Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας παραθέσω το πρόβλημα μου να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα θέμα που έχω με τη συσκευή και την επικοινωνία μου με τη Samsung.

 

Εξ αρχής Όταν αγόρασα τη συσκευή διαπίστωσα ένα μικρό πρόβλημα με το home button.

Πατώντας το από τη δεξιά μεριά έκανε ένα πιο έντονο "κλικ", ενώ πατώντας το από την αριστερή είχε άλλη συμπεριφορά, χωρίς θόρυβο, αλλά πολλές φορές Δεν ανταποκρινόταν.

Δεν έδωσα και πολύ σημασία σκεπτόμενος ότι μπορεί να "στρώσει" με τις μέρες (η συσκευή είναι από amazon.uk και είχε περάσει το DOA), αλλά όχι όμως δεν έστρωσε, έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό σε μένα.

Πήγα λοιπόν χθες στη smartec και ενώ είδαν το πρόβλημα, το έβαλαν (λέει) και σε μηχάνημα , μου ανέφεραν ότι το home button είναι κατασκευασμένο να λειτουργεί σωστά πατώντας το στο κέντρο του, άρα το κουμπί μου δεν είναι προβληματικό!!!

 

Διάβασα αρκετές αναφορές και είδα και βίντεο στο διαδίκτυο χρηστών με το ίδιο πρόβλημα που τους έγινε αντικατάσταση.

Φυσικά δε ζήτησα αντικατάσταση αλλά απλά να μου αλλάξουν κουμπί και να μη με περνάνε για χαζό!!!

 

Χθες το απόγευμα έστειλα mail και στη Samsung hellas και στη smartec διαμαρτυρόμενος περισσότερο για τη κοροϊδία ότι το κουμπί Πρέπει να το πατάω στο κέντρο!!!

 

Με πήραν σήμερα να πάω να αλλάξω κουμπί για αρχή αν και μου είπαν ότι πάλι μπορεί να λειτουργεί όπως τώρα.

 

Τι κάνω ρε παιδιά;;;; το φτάνω στα άκρα; το αφήνω Έτσι; αλλάζω το κουμπί και αφήνω να μου ξηλώσουν τη συσκευή;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφόσον έχει περάσει το DOA, μπορούν να σου αλλάξουν το κουμπί και να λειτουργεί κανονικά χωρίς αντικατάσταση συσκευής.Αν δεν λειτουργεί και πάλι, τότε βλέπεις αν θα το φτάσεις στα άκρα. Με την Amazon επικοινώνησες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εφόσον έχει περάσει το DOA, μπορούν να σου αλλάξουν το κουμπί και να λειτουργεί κανονικά χωρίς αντικατάσταση συσκευής.Αν δεν λειτουργεί και πάλι, τότε βλέπεις αν θα το φτάσεις στα άκρα. Με την Amazon επικοινώνησες;

 

Όχι, δεν επικοινώνησα με amazon μιας και τα στοιχεία αγοράς δεν είναι δικά μου.

 

Μα δεν είπα για αντικατάσταση, ας μου άλλαζαν το κουμπί. Πιο πολύ Έχω νευριάσει με τη κοροϊδία τους και την αντιμετώπιση τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν επικοινώνησα με amazon μιας και τα στοιχεία αγοράς δεν είναι δικά μου.

 

Μα δεν είπα για αντικατάσταση, ας μου άλλαζαν το κουμπί. Πιο πολύ Έχω νευριάσει με τη κοροϊδία τους και την αντιμετώπιση τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφου σου ειπαν τελικώς οτι θα σου το αλλάξουν και εσυ αυτο επιθυμείς.

Γιατι το σκέφτεσαι και δεν το πηγαίνεις ;

 

Αν δεν γίνει οπως πρέπει τοτε πάλι οφείλουν να στο φτιάξουν.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου ειπαν τελικώς οτι θα σου το αλλάξουν και εσυ αυτο επιθυμείς.

