Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι, μάλλον το ίδιο συνέβη και σε αυτούς.

Επίσης παρατήρησα ότι το Automatic Updates του Security Policy Updates ήταν ανοιχτό, οπότε μάλλον αυτό έφταιγε. Το έκλεισα, έκανα ξανά root, αλλά μάλλον είναι αργά.

 

Που είναι συτη η επιλογή?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, παιζει να μην δουλεψει με αμερικανικη σιμ. Ποσο το βρηκες δηλαδη? κατω απο 600? Παντως ετσι ερχονται απο ευρωπη.

Παιδια επανέρχομαι για το θεμα

Πως μπορουμε να ξερουμε αν είναι κλεμμένο ενα κινητό, οχι απο κάποιον ομως.

Πχ να το αγοράσεις σφραγισμένο.

Εχω το serial απλα δεν θέλω να το βαλω καπου στο νετ για τσεκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επανέρχομαι για το θεμα

Πως μπορουμε να ξερουμε αν είναι κλεμμένο ενα κινητό, οχι απο κάποιον ομως.

Πχ να το αγοράσεις σφραγισμένο.

Εχω το serial απλα δεν θέλω να το βαλω καπου στο νετ για τσεκ

Πάρε τηλέφωνο τη Samsung Hellas.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το LG Urbane έχω σοβαρό πρόβλημα.

Δεν ξέρω ποιος από τους δύο φταίει.

Πάντως 6 μήνες που το δούλευα με iphone δεν είχα το παραμικρό.

Αυτή την στιγμή δείχνει συνδεδεμένο αλλά δεν λαμβάνει ειδοποιήσεις και η εφαρμογή στο κινητό μοιάζει να το θεωρεί ότι δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε την εξής δοκιμή.Όπως είσαι εγκατέστησε πάλι το apk για το play services

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο τη Samsung Hellas.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε την εξής δοκιμή.Όπως είσαι εγκατέστησε πάλι το apk για το play services

Να πω ετσι χύμα αν είναι κλεμμένο, τι να ρωτήσω δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Να πω ετσι χύμα αν είναι κλεμμένο, τι να ρωτήσω δηλαδή?

Θέλω να δώσω ένα imei και να μου πείτε αν είναι όλα οκ με την εγγύηση του

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με το LG Urbane έχω σοβαρό πρόβλημα.

Δεν ξέρω ποιος από τους δύο φταίει.

Πάντως 6 μήνες που το δούλευα με iphone δεν είχα το παραμικρό.

Αυτή την στιγμή δείχνει συνδεδεμένο αλλά δεν λαμβάνει ειδοποιήσεις και η εφαρμογή στο κινητό μοιάζει να το θεωρεί ότι δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ με LG Urbane είμαι δεν έχω τέτοιο θέμα, το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο σπίτι όταν απομακρυνθω αρκετά σε άλλο δωμάτιο εκεί που με πολύ κατώτερο τηλέφωνο ένα Lenovo P1 δεν έχανε την σύνδεση με το S7 Edge πολλές φορές την χάνει, σκέφτηκα ότι είναι θέμα πιο αδυναμου Bluetooth και δεν το έψαξα παραπέρα, δεν ξέρω αν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με LG Urbane είμαι δεν έχω τέτοιο θέμα, το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο σπίτι όταν απομακρυνθω αρκετά σε άλλο δωμάτιο εκεί που με πολύ κατώτερο τηλέφωνο ένα Lenovo P1 δεν έχανε την σύνδεση με το S7 Edge πολλές φορές την χάνει, σκέφτηκα ότι είναι θέμα πιο αδυναμου Bluetooth και δεν το έψαξα παραπέρα, δεν ξέρω αν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι είναι. Έχω το gear s2 classic και δύο δωμάτια μακριά αποσυνδέεται. Το ίδιο έκανε και με το Huawei P8 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ρωταω φίλε.

 

Γιατί δεν καταλαβαινόμαστε; Ίσως δεν το έγραψα καλά. Πάρε τη samsung hellas και πες τους: "θέλω να σας δώσω ένα imei και να τσεκάρετε αν είναι όλα οκ από εγγύηση και δεν είναι black listed"

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καταλαβαινόμαστε; Ίσως δεν το έγραψα καλά. Πάρε τη samsung hellas και πες τους: "θέλω να σας δώσω ένα imei και να τσεκάρετε αν είναι όλα οκ από εγγύηση και δεν είναι black listed"

Οκ φίλε τώρα το καταλαβα.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστρωσε το θέμα της επανασυνδεσης με το LG Urbane κάνοντας απλά ένα restart στο S7.

Πλέον συνδέεται άμεσα μετά από αποσύνδεση.

Άγνωστοι αίτηση βουλαί του Android.

