Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν το ξεχασα . Μαλακια του software πρεπει να ειναι. Καμια λυση δεν δούλεψε. Δεν ηταν και ανοιχτα τα δεδομενα να το ξεκλειδωσω μεσω samsung find my phone που σου δίνει αυτή την δυνατότητα

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S-Phones/S7-Edge-Lock-screen-PIN-not-working/td-p/7193

 

Υπάρχει και το κλείδωμα εκκίνησης, που είναι εντελώς διαφορετικό από το κλείδωμα οθόνης. Αν έκανες (ή εγινε από μόνη της) επανεκκίνηση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι αυτό.

 

Κατά 99%, όσοι κάνουν μετάβαση από το ένα λειτουργικό σε άλλο, μπορεί να μπερδευτούν και να πέσουν σε τοίχο.

Όποτε δοκιμάζω να χειριστώ ios συσκευή κάποιου φίλου ή συγγενή (πέρα από την δική μου), γιατί δεν μπορεί να κατεβάσει πχ μια επί πληρωμή εφαρμογή, μου παίρνει πολύ χρόνο, και δεν τα καταφέρνω πάντα, γιατί συνήθως έχουν ξεχάσει τους διάφορους κωδικούς.

 

Μπορεί να είσαι στο 1%, αλλά δεν γνωριζόμαστε για να το ξέρω. Το Link που μας έδωσες έχει άλλα θέματα, δεν είναι το δικό σου, όσο μπόρεσα να καταλάβω.

Ισχυρισμοί ότι άλλαξε το μοτίβο/pin από μόνο του, δεν έχουν ακουστεί ποτέ στα διεθνή fora που παρακολουθώ. Δεν είναι ούτε γνωστό ούτε σύνηθες, μάλλον πρωτάκουστο είναι. Και όπως καταλαβαίνεις δίνω τις πιθανότητες να έκανες εσύ κάτι λάθος, εν αγνοία σου, παρά να ήταν σφάλμα του λειτουργικού.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια μια απορια και ας απαντησουν αυτοι που εχουν το dual sim ,εχουν αναφερθει προβληματα να τους καλει καποιος και να δειχνει κλειστο το τηλεφωνο ειτε στη μια γραμμη ειτε στην αλλη; υστερει καπου το dual sim απο το single;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια και ας απαντησουν αυτοι που εχουν το dual sim ,εχουν αναφερθει προβληματα να τους καλει καποιος και να δειχνει κλειστο το τηλεφωνο ειτε στη μια γραμμη ειτε στην αλλη; υστερει καπου το dual sim απο το single;

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα με το dual sim. Μόνο αν μιλάω στη μια γραμμή κ με καλέσουν στην άλλη γίνεται αυτό..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα με το dual sim. Μόνο αν μιλάω στη μια γραμμή κ με καλέσουν στην άλλη γίνεται αυτό..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ, ευχαριστώ φίλε

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος να δώσω το S7 Edge και να μου δώσει το S8 (το απλό). Του είπα όχι! Ελπίζω να μην έκανα βλακεία! :D

 

Πιστεύω ότι ο μόνος άξιος αντικαταστάτης του edge είναι το S8+ (αν και με καλύπτει το edge σε όλα)! :)

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος να δώσω το S7 Edge και να μου δώσει το S8 (το απλό). Του είπα όχι! Ελπίζω να μην έκανα βλακεία! :D

 

Οχι δεν εκανες!Σου στελνω π.μ. ομως το τηλεφωνο μου να του το δωσεις να κανω εγω την βλακεια :lol:

Περα απο την πλακα οι διαφορες δεν ειναι χαωδης.

Οσο να ναι ομως ειναι 1 χρονο πιο καινουριο κινητο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανες!Σου στελνω π.μ. ομως το τηλεφωνο μου να του το δωσεις να κανω εγω την βλακεια :lol:

Περα απο την πλακα οι διαφορες δεν ειναι χαωδης.

Οσο να ναι ομως ειναι 1 χρονο πιο καινουριο κινητο.

 

Συμφωνώ ότι το S8 είναι πιο καινούριο αλλά:

 

* Έχει μικρότερη μπαταρία και δεν νομίζω να βγάλει την μέρα με τη χρήση που κάνω.

* Η οθόνη του φαίνεται μικρότερη (αν και είναι μεγαλύτερη :p ) λόγω της αναλογίας και δεν μου αρέσει που είναι τόσο στενή η οθόνη.

* Δεν έχει αυτό που μου λείπει από το S7 Edge (FM Radio :p ).

 

Τώρα για τα υπόλοιπα οι διαφορές είναι σχεδόν ανύπαρκτες αν και το S8 έχει καλύτερο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών.