Γιατι το σκέφτεσαι και δεν το πηγαίνεις ;

 

Αν δεν γίνει οπως πρέπει τοτε πάλι οφείλουν να στο φτιάξουν.

 

Εδώ το πρόβλημα που έχει εμφανισθεί και σε άλλους: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3337431

 

Βασικά περίμενα αντικατάσταση όπως έγινε με τους άλλους χρήστες.

Θα το κάνω βέβαια αλλά θα κλάψω που θα το ανοίξουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το πρόβλημα που έχει εμφανισθεί και σε άλλους: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3337431

 

Βασικά περίμενα αντικατάσταση όπως έγινε με τους άλλους χρήστες.

Θα το κάνω βέβαια αλλά θα κλάψω που θα το ανοίξουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καταλαβαίνω αλλα εκτός doa νομιζω δεν δικαιουσαι. Αλλα σε περίπτωση που το πας στο service και δεν διορθωθεί, ισως τοτε να δικαιουσαι .

Εμενα το κουμπακι στα πλαγια αν το πατήσω δεν κανει καθόλου θόρυβο και παντα πιανει .ισα ισα που αν το παταω στην μέση κανει ελάχιστο σε φυσιολογικα πλαισια παντα .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το πρόβλημα που έχει εμφανισθεί και σε άλλους: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3337431

 

Βασικά περίμενα αντικατάσταση όπως έγινε με τους άλλους χρήστες.

Θα το κάνω βέβαια αλλά θα κλάψω που θα το ανοίξουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηλία κατευθείαν για αλλαγή πλήκτρου. Κανένα ενδοιασμο, οι τύποι είναι επαγγελματίες και δε θα πάρεις χαμπάρι ότι έχει ανοιχτεί η συσκευή σου...

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, έχουμε harware για ραδιόφωνο αλλά είναι αδρανές;;;

 

T-Mobile Samsung Galaxy S7 and S7 edge update brings FM radio, May security patch

http://www.phonearena.com/news/T-Mobile-Samsung-Galaxy-S7-and-S7-edge-update-brings-FM-radio-May-security-patch_id80792

Πριν κάνα δυο χρόνια είχα διαβάσει ότι στις ΗΠΑ είχαν κάνει έκκληση στους κατασκευαστές smartphones να ξεκλειδώνουν το Ραδιόφωνο από τις συσκευές ώστε να είναι πιο εύκολη και σίγουρη η άμεση ενημέρωση σε περίπτωση πχ εκτάκτων ακραίων καιρικών συμβάντων.

Στις αχανείς εκτάσεις της Αμερικής που δεν υπάρχει δυνατότητα 3g δικτύων το Ραδιόφωνο είναι ο μόνος τρόπος άμεσης ενημέρωσης.

 

Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση τότε ηταν η λεπτομέρεια που αφορούσε το ξεκλείδωμα των ραδιοφώνων από τα smartphones.

Δηλαδή ότι μεν υπήρχε ο δέκτης στην συσκευή αλλά απενεργοποιημένος.

Δεν θα το φανταζόμουν...

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, έχουμε harware για ραδιόφωνο αλλά είναι αδρανές;;;

 

T-Mobile Samsung Galaxy S7 and S7 edge update brings FM radio, May security patch

http://www.phonearena.com/news/T-Mobile-Samsung-Galaxy-S7-and-S7-edge-update-brings-FM-radio-May-security-patch_id80792

 

Δυστυχώς ο snapdragon μόνο έχεις ράδιο!! ;)

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Και θα δώσουν νέα εγγύηση για την αδιαβροχοποίηση;

 

Live to ride, ride to live

 

Επισημο service είναι, εννοείται πως η εγγυηση ανανεώνεται και σε αδιαβροχοποιηση, μεταξυ αλλων...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περίμενα αντικατάσταση όπως έγινε με τους άλλους χρήστες.

Θα το κάνω βέβαια αλλά θα κλάψω που θα το ανοίξουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ τα ίδια θα σου πω, όπως και τα άλλα παιδιά.

