Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενας φιλος το εχει βαλει στη θαλασσα 4-5 φορες απο την αρχη του καλοκαιριου και δουλευει χωρις προβλημα... αν δεν το εβλεπα με τα ματια μου δε θα το εβαζα. ασε που στη διαφημιση της σαμσουνγκ ο αλλος ριχνει σαμπανια... Το κακο εγινε τωρα... Θα το αφησω στο ριζι 2 μερες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όταν οι οδηγίες λένε μέχρι μισό μέτρο κάτω από το νερό για 30 λεπτά σε γλυκό νερό, νομίζω δε χρειάζεται περαιτέρω επεξήγηση. Η διαφορά με το θαλασσινό είναι (με δικό του ρίσκο ο καθένας όμως) ότι μόλις το βγάλεις θέλει ξέβγαλμα με γλυκό νερό για να φύγει το αλάτι. Προσωπικά το έχω κάνει πολλές φορές χωρίς κανένα θέμα. Αυτό δε σημαίνει ότι το συστήνω ή ότι αν το κάνετε δε θα χαλάσει, γιαυτό λέμε με δικό του ρίσκο ο καθένας.
Link to comment
Share on other sites

Αφου βγαζαμε φωτογραφιες πριν λιγες μερες με το s7 edge φιλου μεσα στη θαλασσα και αφου ειδα βιντεο στο youtube να το ριχνουν μεσα χωρις κανενα προβλημα εκανα το λαθος σημερα να βαλω το δικο μου σε θαλασσινο νερο. Αποτελεσμα, δεν ανοιγει καν. Εβγαλα τη σιμ μετα απο 3 ωρες να τη βαλω σε αλλο κινητο και ηταν ακομα βρεγμενη. Καποιος που μπορει να βοηθησει???

 

Τώρα θα γίνω κακός αλλά ρε παιδιά κινητό τηλέφωνο είναι ,όχι η υποβρύχια καμερα του Κουστώ!!!!

Τα θέλετε και τα παθαίνεται!!!Πάρτε μια φτηνή φωτογραφική μηχανή και μια αδιαβροχη θηκη ,όχι το κινητό.

Κρίμα τα τόσα € που δώσατε!!!:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μια ερώτηση σχετικά με τα edge feeds: Έχω κατεβάσει το Outlook και το έχω συνδέσει με τον λογαριασμό μου σε Exchange. Όλα δουλεύουν κανονικά και όταν ερχεται νεο mail ανάβει το μπλέ λαμπάκι σαν notification.

Το κακό είναι πως δεν εμφανίζεται τίποτα στα edge feeds, πράγμα που θα ήταν πολύ χρήσιμο. Ξέρεις κανείς πως ενεργοποιείται αυτή η λειτουργία (εαν γίνεται φυσικά);

Edited by cdims
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μια ερώτηση σχετικά με τα edge feeds: Έχω κατεβάσει το Outlook και το έχω συνδέσει με τον λογαριασμό μου σε Exchange. Όλα δουλεύουν κανονικά και όταν ερχεται νεο mail ανάβει το μπλέ λαμπάκι σαν notification.

Το κακό είναι πως δεν εμφανίζεται τίποτα στα edge feeds, πράγμα που θα ήταν πολύ χρήσιμο. Ξέρεις κανείς πως ενεργοποιείται αυτή η λειτουργία (εαν γίνεται φυσικά);

 

