Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανω uninstall τα updates οταν μια εφαρμογη μου ζηταει το τελευταιο google services (και το πιο ενεργοβορο) προκειμενου να δουλεψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρα ενας επιπλεον λογος να μεινω στην APC8 :D

 

Αφού σου λέω ότι δεν καίει μπαταρία το Google services...εμένα στο 2% είναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αφού σου λέω ότι δεν καίει μπαταρία το Google services...εμένα στο 2% είναι..

 

Περιεργο... εμενα κανα δυο φορες που μου εκανε μονο του update, χωρις να το παρω ειδηση, το καταλαβα απο την καταναλωση, μιας και και στη μπαταρια πηγε κατευθειαν πανω απο 10% !! :confused:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω με την προστασία της οθόνης του κινητού τζάμι η μεμβράνη . . . Εμένα τίποτα δεν μου κολλάει . Βάζω το τζάμι μετά βάζω την θήκη και ξεκολλαει. Το παθαίνουν και όλοι η μόνο εγώ . Κάνω κάτι λάθος ? Η λόγο της κυρτης οθόνης ξεκολ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παντως εμεις με ιταλικο branded ακομη τιποτα απο αναβαθμιση.. Οχι οτι εχει σημασια απλα ετσι για το τριημερο να ασχολουμασταν με κατι..

 

Εγώ με Ιταλικό branded έχει 4 μέρες που την πήρα...

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Αρα ενας επιπλεον λογος να μεινω στην APC8 :D

Σ' αυτή την έκδοση δηλαδή φίλε μου κλειδωνεις με double tap και ξεκλειδώνει κανονικά με δακτυλικό αποτύπωμα;

Γενικώς δουλεύεις τον nova στο S7 edge και είσαι ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

Ο nova θεωρω πως απογειωνει καθε τηλεφωνο που μπαινει. Ομως κ εγω δεν μπορω να χρησημοποιησω δακτυλικο αποτυπωμα. Μου λεει να βαλω το pin μιας κ για λογους πολιτικης ασφαλειας δεν μπορει να ξεκλειδωσει με αποτυπωμα..

Ελπιζω να το φτιαξουν asap..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Ιταλικό branded έχει 4 μέρες που την πήρα...

Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα και εγώ σήμερα την αναβάθμιση, μέχρι στιγμής επιβεβαιώνω ότι είναι λιγάκι πιο γρήγορη. Η κατανάλωση θα φανεί σε λίγες μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι περασατε αναβαθμιση...το scrolling στις ανοιχτες εφαρμογες με το αριστερο πληκτρο γινεται ομαλα ή ακομα καρεδιαστα ανα εφαρμογη...;

πολυ σπαστικο αυτο...δυσχρηστο θα ελεγα...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο... εμενα κανα δυο φορες που μου εκανε μονο του update, χωρις να το παρω ειδηση, το καταλαβα απο την καταναλωση, μιας και και στη μπαταρια πηγε κατευθειαν πανω απο 10% !! :confused:

 

Εγώ προχθές έβαλα την τελευταία και βλέπω μέχρι 3%..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν συμβαινει κ σε αλλους αλλα χανω παρα πολλες κλησεις ειμαι με vodafon κ εχουν γεμησει τα μηνυματα με χαμενες κλησεις ειδικα οταν μετακινουμαι ας πουμε στην δουλεια μου οδηγος τρενου Κηφ-Πειραια.Εχω δοκιμασει τα παντα εργοστασιακες,μονο 3g,το πηγα στην vodafon μου ειπαν οτι ειναι οκ οταν το κουμπωσαν για ελεγχο.Ειναι ελληνικο απο Public το τηλ κ αν κ σημερα με την καινουρια εκδοση κανει τα ιδια το παω στο σερβις αν εχετε κατι να προτεινεται ή οποιαδηποτε βοηθεια υποδειξη ευπροσδεκτη.Ευχαριστω.:mad::mad::mad::(:(:(

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν είχα το s6 (έχω vodafone). Τελικά μου είπε κάποιος από την vodafone ότι είναι πρόβλημα firmware του s6. Αποδείχτηκε ότι είχε δίκιο, γιατί και άλλος φίλος με s6 & vodafone είχε το ίδιο πρόβλημα, και είχα διαβάσει και στο ίντερνετ για άλλους με το ίδιο θέμα. Επίσης, όταν το έδωσα σε φίλο που ήταν cosmote, όλα καλά. Με το s7 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μπορώ να πω ότι έχω και λίγο καλύτερη λίψη από άλλες συσκευές. Βέβαια τον τελευταίο καιρό ακούω από διάφορους και στα δύο δίκτυα παράπονα παρόμοια με το δικό σου, ανεξαρτήτως συσκευής. Ίσως κάτι γίνεται στα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους αφού δοκίμασα 3 διαφορετικά firmware ( Γερμανική , ιταλική,αγγλική BTU) του τελευταίου πάντα firmware κατέληξα στην HEU (United Kingdom) Είναι η πιο σταθερή και απο μπαταρία και γενικά..... Αξίζει νομίζω τον κόπο για ενα flashing με odin ........
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους αφού δοκίμασα 3 διαφορετικά firmware ( Γερμανική , ιταλική,αγγλική BTU) του τελευταίου πάντα firmware κατέληξα στην HEU (United Kingdom) Είναι η πιο σταθερή και απο μπαταρία και γενικά..... Αξίζει νομίζω τον κόπο για ενα flashing με odin ........

 

εννοείς την united kingdom/ireland ΧΕU ?