Γρήγορα για αλλαγή button. Την διαδικασία την γνωρίζουν καλά οι επαγγελματίες και δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα και μην σε απασχολεί το άνοιγμα της συσκευής. Καταλαβαίνω πόσο θα σε πονέσει που θα σου το ανοίξουν, αλλά σκέψου ότι κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως οι περισσότεροι από εμάς ίσως βρεθούμε στην ίδια περίπτωση (ίσως κι εσύ, αν έχεις σκοπό να κρατήσεις το κινητό πάνω από 1,5 χρόνια), όταν θα πρέπει να αντικαταστήσουμε την μπαταρία του.

Είναι ακριβό το ρημάδι ώστε να προσπαθείς να ζεις με τέτοιες ατέλειες.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω το πρόβλημα μου να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα θέμα που έχω με τη συσκευή και την επικοινωνία μου με τη Samsung.

 

Εξ αρχής Όταν αγόρασα τη συσκευή διαπίστωσα ένα μικρό πρόβλημα με το home button.

Πατώντας το από τη δεξιά μεριά έκανε ένα πιο έντονο "κλικ", ενώ πατώντας το από την αριστερή είχε άλλη συμπεριφορά, χωρίς θόρυβο, αλλά πολλές φορές Δεν ανταποκρινόταν.

Δεν έδωσα και πολύ σημασία σκεπτόμενος ότι μπορεί να "στρώσει" με τις μέρες (η συσκευή είναι από amazon.uk και είχε περάσει το DOA), αλλά όχι όμως δεν έστρωσε, έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό σε μένα.

Πήγα λοιπόν χθες στη smartec και ενώ είδαν το πρόβλημα, το έβαλαν (λέει) και σε μηχάνημα , μου ανέφεραν ότι το home button είναι κατασκευασμένο να λειτουργεί σωστά πατώντας το στο κέντρο του, άρα το κουμπί μου δεν είναι προβληματικό!!!

 

Διάβασα αρκετές αναφορές και είδα και βίντεο στο διαδίκτυο χρηστών με το ίδιο πρόβλημα που τους έγινε αντικατάσταση.

Φυσικά δε ζήτησα αντικατάσταση αλλά απλά να μου αλλάξουν κουμπί και να μη με περνάνε για χαζό!!!

 

Χθες το απόγευμα έστειλα mail και στη Samsung hellas και στη smartec διαμαρτυρόμενος περισσότερο για τη κοροϊδία ότι το κουμπί Πρέπει να το πατάω στο κέντρο!!!

 

Με πήραν σήμερα να πάω να αλλάξω κουμπί για αρχή αν και μου είπαν ότι πάλι μπορεί να λειτουργεί όπως τώρα.

 

Τι κάνω ρε παιδιά;;;; το φτάνω στα άκρα; το αφήνω Έτσι; αλλάζω το κουμπί και αφήνω να μου ξηλώσουν τη συσκευή;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηλια από την στιγμή που περασε το DOA είναι στην διακριτική ευχέρεια της αντιπροσωπίας να κρίνει αν θα προχωρήσει σε επισκευή η αντικατάσταση συσκευής.

Νομίζω είναι κάτι που το γνωρίζεις διότι αυτό εφαρμόζουν όλες οι αντιπροσωπίες.

Εκτός αν θες μπορείς να μιλήσεις με amazon μέσω αυτού που προμηθεύτηκες τη συσκευή(αν δηλαδή είναι πρόθυμος να σε εξυπηρετήσει) να μιλησει μαζί τους αναφέροντας το θέμα και ότι δεν βρηκε λύση μεσώ Samsung και αυτοί συνήθως είναι θετική είτε refund είτε αντικατάσταση να κάνουν.

