Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ που βρίσκομαι (εκτός Ελλάδας, δεν έχω κανένα πρόβλημα με χαμένες κλήσεις παρόλο που μεγάλο διάστημα της μέρας βρίσκομαι σε χώρο που πιάνει μόνο 2 γραμμές H+

Τώρα που λες για 2 γραμμές....χτες είχα και ένα άλλο θέμα.

Ημουν σε ένα καφέ όπου δεν είχε σήμα η Vodafone και μου έδειχνε εικονικό σήμα 2 γραμμών (2G), χωρίς να μπορώ να πραγματοποιήσω ή να δεχτώ κλήση. Το άλλο τηλέφωνο LG, επίσης με Vodafone, έδειχνε σωστά ότι δεν υπήρχε σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά 1 μήνα με nougat χωρίς επανεκκίνηση και δεν βλέπω κομπιασμα σε αντίθεση με την 6,επίσης η μπαταρία είναι τέρας φυσικά έκανα clear install

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηλία εγώ έχω αυτό (που το έχει και άλλος)

I updated my s7 edge to nougat by Odin but I face problem with Wi-Fi after updating

Sometimes Wi-Fi become very slow and appear small icon on Wi-Fi icon that show there is no internet

When I restart Wi-Fi option in setting.... internet comeback.

I wiped cach and flash the room again and problem still

 

Επιπλέον βλέπω ότι η ταχύτητα σύνδεσης με το router είναι 54 (που σημαίνει g). Γενικά βλέπω πιο αργό το wifi

 

https://www.google.gr/search?q=S7+EDGE+NOUGAT+WIFI+PROBLEM&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=6OG_WMqfGtL08AfyyrroCQ

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα κι εγώ με το wi fi.Clean install,reset και παλι το θεμα υπαρχει...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα από χθες που πέρασα την 7 μου πετάει μήνυμα ότι σταμάτησε η υπηρεσία google play έχω την έκδοση 10.2.98 τι μπορώ να κάνω υπάρχει καμια λύση??

 

και κάτι ακόμα η συσκευή μας τι είναι ARM, ARM64, X86??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και δελτίου τύπου για WiFi calling από την cosmote αρχικά στο s7. Οπότε λογικό όσοι βλέπουν την επιλογή μετά την αναβάθμιση.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα από χθες που πέρασα την 7 μου πετάει μήνυμα ότι σταμάτησε η υπηρεσία google play έχω την έκδοση 10.2.98 τι μπορώ να κάνω υπάρχει καμια λύση??

 

και κάτι ακόμα η συσκευή μας τι είναι ARM, ARM64, X86??

 

αρχιτεκτονική 32bit(x86) 64bit.

 

factory reset έγινε?

 

υπάρχουν αρκετές αλλαγές σε αυτή την αναβάθμιση πχ διαφορετικός τρόπος διαχείρισης μνήμης (η συσκευή δεσμεύει μνήμη και για εφαρμογές ακόμα και αν δεν τρέχουν στο παρασκήνιο, υπάρχει ακόμα και διαφορετική προσέγγιση στα tabs γιαυτό το λόγο όσοι βάζετε widgets (πχ καιρού) ίσως βλέπεται ένα μικρό lag θα πρέπει να κάνετε λίγο υπομονή, τα υπόλοιπα bugs (wifi /κλήσεις) είναι γενικό το πρόβλημα σε όλους τους κατασκευαστές (η google προτείνει στις δικές της συσκευές factory image άρα υποθέτω ότι το factory reset επιβάλλεται και εδώ!)

 

Όσοι δεν έχετε περάσει το update = αν υπάρχει υπομονή δε θα χάσετε τίποτα περιμένοντας 1 μήνα ακόμα ;-)

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

αρχιτεκτονική 32bit(x86) 64bit.

 

factory reset έγινε?

