Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξαναδοκίμασα. Το κανει οπότε έρχεται κάποια ειδοποίηση (πχ fb, viber κλπ)

 

Σε εμένα δυναμώνει μόνο του , εντελώς ξαφνικά , χωρίς αυτό να γίνεται λόγω ειδοποιήσεων.

Να χαμηλώνει όταν έρχονται ειδοποιήσεις , το βρίσκω λογικό.

Να δυναμώνει (στο τέρμα η ενταση.. ) μόνο του ξαφνικά , είναι παράλογο..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε εμένα δυναμώνει μόνο του , εντελώς ξαφνικά , χωρίς αυτό να γίνεται λόγω ειδοποιήσεων.

Να χαμηλώνει όταν έρχονται ειδοποιήσεις , το βρίσκω λογικό.

Να δυναμώνει (στο τέρμα η ενταση.. ) μόνο του ξαφνικά , είναι παράλογο..

 

Πιστεύω πως είναι θέμα ακουστικών. Δοκίμασε με άλλα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποιά χώρα πέρνει γρήγορα updates γιατί η btu μας ξέχασε!

PHN ολλανδικό έβαλα ήδη 2 updates πιο μπροστά από BTU

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι θέμα ακουστικών. Δοκίμασε με άλλα.

 

Παίζει και να είναι αυτό Κώστα..

Βρίσκομαι σε ολιγοήμερες διακοπές τώρα και δεν έχω μαζί μου τα original. Το πρόβλημα το έχω αντιμετωπίσει με xiaomi pistons.

Όταν επιστρέψω θα δοκιμάσω τα original.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και να είναι αυτό Κώστα..

Βρίσκομαι σε ολιγοήμερες διακοπές τώρα και δεν έχω μαζί μου τα original. Το πρόβλημα το έχω αντιμετωπίσει με xiaomi pistons.

Όταν επιστρέψω θα δοκιμάσω τα original.

 

Το τελευταίο που έχεις να κάνεις είναι να πιέσεις κάμποσες φορές τα πλήκτρα αυξομείωσης έντασης των ακουστικών και να τα φυσήξεις λίγο μήπως και σκάλωσε σκόνη κλπ.

Να περνάς καλά....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,κι οποιος μπορει ας με βοηθησει!

Οταν γραφω ενα μηνυμα με κεφαλαια μετα απο λιγους χαρακτηρες(γυρω στους 50 - 55) με παει στο 2ο ενω και στα μικρα συμβαινει το ιδιο!

Την κωδικοποιηση την εχω στο Unicode!

Μπορει καποιος να με βοηθησει/ενημερωσει τι να κανω για να μην εχω αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Από τη μεταπήδηση από s7 σε s7edge, το μόνο μικρό αρνητικό που έχω εντοπίσει είναι ότι το home button του edge δεν έχει τέλεια απόκριση όταν το πιέζεις στα πλάγια..Ιδέα μου ή να το ψάξω σε κανένα σέρβις?
Link to comment
Share on other sites

Από τη μεταπήδηση από s7 σε s7edge, το μόνο μικρό αρνητικό που έχω εντοπίσει είναι ότι το home button του edge δεν έχει τέλεια απόκριση όταν το πιέζεις στα πλάγια..Ιδέα μου ή να το ψάξω σε κανένα σέρβις?

 

Εμένα πιάνει από λες τις μεριές αλλά είναι πολλές συσκευές που δεν πατιούνται καλά στην άκρη. Έχω βάλει κ μια εφαρμογή που απλά ακουμπάς το κουμπι και σε. Πάει στην αρχική σελίδα δίχως να το. Πιέσεις μέσα fingertouch

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιάνει από λες τις μεριές αλλά είναι πολλές συσκευές που δεν πατιούνται καλά στην άκρη. Έχω βάλει κ μια εφαρμογή που απλά ακουμπάς το κουμπι και σε. Πάει στην αρχική σελίδα δίχως να το. Πιέσεις μέσα fingertouch

Κι εμένα πιάνει στα πλάγια με λίγη πίεση κι αφού ακουστεί το "κλιτσ" του πατηματος..Στο s7,δεν χρειαζόταν τόση πίεση..Το fingertouch,μπλοκάρει κάποιες εφαρμογές που θέλουν δακτυλικό αποτύπωμα..Μαλλον,πρέπει να πάρω πληρωμένη έκδοση..Οσοι είχαν θέμα πώς λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που έχεις να κάνεις είναι να πιέσεις κάμποσες φορές τα πλήκτρα αυξομείωσης έντασης των ακουστικών και να τα φυσήξεις λίγο μήπως και σκάλωσε σκόνη κλπ.

Να περνάς καλά....)

 

Ok , Θα το δω αύριο το πρωΐ.

Thanks !:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει το tap to wake ; ενώ μου είπαν ότι υπάρχει σαν ρύθμιση δεν μπορώ να το βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει το tap to wake ; ενώ μου είπαν ότι υπάρχει σαν ρύθμιση δεν μπορώ να το βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν υπαρχει σα ρυθμιση, μονο με εξτρα εφαρμογη. Τρωει ομως πολλη μπαταρια, και κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει τον κοπο.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει σα ρυθμιση, μονο με εξτρα εφαρμογη. Τρωει ομως πολλη μπαταρια, και κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει τον κοπο.