 

Παρέχουν και υποστήριξη μετά το πέρας των 30 ημερών σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Βέβαια θα ήταν πιο εύκολα από την αρχή να είχες κάνει αυτό όταν ήσουν εντός 30 ημερών του DOA του amazon,αλλά δεν χάνεις τίποτα αρκεί βέβαια αυτος που σου το έδωσε να είναι θετικος και πρόθυμος.

 

Μου έτυχε παρόμοια περίπτωση πριν 3-4 χρόνια από expansys και μάλιστα Θεσσαλονίκη ο πωλητής είχε πρόβλημα η συσκευή του το είπα επικοινώνησε ο ιδιος πολύ πρόθυμα με expansys του το εστελα Θεσσαλονίκη το κινητό και μετά ο ίδιος το έστειλε σε αυτούς,κανανε refund διότι αυτό ζήτησα και μετά λίγες ημέρες μου τα πίστωση σε εμένα με μεταφορά στον τραπεζικό λογαριασμό μου.

 

Αλλιώς κανε αυτό που ανέφερε ο Βαγγέλης και συμφωνω εξίσου μαζί του.

 

Δεν είναι φυσιολογικό το κουμπι να πετιέται και να κολλάει μέσα είτε δεξιά είτε αριστερά είτε στο κέντρο έστω για 1-2 δευτερόλεπτα.

Ούτε διαφορετική συμπεριφορά στην μια η άλλη πλευρά όταν το πατάς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Είπα δεν θα ασχοληθώ άλλο αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω την προηγούμενη έκδοση και δεν θα αναβαθμίσω ποτέ ξανά.

Χωρίς να το ακουμπησω καθόλου, aod off, Internet off.

https://www.dropbox.com/s/ldk2lqxphvz3rjk/Screenshot_20160506-104903.jpg?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Είπα δεν θα ασχοληθώ άλλο αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω την προηγούμενη έκδοση και δεν θα αναβαθμίσω ποτέ ξανά.

Χωρίς να το ακουμπησω καθόλου, aod off, Internet off.

https://www.dropbox.com/s/ldk2lqxphvz3rjk/Screenshot_20160506-104903.jpg?dl=0

Με 68% σύστημα Android κάτι παραείναι λάθος. Πριν κάνεις downgrade δοκίμασε να flashάρεις με Odin αυτή που φοράς και μετά κατευθείαν πριν bootάρει κάνε factory reset από recovery. Αν έχεις κάνει disable εφαρμογή συστήματος ξανά ενεργοποίησε την και μετά flashαρεις. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με τους Server της Samsung και με τα OTA updates. Όλοι στο Xda το ίδιο λέμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 68% σύστημα Android κάτι παραείναι λάθος. Πριν κάνεις downgrade δοκίμασε να flashάρεις με Odin αυτή που φοράς και μετά κατευθείαν πριν bootάρει κάνε factory reset από recovery. Αν έχεις κάνει disable εφαρμογή συστήματος ξανά ενεργοποίησε την και μετά flashαρεις. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με τους Server της Samsung και με τα OTA updates. Όλοι στο Xda το ίδιο λέμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια ώρα μετά που ξύπνησα και είμαι με 86% μπαταρία.

Αυτό δεν ξανά έγινε.

Εκτός από αυτό και η αυτόματη φωτεινότητα είναι απλά καλή δεν είναι άψογη όπως πριν.

Δηλαδή αν περάσω ολόκληρη την ρομ θα γίνει δουλειά λες?

Κατεβάζω την προηγούμενη, μετά την ίδια που έχω και μέχρι το βράδυ θα δω τι θα φλασαρω..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα δυο χρόνια είχα διαβάσει ότι στις ΗΠΑ είχαν κάνει έκκληση στους κατασκευαστές smartphones να ξεκλειδώνουν το Ραδιόφωνο από τις συσκευές ώστε να είναι πιο εύκολη και σίγουρη η άμεση ενημέρωση σε περίπτωση πχ εκτάκτων ακραίων καιρικών συμβάντων.

