Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να κανεις ξεχωριστή λήψη απο το play store μέσα στο secure folder. ,Κατεβαζεις το Facebook πχ μονο εκεί , το βάζεις στην 'επιφάνεια εργασίας " και κάθε φορά που θα θες να μπεις στο facebook θα σου ζητάει δακτυλικό. Αυτό χρησιμεύει ειτε να έχεις κλειδωμένη μια εφαρμογη..(όπως θες εσυ) ειτε να τρέχει 2 λογαριασμους παράλληλα μια εξω απο secure folder(που δεν θα ζητάει δαχτυλικο) και μια μέσα στο secure. Επίσης μπορείς να του ορισεις αν θες ειδοποιήσεις η όχι.

 

Στο screenshot σου δίνω ενα παράδειγμα με την συλλογή.

 

 

Σαν το knox δεν ειναι αυτο? Δεν μπορω να καταλαβω ποια η διαφορα.

Επισης που υπαρχει στο playstore το ''secure folder'' ?

Γιατι το εψαξα και δεν..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σαν το knox δεν ειναι αυτο? Δεν μπορω να καταλαβω ποια η διαφορα.

Επισης που υπαρχει στο playstore το ''secure folder'' ?

Γιατι το εψαξα και δεν..

Στο galaxy apps είναι διαθεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Ένας χρήστης θυμάμαι είχε αναφέρει εδώ ότι για να έχουμε πλήρη λειτουργία του package disable pro(και για δυνατότητα απενεργοποίηση ενημερωσεων λογισμικού της Samsung)θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον developer έστω ώστε να μας το δώσει το ανάλογο unlocked εργαλείο.

 

Ισχύει αυτό;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας χρήστης θυμάμαι είχε αναφέρει εδώ ότι για να έχουμε πλήρη λειτουργία του package disable pro(και για δυνατότητα απενεργοποίηση ενημερωσεων λογισμικού της Samsung)θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον developer έστω ώστε να μας το δώσει το ανάλογο unlocked εργαλείο.

 

Ισχύει αυτό;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι ακριβώς, μειλ στον δημιουργό και θα σε βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα αγορασει ποτε το s7 edge και φλερταρω με την ιδεα λογω μπαταριας.

Θα δω τα παιδια πως παει το S8 και θα αποφασισω γιατι πλεον η μπαταρια εχει γινει το Νο1 χαρακτηριστικο που βλεπω σε κινητο μαζι με την καμερα και την οθονη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς, μειλ στον δημιουργό και θα σε βολέψει.

 

 

Ok μια χαρά τότε.

δεν ειχα αγορασει ποτε το s7 edge και φλερταρω με την ιδεα λογω μπαταριας.

 

Θα δω τα παιδια πως παει το S8 και θα αποφασισω γιατι πλεον η μπαταρια εχει γινει το Νο1 χαρακτηριστικο που βλεπω σε κινητο μαζι με την καμερα και την οθονη.

 

Εξαιρετικά απίθανο έως ακατόρθωτο να πιάσει το s8 την αυτονομία του 7 edge.

Πιο κοντά θα είναι στο S7 flat.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ok μια χαρά τότε.

 

 

Εξαιρετικά απίθανο έως ακατόρθωτο να πιάσει το s8 την αυτονομία του 7 edge.

Πιο κοντά θα είναι στο S7 flat.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

το ξερω και αυτη δεν μου φτανει.

αρα μαλλον ειναι μονοδρομος το S7edge για μενα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα αγορασει ποτε το s7 edge και φλερταρω με την ιδεα λογω μπαταριας.

Θα δω τα παιδια πως παει το S8 και θα αποφασισω γιατι πλεον η μπαταρια εχει γινει το Νο1 χαρακτηριστικο που βλεπω σε κινητο μαζι με την καμερα και την οθονη.

 

Στα χρήματα που ζητά σήμερα το κινητό είναι λουκούμι.

Χρώμα αποφάσισες ή να καλέσω ενισχύσεις; :D

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το s7 edge πλέον πιάνει τους χρόνους που έπιανε μόλις κυκλοφόρησε η και με APC8.

Δεν αναφέρομαι στους κύκλους φόρτισης.

 

Αν μπορείς να πας σε s8 από οικονομικής πλευράς θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο να δοκιμαστεί από περισσότερο κόσμο κ να μη βιαστείς. Ίσως έχουμε εκπλήξεις (θετικές). Στο s8+ η μπαταρία μου βγάζει τουλάχιστον 25-30% περισσότερο από το 7 edge.

Δεν έχω βέβαια καινούριο s7 edge να τα συγκρίνω μιας κ το δικό μου μετράει 10 μήνες στην πλάτη με αρκετά fast charge, οπότε η σύγκριση γίνεται ως έχουν.

 

Sent from my SM-G955F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα που ζητά σήμερα το κινητό είναι λουκούμι.

