσέπη της, οπότε το θεωρώ επίσης εξαιρετικά απίθανο.

 

Επίσης, η μπαταρία είναι κολλημένη πάνω στην οθόνη. Άμα αλλαχθεί η οθόνη, υποχρεωτικά αλλάζεται και η μπαταρία, όχι όμως σε κόστος του πελάτη. Κοινώς, αν σου πέσει το κινητό και σπάσει η οθόνη, θα σου αλλάξουν την οθόνη με κόστος και την μπαταρία δωρεάν στην εγγύηση. Αυτό ισχύει για το S7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μήπως μπερδευεσαι; Αυτή η τιμή που αναφέρεις ισχύει για το S7 το απλό. Η τιμή της οθόνης του S7 edge είναι περίπου στα 280-300, αναλόγως το σέρβις. Τόσο το δίνει κ η ίδια η Samsung επίσημα στο site της. Επίσης το κόστος της οθόνης μόνο είναι κοντά στα 250+. Οπότε 3 οι περιπτώσεις:

1. Μπερδεύτηκες και εννοείς το s7 το απλό.

2. Η cosmote σου βάζει μαϊμού οθόνη (άρα πάει κ η εγγύηση). Αυτό όμως είναι απίθανο γιατί η cosmote δεν έχει δικό της σέρβις, αλλά τα στέλνει στο Γερμανό. Ο Γερμανός τώρα, κάποιες συσκευές τις φτιάχνει μόνος του και κάποιες τις στέλνει σε επίσημα σέρβις (στη smartec σίγουρα και δεν ξέρω αν στέλνει και αλλού). Να ξέρεις ότι όλα τα επίσημα σέρβις και οι συνεργάτες, για οποιαδήποτε συσκευή κ ενέργεια σε αυτή κανουν, ενημερώνεται υποχρεωτικά η Samsung μεσω συστήματος, αλλιώς δεν υπάρχει εγγύηση. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να το αναλύσω παραπάνω.

3. Η cosmote βάζει από την τσέπη της αυτή την διαφορά των 110-120 ευρώ, για να χτυπήσει πελατεία. Καταλαβαίνεις όμως ότι το ποσό αυτο είναι πολύ μεγάλο για το βάζει από την τσέπη της, οπότε το θεωρώ επίσης εξαιρετικά απίθανο.

 

Επίσης, η μπαταρία είναι κολλημένη πάνω στην οθόνη. Άμα αλλαχθεί η οθόνη, υποχρεωτικά αλλάζεται και η μπαταρία, όχι όμως σε κόστος του πελάτη. Κοινώς, αν σου πέσει το κινητό και σπάσει η οθόνη, θα σου αλλάξουν την οθόνη με κόστος και την μπαταρία δωρεάν στην εγγύηση. Αυτό ισχύει για το S7 edge.

 

Είναι για το Edge, έβαλα άνθρωπο να ρωτήσει και το επιβεβαίωσε... τι να πω...θα ρωτήσω και αλλού.

Όσο για την οθόνη και την θραύση της. Πήγα εγώ προσωπικά στην smartec και μου άλλαξαν μπαταρία ΜΌΝΟ, με κόστος 50€ περίπου. Επίσης μου είπαν ότι το κινητό βγήκε αυτόματα από την εγγύηση αφού έχει ράγισμα η οθόνη.

Το κινητό είναι 1,5 ετών. Για να μην πάω παρακάτω και αρχίσω τα καντήλια ότι έσπασε ενώ ήταν σε αυθεντική θήκη κλπ κλπ... Που τις πληρώνουμε πανάκριβα... Τες πα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την οθόνη και την θραύση της. Πήγα εγώ προσωπικά στην smartec και μου άλλαξαν μπαταρία ΜΌΝΟ, με κόστος 50€ περίπου. Επίσης μου είπαν ότι το κινητό βγήκε αυτόματα από την εγγύηση αφού έχει ράγισμα η οθόνη.

