Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και δεν βγάζει στις εφαρμογές πάνω τον αριθμό πόσες ειδοποιήσεις έχω φτιάχνει κάπως αυτό;

 

Ρυθμίσεις/ ειδοποιήσεις/ σήματα εικονιδίων εφαρμογών / εμφάνιση με αριθμό.

Edited by spiros2012
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρυθμίσεις/ ειδοποιήσεις/ σήματα εικονιδίων εφαρμογών / εμφάνιση με αριθμό.

 

Ναι όταν έρχεται ειδοποίηση βγαίνει ο αριθμός άλλα άμα σβήσεις την ειδοποίηση από την μπάρα φεύγει και ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν έρχεται ειδοποίηση βγαίνει ο αριθμός άλλα άμα σβήσεις την ειδοποίηση από την μπάρα φεύγει και ο αριθμός.

 

Έτσι δουλεύει. ο αριθμός βγαινει απο το πλήθος των ειδοποιήσεων. αν κάνεις clear σβηνονται απο παντου

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.δυστυχώς το τζαμί που έβαλα στο edge δεν κάνει καλή επαφή και γεμίζει σκόνες από μέσα.Μολις παραγίνει το κακο λέω να το αφαιρέσω και να πάω εδώ.τι λέτε για αυτή.φαίνεται Η ΠΟΙΟ ποιοτική.Λετε θα προστατεύει από καμία Σουπα;;

https://www.skroutz.gr/s/9507983/Spigen-Wallet-S-Black-Galaxy-S7-Edge.html

Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι στην edge θα το βρεις ως στυλ ρολογιου του always on display...ρυθμισεις ...οθονη κλειδωματος και ασφαλεια ...ρολοι και facewidget...στυλ ρολογιου

Όχι δεν εννοούσα αυτό.

Όταν προγραμμάτιζες μια ώρα το Always on Display, εμφάνιζε κανονικά την ώρα μπροστά την οθόνη.

Όταν πέρναγε αυτή τη ώρα, το ρολόι με τις διάφορες πληροφορίες πήγαινε στο edge κομμάτι.

Πχ. Το προγραμμάτιζες 06:00-20:00 έδειχνε αυτό.

hqdefault.jpg

Από τις 20:01-05:59 δεν κάνει αυτό.

Samsung-Galaxy-S6-Edge.jpg?fit=760%2C354

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοούσα αυτό.

Όταν προγραμμάτιζες μια ώρα το Always on Display, εμφάνιζε κανονικά την ώρα μπροστά την οθόνη.

Όταν πέρναγε αυτή τη ώρα, το ρολόι με τις διάφορες πληροφορίες πήγαινε στο edge κομμάτι.

Πχ. Το προγραμμάτιζες 06:00-20:00 έδειχνε αυτό.

hqdefault.jpg

Από τις 20:01-05:59 δεν κάνει αυτό.

Samsung-Galaxy-S6-Edge.jpg?fit=760%2C354

Το εψαξα και εγω ολο το βραδυ χθες γιατι εχω το ιδιο προβλημα.. Δηλαδη ειχα το side clock το βραδυ και την ημερα το always on display .. Απο οτι καταλαβα το πρωτο συγχωνευθηκε στο δευτερο οποτε παπαλα :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο ολοκληρώθηκε σε Πορτογαλικό το δικό μου. Με μια λέξη σφαίρα! Όπως ήταν από πάνω την πέρασα, φοβερή η σαμμυ για άλλη μια φορά. Νιώθω πλήρως ικανοποιημένος ευχαριστημένος που κράτησα και το 7edge για 2η συσκευή για καλοκαιρινή κυρίως χρήση και το s8 plus για το υπόλοιπο διάστημα. Το experience 9.0 φυσάει κι στο 7 edge η διαφορά φαινόταν όταν ερχόμουν από s8 plus τα οποία χρησιμοποιώ κ τα δύο καθημερινά μέχρι στιγμής. Μπράβο σαμμυ εξαιρετική ποιότητα κ υποστήριξη για ένα κινητό που έχει παρουσιαστεί 26 μήνες περίπου με εξαιρετικές πωλήσεις σε όλο τον κόσμο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα και εγω ολο το βραδυ χθες γιατι εχω το ιδιο προβλημα.. Δηλαδη ειχα το side clock το βραδυ και την ημερα το always on display .. Απο οτι καταλαβα το πρωτο συγχωνευθηκε στο δευτερο οποτε παπαλα :mad::mad::mad::mad:

