Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H μπαταρια 1 χρονο εγγυηση εχει.ειχα αλλαξει προσφατα σε s7 edge...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εδω και λιγες μερες μου γραφει οτι δεν εχει καρτα μνημης,ενω εχω μεσα κανονικα,και δεν εχω αλλαξει η πειραξει κατι!

Μπορει καποιος να με ενημερωσει τι γινεται και τι μπορω να κανω?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκινηση και θα την δεί

 

 

Εκανα επανεκκινηση αλλα συνεχιζει να μην την βλεπει,γραφει οτι δεν εχει τοποθετηθει καρτα sd!:(

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σάς. όταν πάω να δω βίντεο που εχω τραβήξει με την καμερα σε smart tv ασύρματα Η ποιότητα είναι πάρα πολύ κακή. Το ίδιο βιντεάκι το έχω στείλει με Bluetooth στο j5 που έχω και όταν το βλέπω ασύρματα είναι τέλειο. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είδα πως έγινε update το Samsung pay και εμφανίστηκε στο menu αλλά δεν μπορώ να προσθέσω ακόμα κάποια κάρτα μ για ανέπαφη συναλλαγή. Υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει; Θέλω το Samsung pay για να πληρώνω μέσω του gear s3.
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είδα πως έγινε update το Samsung pay και εμφανίστηκε στο menu αλλά δεν μπορώ να προσθέσω ακόμα κάποια κάρτα μ για ανέπαφη συναλλαγή. Υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει; Θέλω το Samsung pay για να πληρώνω μέσω του gear s3.

 

Εμένα ούτε που το εμφανίζει σαν εφαρμογή..Ψαχνω κι από galaxy apps κι από Google play..Απο το Google browser το βρίσκω αλλά όταν πάω να κάνω εγκατάσταση, λέει πως η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου (s7edge Italian rom)

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες μου γραφει οτι δεν εχει καρτα μνημης,ενω εχω μεσα κανονικα,και δεν εχω αλλαξει η πειραξει κατι!

Μπορει καποιος να με ενημερωσει τι γινεται και τι μπορω να κανω?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

 

Μηπως να παω για Smartec η μπορει εαν θελει καποιος να βοηθησει?:wacko:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να παω για Smartec η μπορει εαν θελει καποιος να βοηθησει?:wacko:

 

Εχεις δοκιμασει να την βγαλεις και να την ξανα βαλεις?

Αλλη καρτα δοκιμασες? Η την καρτα σου σε αλλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να την βγαλεις και να την ξανα βαλεις?

Αλλη καρτα δοκιμασες? Η την καρτα σου σε αλλη συσκευη.

 

Οχι δεν εχν δοκιμασει να την βγαλω,ουτε εχω δοκιμασει με καποια αλλη καρτα!

Δεν το εχω ανοιξει καθολου το κινητο!:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχν δοκιμασει να την βγαλω,ουτε εχω δοκιμασει με καποια αλλη καρτα!

Δεν το εχω ανοιξει καθολου το κινητο!:rolleyes:

 

Πραξε δεόντως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!:)

Πολύ πιθανόν να "πέθανε" η κάρτα, γι'αυτό πριν ταλαιπωρηθείς με το σέρβις, δοκίμασε μια άλλη να δεις αν τη βλέπει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να "πέθανε" η κάρτα, γι'αυτό πριν ταλαιπωρηθείς με το σέρβις, δοκίμασε μια άλλη να δεις αν τη βλέπει.

 

 

