Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση παιδιά.

Αυτό που κάνουν συνήθως σε κινέζικα με twrp , δηλ. μπαίνεις recovery και κάνεις wipe dalvik cache - wipe cache, 1 φορά την εβδομάδα πχ, για να καθαρίσει ντε και καλά η μνήμη του κινητού,

έχει εφαρμογή στο δικό μας ;

Δηλαδή κάνει καλό στο κινητό ,αν μέσα από την εργοστασιακή recovery δωσω wipe cache (μόνο αυτη την επιλογή έχει) ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα, μπορεις να μου πεις ακριβως πως το κανω; (πχ στο viber)

Αν θες αθόρυβο το viber και ειδοποίηση μόνο μέσω LED.Ανοιγεις viber πας ρυθμίσεις και ενεργοποιεις τον ήχο.Μετα πας στις ρυθμίσεις της συσκευής και εκεί που λέει ηχοι--ειδοποιησεις το βάζεις αθόρυβο.

Edited by tselpemts
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως και αν απενεργοποιείται το αναδυόμενο που εμφανίζεται στο πάνω μέρος όταν έρχεται μήνυμα από messenger ή viber ?
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι δεν μου ανάβει το led σε μερικές εφαρμογές όταν έρχονται ειδοποίησης δηλαδή θα ανάψει στο email,sms,αναπάντητη,tumblr αλλα όχι στο youtube twitch τι φταίει μπορώ να κάνω κάτι??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για επανεκκίνηση (restart) αναφέρθηκες στο προηγούμενο post και σε αυτό σου απάντησε ο φίλος. :)

 

Ναι φίλος έχεις δίκιο αλλά πήγα στα βαριά όταν εννοείς restart ?? Κάντο μου λίγο πιό λιανά αν έχεις την καλοσύνη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοείς ??:):blink: γιατί δεν έχω κ πολύ υπομονή να κάτσω να το στήσω από την αρχή !

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλος έχεις δίκιο αλλά πήγα στα βαριά όταν εννοείς restart ?? Κάντο μου λίγο πιό λιανά αν έχεις την καλοσύνη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοείς ??:):blink: γιατί δεν έχω κ πολύ υπομονή να κάτσω να το στήσω από την αρχή !

Όχι επαναφορά φίλε μου!!

Restart= Επανεκκίνηση....... τηλεφωνου απλά :)

Link to comment
Share on other sites

Power button & volume down για 10-12 δευτερόλεπτα αυτό εννοείς ??:O

Power button για 2 δευτερόλεπτα και στην νέα οθόνη η δεύτερη επιλογή (επανεκκίνηση)

 

Δεν στήνεις τίποτα από την αρχή.Πώς όταν κανείς reboot το pc σου? Έτσι και το restart στο κινητό.

 

0e835599137569408db1a327fc6d490e.jpg

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μήπως μπορεί κάποιος με αγγλικό firmware να μου κατεβάσει την εφαρμογή Land Rover app?

Δεν θυμάμαι πως μπορώ να κάνω download google apps που είναι διαθέσιμες μόνο σε άλλες χώρες

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Power button για 2 δευτερόλεπτα και στην νέα οθόνη η δεύτερη επιλογή (επανεκκίνηση)

 

Δεν στήνεις τίποτα από την αρχή.Πώς όταν κανείς reboot το pc σου? Έτσι και το restart στο κινητό.

 

0e835599137569408db1a327fc6d490e.jpg

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Χαχα οκ ευχαριστώ φίλος αλλά νόμιζα !!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μήπως μπορεί κάποιος με αγγλικό firmware να μου κατεβάσει την εφαρμογή Land Rover app?

Δεν θυμάμαι πως μπορώ να κάνω download google apps που είναι διαθέσιμες μόνο σε άλλες χώρες

https://www.dropbox.com/s/lwnit7qp3y0n34i/Land%20Rover%20InControl%20Remote_vR1.65.1_apkpure.com.apk?dl=0

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Περασα την nougat έκανα factory reset και μου βγάζει αυτα το smart view και προβολή τηλέφωνου γιατί μου τα βγάζει ετσι;;
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι δεν μου ανάβει το led σε μερικές εφαρμογές όταν έρχονται ειδοποίησης δηλαδή θα ανάψει στο email,sms,αναπάντητη,tumblr αλλα όχι στο youtube twitch τι φταίει μπορώ να κάνω κάτι??

Απαντήθηκε πιο πανω.Θελει να ενεργοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή τον ήχο ώστε να ανάβει και το LED στις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απαντήθηκε πιο πανω.Θελει να ενεργοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή τον ήχο ώστε να ανάβει και το LED στις ειδοποιήσεις.

μα όταν μου έρχεται ειδοποίηση από την εφαρμογή youtube χτυπάει κανονικά ο ήχος πετάγεται και η ειδοποίηση αλλα λεντάκη δεν ανάβει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

μα όταν μου έρχεται ειδοποίηση από την εφαρμογή youtube χτυπάει κανονικά ο ήχος πετάγεται και η ειδοποίηση αλλα λεντάκη δεν ανάβει

 

 

 

Διαπίστωσα κι εγώ προβλήματα σε πολλές εφαρμογές όπως πχ viber,escore κτλ.Εγω όλες τις ειδοποιήσεις τις έχω στο αθόρυβο μόνο το Led ανάβει....Όσες δεν άναβε το Led λύθηκε το πρόβλημα με τον τρόπο που σου είπα.Την συγκεκριμένη εφαρμογή που λες δεν την έχω αλλά θεώρησα ότι ίσως ήταν κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σημερα παρελαβα και εγω το κινητο και μολις το ανοιξα μου εβγαλε update την κατεβασα και την περασα αλλα δεν εκανα επαναφορα επρεπε να κανω? θα εχω καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σημερα παρελαβα και εγω το κινητο και μολις το ανοιξα μου εβγαλε update την κατεβασα και την περασα αλλα δεν εκανα επαναφορα επρεπε να κανω? θα εχω καποιο προβλημα?

 

Απολύτως κανένα πρόβλημα. Καινούριο κινητό έχεις. Η επαναφορά στην ουσία φέρνει το κινητό σε "καινούρια" κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως κανένα πρόβλημα. Καινούριο κινητό έχεις. Η επαναφορά στην ουσία φέρνει το κινητό σε "καινούρια" κατάσταση.

εγινε φιλε σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και εδω ηρθε (Τσεχίας) αντε να παω σπιτι να το βάλω....
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Και η ελληνική unbranded έρχεται με το πάσο της...χαλλλλαρά...

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

:up::what:

Για επανεκκίνηση (restart) αναφέρθηκες στο προηγούμενο post και σε αυτό σου απάντησε ο φίλος. :)

 

 

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...