 

η xeu με την btu το ίδιο δεν είναι ?

Edited by nlambros22
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου την United Kingdom/ Ireland XEU . Φαίνονται ίδιες αλλα επειδή τι δοκίμασα και τις δύο μου εκατσε πιο καλα η XEU ....Πριν είχα παλι XEU APD3 εξίσου πάρα πολυ καλη και σταθερή.......
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ξαφνικά σύστημα Android στο 20%.

Ενω πάνω από 16% δεν το είχα δει ποτέ με την προηγούμενη πλέον btu και με υπηρεσίες google play αρχικής έκδοσης.

Έκανα επαναφορά, ota την τελευταία BTU,ξανά επαναφορά, και κατέβασμα από mirror την τελευταία έκδοση υπηρεσιών Google play.

Ενω είπα δεν το κουνάω αυτό το 20% σήμερα με έκανε να αλλάξω γνώμη.

Ελπίζω να έκανα καλά.

Θα δείξει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ξαφνικά σύστημα Android στο 20%.

Ενω πάνω από 16% δεν το είχα δει ποτέ με την προηγούμενη πλέον btu και με υπηρεσίες google play αρχικής έκδοσης.

Έκανα επαναφορά, ota την τελευταία BTU,ξανά επαναφορά, και κατέβασμα από mirror την τελευταία έκδοση υπηρεσιών Google play.

Ενω είπα δεν το κουνάω αυτό το 20% σήμερα με έκανε να αλλάξω γνώμη.

Ελπίζω να έκανα καλά.

Θα δείξει.

ποια έκδοση play services έβαλες?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση play services έβαλες?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή που ανέβασες εσύ Νικόλα προχθές.

9.2.56.

Έχει προβλήματα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφήστε το μισή μέρα τουλάχιστον να δείτε αν μένει μόνιμα ψηλα το σύστημα Android. Μην πανικοβαλλεστε εμενα αρχικά ητανε στο 15 περίπου και κατέβηκε στο 8 σιγά σιγά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που ανέβασες εσύ Νικόλα προχθές.

9.2.56.

Έχει προβλήματα?

μεχρι στιγμής χαμηλά εγώ για δες το λίγο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την Nordic pd1 και η μπαταρία ήταν χάλια με τα Play services να φτάνουν 20 με 25 %. Πέρασα την apc πολωνική αυτή που είχε το κινητό και έπεσα στο 12 με 15%. Μετά πήγα στην κάρτα μνήμης έσβησα τον φάκελο Android και από τότε το μεγαλύτερο ποσοστό που έχουν τα Play services είναι 3%. Δοκιμάστε το και θα δείτε πιστεύω θα βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Από χθες εγώ κάτοχος του εντυπωσιακού S7 Edge.

Είναι Ιταλικό κι έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone άρα πιθανόν branded.

 

Εντυπώσεις έπονται...

 

Αλλά ας πω την πρώτη που μου έκανε μεγάλη εντύπωση:

 

Προερχόμενος από Xperia Z5 και αναφορικά με το σήμα δικτύου Wind, δεν πλησιάζει επουδενι το σήμα του Z5.

Στο σπίτι μου έχει πολύ ασθενής σήμα αλλά με το Z5 είχα βρει την υγειά μου.

Με το Edge έχω την ίδια συμπεριφορά που είχα πριν με το Galaxy S2!

Δηλαδή απώλεια σήματος σε βαθμό που να μην πραγματοποιεί ούτε καν την κλήση!

Ελπίζω να είναι το μόνο αρνητικό.

 

 

 

 

From SM-G935F through tapatalk

 

Edit. Τελικά ήμουν σε 4G και όταν το έβαλα σε auto 3/2G έφερε το ίδιο σήμα με το Xperia Z5.

Συγγνώμη για την αναστάτωση

Ζητώ την κατανόησή σας

Edited by gs1200
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την Nordic pd1 και η μπαταρία ήταν χάλια με τα Play services να φτάνουν 20 με 25 %. Πέρασα την apc πολωνική αυτή που είχε το κινητό και έπεσα στο 12 με 15%. Μετά πήγα στην κάρτα μνήμης έσβησα τον φάκελο Android και από τότε το μεγαλύτερο ποσοστό που έχουν τα Play services είναι 3%. Δοκιμάστε το και θα δείτε πιστεύω θα βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό με την διαγραφή του φακέλου android επηρεάζει πουθενά αλλού?

Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την διαγραφή του φακέλου android επηρεάζει πουθενά αλλού?

Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος?

Το μόνο που επηρεάζει είναι ότι θα σβηστούν αρχεία εφαρμογών που έχεις κατεβάσει. Πχ έχω τους χάρτες του sygic αποθηκευμένους στην κάρτα μνήμης και σβήνοντας τον φάκελο θα σβηστούν και αυτοί. Μετά τους ξανά κατεβάζεις και είσαι κομπλέ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που επηρεάζει είναι ότι θα σβηστούν αρχεία εφαρμογών που έχεις κατεβάσει. Πχ έχω τους χάρτες του sygic αποθηκευμένους στην κάρτα μνήμης και σβήνοντας τον φάκελο θα σβηστούν και αυτοί. Μετά τους ξανά κατεβάζεις και είσαι κομπλέ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα δω πως θα πάει σήμερα αύριο και ίσως προχωρήσω.

Σαν ψέμα μου φαίνεται πάντως υπηρεσίες google play στο 3%.

 

Edit σύστημα Android ήθελα να πω.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...