 

EDIT

Βρηκα το συμβαίνει:

Αν κλείσω το ρολόι για να γίνει μετά επανασυνδεσης πρέπει οπωσδήποτε να κάνω restart το τηλέφωνο. Αλλιώς δεν συνδέεται.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ηρθε μολις τωρα και ενα update για την εφαρμογη alway on το οποιο αν διαβασα καλα ελεγε οτι διορθωνει τις περιπτωσεις του burn in.Αν κανω λαθος ας απαντηση καποιος.Δεν ξερω αν υπηρχε πριν αλλα μαλλον προσθεσαν την επιλογη να ρυθμιζεις εσυ ποση χρονικη διαρκεια να εχει το always on.Μολις το δοκιμασα και δουλεψε αψογα. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ηρθε μολις τωρα και ενα update για την εφαρμογη alway on το οποιο αν διαβασα καλα ελεγε οτι διορθωνει τις περιπτωσεις του burn in.Αν κανω λαθος ας απαντηση καποιος.Δεν ξερω αν υπηρχε πριν αλλα μαλλον προσθεσαν την επιλογη να ρυθμιζεις εσυ ποση χρονικη διαρκεια να εχει το always on.Μολις το δοκιμασα και δουλεψε αψογα.

 

Για πες ποια έκδοση ειναι ακριβώς.

Η φωτεινότητα του πως ειναι οπως αν επαναφέρανε την αρχική λειτουργία να κινείται συνεχώς εντός της οθόνης ανα 1 λεπτό που εμένα μου αρέσει και διατηρώ σε μόνιμη βάση για αυτο και δεν εχω αναβαθμίσει εως σήμερα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/e3d3dca6d249270216417c9302d01620.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες ποια έκδοση ειναι ακριβώς.

Η φωτεινότητα του πως ειναι οπως αν επαναφέρανε την αρχική λειτουργία να κινείται συνεχώς εντός της οθόνης ανα 1 λεπτό που εμένα μου αρέσει και διατηρώ σε μόνιμη βάση για αυτο και δεν εχω αναβαθμίσει εως σήμερα.

1.3.07 είναι η τελευταία έκδοση.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για ενα προφανως χιλιοειπωμενο θεμα αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος. Θα προχωρησω σε αγορα απο το kaizershop του κινητου. Ειναι branded se ΤΙΜ απο οτι μου ειπαν και οτι καποιες εφαρμογες μπορω να τις απενεργοποιησω.. Το λογοτυπο της TIM θα μπορεσω να το βγαλω εστω flashaρωντας μια αλλη official Rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για ενα προφανως χιλιοειπωμενο θεμα αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος. Θα προχωρησω σε αγορα απο το kaizershop του κινητου. Ειναι branded se ΤΙΜ απο οτι μου ειπαν και οτι καποιες εφαρμογες μπορω να τις απενεργοποιησω.. Το λογοτυπο της TIM θα μπορεσω να το βγαλω εστω flashaρωντας μια αλλη official Rom?

Ναι μπορείς φλασαροντας με το odin να κάνεις ότι θες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για ενα προφανως χιλιοειπωμενο θεμα αλλα θα ηθελα να ειμαι σιγουρος. Θα προχωρησω σε αγορα απο το kaizershop του κινητου. Ειναι branded se ΤΙΜ απο οτι μου ειπαν και οτι καποιες εφαρμογες μπορω να τις απενεργοποιησω.. Το λογοτυπο της TIM θα μπορεσω να το βγαλω εστω flashaρωντας μια αλλη official Rom?

Εμένα δεν είχε καν λογότυπο.. ;)

Μόνο έξω από το κουτί.

Οι εφαρμογές βγαίνουν εύκολα

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς όρεξη να δοκιμάσει κάτι? Τώρα τελευταία παίζω plants vs zombies. Κάνει τουλάχιστον 3 λεπτά να το φορτώσει και μου φαίνεται υπερβολικό καθώς δεν είναι και κανένα βαρύ παιχνίδι. Στο gaming είναι μια χαρά αλλά στο loading κάνει πάρα πολύ. Αν δε βαριέται κάποιος ας δοκιμάσει. Εκτός και αν παίζει κανείς ήδη :D :D

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς όρεξη να δοκιμάσει κάτι? Τώρα τελευταία παίζω plants vs zombies. Κάνει τουλάχιστον 3 λεπτά να το φορτώσει και μου φαίνεται υπερβολικό καθώς δεν είναι και κανένα βαρύ παιχνίδι. Στο gaming είναι μια χαρά αλλά στο loading κάνει πάρα πολύ. Αν δε βαριέται κάποιος ας δοκιμάσει. Εκτός και αν παίζει κανείς ήδη :D :D

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κώστα μόλις το δοκίμασα.

Λίγο πάνω από 3 λεπτά.

Έχω να παίξω παιχνίδι με το κινητό από την εποχή 3310 που είχε το φιδάκι. :lol:

Το κατέβασα μόνο για δοκιμή και να σου απαντήσω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...