Στις αχανείς εκτάσεις της Αμερικής που δεν υπάρχει δυνατότητα 3g δικτύων το Ραδιόφωνο είναι ο μόνος τρόπος άμεσης ενημέρωσης.

 

Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση τότε ηταν η λεπτομέρεια που αφορούσε το ξεκλείδωμα των ραδιοφώνων από τα smartphones.

Δηλαδή ότι μεν υπήρχε ο δέκτης στην συσκευή αλλά απενεργοποιημένος.

Δεν θα το φανταζόμουν...

 

Είναι γνωστό για τον Dragon 820 και το FM ράδιο.

Χίλια μπράβο στην AT&T που αρχίζει να υποχρεώνει τους κατασκευαστες να το ανοίξουν

http://www.theverge....ivation-request

 

Μεγαλος αγωνας με τις σελιδες #UnlockFM

1) http://freeradioonmyphone.org/

2) http://www.activatefmchip.com/

 

To nextradio είναι μια τέτοια εφαρμογή για tuning (οχι streaming -οχι Data) με λίστα απο συμβατά τηλέφωνα (αφού ανοίξει το τσιπάκι)

http://nextradioapp....ported-devices/

 

(Η εφαρμογή λειτουργεί και ως tuner ONLY ή και με στοιχεία απο το δίκτυο για πληροφορίες σταθμού,/τραγουδιών)

Τελικά μένει ακόμη μόνο ένας πάροχος (Verizon) να το δεχτεί και όλοι να είναι open. (Sprint, AT&T, T-Mobile)

 

 

Μετά η μάχη πάει στους κατασκευαστές..βλέπε κυρίως Apple... ναι το iPhone εχει ΡΑΔΙΟ !!!!!

http://9to5mac.com/2....-radio-iphone/

Link to comment
Share on other sites

Μια ώρα μετά που ξύπνησα και είμαι με 86% μπαταρία.

Αυτό δεν ξανά έγινε.

Εκτός από αυτό και η αυτόματη φωτεινότητα είναι απλά καλή δεν είναι άψογη όπως πριν.

Δηλαδή αν περάσω ολόκληρη την ρομ θα γίνει δουλειά λες?

Κατεβάζω την προηγούμενη, μετά την ίδια που έχω και μέχρι το βράδυ θα δω τι θα φλασαρω..

Είναι ξεκάθαρο ότι κάτι φταίει και πιθανότατα έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή.

Δεν είναι δυνατόν όλοι εμείς να έχουμε καταπληκτική αυτονομία.

Κάνε αυτό που σου πρότεινε το παιδί και μετά άσε για λίγες μέρες έξω ότι περίεργο έχεις από εφαρμογές για να δεις πως πάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι κάτι φταίει και πιθανότατα έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή.

Δεν είναι δυνατόν όλοι εμείς να έχουμε καταπληκτική αυτονομία.

Κάνε αυτό που σου πρότεινε το παιδί και μετά άσε για λίγες μέρες έξω ότι περίεργο έχεις από εφαρμογές για να δεις πως πάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχει κάνει wipe factory και δεν έχει στρώσει, με ένα wipe cashe νομίζω ότι θα στρώσει.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάνει wipe factory και δεν έχει στρώσει, με ένα wipe cashe νομίζω ότι θα στρώσει.

 

Nikos from s7 edge

Με το factory reset διαγράφεται και το cache partition. Ξανά πέρασμα τη Rom με Odin θέλει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το factory reset διαγράφεται και το cache partition. Ξανά πέρασμα τη Rom με Odin θέλει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατάλαβα... Σε εμένα πάντως έτσι έστρωσε. Πρώτα έκανα factory και δεν έστρωσε... Μετά έκανα μόνο cashe και πλέον όλα καλά... Τι να πω...

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω το πρόβλημα μου να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα θέμα που έχω με τη συσκευή και την επικοινωνία μου με τη Samsung.

 

Εξ αρχής Όταν αγόρασα τη συσκευή διαπίστωσα ένα μικρό πρόβλημα με το home button.