Σε 2-3 παιχνίδια βαριά που δοκίμασα δεν υπάρχουν διαφορές με το S7 Edge. Όσο καλά παίζει ένα παιχνίδι στο S8, τόσο καλά παίζει και στο S7 Edge.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος να δώσω το S7 Edge και να μου δώσει το S8 (το απλό). Του είπα όχι! Ελπίζω να μην έκανα βλακεία! :D

 

Πιστεύω ότι ο μόνος άξιος αντικαταστάτης του edge είναι το S8+ (αν και με καλύπτει το edge σε όλα)! :)

Καθαρά και μόνο για το μέγεθος οθόνης μην πας. Εγώ 5 λεπτά είδα ένα σ8 και ξενέρωσα ενώ είμαι fan των μικρών κινητών. Αυτό είναι μακροστενο χωρίς να είναι μικρό, καθώς έχει μεγάλο ύψος. Είναι στενό και το κρατάς καλά, οκ, αλλά θα άξιζε αν ήταν και κοντό ( άρα με την παλιά αναλογία) και μιλούσαμε για ένα compact μοντέλο. Μόνο τότε και μόνο για κάποιον που ήθελε γενικά μικρό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάτε φωτογραφίες με κόντρα ήλιο, παρατηρείτε ένα κόκκινο σημάδι στην οθόνη, το οποίο κινείται ανάλογα με το πώς κεντραρεις τον ήλιο? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάτε φωτογραφίες με κόντρα ήλιο, παρατηρείτε ένα κόκκινο σημάδι στην οθόνη, το οποίο κινείται ανάλογα με το πώς κεντραρεις τον ήλιο?

 

Είναι απόλυτα λογικό και λέγεται flare effect. Κάθε φωτογραφική μηχανή το κάνει αυτό ανάλογα με τον φακό που φοράει.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα,

Τελευταία μου κάνει κάποια κόλπα στο email και στο gmail. Ανοίγω το μαιλ και κάποιο φάκελο που έχει έρθει και ενώ φορτώνει στο 99% μου γράφει 'email έκλεισε, επανεκκίνηση εφαρμογής;' κάνω επ/κινηση και δουλευει ξανά, το κάνει σε κάθε νεο συνημμένο φάκελο.

Το gmail μου γράφει ' η εφαρμογη αντιμετωπίζει κάποιο προβλημα με τις υπηρεσίες Google play. Προσπαθήστε ξανά.

Καμιά ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα λογικό και λέγεται flare effect. Κάθε φωτογραφική μηχανή το κάνει αυτό ανάλογα με τον φακό που φοράει.

 

Ευχαριστώ...Αγχωθηκα λίγο

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια βοηθεια ποιο είναι το τηλ της Επιτροπής ΕΕΤΤγια καταγγελιες

 

 

οκ ακυρο το βρηκα

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις αναφορές που έγιναν για το s8..μπορω να δεχτώ τα πάντα.. Αλλά εκεί που είναι το fingertouch δεν υπάρχει μεγαλύτερο failure.. Σαν συσκευή με κερδίζει αλλά εκεί χάνει τελείως. Και δύσκολα θα πάω σε συσκευή που δεν έχει το fingertouch στο μπροστινό κουμπί. Το θεωρώ τεράστια διευκόλυνση για όσους το χρησιμοποιούν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις αναφορές που έγιναν για το s8..μπορω να δεχτώ τα πάντα.. Αλλά εκεί που είναι το fingertouch δεν υπάρχει μεγαλύτερο failure.. Σαν συσκευή με κερδίζει αλλά εκεί χάνει τελείως. Και δύσκολα θα πάω σε συσκευή που δεν έχει το fingertouch στο μπροστινό κουμπί. Το θεωρώ τεράστια διευκόλυνση για όσους το χρησιμοποιούν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις αναφορές που έγιναν για το s8..μπορω να δεχτώ τα πάντα.. Αλλά εκεί που είναι το fingertouch δεν υπάρχει μεγαλύτερο failure.. Σαν συσκευή με κερδίζει αλλά εκεί χάνει τελείως. Και δύσκολα θα πάω σε συσκευή που δεν έχει το fingertouch στο μπροστινό κουμπί. Το θεωρώ τεράστια διευκόλυνση για όσους το χρησιμοποιούν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Σε αποζημιωνει όμως με την απίστευτα γρήγορη αναγνώριση προσώπου και την επίσης αρκετά γρήγορη σάρωση ίριδας. Αν μάθεις την ίριδα να την κεντραρεις καλά δεν χρειάζεται πολλα.

 

Δεν αντιλεγω όμως ότι είναι μειονέκτημα η θέση του αισθητήρα. Βέβαια εγω προτιμώ μεγαλύτερη οθόνη και ας είναι εκεί που είναι ή ας μην είναι πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που έχει φτάσει να πωλείται το S7 edge τώρα, είναι "εκτός συναγωνισμού"!

Ωστόσο τα S8 - S8+ δεν παύουν να είναι τα τελευταία μοντέλα, που όμως ζητούν για την απόκτησή τους το διπλάσιο ποσό, χωρίς να είναι αναλόγως ανώτερα.

Η επιλογή είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων του καθενός.

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που έχει φτάσει να πωλείται το S7 edge τώρα, είναι "εκτός συναγωνισμού"!

Ωστόσο τα S8 - S8+ δεν παύουν να είναι τα τελευταία μοντέλα, που όμως ζητούν για την απόκτησή τους το διπλάσιο ποσό, χωρίς να είναι αναλόγως ανώτερα.

Η επιλογή είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων του καθενός.

