Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα επετε αλλαγή πλακέτας... Εύχομαι να φτιάξει, σε ποιο δίκτυο είσαι;; Cosmote;

 

Ναι cosmote εχω.παιζει καποιο ρολο αυτο?Εντωμεταξυ πως θα μου αλλαξουν την πλακετα οταν εδω στο service της πατρας δεν ακουν καν το τριξιμο και μου λενε δεν υπαρχει.επισης οταν πηρα το κινητο πισω απο το service που υποτιθεται αλλαξαν το ακουστικο μου δημιουργησαβ νεο προβλημα.ο ηχος πλεον δεν ακουγεται στερεο και ακουγεται μονο απο το δεξι ακουστικο.δοκιμασα 7 διαφορετικα ζευγαρια hands free.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου έχει βγάλει πάνω στο status bar πολύ καιρό μια γκρι σκιά το άφηνα μήπως και φύγει αλλά δεν έφυγε.. να αλλάξω οθόνη δεν το σκέφτομαι.Υπαρχει άλλη λύση για να φύγει;
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει πάνω στο status bar πολύ καιρό μια γκρι σκιά το άφηνα μήπως και φύγει αλλά δεν έφυγε.. να αλλάξω οθόνη δεν το σκέφτομαι.Υπαρχει άλλη λύση για να φύγει;
Γιατί δεν σκέφτεσαι να αλλάξεις οθόνη? Ο μόνος λόγος να μην πας για αλλαγή οθόνης είναι να είσαι εκτός εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει πάνω στο status bar πολύ καιρό μια γκρι σκιά το άφηνα μήπως και φύγει αλλά δεν έφυγε.. να αλλάξω οθόνη δεν το σκέφτομαι.Υπαρχει άλλη λύση για να φύγει;

 

Φαίνεται μόνο στην homescreen ή σε οποιαδήποτε σελιδα /εφαρμογή ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σκέφτεσαι να αλλάξεις οθόνη? Ο μόνος λόγος να μην πας για αλλαγή οθόνης είναι να είσαι εκτός εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν μένω Αθήνα και βαριέμαι την διαδικασία να το στείλω δεν με ενοχλεί το πρόβλημα απλά αν γινόταν να φύγει θα ήταν οκ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαίνεται μόνο στην homescreen ή σε οποιαδήποτε σελιδα /εφαρμογή ?

 

 

Παντού φαίνεται burn in έχει κάνει από ότι έψαξα και είδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένω Αθήνα και βαριέμαι την διαδικασία να το στείλω δεν με ενοχλεί το πρόβλημα απλά αν γινόταν να φύγει θα ήταν οκ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Παντού φαίνεται burn in έχει κάνει από ότι έψαξα και είδα

 

 

Είσαι πολύ τυχερός στην ατυχία σου... Το στέλνεις σε σμαρτεκ Χαϊδάρι και σου αλλάζουν μπαταρία και οθόνη δωρεάν αφού είσαι εντός εγγύησης και δεν την έχεις λογικά σπασμένη και θα έχεις μια καινούργια συσκευή... 1 ώρα κάνουν να στην αλλάξουν στο κατάντημα Ε σε 2 _3μέρες; θα το έχεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα παρατήρησα οτι οταν κοιτάω το τηλέφωνο από τα πλάγια σε ασπρο φόντο ή όπου έχει ασπρο η οθόνη στις edge πλευρές κιτρινιζει ή οθόνη.ειναι κάποιο θέμα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ναι cosmote εχω.παιζει καποιο ρολο αυτο?Εντωμεταξυ πως θα μου αλλαξουν την πλακετα οταν εδω στο service της πατρας δεν ακουν καν το τριξιμο και μου λενε δεν υπαρχει.επισης οταν πηρα το κινητο πισω απο το service που υποτιθεται αλλαξαν το ακουστικο μου δημιουργησαβ νεο προβλημα.ο ηχος πλεον δεν ακουγεται στερεο και ακουγεται μονο απο το δεξι ακουστικο.δοκιμασα 7 διαφορετικα ζευγαρια hands free.