 

Πλέον αυτό δεν υπάρχει δυστυχώς. Με βόλευε και μενα και εξοικονομουσε μπαταρια πιστεύω απο το AOD. Χάσαμε αυτό άλλα πήραμε το edge lighting με pop up notifications και καποια edge lighting style effects κτλ.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θέλω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα SmartSwitch στο PC για να πάρω backup απο το κινητό και για να συμβεί αυτό πρέπει να έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα vcredistx64 (Microsoft visual C++ 2008....) το οποίο και εγκατέστησα. Όταν πάω να τρέξω το πρόγραμμα SmartSwitch στο PC που έχω κατεβάσει για να γίνει εγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα ....πρέπει να χρησιμοποιήσω το εργαλείο γραμμής εντολών sxstrace.exe. και φυσικά δεν το κάνει εγκατάσταση και έτσι δεν μπορώ να πάρω backup από το κινητό. Με την samsung που μίλησα μου είπαν ότι είναι θέμα της Microsoft. Μπορεί κάποιος από εσάς που έχετε τις γνώσεις να με βοηθήσετε?, δηλαδή να μου πείτε τι δεν κάνω καλά γιατί εάν δεν πάρω backup, την 8 δεν την βλέπω!. Σας ευχαριστώ όλους!. Edited by manfles
συμπλήρωση αναφοράς
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θέλω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα SmartSwitch στο PC για να πάρω backup απο το κινητό και για να συμβεί αυτό πρέπει να έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα vcredistx64 (Microsoft visual C++ 2008....) το οποίο και εγκατέστησα. Όταν πάω να τρέξω το πρόγραμμα SmartSwitch στο PC που έχω κατεβάσει για να γίνει εγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα ....πρέπει να χρησιμοποιήσω το εργαλείο γραμμής εντολών sxstrace.exe. και φυσικά δεν το κάνει εγκατάσταση και έτσι δεν μπορώ να πάρω backup από το κινητό. Με την samsung που μίλησα μου είπαν ότι είναι θέμα της Microsoft. Μπορεί κάποιος από εσάς που έχετε τις γνώσεις να με βοηθήσετε?, δηλαδή να μου πείτε τι δεν κάνω καλά γιατί εάν δεν πάρω backup, την 8 δεν την βλέπω!. Σας ευχαριστώ όλους!.
Γιατί δεν παίρνεις backup στην κάρτα sd, μέσω της εφαρμογής του κινητού;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θέλω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα SmartSwitch στο PC για να πάρω backup απο το κινητό και για να συμβεί αυτό πρέπει να έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα vcredistx64 (Microsoft visual C++ 2008....) το οποίο και εγκατέστησα. Όταν πάω να τρέξω το πρόγραμμα SmartSwitch στο PC που έχω κατεβάσει για να γίνει εγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα ....πρέπει να χρησιμοποιήσω το εργαλείο γραμμής εντολών sxstrace.exe. και φυσικά δεν το κάνει εγκατάσταση και έτσι δεν μπορώ να πάρω backup από το κινητό. Με την samsung που μίλησα μου είπαν ότι είναι θέμα της Microsoft. Μπορεί κάποιος από εσάς που έχετε τις γνώσεις να με βοηθήσετε?, δηλαδή να μου πείτε τι δεν κάνω καλά γιατί εάν δεν πάρω backup, την 8 δεν την βλέπω!. Σας ευχαριστώ όλους!.

 

Ειναι λιγο σπανιο να το εχει πετυχει κανεις. Googl- ισέ το. Θα βρεις διάφορες απαντήσεις από την msoft. Δες ποια μπορεί να ταιριάζει στο setup που έχεις στο pc.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις backup στην κάρτα sd, μέσω της εφαρμογής του κινητού;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό πως γίνεται?, και θα κρατήσει και τους κωδικούς απο το wifi?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι λιγο σπανιο να το εχει πετυχει κανεις. Googl- ισέ το. Θα βρεις διάφορες απαντήσεις από την msoft. Δες ποια μπορεί να ταιριάζει στο setup που έχεις στο pc.