 

υπάρχουν αρκετές αλλαγές σε αυτή την αναβάθμιση πχ διαφορετικός τρόπος διαχείρισης μνήμης (η συσκευή δεσμεύει μνήμη και για εφαρμογές ακόμα και αν δεν τρέχουν στο παρασκήνιο, υπάρχει ακόμα και διαφορετική προσέγγιση στα tabs γιαυτό το λόγο όσοι βάζετε widgets (πχ καιρού) ίσως βλέπεται ένα μικρό lag θα πρέπει να κάνετε λίγο υπομονή, τα υπόλοιπα bugs (wifi /κλήσεις) είναι γενικό το πρόβλημα σε όλους τους κατασκευαστές (η google προτείνει στις δικές της συσκευές factory image άρα υποθέτω ότι το factory reset επιβάλλεται και εδώ!)

 

Όσοι δεν έχετε περάσει το update = αν υπάρχει υπομονή δε θα χάσετε τίποτα περιμένοντας 1 μήνα ακόμα ;-)

Factory reset δεν έχω κάνει γιατί βαριέμαι να το ξανά στήνω όλα μου δουλεύουν ρολοι εκτος από αυτό το google play service η λύση που βρήκα στο internet λένε για να κάνω αναβάθμιση

βρήκα την τελευταία έκδοση του google play service αλλα πρέπει να επιλέξω ανάλογα με την αρχιτεκτονική και δεν ξέρω είναι x86 , arm , arm64 +arm πια κατεβάζω από αυτές τις 3?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Factory reset δεν έχω κάνει γιατί βαριέμαι να το ξανά στήνω όλα μου δουλεύουν ρολοι εκτος από αυτό το google play service η λύση που βρήκα στο internet λένε για να κάνω αναβάθμιση

βρήκα την τελευταία έκδοση του google play service αλλα πρέπει να επιλέξω ανάλογα με την αρχιτεκτονική και δεν ξέρω είναι x86 , arm , arm64 +arm πια κατεβάζω από αυτές τις 3?

 

η δικιά μας συσκευή είναι 64bit (arm64)

Link to comment
Share on other sites

η δικιά μας συσκευή είναι 64bit (arm64)

Σε ευχαριστώ το έτρεξα και τώρα θα δω πως θα πάει και αν το ξανά πετάξει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την ιστορια μου με nougat,

Εκανα αναβαθμιση στο ιταλικο edge μου ΟΤΑ, με 2 hard reset ενα πριν την εγκατασταση και ενα αμεσως μετα.

Απο back up περασα μονο φωτογραφιες μηνυματα ενω τις εφαρμογες απο play store μια μια ξεχωριστα και οχι απο backup.

Ολα καλα το τηλεφωνο επαιζε πολυ καλα και η μπαταρια βραχος! αισθητα καλυτερη απο την πρωτη ημερα!!

Χθες μου ηρθε μια ειδοποιηση για καποια update απο το galaxy store της samsung τις οποιες εκανα και μαζι εκανε install και την εφαρμογη SECURE FOLDER την οποια ειπα να δοκιμασω και απλα την ενεργοποιηση χωρις να περασω κατι μεσα,

Μετα απο 2 ωρες βλεπω το τηλεφωνο και κανει restart μονο του και το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη ειχε κανει παλι restart,

ε απο εκεινη την στιγμη και μετα το τηλεφωνο μπηκε σε ενα ατελειωτο loop restart το οποιο δεν μπορουσα να διακοψω με τιποτα, και αφου καποια στιγμη καταφερα να μπω σε recovery mode και εκανα hard reset το τηλεφωνο ευτυχως εστρωσε και μεχρι στιγμης παιζει οπως πριν.

Φοβηθηκα οτι παιζει κατι με πλακετα αλλα μαλλον καποια εφαρμογη την εκανε την δουλεια, νομιζω to secure folder.

Ελπιζω βεβαια να ηταν οντως αυτο.:cool:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την ιστορια μου με nougat,

Εκανα αναβαθμιση στο ιταλικο edge μου ΟΤΑ, με 2 hard reset ενα πριν την εγκατασταση και ενα αμεσως μετα.

