Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μετά την τελευταία ενημέρωση του Viber αποκαταστάθηκε το θέμα με τη φούσκα ειδοποιήσεων.To τελευταίο security patch πότε το πήραμε στη BTU ρε παιδιά γιατί νομίζω έχει περάσει καιρός.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρε παιδιά θυμίστε μου πως ρυθμίζουμε το μηνύματα να είναι με 160 χαρακτήρες;

Με την 6αρα το είχα κάνει και μου είχε ρυθμίσει αυτόματα να γράφονται πάντα τα μηνύματα με κεφαλαία. Τώρα με την 7αρα διαπίστωσα πως τα μηνύματα γράφονται με μικρά και αν θέλω εγώ τα γυρίζω σε κεφαλαία. Καλό αυτό, αν έχει όμως τη δυνατότητα να γίνεται και στους 160 χαρακτήρες, που πριν δεν γίνονταν, ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Το μόνο που μπόρεσα να βρω, είναι στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τα SMS να έχω την επιλογή να τα κάνω :

- αλφάβητο GSM

- Unicode

- Αυτόματο

Ότι και αν δοκίμασα από τα παραπάνω δε μου το κάνει όπως στην 6αρα υποχρεωτικά κεφαλαία τα γράμματα, άρα δεν στέλνει με 160 χαρακτήρες;

Όποιος θέλει ας βοηθήσει, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!, μάλλον βρήκα τι έφταιγε και δεν είχα λάβει την 7 σε ελληνικό, δεν είχα ενεργοποιήσει την ένδειξη Αυτόματη λήψη ενημερώσεων, με το που την άνοιξα μου ήρθε αυτό, ενημέρωση λογισμικού 2.58ΜΒ/1226,98ΜΒ, αυτή είναι η NOUGAT?.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!, μάλλον βρήκα τι έφταιγε και δεν είχα λάβει την 7 σε ελληνικό, δεν είχα ενεργοποιήσει την ένδειξη Αυτόματη λήψη ενημερώσεων, με το που την άνοιξα μου ήρθε αυτό, ενημέρωση λογισμικού 2.58ΜΒ/1226,98ΜΒ, αυτή είναι η NOUGAT?.

Ω ναι φιλε

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια ,θα χρειαστω βοηθεια... Ξαφνικα στην οθονη edge δεν ανταποκρινονται τα εικονιδια (εφαρμογες ,επαφες,websites ...οτιδηποτε εχω βαλει) ξερει κανεις κατι; εχει συμβει σε καποιον αλλο;

Μου εχει ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση σε Nougat αλλα δεν εχω προλαβει να την κανω.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θυμίστε μου πως ρυθμίζουμε το μηνύματα να είναι με 160 χαρακτήρες;

Με την 6αρα το είχα κάνει και μου είχε ρυθμίσει αυτόματα να γράφονται πάντα τα μηνύματα με κεφαλαία. Τώρα με την 7αρα διαπίστωσα πως τα μηνύματα γράφονται με μικρά και αν θέλω εγώ τα γυρίζω σε κεφαλαία. Καλό αυτό, αν έχει όμως τη δυνατότητα να γίνεται και στους 160 χαρακτήρες, που πριν δεν γίνονταν, ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Το μόνο που μπόρεσα να βρω, είναι στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τα SMS να έχω την επιλογή να τα κάνω :

- αλφάβητο GSM

- Unicode

- Αυτόματο

Ότι και αν δοκίμασα από τα παραπάνω δε μου το κάνει όπως στην 6αρα υποχρεωτικά κεφαλαία τα γράμματα, άρα δεν στέλνει με 160 χαρακτήρες;

Όποιος θέλει ας βοηθήσει, ευχαριστώ.

Κάποιος μια απάντηση στο παραπάνω ερώτημά μου;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μια απάντηση στο παραπάνω ερώτημά μου;

Ευχαριστώ!

το βαζεις gsm και το μετατρεπει αυτοματα με την αποστολη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση σε nougat για ελληνικο s7edge... υπάρχει καποιος οδηγος ρε παιδια να αποθηκευσω προγραμματα - ρυθμισεις - mail για να κανω clean install... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το βαζεις gsm και το μετατρεπει αυτοματα με την αποστολη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση, έτσι το έχω αλλά γιατί με την 6αρα τα έγραφε σε αυτή την επιλογή με κεφαλαία αναγκαστικά και τώρα μόνο όποτε το επιλέξεις; Είναι κάτι που το διόρθωσαν - βελτίωσαν, γνωρίζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια ,θα χρειαστω βοηθεια... Ξαφνικα στην οθονη edge δεν ανταποκρινονται τα εικονιδια (εφαρμογες ,επαφες,websites ...οτιδηποτε εχω βαλει) ξερει κανεις κατι; εχει συμβει σε καποιον αλλο;

Μου εχει ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση σε Nougat αλλα δεν εχω προλαβει να την κανω.

