Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτήσω. Ο native browser δεν έχει επιλογή να μεγαλώνει τη γραμματοσειρά των sites όπως παλαιότερα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μου κάνει κάτι παράξενο όταν το ανοίγω μετά από off. Μετα το σημα της samsung κλπ βγαζει ενα λουκετακι και γυρνάει και κατι σαν κύκλος μπλε πράσινος γύρω μέχρι να φτάσει στο κωδικό, αυτό μου το κανει μετα απο επαναφορά προχθές, πριν δεν το έκανε.

Δεν είναι παραξενο εχεις βαλει κλείδωμα με αποτύπωμα και λογικά ενεργοποιησες την επιλογή για απομακρυσμενο ελεγχο συσκευής και εύρεση κινητού!

 

Και εμενς το κανει αυτο που λες!

Αν θυμαμαι καλα αυτό ειναι.

Πανε δες κιολας στις ρυθμισεις οθόνη κλειδωμα και ασφαλεια και πανε εκει που λεει για εύρεση κινητού βαλε το κωδικο σου απο το Samsung Account και θα δεις τις επιλογές ενεργοποιημενες δοκιμασε αν θελεις να τις απενεργοποιησεις και κανε μια επανεκκίνηση να δεις αν ειναι αυτο τελικα!!

 

Edit: σορρυ τελικα ειναι το ασφαλής εκκίνηση συσκευής εκει που σε είπα τέρμα κατω ειναι !

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι αργά ή γρήγορα να ρθω προς edge μεριά. Μ'αρέσει και το 6 πλας αλλά τα χαρίσματα του edge 7 δεν τα έχει.. Με τα 4gb ram πως το βλέπετε? Θέλω να Πιστεύω τα lag redraw και επαναφορτωσεις δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα Έτσι?? Ο tw είναι παναλαφρος επιτέλους όπως είπαν κ στο review?? Σημερα σε εκθεσιακό στον κωτσοβολο σε s6 edge plus έφαγε αρκετά σκαλωματα παρότι με4 gb ram γι'αυτό ρωτάω βεβαια ήταν εκθεσιακό..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πριν από λίγες μέρες πήρα και εγώ το egde 7 και έχω πάθει πλάκα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που να δείχνει τα πάντα για το τηλέφωνο; Ευχαριστώ προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πριν από λίγες μέρες πήρα και εγώ το egde 7 και έχω πάθει πλάκα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που να δείχνει τα πάντα για το τηλέφωνο; Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

Aida64, phone info samsung.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Νέος κάτοχος του s7 edge όταν το πρώτο πήρα παρατήρησα την υπερευαισθησια της touch οθόνης. Μετά όμως κατάλαβα ότι λίγα mm πριν πατήσω κάποιο εικονίδιο δλδ πριν ακουμπήσω την οθόνη ενεργοποιουταν η εφαρμογή. Το πρόβλημα αυτό το έψαξα και στους xda και είναι γνωστό το θέμα αλλά λύση δεν έχει δοθεί ακόμη. Το έχετε προσέξει? Και αν ναι λύση βρέθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο θέμα με την συσκευή μου 3 εβδομάδες που το έχω.

Καμία υπερευαισθησία έτσι όπως το περιγράφεις.

Κάνε hard reset και στήσιμο από την αρχή και αν επιμένει υπομονή μήπως είναι θέμα που διορθωθεί με software update.

 

Εγώ πάντως δεν το έχω άρα ίσως κάποιες παρτίδες να το έχουν σε σχέση με άλλες που είναι νορμαλ.

 

 

Άρα τι σημαίνει αυτό πιστεύεις;

 

Bug της 6 μιας και το κάνει και σε άλλες εταιρίες με την 6 πχ Sony όπως διάβασα από αναφορές στα νήματα τους.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παραξενο εχεις βαλει κλείδωμα με αποτύπωμα και λογικά ενεργοποιησες την επιλογή για απομακρυσμενο ελεγχο συσκευής και εύρεση κινητού!

 

Και εμενς το κανει αυτο που λες!

Αν θυμαμαι καλα αυτό ειναι.