Απο back up περασα μονο φωτογραφιες μηνυματα ενω τις εφαρμογες απο play store μια μια ξεχωριστα και οχι απο backup.

Ολα καλα το τηλεφωνο επαιζε πολυ καλα και η μπαταρια βραχος! αισθητα καλυτερη απο την πρωτη ημερα!!

Χθες μου ηρθε μια ειδοποιηση για καποια update απο το galaxy store της samsung τις οποιες εκανα και μαζι εκανε install και την εφαρμογη SECURE FOLDER την οποια ειπα να δοκιμασω και απλα την ενεργοποιηση χωρις να περασω κατι μεσα,

Μετα απο 2 ωρες βλεπω το τηλεφωνο και κανει restart μονο του και το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη ειχε κανει παλι restart,

ε απο εκεινη την στιγμη και μετα το τηλεφωνο μπηκε σε ενα ατελειωτο loop restart το οποιο δεν μπορουσα να διακοψω με τιποτα, και αφου καποια στιγμη καταφερα να μπω σε recovery mode και εκανα hard reset το τηλεφωνο ευτυχως εστρωσε και μεχρι στιγμης παιζει οπως πριν.

Φοβηθηκα οτι παιζει κατι με πλακετα αλλα μαλλον καποια εφαρμογη την εκανε την δουλεια, νομιζω to secure folder.

Ελπιζω βεβαια να ηταν οντως αυτο.:cool:

 

Το secure folder ειναι το επαθα και εγω πριν μερες με ελληνικη Cosmote. Στη δικη μου περιπτωση το επαθε ενω ημουν μεσα στην εφαρμογη και κοιτουσα τα χαρακτηριστικα της και ξαφνικα παγωσε το κινητο και μου εκανε επανεκκινηση. Προσωπικα φοβαμαι τωρα να το ξανα κατεβασω αν και η εφαρμογη ειναι απιστευτα χρησιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το wifi calling δουλευει?Εχω στειλει sms και εχει "ενεργοποιηθει".Ξερετε αν θελει οπωσδηποτε csc COS?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το secure folder ειναι το επαθα και εγω πριν μερες με ελληνικη Cosmote. Στη δικη μου περιπτωση το επαθε ενω ημουν μεσα στην εφαρμογη και κοιτουσα τα χαρακτηριστικα της και ξαφνικα παγωσε το κινητο και μου εκανε επανεκκινηση. Προσωπικα φοβαμαι τωρα να το ξανα κατεβασω αν και η εφαρμογη ειναι απιστευτα χρησιμη.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακατεβασω μια χαρα ειμαι και με το knox τοσο καιρο!!

Αλλα ελεος ρε samsung δικη σου εφαρμογη και να τα κανεις τοσο σαλάτα πια...:(:mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το wifi calling δουλευει?Εχω στειλει sms και εχει "ενεργοποιηθει".Ξερετε αν θελει οπωσδηποτε csc COS?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Θα ήθελα κι εγώ να μάθω σε ποια csc είναι διαθέσιμη η επιλογή wifi calling.

Στη BTU πάντως δεν υπάρχει.

Βρίσκεται στις ρυθμίσεις της εφαρμογής των κλήσεων του τηλεφώνου: https://www.youtube.com/watch?v=Zbh6n2_ZwGQ

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ να μάθω σε ποια csc είναι διαθέσιμη η επιλογή wifi calling.

Στη BTU πάντως δεν υπάρχει.

Βρίσκεται στις ρυθμίσεις της εφαρμογής των κλήσεων του τηλεφώνου: https://www.youtube.com/watch?v=Zbh6n2_ZwGQ

DBT δεν εχει option.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το s7 edge τον Οκτώβριο και από τότε που το πήρα, η οθόνη παγώνει. Αυτό μπορεί να συμβεί από 1 έως 3 φορές την εβδομάδα.