 

Καλημέρα, σε ποιά εφαρμογή αναφέρεσαι? Εγω έχω το double tap και είμαι πολύ ευχαριστημένος, για το θέμα το αν καταναλώνει πολύ μπαταρία δεν ξέρω γιατι το έχω απο την αρχή που πήρα την συσκευή. Γενικά όμως απο θέμα μπαταρίας είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,κι οποιος μπορει ας με βοηθησει!

Οταν γραφω ενα μηνυμα με κεφαλαια μετα απο λιγους χαρακτηρες(γυρω στους 50 - 55) με παει στο 2ο ενω και στα μικρα συμβαινει το ιδιο!

Την κωδικοποιηση την εχω στο Unicode!

Μπορει καποιος να με βοηθησει/ενημερωσει τι να κανω για να μην εχω αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

Αλλαξε την κωδικοποιηση σε Αλφαβητο GSM

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε την κωδικοποιηση σε Αλφαβητο GSM

 

Μολις το δοκιμασα και ολα οκ!:)

Σε ευχαριστω πολυ!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα και ολα οκ!:)

Σε ευχαριστω πολυ!:up:

 

Να εισαι καλα.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ποιά εφαρμογή αναφέρεσαι? Εγω έχω το double tap και είμαι πολύ ευχαριστημένος, για το θέμα το αν καταναλώνει πολύ μπαταρία δεν ξέρω γιατι το έχω απο την αρχή που πήρα την συσκευή. Γενικά όμως απο θέμα μπαταρίας είμαι ευχαριστημένος.
Ποια είναι η ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ποιά εφαρμογή αναφέρεσαι? Εγω έχω το double tap και είμαι πολύ ευχαριστημένος, για το θέμα το αν καταναλώνει πολύ μπαταρία δεν ξέρω γιατι το έχω απο την αρχή που πήρα την συσκευή. Γενικά όμως απο θέμα μπαταρίας είμαι ευχαριστημένος.

 

Πέρασα το double tap (από one dollar) και αυτό που δεν μπόρεσα να ρυθμίσω είναι ότι ενώ κάνει κανονικά το wake on,

στην οθόνη του μοτίβου δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα. Μόνο με μοτίβο ξεκλειδώνει.

Υπάρχει ρύθμιση που δεν βρήκα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λόγω ζέστης προφανώς, παρατηρώ ότι αργεί να φορτίσει με την αργή φόρτιση αρκετά. Παρ'όλα αυτά κανένα πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας. Βράχος όπως ήταν και βγάζει την μέρα με 4G+ & 6~ώρες SOT! :)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το double tap (από one dollar) και αυτό που δεν μπόρεσα να ρυθμίσω είναι ότι ενώ κάνει κανονικά το wake on,

στην οθόνη του μοτίβου δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα. Μόνο με μοτίβο ξεκλειδώνει.

Υπάρχει ρύθμιση που δεν βρήκα?

Εγω αυτά εχω ενεργά 5d43ed8b15917fe0a303936bbd8e967b.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα! εχω παρατηρησει κατι και θα ηθελα την βοηθεια σας η να ριξετε ενα βλεφαρο και εσεις με την δικη σας συσκευη! σε ορισμενα θεματα,,ανοιχτοχρωμα οταν κανω εναλλαγη ορισμενων παραθυρων τρεμοπαιζει η οθονη για ενα με δυο δευτερα και επανερχεται! συγκεκριμενα εχω κατεβασει το dolphin at night απο samsung themes και οταν απο αρχικη σελιδα μπαινω μενου και καπακι πισω να βγω στην αρχικη το κανει! το ειχα παρατηρησει και με ενα αλλο ετσι χρωματιστο θεμα! θα ηθελα οποιο δεν μπαινει σε κοπο να το δοκιμασει και να μου πει!! ευχαριστω

 

Μπορει να το δοκιμάσει κανείς 2λεπτά υπόθεση είναι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λόγω ζέστης προφανώς, παρατηρώ ότι αργεί να φορτίσει με την αργή φόρτιση αρκετά. Παρ'όλα αυτά κανένα πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας. Βράχος όπως ήταν και βγάζει την μέρα με 4G+ & 6~ώρες SOT! :)

Δηλαδή μπορεί να συμβαίνει αυτό ρε παιδιά? Είμαι έτοιμος να πετάξω τον φορτιστή και να πάρω άλλο! Υπάρχει περίπτωση λόγω ζέστης να φορτιζει πιο αργά?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Τη περασμένη εβδομάδα πήρα 2edge από Public..Το μπλε βγήκε με ιταλική και το μαύρο με αυστριακή ρομ και μάλιστα όχι ελεύθερα, αλλά παρόχων....Στο δικό μου με την ιταλική δεν έχει τις εφαρμογές Samsung pay και members..Και δε μπορώ ούτε να τις κατεβάσω..Υπαρχει και τίποτα άλλο που μπορεί να διαφέρει? Προς το παρόν δε καίγομαι για τις συγκεκριμένες εφαρμογές..Αλλά..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να συμβαίνει αυτό ρε παιδιά? Είμαι έτοιμος να πετάξω τον φορτιστή και να πάρω άλλο! Υπάρχει περίπτωση λόγω ζέστης να φορτιζει πιο αργά?

 

Και ποιο αργα φορτίζει και τελειωνει πόιο γρηγορα και ζεσταίνετε η πισω μερια ακομα και μεσα σε κλιματιζόμενο χώρο! Εγω μεσοβδόμαδα θα παω σέρβις για έλεγχο! Συσκευή 5μηνών

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...