αν έχεις βάλει το τελευταίο firmware update (αυγούστου) δυστυχώς έχει ένα bug = αν κλείσεις το always on display έστω για λίγο μετά δεν δείχνει τίποτα το feed, αν και δουλεύει!!! = απλά δε δείχνει τίποτα! περιμένουμε το επόμενο update, αν δεν έχεις κάνει το update = έλεγξε τις ρυθμίσεις στα notification της συσκευής μήπως είναι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Ελεος δηλ.το κινητο μεσα σε θαλασσα,ολο το αλατι το διαβρωσε!εχουν γραφτει στο επισημο forum,δεν χρειαζεται να ανοιγουμε αλλο!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις βάλει το τελευταίο firmware update (αυγούστου) δυστυχώς έχει ένα bug = αν κλείσεις το always on display έστω για λίγο μετά δεν δείχνει τίποτα το feed, αν και δουλεύει!!! = απλά δε δείχνει τίποτα! περιμένουμε το επόμενο update, αν δεν έχεις κάνει το update = έλεγξε τις ρυθμίσεις στα notification της συσκευής μήπως είναι κλειστό.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι το έχω περάσει το update. Δεν θυμάμοι να έχω κλείσει το Always On, αλλά δεν το αποκλείω μετά απο τους πειραματισμους μου με τα feeds.

Τώρα δουλεύουν τα feeds του yahoo news, καθώς και τα sms και οι αναπάντητες, αλλά τίποτα άλλο.

Κρίμα. θα περιμένουμε λοιπον το επόμενο update και ας ελπίσουμε να το έχουν διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "κλήσεις μπορείς να δηλώσεις"? Με ενδιαφέρει να απαντήσω ή να αποριψω μ6α κλήση. Προοφανως θα αν απαντήσω θα μιλήσω απο το κινητό ή απο bluetooth handsfree

Μπορείς κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω δει το αλάτι να διαβρωνει το κουτάκι της go Pro στης φλαντζες και αυτό είναι πολύ πολύ ποιο αντοχής από ένα κινητό... Εσείς μου λέτε για κινητό.. Εδώ λίγο να το λιγισεις χάνει την στεγανοποιιση
Link to comment
Share on other sites

έξυπνη κίνηση να χωσεις το κινητό στο νερο :lol:

 

στη θεση σου θα το επλενα και μετα σε ρύζι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχαμε 2 s7 στην παρέα. Ο άλλος το έβαζε θάλασσα κανονικά, τράβαγε underwater κανονικά. Δεν έπαθε κάτι το τηλ, υποδειγματική συμπεριφορά.

 

Εμένα δε με απασχόλησε, ούτε ήθελα να δοκιμάσω.

me > you
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος το εχει βαλει στη θαλασσα 4-5 φορες απο την αρχη του καλοκαιριου και δουλευει χωρις προβλημα... αν δεν το εβλεπα με τα ματια μου δε θα το εβαζα. ασε που στη διαφημιση της σαμσουνγκ ο αλλος ριχνει σαμπανια... Το κακο εγινε τωρα... Θα το αφησω στο ριζι 2 μερες

 

Έκανες την ίδια χρήση; Γιατί αν ο άλλος απλά έμπαινε στην θάλασσα και εσύ έκανες μακροβούτια δεν είναι το ίδιο πράγμα....

 

Τεσπα, καλή επιτυχία με το ρύζι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέχρι χθες βράδυ έβγαζα κανονικά φωτογραφίες με το s7 Edge. Πριν κοιμηθώ το το έβαλα για φόρτιση. Από Το πρωί η κάμερα κάθε φορά που την ανοίγω έχει την εικόνα που επισυνάπτω. Καμία ιδέα τι να έπαθε? Δεν έπεσε , δεν μπήκαν υγρά, τίποτα απολύτως.

 

https://postimg.org/image/7ogcg2vml/

 

14247870_10209468310318024_147684238_o.jpg

Edited by Neokfire7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέχρι χθες βράδυ έβγαζα κανονικά φωτογραφίες με το s7 Edge. Πριν κοιμηθώ το το έβαλα για φόρτιση. Από Το πρωί η κάμερα κάθε φορά που την ανοίγω έχει την εικόνα που επισυνάπτω. Καμία ιδέα τι να έπαθε? Δεν έπεσε , δεν μπήκαν υγρά, τίποτα απολύτως.