Θα το δοκιμασω.ευχαριστω πολυ!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα μια μικρή ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου σε Italian rom.. Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν Το ελληνικό έχει πάρει ενημέρωση Αυγούστου;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Νομίζω ότι πλησιάζει πλέον η στιγμή να πάρω νέο κινητό, και σκέφτομαι ότι το Samsung Galaxy S7 Edge είναι το ιδανικό για μένα αυτή τη στιγμή. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχετε και το χρησιμοποιείτε ήδη, να πείτε με λίγα λόγια τις προσωπικές σας εμπειρίες με το κινητό. Έχω παρατηρήσει κάποια πράγματα διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ότι κάποιοι έχετε κάποια hardware θέματα. Το βασικό σημείο που με ενδιαφέρει πολύ είναι το πόσο stable είναι το λογισμικό της Samsung γενικά, και αν έχετε παρατηρήσει connectivity issues που έχω παρατηρήσει σε άλλα κινητά. Για παράδειγμα, και το LG G3 που είχα και το Oneplus One που έχω τώρα, έχουν αρκετά θέματα όταν αλλάζεις από wifi σε 3G/4G (μερικές φορές αργεί να βρει internet ή χρειάζεται toggle το airplane mode ή μερικές φορές ακόμα και restart το κινητό για να παίξει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Νομίζω ότι πλησιάζει πλέον η στιγμή να πάρω νέο κινητό, και σκέφτομαι ότι το Samsung Galaxy S7 Edge είναι το ιδανικό για μένα αυτή τη στιγμή. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχετε και το χρησιμοποιείτε ήδη, να πείτε με λίγα λόγια τις προσωπικές σας εμπειρίες με το κινητό. Έχω παρατηρήσει κάποια πράγματα διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ότι κάποιοι έχετε κάποια hardware θέματα. Το βασικό σημείο που με ενδιαφέρει πολύ είναι το πόσο stable είναι το λογισμικό της Samsung γενικά, και αν έχετε παρατηρήσει connectivity issues που έχω παρατηρήσει σε άλλα κινητά. Για παράδειγμα, και το LG G3 που είχα και το Oneplus One που έχω τώρα, έχουν αρκετά θέματα όταν αλλάζεις από wifi σε 3G/4G (μερικές φορές αργεί να βρει internet ή χρειάζεται toggle το airplane mode ή μερικές φορές ακόμα και restart το κινητό για να παίξει).

 

Φίλε μου εγώ θα σου πω την προσωπική μου εμπειρία από το εν λόγω κινητό στις 2 εβδομάδες που το έχω..είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου ταχύτατο.η οθόνη του είναι όνειρο ή κάμερα του το ίδιο και το πιο σημαντικό για μένα η μπαταρία του.δεν μου βγάζει λιγότερο από 6 ώρες οθόνης καμία μέρα στο 15-20% που το βάζω για φόρτιση το βράδυ μια φορά το έχω αφήσει μέχρι το 5% και μ είχε γράψει 7ωρες και 50 λεπτά και η χρήση του είναι αρκετό browsing fb και messenger πάρα πολύ,βέβαια έχω την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή και δεν χρησιμοποιώ 4g γιατί προσωπικά εγώ δεν έχω θεμα με το 1 δευτερόλεπτο που μπορεί να μου αργήσει πιο πολύ για να μου ανοίξει κάτι.αλλα και πάλι χωρίς αυτά πιστεύω ότι 6 ώρες τις έχω σίγουρα.δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό κόλλημα με το τηλέφωνο ακόμα και με την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή οπουδήποτε και να το έχω βάλει έχει συνδεθεί αμέσως δεδομένα αμέσως πιάνουν.το μόνο μου παράπονο είναι ότι έχει σχετικά αδύναμο wifi λογικά λόγω που είναι αδιάβροχο.σκεψου ότι τώρα που γράφω ειμαι στο 82% και έχω ήδη 2ωρες και 20 λεπτά οθονης.ελπιζω να σε κάλυψα όσο μπορούσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους!!Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη για να γινεται αυτοματη εναλλαγη δικτυων απο 4g/3g σε 3g/2g οταν βρισκομαι π.χ σπιτι που εχω αναγνωρισμενο wi-fi(βαζωντας το ας πουμε ασφαλες μερος μεσω της google app)..Παρατηρησα τρομερη απωλεια σηματος απο 3 διαφορετικες συσκευες που εχω και διαθετουν 4g(αρα δεν ευθυνεται το edge μου για την απωλεια 4g).Θελω λοιπον την εφαρμογη(αν υπαρχει) ή με καποιο τροπο οταν ειμαι σπιτι και ειμαι συνδεδεμενος με το w-fi του σπιτιου μου να γυρναει το κινητο αυτοματα σε 3g/2g χωρις να χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια εγω κ να επιλεξω.Αν γνωριζει κανεις ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Νομίζω ότι πλησιάζει πλέον η στιγμή να πάρω νέο κινητό, και σκέφτομαι ότι το Samsung Galaxy S7 Edge είναι το ιδανικό για μένα αυτή τη στιγμή. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχετε και το χρησιμοποιείτε ήδη, να πείτε με λίγα λόγια τις προσωπικές σας εμπειρίες με το κινητό. Έχω παρατηρήσει κάποια πράγματα διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ότι κάποιοι έχετε κάποια hardware θέματα. Το βασικό σημείο που με ενδιαφέρει πολύ είναι το πόσο stable είναι το λογισμικό της Samsung γενικά, και αν έχετε παρατηρήσει connectivity issues που έχω παρατηρήσει σε άλλα κινητά. Για παράδειγμα, και το LG G3 που είχα και το Oneplus One που έχω τώρα, έχουν αρκετά θέματα όταν αλλάζεις από wifi σε 3G/4G (μερικές φορές αργεί να βρει internet ή χρειάζεται toggle το airplane mode ή μερικές φορές ακόμα και restart το κινητό για να παίξει).