 

Στειλτο με courier αθηνα smartec παρε και ένα τηλέφωνο λογικά θα βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειχα ενα θεμα με το s7 μου με ενα τριξιμο στο ακουστικο,μετα απο διαβασμα εδω στο forum ειδα οτι η σμαρτεκ στο χαιδαρι ηταν η καλυτερη λυση,το εστειλα απο πατρα που μενω με κουριερ απο την δευτερα.δεν με πηρε ποτε κανεις τηλεφωνο και πηρα μολις τωρα και ρωτησα και μου λενε επισκευαστηκε και ηδη εφυγε με speedex για πατρα.λεω δεν με πηρατε να με ενημερωσετε κλπ και τελικα τι προβλημα ειχε ??και μου λενε σας αλλαξαμε πλακετα,βυσμα φορτισης,μπαταρια \,home button.Ξερει καποιος φιλος απο δω μεσα γιατι το κανουν αυτο?γιατι αλλαζουν το μισο κινητο?θα επρεπε να χαιρομαι η να καχυποπτευομαι??

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειχα ενα θεμα με το s7 μου με ενα τριξιμο στο ακουστικο,μετα απο διαβασμα εδω στο forum ειδα οτι η σμαρτεκ στο χαιδαρι ηταν η καλυτερη λυση,το εστειλα απο πατρα που μενω με κουριερ απο την δευτερα.δεν με πηρε ποτε κανεις τηλεφωνο και πηρα μολις τωρα και ρωτησα και μου λενε επισκευαστηκε και ηδη εφυγε με speedex για πατρα.λεω δεν με πηρατε να με ενημερωσετε κλπ και τελικα τι προβλημα ειχε ??και μου λενε σας αλλαξαμε πλακετα,βυσμα φορτισης,μπαταρια \,home button.Ξερει καποιος φιλος απο δω μεσα γιατι το κανουν αυτο?γιατι αλλαζουν το μισο κινητο?θα επρεπε να χαιρομαι η να καχυποπτευομαι??

 

Να χαιρεσαι. Συνηθως αλλαζανε ακουστικο και την 2η φορα πηγαινανε για πλακετα. Εσενα στο αλλαξανε απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχει κάνει κάποιος το τελευταίο update για AOD από sammobile?εγώ έκανα και όταν το έχω ενεργό κρασάρει η εφαρμογή μετά από κάθε unlock.ξερει κάνεις πως να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση?κατέβασα την προηγουμένη αλλά δεν μ αφήνει να την εγκαταστήσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχει κάνει κάποιος το τελευταίο update για AOD από sammobile?εγώ έκανα και όταν το έχω ενεργό κρασάρει η εφαρμογή μετά από κάθε unlock.ξερει κάνεις πως να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση?κατέβασα την προηγουμένη αλλά δεν μ αφήνει να την εγκαταστήσω.

 

Ρυθμίσεις εφαρμογές κάνε εμφάνιση όλων των εφαρμογών πάνω δεξιά με τις τρεις τέλειες βρες το aod τρεις τέλειες και κάνε κατάργηση ενημερώσεων

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανεις μετά το τελευταίο update χαμένες κλήσεις σε 4G? Εμένα μου ήρθε μήνυμα δύο φορές μετά από δύο ώρες ενώ είχα σήμα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανεις μετά το τελευταίο update χαμένες κλήσεις σε 4G? Εμένα μου ήρθε μήνυμα δύο φορές μετά από δύο ώρες ενώ είχα σήμα κανονικά.

 

Ναι και σε εμενα εχει συμβεί καποιες φορες

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Σε δίκτυο για κλήσεις πάντοτε χρήση 2g 3g ...Το 4g μπορεί να δείχνει 2 γραμμές π.χ. όμως χάνονται κλήσεις εξακριβωμένο από πολλούς ....για internet το γυρνάμε δε 4g κανονικά ;) η άποψή μου φυσικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει ένα ασύρματο φορτιστή της samsung και ενώ είναι όλα καλά Όπως πρέπει δηλαδή δείχνει ότι κάνει γρήγορη φόρτιση από το μενού της μπαταρίας το έχω στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση αυτο κσνει 3-3.5 ώρες ξέρει κάποιος να μου πει τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Σε δίκτυο για κλήσεις πάντοτε χρήση 2g 3g ...Το 4g μπορεί να δείχνει 2 γραμμές π.χ. όμως χάνονται κλήσεις εξακριβωμένο από πολλούς ....για internet το γυρνάμε δε 4g κανονικά ;) η άποψή μου φυσικά.