Χρώμα αποφάσισες ή να καλέσω ενισχύσεις; :D

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προφανως και εχω αποφασισει.

gold.Mονο.μπορει και ασπρο.αλλα ειμαι 70/30

η τιμη ειναι πολυ καλη οντως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει κάποιο λαγκαρισμα σε αλλαγή γλώσσας στο πληκτρολόγιο samsung?Σε κάποιες εφαρμογές όπως whatsapp, messenger ?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Άκυρο έκανα clear data και cache στο Samsung keyboard και έφτιαξε.

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Ένας χρήστης θυμάμαι είχε αναφέρει εδώ ότι για να έχουμε πλήρη λειτουργία του package disable pro(και για δυνατότητα απενεργοποίηση ενημερωσεων λογισμικού της Samsung)θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον developer έστω ώστε να μας το δώσει το ανάλογο unlocked εργαλείο.

 

Ισχύει αυτό;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι ναι το έκανα εγώ και ελαβα μετα απο 4 μέρες αναβάθμιση απο playstore στην 7.7 με την οποία απενεργοποιείς τα πάντα,software updates κλπ.

Καλό θα είναι να μπουταρεις μετα απο επαναφορά εργοστασιακών χωρίς internet,να απενεργοποιήσεις software updates απο package disabler και μετα ν'ανοιξεις internet ωστε να μην έχεις μόνιμα ειδοποίηση ;)

Ναι ακριβώς, μειλ στον δημιουργό και θα σε βολέψει.
Link to comment
Share on other sites

Ένας χρήστης θυμάμαι είχε αναφέρει εδώ ότι για να έχουμε πλήρη λειτουργία του package disable pro(και για δυνατότητα απενεργοποίηση ενημερωσεων λογισμικού της Samsung)θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον developer έστω ώστε να μας το δώσει το ανάλογο unlocked εργαλείο.

 

Ισχύει αυτό;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το εκανα εγω και μεσα σε 10 λεπτα μου εστειλε μια αλλη εκδοση που απενεργοποιεις τα παντα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγω και μεσα σε 10 λεπτα μου εστειλε μια αλλη εκδοση που απενεργοποιεις τα παντα

 

Mηπως θα μπορούσες να μας την δώσεις?:rolleyes:

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Mηπως θα μπορούσες να μας την δώσεις?:rolleyes:

Δεν θα δουλεψει. Του εστειλα το serial number της συσκεης μου για να ενεργοποιηθεί

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγω και μεσα σε 10 λεπτα μου εστειλε μια αλλη εκδοση που απενεργοποιεις τα παντα

 

 

Ναι του έστειλα email και περιμένω απάντηση.

Βέβαια δεν έχω τη συσκευή ακόμα αλλά του είπα οτι θα παραλάβω αρχές Μαιου αν θέλει serial number η IMEI.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Security Folder γιατί δε δέχεται την εφαρμογή QuickPic ούτε από τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές ούτε από market.?? Γνωρίζει κανείς.??
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγω και μεσα σε 10 λεπτα μου εστειλε μια αλλη εκδοση που απενεργοποιεις τα παντα

Κι εγώ του είχα στείλει αλλά μου είπε να κατεβάσω την 7.7, παρόλα αυτά πάλι δεν βλέπω την επιλογή για notification update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο φίλος, με Nova prime αλλά μπορείς και με την παρακάτω όπου επίσης ξεκλειδωνεις την οθόνη με double tap και δεν καταναλώνει μπαταρία

https://play.google.com/store/apps/details?id=vn.tb.th.doubletapstar

 

Το nickname σου μου αρεσει πολυ φιλε κυριως αν εννοεις juan pablo ;) Εκκινητη δε θελω να αλλαξω αλλα η εφαρμογη κανει την δουλεια της για οποιον θελει κατι αντιστοιχι απλα με οικονιδιο κ οχι με διπλο χτυπημα ειναι και το off+. Eυχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και παιδιά και καλή εβδομάδα.Είστε όλοι στο Nougat ή έχετε γυρίσει Marsmallow?

Καλημέρα.

Οι περισσότεροι με nugat και κάποιοι λίγοι πίσω σε mm...Προς τι η ερώτηση; :confused:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και παιδιά και καλή εβδομάδα.Είστε όλοι στο Nougat ή έχετε γυρίσει Marsmallow?

Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω Εγώ πίσω. Το τηλέφωνο ρολαρει τέλεια. Ακόμα κ μπαταρία δεν ξέρω τι γίνεται. Απλά δεν πεφτει. Θα ποστάρω στο άλλο νήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Πήρε ένας φίλος μου ένα s6 και το άνοιξε πριν καμια βδομάδα.. Δεν ξέρει και πολλά από κινητά.. Ανακάλυψα πριν λίγο ότι έχει ένα sms στα Πολωνικά και τον καλωσόριζε στο δίκτυο. Υποψιάζομαι μήπως είχε ανοιχτεί..

Υπάρχει τρόπος να τσεκάρω πότε ενεργοποιήθηκε πρώτη φορά η συσκευή?? Έψαξα στο ιντερνετ και δεν βρήκα κάτι..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...