Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

και εγω εχω προβλημα με τις κλησεις.

 

απλα παω και τους το λεω;

 

Ναι λογικά θα το ξέρουν το θεματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά απο αλλαγή μητρικής πάλι έχασα κλήση παιδιά δεν γίνεται να φταίει η μητρική δεύτερη φορά που την έχω αλλάξει και έχω το ίδιο θέμα. Φίλε μου elephanta να σε ρωτήσω είναι ιταλικής προέλευσης και εσένα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πιστεύω δεν είναι χαμένες κλήσεις απλά, αλλά ότι το κινητό χανει το σήμα. Οι μπάρες μπορεί να δείχνουν full αλλά όταν πατήσεις το power button πριν ξεκλειδώσεις, σου λέει μόνο επείγουσες κλήσεις, οπότε είναι δύσκολο να διαπιστώσεις πότε είναι εκτός δικτύου.

Τα γράφω αυτά γιατί το έχω παρατηρήσει και γω και το κάνει συνήθως όταν έχεις την πολιτική αναστολής του wifi στο ποτέ καθώς και όταν κλείνεις το wifi χειροκίνητα, για κάποιο ανεξήγητο λόγο μετά από λίγη ώρα το ανάβω και δείχνει μόνο επείγουσες κλήσεις σε χώρο με καλό σήμα. Το παρατήρησα αυτό γιατί ξεκλειδωνα το τηλέφωνο και είχα απορία γιατί το σήμα του 4g είχε εξαφανιστεί ενώ είχα ενεργοποιημένα data.

Όσο δε πειράζω χειροκίνητα wifi και data, το Cosmote GR είναι πάντα παρών

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Απλά το πρόβλημα με τις κλήσεις μου είχε προκληθεί αν θυμάμαι καλά με το που αναβαθμιστήκαμε σε 7.0 πριν δεν είχα κανένα απολύτως θέμα ελπίζω με το 8.0 να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι απλα η αντανάκλαση του φακού

 

Δε νομιζω φιλε μου. Ακομα και να κλεισω τελειως τον φακο της καμερας με το δαχτυλο δεν φαινεται τελειως μαυρη η εικονα.... αλλα πρασινιζει σε καποια σημεια... και στη μπροστινη υπαρχει αυτο το θεμα απ οτι βλεπω τωρα..

Για την ακριβεια πρασινιζει στο πανω μερος οπως βγαζω καθετη φωτο με το κινητο.. οταν βγαλω οριζοντια πρασινιζει παλι η πλευρα που αντιστοιχει στο πανω μερος του κινητου.

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά απο αλλαγή μητρικής πάλι έχασα κλήση παιδιά δεν γίνεται να φταίει η μητρική δεύτερη φορά που την έχω αλλάξει και έχω το ίδιο θέμα. Φίλε μου elephanta να σε ρωτήσω είναι ιταλικής προέλευσης και εσένα;
1.5 χρόνο με το edge κανένα θέμα με τις κλήσεις και το σήμα του κινητού. Μήπως μία αλλαγή σιμ με καινούργια ?Μήπως είναι και η περιοχή και γενικά δεν έχεις καλο σήμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω φιλε μου. Ακομα και να κλεισω τελειως τον φακο της καμερας με το δαχτυλο δεν φαινεται τελειως μαυρη η εικονα.... αλλα πρασινιζει σε καποια σημεια... και στη μπροστινη υπαρχει αυτο το θεμα απ οτι βλεπω τωρα..

Για την ακριβεια πρασινιζει στο πανω μερος οπως βγαζω καθετη φωτο με το κινητο.. οταν βγαλω οριζοντια πρασινιζει παλι η πλευρα που αντιστοιχει στο πανω μερος του κινητου.

 

φιλε μου οταν την στέλνεις σε άλλον πως φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν την στέλνεις σε άλλον πως φαίνεται?

 

Ακριβως οπως την βλεπω κ γω! Με πρασινιλα δηλαδη! Ετσι απεκλεισα κ την πιθανοτητα να ναι θεμα της οθονης! Και στον υπολογιστη που την βλεπω , ειναι παλι με πρασινιλα!

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

δείτε πόσο ανέλπιστα καλά κρατιέται το τηλέφωνο μας έναντι κινητού 2 γενιές μετά.