 

Πάντα γίνεται ενώ δεν το χρησιμοποιώ. Είτε το έχω στην τσέπη μου, είτε φορτίζει, είτε απλά είναι στο τραπέζι.

 

Ξαφνικά παγώνει η οθόνη και πρέπει να κανω επανεκκίνηση.

 

Δοκίμασα και έσβηνα για μερικές μέρες κάποιες εφαρμογές μήπως ήταν αυτές οι αιτία αλλά πάλι τα ίδια έκανε.

 

Περίμενα να βγεις η αναβάθμιση σε nougat μήπως και έφταιγε το android αλλά και πάλι τα ίδια κάνει.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Δεν το έχω πάει ακόμα στο σέρβις γιατί δεν μπορώ ακόμα να το αφήσω για μέρες εκεί, το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές είπα να περάσω την Ελληνική Nougat για να συγκρίνω με την Αγγλική στο θέμα των χαμένων κλήσεων.

Σήμερα το απόγευμα λοιπόν είχα την πρώτη χαμένη κλήση και με την Ελληνική...

Μήπως τελικά είναι πρόβλημα του παρόχου και όχι της συσκευής το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

DBT δεν εχει option.

 

Ουτε εγω την βρίσκω αυτη την επιλογή. Έχω cosmokarta και το κινητο το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο. Διαβασα αυτο στο site της Cosmote :

Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είπα να περάσω την Ελληνική Nougat για να συγκρίνω με την Αγγλική στο θέμα των χαμένων κλήσεων.

Σήμερα το απόγευμα λοιπόν είχα την πρώτη χαμένη κλήση και με την Ελληνική...

Μήπως τελικά είναι πρόβλημα του παρόχου και όχι της συσκευής το συγκεκριμένο?

Με τι πάροχο δηλαδή;

Και γω πάντως παιδιά 1.5 μήνα με BTU (μόλις πρωβγηκε η επίσημη nougat) δεν είχα ΚΑΜΜΙΑ χαμένη κλήση, όλα καλά!

Το τηλέφωνο μου είναι Ελληνικό και απ' την πρώτη μέρα πέρασμα με odin την BTU.

Πάροχος Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το ελβετικο s6 εχανα κλησεις ,με το που πηρα s7 edge ιταλικο δεν εχω χασει ουτε μια απο την πρωτη μερα ,παροχος vodaf
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. νομίζω ότι παγκοσμίως είμαστε οι μόνοι που έχουμε αναγάγει σε τέτοιο βαθμό πρόβλημα με τις κλήσεις...:p.

 

Όσο και να έψαξα βρήκα 1-2 αναφορές με παρόμοιο πρόβλημα. Πιο πολλές αναφορές βρήκα για το s6, που σε αυτό το φόρουμ δεν έχει γίνει θέμα.

Κάτι φταίει σίγουρα, αλλά μην αναθεματίζουμε την αναθεματισμένη κατα τα άλλα Samsung, αλλά να ψαχτούμε λίγο για το τί είναι τελικά αυτό που το προκαλεί.

Το δίκτυο;Η κάρτα sim;Το CSC;Ακόμα και για την ασύρματη φόρτιση διάβασα ότι υπήρχαν αναφορές για το s6.

 

Με τη κοινή λογική αν ήταν πρόβλημα του firmware θα υπήρχε το ίδιο πρόβλημα σε όλους και όχι σε κάποιους.

 

Επαναλαμβάνω ότι σίγουρα κάτι φταίει αλλά όχι η Nougat της Samsung.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποιο θέμα περασμένο? Αν όχι, την 7 τη πέρασες απο πάνω η clean install? Έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή για πάγωμα εφαρμογώ, όπως package disabler?

 

 

Αχιλλέα τί θέματα; Δεν έχω διαβάσει κάτι εκτενές αλλά και προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

 

Και εγω εχω θεμα με το wifi οπως λεει παραπανω ο φιλος. Και δεν εχω κάποια εφαρμογη οπως αυτες που λες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...