 

πάτα παρατεταμένα το power button και volume down μέχρι να γίνει επανεκκίνηση (περίπου 13 δευτερόλεπτα)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω κανει update σε nougat 7 to edge s7 dual sim (arab) και έχω το εξης θέμα. Μόλις χάσει το σήμα (π.χ ασανσερ), μετά ενώ επανέρχονται οι μπάρες του σήματος στη sim1 όταν με καλεί κάποιος δείχνει ότι είναι κλειστό. Μόνο με ρεσταρτ επανέρχεται. Επίσης καμμιά φορά κάνει random restart από μόνο του. Ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

 

Δεν έχω βάλει το 7 ακόμα αλλά στο 6 που είμαι, σπάνια μου το κάνει κι εμένα. Το κολπάκι που έχω βρει είναι να το βάζω σε flight mode και να το βγάζω αμέσως. Το ξέρω ότι δεν σου λύνει το πρόβλημα απλά για να μην περιμένεις το reset και μέχρι να βρεθεί οριστική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση, έτσι το έχω αλλά γιατί με την 6αρα τα έγραφε σε αυτή την επιλογή με κεφαλαία αναγκαστικά και τώρα μόνο όποτε το επιλέξεις; Είναι κάτι που το διόρθωσαν - βελτίωσαν, γνωρίζεις ;

δεν ξερω γιατι το αλλαξαν. παντως ετσι ηταν και στο v10 που ειχα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογω χαμενων κλησεων απο τοτε που εβαλα την 7 (επαναφορα πριν και μετα),ξαναεκανα 2 επαναφορες εργοστασιακων ρυθμισεων τη μια μετα την αλλη.απο τοτε εχουν περασει 2 μερες και δεν εχω χασει κλησεις.σε αναμονη....
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να συγχρονισει τους σελειδοδεικτες του chrome στον samsung browser

Βρηκα ενα extension αλλα δεν μου τους εμφανιζει στον samsung...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαμένες κλήσεις δεν έχω με την 7 αλλά η μπαταρία και πριν που ήταν γεμάτη η συσκευή εφαρμογές και τιγκαρισμενη από χαζομάρες δεν μου κρατούσε οι τρεις τώρα βλέπω κάποια βελτίωση με επαναφορά κτλ και με καμιά 45 άρια εφαρμογές .

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμιση είμαι υπέρ ευχαριστημένος, τέλεια μπαταρία και όλα δουλεύουν ρολόι, όχι ότι πριν είχα θέμα, απλά πριν με τώρα η αισθητική διαφορά για μένα είναι η μπαταρία του, ωραία πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμιση είμαι υπέρ ευχαριστημένος, τέλεια μπαταρία και όλα δουλεύουν ρολόι, όχι ότι πριν είχα θέμα, απλά πριν με τώρα η αισθητική διαφορά για μένα είναι η μπαταρία του, ωραία πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι ακριβώς και εγω απο την 1 Βέτα κανένα θέμα, άψογη μπαταρία, καλύτερο stand by.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα coral blue edge,πανέμορφο.

Εχει την 6άρα ακόμα και δεν σκέφτομαι να το κουνησω αν δεν βγάλουν update οι κορεατες.

Με την 7άρα δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι θέλει 3-4 full wipe για να κάτσει καλά η 7άρα,όμως δεν είμαι διατεθειμένος για πειράματά,έφυγα από τα κινέζικά επειδή βαρέθηκα τις rom με τα συνεχόμενα faults,δε θα κάνω τα ίδια κι εδώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα coral blue edge,πανέμορφο.

Εχει την 6άρα ακόμα και δεν σκέφτομαι να το κουνησω αν δεν βγάλουν update οι κορεατες.

Με την 7άρα δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι θέλει 3-4 full wipe για να κάτσει καλά η 7άρα,όμως δεν είμαι διατεθειμένος για πειράματά,έφυγα από τα κινέζικά επειδή βαρέθηκα τις rom με τα συνεχόμενα faults,δε θα κάνω τα ίδια κι εδώ.

Καλημέρα, αυτό δεν ισχύει για όλους, μύθος, είναι πολλοί σαν και μένα που δεν κάναμε ούτε μια επαναφορά, καλορίζικο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτό δεν ισχύει για όλους, μύθος, είναι πολλοί σαν και μένα που δεν κάναμε ούτε μια επαναφορά, καλορίζικο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοριζικο. Καμία επαναφορά και ολα ρολοι και για εμένα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Θέλω να το βάλω σε εξοικονόμηση ενέργειας αλλα με βγάζει να γίνει η μεγάλη εξοικονόμηση εγώ θέλω την μεσαία αλλά δεν ξέρω τι πείραξα και με βάζει στην δυνατή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω update και μου βγάζει " το λειτουργικό σύστημα της συσκευής σας έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τροπο. Δοκιμάστε μέσω pc κτλ"

Δεν το έχω κάνει root και μέχρι χθες δεβ μου έβγαζε αυτό το μήνυμα από σήμερα το βγάζει.. τι προτείνετε

 

Το έκανα ένα wipe chace και επανήλθε

Edited by chris_amg
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω update και μου βγάζει " το λειτουργικό σύστημα της συσκευής σας έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τροπο. Δοκιμάστε μέσω pc κτλ"

Δεν το έχω κάνει root και μέχρι χθες δεβ μου έβγαζε αυτό το μήνυμα από σήμερα το βγάζει.. τι προτείνετε

 

Το έκανα ένα wipe chace και επανήλθε

Κανε ενα restart...αυτη την λυση ειχαν δωσει νομιζω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...