Απιστευτο πραγματικα,ειχα 1.5 χρονο το s7edge και ημουν ευχαριστημενος φουλ.πλεον με το note 8.αλλα δεν μπορουσα να πιστεψω μετα 2 μοντελα να ειναι πιο γρηγορο το s7 σχεδον σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πσο αξιοπιστα ειναι αυτα τα τεστ παντως το S7 Edge μετραει ακομα. Το εδωσα πριν 1 μηνα για το S8 αλλα μετα τον αρχικο ενθουσιασμο το μετανιωσα. Καλο το S8 αλλα δεν υπηρχε λογος να δωσω το S7E. Τα κανει ολα το ιδιο καλα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πσο αξιοπιστα ειναι αυτα τα τεστ παντως το S7 Edge μετραει ακομα. Το εδωσα πριν 1 μηνα για το S8 αλλα μετα τον αρχικο ενθουσιασμο το μετανιωσα. Καλο το S8 αλλα δεν υπηρχε λογος να δωσω το S7E. Τα κανει ολα το ιδιο καλα...

 

Από s7 edge πας μόνο σε s8 plus η s9 plus λόγω της οθόνης κατά κύριο λόγο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα τεστακι αν θέλετε μιας και εγώ έχω Note 8 και η γυναίκα μου s7 edge και θα σας πω.. Είναι και τα 2 κανένα μήνα στημένα όποτε είναι σωστή η σύγκριση! Πάντως το note μου φαίνεται γρηγορότερο παντου,καμία φορά που παίζω με της γυναίκας αλλα θα το τσεκαρω.

Χρόνια πολλά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα τεστακι αν θέλετε μιας και εγώ έχω Note 8 και η γυναίκα μου s7 edge και θα σας πω.. Είναι και τα 2 κανένα μήνα στημένα όποτε είναι σωστή η σύγκριση! Πάντως το note μου φαίνεται γρηγορότερο παντου,καμία φορά που παίζω με της γυναίκας αλλα θα το τσεκαρω.

Χρόνια πολλά σε όλους!

Ακριβώς μα ακριβώς στην ίδια φάση είμαι και εγώ, οπότε έχω μια ολοκληρωμένη άποψη βάσει της δικής μου εμπειρίας και χρήσης.

Είναι γενικώς πιο καλό το Νοτε 8, αλλά όχι και να πεις μέρα με τη νύχτα. Για κάποιον που δεν έχει το << μαράζι >> της αλλαγής - της αναβάθμισης, το S7 edge εξακολουθεί να είναι κανόνι σε όλα του. Εγώ του άλλαξα και μια μπαταρία ένα μήνα πριν κλείσει τη διετία και είναι πάλι καινούργιο.

Στη μπαταρία είναι καλύτερο περίπου ένα 20% το S7 Edge ( πάντα συγκρίνοντας με την ίδια χρήση και στα δύο ).

Το Note 8 υπερτερεί λίγο σε ταχύτητα, μέγεθος οθόνης και ποιότητα ( από την έτσι και αλλιώς πολύ καλή του S7 edge) και σε κάμερα , κυρίως στις δύσκολες συνθήκες. Αυτό που όμως το κάνει να ξεχωρίζει ουσιαστικά κατά την άποψή μου και αυτό για κάποιον που τον ενδιαφέρει και το χρησιμοποιεί, είναι το πενάκι. Αυτό είναι που το κάνει πραγματικά να διαφέρει!

Link to comment
Share on other sites

1.5 χρόνο με το edge κανένα θέμα με τις κλήσεις και το σήμα του κινητού. Μήπως μία αλλαγή σιμ με καινούργια ?Μήπως είναι και η περιοχή και γενικά δεν έχεις καλο σήμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδια εγω ειχα και στο SONY Z3 και τωρα με το S7E χαμενες κλησεις. Και στα 2 φαινεται πως το προβλημα ηταν της cοsmote. Μεσα στο σπιτι και σε τυχαιες περιστασεις το σημα χανοταν οταν το ειχα σε 3G και αυτο φαινοταν και στα στατιστικα στο "ωρα χωρις σημα" που εφτανε το 8%.

Σε ρυθμιση 2G δεν εχω κανενα θεμα με κανενα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο απο μένα και σε Vodafone και σε cosmote στην 6 δεν το κάνει ποτέ στην 7 το κάνει. Στις πρώτες εκδόσεις της 7 το έκανε συνέχεια με τα σχεδόν σταμάτησε και τώρα τελευταία μου το ξανά κάνει....
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κρατάω συσκευή για πάνω από ένα χρόνο..το s7 edge πραγματικά τα σπάει...