Το κινητό είναι 1,5 ετών. Για να μην πάω παρακάτω και αρχίσω τα καντήλια ότι έσπασε ενώ ήταν σε αυθεντική θήκη κλπ κλπ... Που τις πληρώνουμε πανάκριβα... Τες πα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Για το συγκεκριμένο περιστατικό είναι όπως ακριβώς τα λες. Όταν έχεις σπάσιμο το κινητό, βγαίνει εκτός εγγύησης, οπότε ότι και να πας να φτιάξεις θα γίνει με κόστος. Αν όμως, για παράδειγμα, πήγαινες να φτιάξεις την οθόνη (με κόστος φυσικά), τη μπαταρία θα την άλλαζαν δωρεάν, επειδή πρέπει υποχρεωτικά (λόγω κατασκευής) να ξεκολλήσει από την οθόνη, οπότε το κόστος της δεν το μεταφέρουν στον καταναλωτή αλλά το περνάνε στην "εγγύηση".

 

Δυστυχώς το κινητό μας, αν και παραμένει στα κορυφαία, έχει πολλά κακά όσο αναφορά το κόστος επισκευής. Π.χ. το κεντρικό κουμπί είναι "φιξ" με την οθόνη. Το ίδιο κ το βύσμα φόρτισης από κάτω. Οπότε, χάλασες το βύσμα κ θες να το αλλάξεις; Θα πληρώσεις κ όλη την οθόνη. Σου έχει φθαρεί το κουμπί κ θες να το αλλάξεις; Πληρώνεις και όλη την οθονη.! Να μην πω ότι η οθόνη μας κοστίζει πιο ακριβά από των s8 κ s9 (και νομίζω και του note). Κι αυτό λόγω κατασκευής.

Edited by thodragon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά υπάρχει δοκιμασμένα καμία ΘΉΚΗ βιβλίο ΈΣΤΩ που να προστατεύει το κινητό από πτώσεις Η άδικος κοπος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά υπάρχει δοκιμασμένα καμία ΘΉΚΗ βιβλίο ΈΣΤΩ που να προστατεύει το κινητό από πτώσεις Η άδικος κοπος;

θηκη βιβλιο που να προστατευει, μαλλον δεν υπάρχει,

 

ριξε μια ματια σε μη-βιβλιο

 

s7

https://www.skroutz.gr/s/9507958/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-S7.html

 

s7 edge

https://www.skroutz.gr/s/9507984/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-S7-Edge.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά υπάρχει δοκιμασμένα καμία ΘΉΚΗ βιβλίο ΈΣΤΩ που να προστατεύει το κινητό από πτώσεις Η άδικος κοπος;

Ψάξε στο ebay την θήκη Floveme για S7 Edge. Είναι η μόνη που προστατεύει πραγματικά το κινητό. Και αυτό γιατί κλείνει το μπροστινό καπάκι με μαγνητάκι και έτσι το κινητό πέφτοντας παραμένει κλειστό και η οθόνη προστατεύεται. Τα πλαστικά συγκράτησης από την άλλη προστατεύουν τις πλευρές και τις γωνίες του κινητού. Μου έχει πέσει δύο φορές κάτω με αυτή την θήκη το κινητό. Έσπασαν λίγο τα πλαστικά συγκράτησης το κινητό ούτε γρατσουνιά σαν καινούριο! Άλλαξα θήκη και τέλος. Από όλες όσες έχω δοκιμάσει σαν τις Floveme δεν έχω δει καλύτερες. Και στο Note 8 τέτοια του έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H Cosmote μόλις έδωσε την Oreo για το S7 Edge! Την κατέβασα και κάνω εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι για το Edge, έβαλα άνθρωπο να ρωτήσει και το επιβεβαίωσε... τι να πω...θα ρωτήσω και αλλού.

Όσο για την οθόνη και την θραύση της. Πήγα εγώ προσωπικά στην smartec και μου άλλαξαν μπαταρία ΜΌΝΟ, με κόστος 50€ περίπου. Επίσης μου είπαν ότι το κινητό βγήκε αυτόματα από την εγγύηση αφού έχει ράγισμα η οθόνη.

Το κινητό είναι 1,5 ετών. Για να μην πάω παρακάτω και αρχίσω τα καντήλια ότι έσπασε ενώ ήταν σε αυθεντική θήκη κλπ κλπ... Που τις πληρώνουμε πανάκριβα... Τες πα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

τελικά ήταν για το απλό, για το S7 edge το κόστος είναι 295€, :X:X:X:X:X:X:X

συγνώμη για την παραπληροφόρηση. Έπρεπε να ρωτήσω σε τρία καταστήματα και μετά να αναζητήσω επιβαιβέωση απο τα κεντρικά.