 

Άμ! για αυτό παιδεύουμε από το πρωί. Και όλοι εσείς αφού είναι τόσο δύσκολο και σπάνιο... πώς παίρνεται backup?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως γίνεται?, και θα κρατήσει και τους κωδικούς απο το wifi?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άμ! για αυτό παιδεύουμε από το πρωί. Και όλοι εσείς αφού είναι τόσο δύσκολο και σπάνιο... πώς παίρνεται backup?

Έτσι πιστεύω!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναί αλλά δεν μου είπες πώς γίνεται το backup απο το κινητό στην κάρτα!.

Link to comment
Share on other sites

Ναί αλλά δεν μου είπες πώς γίνεται το backup απο το κινητό στην κάρτα!.
Επιλέγεις εξωτερικό χώρο αποθήκευσης και μετά αντίγραφα ασφαλείας... Επιλέγεις τι απ'όλα θες να κάνεις αντίγραφο και το κάνεις! 445cb58d68862ef57bc1861a0feeec84.jpgc4385d9641c47b8d2ff7e87253b618b8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα και εγω ολο το βραδυ χθες γιατι εχω το ιδιο προβλημα.. Δηλαδη ειχα το side clock το βραδυ και την ημερα το always on display .. Απο οτι καταλαβα το πρωτο συγχωνευθηκε στο δευτερο οποτε παπαλα :mad::mad::mad::mad:

 

Πλέον αυτό δεν υπάρχει δυστυχώς. Με βόλευε και μενα και εξοικονομουσε μπαταρια πιστεύω απο το AOD. Χάσαμε αυτό άλλα πήραμε το edge lighting με pop up notifications και καποια edge lighting style effects κτλ.

 

Άρα τζάμπα έψαχνα και γω.

Είναι πραγματικά παράξενη η απόφαση να καταργηθεί το side clock.

Σε σχέση με κάτι άλλα ξεκάρφωτα πραγματάκια που έχει το κινητό και είναι άρχηστα, ήταν χρήσιμο feature, ειδικά τη νύχτα καθώς ήταν διακριτικό. Ελπίζω σε νέο update να επανέλθει.

Ψιλοξενέρωσα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς γιατί ενώ ενεργοποιώ το sRGB στο Developers Options δεν μένει μόνιμα ενεργοποιημένο;

Ενεργοποιείται και μόλις βγω στις γενικές ρυθμίσεις και επιστρέψω ξανα σε Developers Options είναι ανενεργό!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς γιατί ενώ ενεργοποιώ το sRGB στο Developers Options δεν μένει μόνιμα ενεργοποιημένο;

Ενεργοποιείται και μόλις βγω στις γενικές ρυθμίσεις και επιστρέψω ξανα σε Developers Options είναι ανενεργό!

 

Ευχαριστώ

 

Και σε εμένα το ίδιο γίνετε

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις εξωτερικό χώρο αποθήκευσης και μετά αντίγραφα ασφαλείας... Επιλέγεις τι απ'όλα θες να κάνεις αντίγραφο και το κάνεις! 445cb58d68862ef57bc1861a0feeec84.jpgc4385d9641c47b8d2ff7e87253b618b8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έκανα και σε ευχαριστώ. Όλα οκ!.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παρει oreo δειτε αυτο https://www.androidsage.com/2018/06/15/good-lock-2018-how-to-download-and-install-good-lock-for-samsung-galaxy-phones/

 

Ειναι το good lock 2018 κσι αλλα καλουδια που μετα απο αυτα λιγοστευει ακομα περισσοτερο ο λογος να κανεις ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά για πληροφόρηση, σε cosmote η αλλαγή οθόνης κοστίζει 180€ τελική ενώ σε smartec και λοιπές εταιρείες κοντά στα 300€.

Αν η οθόνη είναι με ράγισμα, αυτόματα βγαίνει εκτός εγγύησης και η αλλαγή μπαταρίας χρεώνεται κανονικότατα.

Πρόσφατη προσωπική εμπειρία αυτό και κρίμα γιατί η μπαταρία δεν ήταν ραγισμένη αλλά τέλος πάντων.

Αυτά...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...