 

S7 Edge

Ετσι ακριβώς και πόσο διαθέσιμος είσαι να δώσεις λεφτά στην τελική λίγα πραματα αξίζουν τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα το truecaller και συνέχεια μου λέει ότι είναι κακοβουλη εφαρμογή κλπ.. Αυτό αλλάζει; θέλω να την χρησιμοποιήσω για κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις αναφορές που έγιναν για το s8..μπορω να δεχτώ τα πάντα.. Αλλά εκεί που είναι το fingertouch δεν υπάρχει μεγαλύτερο failure.. Σαν συσκευή με κερδίζει αλλά εκεί χάνει τελείως. Και δύσκολα θα πάω σε συσκευή που δεν έχει το fingertouch στο μπροστινό κουμπί. Το θεωρώ τεράστια διευκόλυνση για όσους το χρησιμοποιούν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Συμφωνω κι εγω απολυτως!!

Πρωτη φορα ενα τηλ με τοσο ωραια χαρακτηριστικα μου ηταν ταυτοχρονα τοσο αδιαφορο !!! Δεν περασε ουτε στιγμη απ το μυαλο μου η σκεψη της αναβαθμισης συσκευης.

Εγω παντως πιστευω ειναι μεταβατικο σταδιο, και ο αισθητηρας θα επανελθει στη μπροστινη πλευρα, ισως στο s9, και θα ειναι πλεον κατω απ την οθονη.

Καλη η αναγνωριση προσωπου και η σαρωση ιριδας, αλλα εξακολουθουν να υπαρχουν περιπτωσεις που δε βολευουν, οπως το να εισαι πχ ξαπλωμενος, η σε χαμηλο φωτισμο η να εχεις τη συσκευη στο πλαι σου πανω στο γραφειο.

Ασε που με τοσα βιομετρικα δε νιωθω και τοσο ανετα...

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω απολυτως!!

Πρωτη φορα ενα τηλ με τοσο ωραια χαρακτηριστικα μου ηταν ταυτοχρονα τοσο αδιαφορο !!! Δεν περασε ουτε στιγμη απ το μυαλο μου η σκεψη της αναβαθμισης συσκευης.

Εγω παντως πιστευω ειναι μεταβατικο σταδιο, και ο αισθητηρας θα επανελθει στη μπροστινη πλευρα, ισως στο s9, και θα ειναι πλεον κατω απ την οθονη.

Καλη η αναγνωριση προσωπου και η σαρωση ιριδας, αλλα εξακολουθουν να υπαρχουν περιπτωσεις που δε βολευουν, οπως το να εισαι πχ ξαπλωμενος, η σε χαμηλο φωτισμο η να εχεις τη συσκευη στο πλαι σου πανω στο γραφειο.

Ασε που με τοσα βιομετρικα δε νιωθω και τοσο ανετα...

 

Συμφωνώ απόλυτα..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω απολυτως!!

Πρωτη φορα ενα τηλ με τοσο ωραια χαρακτηριστικα μου ηταν ταυτοχρονα τοσο αδιαφορο !!! Δεν περασε ουτε στιγμη απ το μυαλο μου η σκεψη της αναβαθμισης συσκευης.

Εγω παντως πιστευω ειναι μεταβατικο σταδιο, και ο αισθητηρας θα επανελθει στη μπροστινη πλευρα, ισως στο s9, και θα ειναι πλεον κατω απ την οθονη.

Καλη η αναγνωριση προσωπου και η σαρωση ιριδας, αλλα εξακολουθουν να υπαρχουν περιπτωσεις που δε βολευουν, οπως το να εισαι πχ ξαπλωμενος, η σε χαμηλο φωτισμο η να εχεις τη συσκευη στο πλαι σου πανω στο γραφειο.

Ασε που με τοσα βιομετρικα δε νιωθω και τοσο ανετα...

 

Για την ίριδα θα σου πω πως στο lumia 950 που είχα δούλευε και μα φωτισμό κεριού. Δεν ξέρω την υλοποίηση στο s8 αλλά στο 950 ήταν άψογη.

Για την κουβεντα που γίνεται να σημειώσω ότι το s8 υπερτερεί αρκετά και στη φωτογραφία.

Πάντως κι εμένα με ενοχλεί αφάνταστα η νέα θέση του fingertouch

Σίγουρα το s8 είναι μια αναβάθμιση και λογικό η διαφορά τιμής να μην ανταποκρίνεται στη διαφορά των συσκευών αφού η μία είναι στην ανατολή και η άλλη στη δύση της. Μετά από 2-3 μήνες μια χαρά θα "αναβαθμιστουμε"..... :)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό με το ρολόι που φαίνεται στην οθόνη always on, υπάρχει ρύθμιση να σβήνει μετά από λίγο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοηθεια.Εκανα εγκατάσταση την τελευταία έκδοση της εφαρμογής phone από το samobile και από εκείνη την στιγμή δεν μπορώ να πάρω τηλ.Κλησεις δέχομαι μηνύματα ίντερνετ όλα κανονικά.Υπαρχει περίπτωση να επανέλθω στην προηγούμενη έκδοση και αν ναι πως:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...