 

https://postimg.org/image/7ogcg2vml/

 

14247870_10209468310318024_147684238_o.jpg

 

Φίλε μου κλασικά soft reset αν δεν φτιάξει hard reset και αν συνεχίζει service δεν μπορείς να κάνεις και πολλές κινήσεις..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

εγώ περιμένω το update για το always on,...... να μου βγάζει όλες τις ειδοποιήσεις...... αλλά ξέρω ότι αν δεν βγει στην κυκλοφορια το note 7 δεν.........:blink:
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ευτυχής κάτοχος!προέρχομαι από το p9 plus. Το έστησα όλα κομπλέ. Μια ερώτηση. Στης ρύθμισης μπαταρίας έχει επιλογή για γρήγορη και αργή φόρτιση. Καλύτερα δεν είναι να βάλω την αργή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ευτυχής κάτοχος!προέρχομαι από το p9 plus. Το έστησα όλα κομπλέ. Μια ερώτηση. Στης ρύθμισης μπαταρίας έχει επιλογή για γρήγορη και αργή φόρτιση. Καλύτερα δεν είναι να βάλω την αργή?

 

Καλορίζικο!

Θεωρητικά για την υγεία της μπαταρίας ναι & να το γυρνάς στη γρήγορη όταν βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ περιμένω το update για το always on,...... να μου βγάζει όλες τις ειδοποιήσεις...... αλλά ξέρω ότι αν δεν βγει στην κυκλοφορια το note 7 δεν.........:blink:

Σήμερα σκεφτόμουν κάτι άλλο. Ότι οι κάτοχοι του s7/s7 edge ειμαστε από αυτούς που έχουμε πάρει software από note 7 (gallery,samsung cloud)και είμαστε από τους μοναδικούς που το έχουμε μιας κ το note έχει πάει για ανάκληση. ;) ;)

Όλα δουλεύουν υπέρ του s7 /s7edge φέτος!

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σκεφτόμουν κάτι άλλο. Ότι οι κάτοχοι του s7/s7 edge ειμαστε από αυτούς που έχουμε πάρει software από note 7 (gallery,samsung cloud)και είμαστε από τους μοναδικούς που το έχουμε μιας κ το note έχει πάει για ανάκληση. ;) ;)

Όλα δουλεύουν υπέρ του s7 /s7edge φέτος!

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

Όχι ακριβώς...εγω ας πούμε πού έχω τοωS7 edge ανήκω σε αυτό που περιγράφεις παραπάνω...

Αλλά είμαστε και καμία 15 άρια πού έχουμε και ακόμα λειτουργούμε το υπέροχο ΝΟΤΕ 7...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το samsung cloud και όλα τα cloud δηλαδή σας είναι χρήσιμα? Τα χρησιμοποιείτε δηλαδή?

Εγώ εκτός που τα ψιλό φοβάμαι το ότι χρειάζονται φυσικά ίντερνετ δεν με βολεύουν

Link to comment
Share on other sites

Το samsung cloud και όλα τα cloud δηλαδή σας είναι χρήσιμα? Τα χρησιμοποιείτε δηλαδή?

Εγώ εκτός που τα ψιλό φοβάμαι το ότι χρειάζονται φυσικά ίντερνετ δεν με βολεύουν

 

Άρχισα να δουλεύω το one drive *υποχρεωτικά από το s6 που μας έδωσε 100gb δωρεάν για δύο χρόνια.

Το πρόβλημα μου δεν ήταν ότι χρειάζεται ίντερνετ αλλά ότι αργεί να φορτώσει τα αρχεία.

Αργεί υπερβολικά σε σχέση με μια κάρτα μνήμης πχ.

Το χρεισημοποιω όμως.

Πετάω κάτι μέσα στον φάκελο στο pc και σε λίγο είναι και στο κινητό μου.

Και το αντίστροφο.

Το σίγουρο είναι ότι πλέον με 70gb αρχεία εκεί μέσα θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ.

Φοβόμουν και ακόμα φοβάμαι αλλά πλέον όχι τόσο όσο στην αρχή.

Πως να μη φοβάσαι όταν έχεις φορτωμενες φωτογραφίες από το παιδί σου.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...