 

Σίγουρα η επιλογή πλέον για πραγματική αναβάθμιση είναι το s9plus αλλά αρχίζω και σκέφτομαι ότι το p20 αξίζει μια ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση χρόνο το έχω κι εγώ φοβερή συσκευή και ίδιες σκέψεις με σένα για την επόμενη επιλογή κινητού. Λογικά μετά γι καλοκαίρι θα κάνω κίνηση να έχουν πέσει και οι τιμές...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση χρόνο το έχω κι εγώ φοβερή συσκευή και ίδιες σκέψεις με σένα για την επόμενη επιλογή κινητού. Λογικά μετά γι καλοκαίρι θα κάνω κίνηση να έχουν πέσει και οι τιμές...
Εχω το s7 edge 2 χρόνια τώρα.. Βρέθηκα στο public για να τσεκάρω δίπλα δίπλα s9 plus p20 iPhone.. S9 παιδιά πιστεψτε με καμία εμφανή διαφορά με το δικό μας, iPhone 8 plus με bezel μόνο αν είσαι βιτσιόζος.. Το x όμορφο αλλά πανάκριβο.. Και μετά βλέπω το p20. Ε λοιπόν όταν σταματήσουν τα updates στο δικό μας μάλλον για εκεί πάω και εγώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου το s7 edge παιδιά ήταν τόσο καιρό με 6αρα..

Αναβάθμισα σε 7 και χάνει κλήσεις,θα βγάλω άκρη λέτε με εγγύηση;;

Ευτυχώς το σώζει λίγο το wifi calling στο σπίτι, αλλιώς θα μου το έφερνε στο κεφάλι.

Να δοκιμάσω στη smartec; Είναι εξαιρετικο service οσες φορές τους χρειάστηκα

Όχι τίποτα άλλο δεν γίνεται και downgrade, κλείδωσαν bootloadet στην αναβάθμιση του Ιανουαρίου.

 

Στις ρυθμίσεις δικτύου, τι επιλογή έχει?

Αυτόματο? 4g?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δικτύου, τι επιλογή έχει?

Αυτόματο? 4g?

Ναι, έχω δοκιμάσει και με 3G μόνιμα, αλλά παρακάτω δεν γίνεται γιατί κάνει αρκετές φορές μέσα στη μέρα βιντεοκλήση μέσω δικτύου (κωφάλαλοι γονείς).

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s7 edge 2 χρόνια τώρα.. Βρέθηκα στο public για να τσεκάρω δίπλα δίπλα s9 plus p20 iPhone.. S9 παιδιά πιστεψτε με καμία εμφανή διαφορά με το δικό μας, iPhone 8 plus με bezel μόνο αν είσαι βιτσιόζος.. Το x όμορφο αλλά πανάκριβο.. Και μετά βλέπω το p20. Ε λοιπόν όταν σταματήσουν τα updates στο δικό μας μάλλον για εκεί πάω και εγώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πρώην κάτοχος s7 edge 18 μήνες με αγορασμενους τηλεφακους κάμερας δεν είχα ξανακρατησει κινητό τόσο καιρό... μετά 4 μήνες με s8 plus κ τώρα 2 βδομάδες με S9 plus

 

Οι διαφορές είναι στην οθόνη.. που είναι ακόμα πιο σούπερ στο s9 plus και χωρίς κουμπί κ μεγαλύτερη . Το δαχτυλικο κ την ιριδα τα συνηθιζεις..

Η καμερα η διπλή είναι σούπερ βγάζεις πορτραίτο κ θολώνει πίσω κ έχεις κ σε μακρινή λήψη αν δεν σου αρέσει η κοντινή...... Φώτο χωρίς φλας κ όταν παίζεις με τις ρυθμίσεις το κάνει μέρα

Διπλό ηχείο με απίστευτο ήχο...

6gb ram με nova prime ρολαρει απίστευτα κ έχουν μειωθεί κατά πολύ τα reload στο sasmung Internet με 7 ανοιχτές καρτέλες...

Κάμερα μπροστινή πολύ καλύτερη απτήν μετριότατη του 7αριου

Και το ακουστικό για τις κλήσεις είναι σούπερ

Μπαταρία πάνω κάτω στα ίδια

Είναι δικαρτο..

Τι άλλο να ζητήσεις για να κάνει κάποιος την μετάβαση;;; σου μιλάω αντικειμενικά γιατί είχα μεγάλο έρωτα με το s7 edge που ακόμα πιστεύω είναι δυνατή συσκευή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...