Πατώντας το από τη δεξιά μεριά έκανε ένα πιο έντονο "κλικ", ενώ πατώντας το από την αριστερή είχε άλλη συμπεριφορά, χωρίς θόρυβο, αλλά πολλές φορές Δεν ανταποκρινόταν.

Δεν έδωσα και πολύ σημασία σκεπτόμενος ότι μπορεί να "στρώσει" με τις μέρες (η συσκευή είναι από amazon.uk και είχε περάσει το DOA), αλλά όχι όμως δεν έστρωσε, έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό σε μένα.

Πήγα λοιπόν χθες στη smartec και ενώ είδαν το πρόβλημα, το έβαλαν (λέει) και σε μηχάνημα , μου ανέφεραν ότι το home button είναι κατασκευασμένο να λειτουργεί σωστά πατώντας το στο κέντρο του, άρα το κουμπί μου δεν είναι προβληματικό!!!

 

Διάβασα αρκετές αναφορές και είδα και βίντεο στο διαδίκτυο χρηστών με το ίδιο πρόβλημα που τους έγινε αντικατάσταση.

Φυσικά δε ζήτησα αντικατάσταση αλλά απλά να μου αλλάξουν κουμπί και να μη με περνάνε για χαζό!!!

 

Χθες το απόγευμα έστειλα mail και στη Samsung hellas και στη smartec διαμαρτυρόμενος περισσότερο για τη κοροϊδία ότι το κουμπί Πρέπει να το πατάω στο κέντρο!!!

 

Με πήραν σήμερα να πάω να αλλάξω κουμπί για αρχή αν και μου είπαν ότι πάλι μπορεί να λειτουργεί όπως τώρα.

 

Τι κάνω ρε παιδιά;;;; το φτάνω στα άκρα; το αφήνω Έτσι; αλλάζω το κουμπί και αφήνω να μου ξηλώσουν τη συσκευή;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα.Δεν εισαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα.Το εχω παρατηρησει εδω και ενα μηνα αυτο στο s7 edge μου αλλα λεω δεν ειναι τιποτα σημαντικο αφου πιανει το κουμπι στο κεντρο οταν το παταω.Εχω ακριβως 100% το ιδο προβλημα με αυτο που διχνει στο video https://www.youtube.com/watch?v=j9vZ0aQnLdw .Παιδια λετε να παρω στην smartec;Ειμαι σιγουρος θα το δεχτουν αλλα μονο για αλλαγη στο home button οχι αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα να χρησιμοποιήσω Nova Launcher Prime από την εποχή του Nexus 6. Στο S6 Edge+ δε τον έβαλα ποτέ, και μόλις χθες τον έβαλα στο S7 Edge (μαζί με καμιά 20αριά icon packs που είχα αγοράσει από τότε). Ω Θέε μου, τι βλακεία έκανα τόσο καιρό, επιτέλους μικρά icons, grid όπως το θέλω εγώ, πανέμορφα εικονίδια, resize των widgets!! Live long Nova!!

 

Κανά tip για τα swipes όσοι χρησιμοποιείτε Nova; :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν εισαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα.Το εχω παρατηρησει εδω και ενα μηνα αυτο στο s7 edge μου αλλα λεω δεν ειναι τιποτα σημαντικο αφου πιανει το κουμπι στο κεντρο οταν το παταω.Εχω ακριβως 100% το ιδο προβλημα με αυτο που διχνει στο video https://www.youtube.com/watch?v=j9vZ0aQnLdw .Παιδια λετε να παρω στην smartec;Ειμαι σιγουρος θα το δεχτουν αλλα μονο για αλλαγη στο home button οχι αντικατασταση.

 

Εμένα αυτό που με πείραξε περισσότερο ήταν το ότι μου ανέφεραν ότι δεν έχει πρόβλημα το κουμπί (όπως περιγράφεις και εσύ), μιας και πιάνει Όταν το πατάς στο κέντρο.