Πάντως ειναι απαράδεκτο για ενα τετοιο τηλέφωνο να χρειάζεται να κανεις ολη αυτη την μανουρα για να μην χανεις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι απαράδεκτο για ενα τετοιο τηλέφωνο να χρειάζεται να κανεις ολη αυτη την μανουρα για να μην χανεις κλήσεις.

 

Έχεις σκεφθεί να φταίει το δίκτυο αντί για το "απαράδεκτο" τηλέφωνο;

Γιατί το δίκτυο φταίει...

Δεν συμβαίνει μόνο σε S7 ούτε μόνο σε Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S7E από το Μάρτιο. Ούτε 1 φορά δεν είχα χαμένη κλήση. Συμφωνώ με τον StratosGR.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφθεί να φταίει το δίκτυο αντί για το "απαράδεκτο" τηλέφωνο;

Γιατί το δίκτυο φταίει...

Δεν συμβαίνει μόνο σε S7 ούτε μόνο σε Samsung.

Ισχύει φυσικά έτσι είναι καθαρά θέμα δικτύου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να φταίει το δίκτυο γιατι στο σπιτι που ειχα τις χαμενες κλησεις, οτι κινητό και να ειχα πριν το s7 ( s3,note3) δεν ειχα ποτε παρόμοια πρόβλημα. Εκτος και αν αλλαξε κατι στο δίκτυο (cosmote). Edited by mitspa
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να φταίει το δίκτυο γιατι στο σπιτι που ειχα τις χαμενες κλησεις, οτι κινητό και να ειχα πριν το s7 ( s3,note3) δεν ειχα ποτε παρόμοια πρόβλημα. Εκτος και αν αλλαξε κατι στο δίκτυο (cosmote).

 

https://www.google.gr/search?client=tablet-android-samsung&source=android-browser&dcr=0&ei=aV4kWr-xJcfJ6ATHmoPIBw&q=mobile+missed+calls++2g+3g+4g&oq=mobile+missed+calls++2g+3g+4g&gs_l=psy-ab.3...2115.9220.0.9488.17.17.0.0.0.0.176.2461.0j16.16.0....0...1c..64.psy-ab..1.12.1838...0j0i7i30k1j0i7i10i30k1j0i7i5i30k1j0i5i30k1j0i22i30k1j33i22i29i30k1j33i160k1j33i21k1.0.YzmAbI-Ge-0

 

Διάλεξε μοντέλο και διάβασε.

Link to comment
Share on other sites

Να χαιρεσαι. Συνηθως αλλαζανε ακουστικο και την 2η φορα πηγαινανε για πλακετα. Εσενα στο αλλαξανε απευθειας.
παιδια καλησπερα

ειχα ενα θεμα με το s7 μου με ενα τριξιμο στο ακουστικο,μετα απο διαβασμα εδω στο forum ειδα οτι η σμαρτεκ στο χαιδαρι ηταν η καλυτερη λυση,το εστειλα απο πατρα που μενω με κουριερ απο την δευτερα.δεν με πηρε ποτε κανεις τηλεφωνο και πηρα μολις τωρα και ρωτησα και μου λενε επισκευαστηκε και ηδη εφυγε με speedex για πατρα.λεω δεν με πηρατε να με ενημερωσετε κλπ και τελικα τι προβλημα ειχε ??και μου λενε σας αλλαξαμε πλακετα,βυσμα φορτισης,μπαταρια \,home button.Ξερει καποιος φιλος απο δω μεσα γιατι το κανουν αυτο?γιατι αλλαζουν το μισο κινητο?θα επρεπε να χαιρομαι η να καχυποπτευομαι??

Σε εμένα αφού άλλαξαν ακουστικό άλλαξαν πλακέτα και έστρωσε.. Οπότε αφού άλλαξες απευθείας το μισό κινητό όλα καλά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...