 

Καλησπέρα ,

Κάτοχος της συσκευής 3 μήνες τώρα. Για πολλά χρόνια χρήστης iphone λόγω συνήθειας και συμβατότητας με το όλο οικοσύστημα της Apple ( macbook , ipad , iphone - όλοι στην οικογένεια κτλ)

Πήρα την μεγάλη απόφαση αλλαγής σε συσκευή S7 Edge , και θεωρώ ότι πραγματικά έκανα την πιο σωστή επιλογή..

Κορυφαία - μαγική οθόνη , εξαιρετικά σταθερό πλέον το android και πραγματικά η συσκευή δεν έχει το πραμικρό lag , απίθανη camera ακόμη και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού , εξαιρετική αυτονομία , είναι μερικά από τα πραγματικά πολλά πλεονεκτήματα της συσκευής .

Κανένα από όσα αναφέρεις ώς πιθανά προβήματα δεν τα έχω αντιμετωπίσει , όπως επίσης δεν αντιμετώπισα ποτέ το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων ( υπήρξαν συγκεκριμένα περιστατικά στο παρελθόν τα οποία είχαν αναφερθεί στο forum ).

Η τιμή του πλέον θεωρώ ότι είναι σε λογικά πλαίσια ( αναφέρομαι σε αγορά νέας συσκευής από skroutz φυσικά ) .

Συνοψίζοντας , θεωρώ ότι είναι κατά την γνώμη μου κορυφαία συσκευή , απροβλημάτιστη , με εξαιρετικό ( αχρειάστο να είναι .. ) after sales support .

Καλή αγορά να κάνεις και απροβλημάτιστη να είναι η συσκευή σου , όποια και να είναι η απόφασή σου .

Ελπίζω να βοήθησα ..

Θανάσης

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά! Νομίζω θα προχωρήσω στην αγορά σύντομα!

 

Καλησπερα στους φιλους!!Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη για να γινεται αυτοματη εναλλαγη δικτυων απο 4g/3g σε 3g/2g οταν βρισκομαι π.χ σπιτι που εχω αναγνωρισμενο wi-fi(βαζωντας το ας πουμε ασφαλες μερος μεσω της google app)..Παρατηρησα τρομερη απωλεια σηματος απο 3 διαφορετικες συσκευες που εχω και διαθετουν 4g(αρα δεν ευθυνεται το edge μου για την απωλεια 4g).Θελω λοιπον την εφαρμογη(αν υπαρχει) ή με καποιο τροπο οταν ειμαι σπιτι και ειμαι συνδεδεμενος με το w-fi του σπιτιου μου να γυρναει το κινητο αυτοματα σε 3g/2g χωρις να χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια εγω κ να επιλεξω.Αν γνωριζει κανεις ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Μπορείς να δεις το παρακάτω app:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=en

 

Μπορείς να φτιάξεις automated scripts για να κάνει δουλειές που θέλεις όταν είτε τα καλείς εσύ, είτε όταν συμβαίνει κάτι στο κινητό.

 

Επίσης υπάρχει το IFTTT που κάνει κάτι αντίστοιχο. Πχ όταν βλέπει ότι η τοποθεσία σου είναι στο "σπίτι", θα κάνει κάποιες δουλειές, όπως πχ να αλλάζει σε 2g/3g.

 

Έχε υπόψη όμως ότι ίσως κάποιες από αυτές τις λειτουργίες να θέλουν root.

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα στη συσκευή μου, μου πετάει διαφημίσεις(συνήθως εφαρμογές από το playstore) στην αρχική οθόνη. Το έκανα restore και πάλι εμφανίζεται το πρόβλημα. Τι έχει αντιμετωπίσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να εκανες restore και να συνεχιζει. Ειτε δεν εκανες restore ή απλα εκανες restore settings. Προφανως ειναι καποια εφαρμογη, ξεκινα σβηνοντας μια μια τις τελευταιες και βλεπεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...