ειλικρινά συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πριν 2 εβδομαδες επεσε το κινητο μου κ εκαψε καποια πιξελ στην οθονη. Ευτυχως μεσω Red προγραμματος απο vodafone ειχα εγγυηση σπασιματος οθονης οποτε κ εγινε κ αντικτασταση.

Θεωρητικα μου αλλαξανε κ την μπαταρια γιατι αυτη τωρα κραταει πολυ περισσοτερο απο οτι κραταγε η δικη μου. ( ειχα περιπου 900 φορτισεις στον μετρητη φορτισεων στο Samsung info). Αλλα στον ιδιο μετρητη σε αυτη την μπαταρια εγραφε 487 φορτισεις.

Υπαρχει περιπτωση να μου βαλανε μεταχειρισμενη;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Διόλου απίθανο με βάση το νούμερο που παραθέτεις. Στο δικό μου, μου βγάζει 168 φορτίσεις ( τόσες περίπου περίμενα) .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πριν 2 εβδομαδες επεσε το κινητο μου κ εκαψε καποια πιξελ στην οθονη. Ευτυχως μεσω Red προγραμματος απο vodafone ειχα εγγυηση σπασιματος οθονης οποτε κ εγινε κ αντικτασταση.

Θεωρητικα μου αλλαξανε κ την μπαταρια γιατι αυτη τωρα κραταει πολυ περισσοτερο απο οτι κραταγε η δικη μου. ( ειχα περιπου 900 φορτισεις στον μετρητη φορτισεων στο Samsung info). Αλλα στον ιδιο μετρητη σε αυτη την μπαταρια εγραφε 487 φορτισεις.

Υπαρχει περιπτωση να μου βαλανε μεταχειρισμενη;

 

Εμενα οταν μου αλλαξαν οθονη και μπαταρια ,ηλεγξα τον μετρητη στην ιδια εφαρμογη με αυτη που αναφερεις και ηταν στο μηδεν οι κυκλοι φορτισης.

Ο αριθμος σου ειναι λιγο μεγαλος και δεν δικαιολογειται. Ισως σημαινει οτι εχει δουλευτει καποιους μηνες η μπαταρια...Πηγαινε στο καταστημα και πες τους το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μετά την αναβάθμιση μου έχει πετάξει μήνυμα για αποκρυπτογράφηση της sd card σε άλλη συσκευή και δεν μου την διαβάζει.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

τελικά ήταν για το απλό, για το S7 edge το κόστος είναι 295€, :X:X:X:X:X:X:X

συγνώμη για την παραπληροφόρηση. Έπρεπε να ρωτήσω σε τρία καταστήματα και μετά να αναζητήσω επιβαιβέωση απο τα κεντρικά.

ειλικρινά συγνώμη

 

Δεν πειράζει, λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε. :D:D:D:D

Τουλάχιστον να λύνονται τέτοιου είδους παρανοήσεις, ώστε να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις και παραπληροφορησεις.

:up:

Link to comment
Share on other sites

Με το viber και το instagram έχετε κανένα θέμα εσείς? Εμένα κάποιες φορές το πρώτο κολλάει και δεν δέχεται μηνύματα ενώ το δεύτερο δεν ανεβάζει κάποια stories μου.. Φτιάχνουν με εκκαθάριση των cashes ή επανεκκίνηση.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Με το viber και το instagram έχετε κανένα θέμα εσείς? Εμένα κάποιες φορές το πρώτο κολλάει και δεν δέχεται μηνύματα ενώ το δεύτερο δεν ανεβάζει κάποια stories μου.. Φτιάχνουν με εκκαθάριση των cashes ή επανεκκίνηση.

 

Εμένα το βιπερ δουλεύει μια χαρά . Ινσταγκραμ δεν εχω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συμβαινει και σε μενα οταν φευγω απο wifi και γυριζει σε 4g... παιζει κανονικα ιντερνετ σε chrome κτλ αλλα δεν δουλευει το viber. Θελει κανενα 15 λεπτο για να συνδεθει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...