Δε μου έκαναν Ούτε αλλαγή home button Αλλά Μόνο και καλά έλεγχο στο μηχάνημα που έδειξε ότι δεν έχει πρόβλημα.

Μόνο μετά από email σε smartec και Samsung hellas δέχτηκαν να μου το αλλάξουν (Δευτέρα θα πάω) αν και όπως μου ανέφεραν δε σημαίνει ότι θα δουλεύει ομαλά και πάλι.

Μετά βλέπουμε μου είπαν...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω το πρόβλημα μου να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα θέμα που έχω με τη συσκευή και την επικοινωνία μου με τη Samsung.

 

Εξ αρχής Όταν αγόρασα τη συσκευή διαπίστωσα ένα μικρό πρόβλημα με το home button.

Πατώντας το από τη δεξιά μεριά έκανε ένα πιο έντονο "κλικ", ενώ πατώντας το από την αριστερή είχε άλλη συμπεριφορά, χωρίς θόρυβο, αλλά πολλές φορές Δεν ανταποκρινόταν.

Δεν έδωσα και πολύ σημασία σκεπτόμενος ότι μπορεί να "στρώσει" με τις μέρες (η συσκευή είναι από amazon.uk και είχε περάσει το DOA), αλλά όχι όμως δεν έστρωσε, έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό σε μένα.

Πήγα λοιπόν χθες στη smartec και ενώ είδαν το πρόβλημα, το έβαλαν (λέει) και σε μηχάνημα , μου ανέφεραν ότι το home button είναι κατασκευασμένο να λειτουργεί σωστά πατώντας το στο κέντρο του, άρα το κουμπί μου δεν είναι προβληματικό!!!

 

Διάβασα αρκετές αναφορές και είδα και βίντεο στο διαδίκτυο χρηστών με το ίδιο πρόβλημα που τους έγινε αντικατάσταση.

Φυσικά δε ζήτησα αντικατάσταση αλλά απλά να μου αλλάξουν κουμπί και να μη με περνάνε για χαζό!!!

 

Χθες το απόγευμα έστειλα mail και στη Samsung hellas και στη smartec διαμαρτυρόμενος περισσότερο για τη κοροϊδία ότι το κουμπί Πρέπει να το πατάω στο κέντρο!!!

 

Με πήραν σήμερα να πάω να αλλάξω κουμπί για αρχή αν και μου είπαν ότι πάλι μπορεί να λειτουργεί όπως τώρα.

 

Τι κάνω ρε παιδιά;;;; το φτάνω στα άκρα; το αφήνω Έτσι; αλλάζω το κουμπί και αφήνω να μου ξηλώσουν τη συσκευή;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα αυτό που με πείραξε περισσότερο ήταν το ότι μου ανέφεραν ότι δεν έχει πρόβλημα το κουμπί (όπως περιγράφεις και εσύ), μιας και πιάνει Όταν το πατάς στο κέντρο.

Δε μου έκαναν Ούτε αλλαγή home button Αλλά Μόνο και καλά έλεγχο στο μηχάνημα που έδειξε ότι δεν έχει πρόβλημα.

Μόνο μετά από email σε smartec και Samsung hellas δέχτηκαν να μου το αλλάξουν (Δευτέρα θα πάω) αν και όπως μου ανέφεραν δε σημαίνει ότι θα δουλεύει ομαλά και πάλι.

Μετά βλέπουμε μου είπαν...

 

Απο αυτα που διαβασα στο xDa αλλος αλλαξε 3 συσκευες για να πετυχει το σωστο ωστε να δουλευει τελεια η συσκευη του.Πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι κανα θεμα της μητρικης-πλακετσς.Θα περιμενω εσενα να δω αν μετα την αντικατασταση σου δουλευει αψογα και μετα θα το στειλω και εγω.Εφοσον ανοιχτη η συσκευη η αδιαβροχοποιηση χανεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...