Πανε δες κιολας στις ρυθμισεις οθόνη κλειδωμα και ασφαλεια και πανε εκει που λεει για εύρεση κινητού βαλε το κωδικο σου απο το Samsung Account και θα δεις τις επιλογές ενεργοποιημενες δοκιμασε αν θελεις να τις απενεργοποιησεις και κανε μια επανεκκίνηση να δεις αν ειναι αυτο τελικα!!

 

Edit: σορρυ τελικα ειναι το ασφαλής εκκίνηση συσκευής εκει που σε είπα τέρμα κατω ειναι !

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε μου, σε ευχαριστω πολυ. Αυτό ηταν. Τρόμαξα λέω κάτι έγινε και θα επερνα τηλ στο service αύριο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/ έλα σιγά σιγά να παίρνει σειρά κ η χώρα μας για την νέα XXU1APD1

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο θέμα με την συσκευή μου 3 εβδομάδες που το έχω.

Καμία υπερευαισθησία έτσι όπως το περιγράφεις.

Κάνε hard reset και στήσιμο από την αρχή και αν επιμένει υπομονή μήπως είναι θέμα που διορθωθεί με software update.

 

Εγώ πάντως δεν το έχω άρα ίσως κάποιες παρτίδες να το έχουν σε σχέση με άλλες που είναι νορμαλ.

 

 

 

 

Bug της 6 μιας και το κάνει και σε άλλες εταιρίες με την 6 πχ Sony όπως διάβασα από αναφορές στα νήματα τους.

 

Sent from my iPad Air 2

 

@ Alex

 

Ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι θέμα update. Φαντάσου πως ήταν η επιλογή glove εδώ όμως δεν υπάρχει η από επιλογή της συγκεκριμένης επιλογής

Link to comment
Share on other sites

@ Alex

 

Ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι θέμα update. Φαντάσου πως ήταν η επιλογή glove εδώ όμως δεν υπάρχει η από επιλογή της συγκεκριμένης επιλογής

Κάνε του μια επαναφορά, τυχαίνει αρκετές φορές να τρώνε κάποια κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε σε κανά μαγαζί και σύγκρινε με το δικο σου.

Αν κάνει μπαμ η διαφορά μεταξύ τους σκέψου το ενδεχόμενο πιθανή αντικατάσταση της συσκευής σου στα πλαίσια του DOA.

 

Αλλα δοκίμασε πρώτα επανεγκατάσταση λογισμικού με hard reset.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Νέος κάτοχος του s7 edge όταν το πρώτο πήρα παρατήρησα την υπερευαισθησια της touch οθόνης. Μετά όμως κατάλαβα ότι λίγα mm πριν πατήσω κάποιο εικονίδιο δλδ πριν ακουμπήσω την οθόνη ενεργοποιουταν η εφαρμογή. Το πρόβλημα αυτό το έψαξα και στους xda και είναι γνωστό το θέμα αλλά λύση δεν έχει δοθεί ακόμη. Το έχετε προσέξει? Και αν ναι λύση βρέθηκε?

 

Έτσι είναι. Δεν έχει πρόβλημα. Πιστεύω θα το συνηθίσεις, και θα σου φαίνονται προβληματικές οι άλλες οθόνες. Εγώ το συνήθισα και μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Δεν έχει πρόβλημα. Πιστεύω θα το συνηθίσεις, και θα σου φαίνονται προβληματικές οι άλλες οθόνες. Εγώ το συνήθισα και μου αρέσει.

 

Καλημέρα!

Ναι έτσι είναι εγώ το συνηθισα πλέον και όπως λες πιστεύω οι άλλες οθόνες θα μου φαίνονται προβληματικες.. :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο. Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω έχει να κάνει με τη διαχείριση της μνήμης. Από τα 4GB RAM έχω διαθέσιμα από 1,5 έως 2. Μου φαίνεται μικρό το νούμερο ακόμη και αν λάβω υπόψη ότι το TouchWiz δεσμεύει γύρω στα 500 ΜΒ... Πριν το S7 είχα ένα HTC One M8 όπου από τα 2GB της RAΜ είχα διαθέσιμη το 1,2GB!!

Νομίζω ότι οι συγκρίσεις στο θέμα της ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ του software κομματιού των δύο συσκευών είναι αναποφευκτες...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι θέμα συνήθειας η κάτι άλλο.ειναι πλέον κουραστικη εστω και η λειτουργία σε κάποιες εφαρμογές.προχοραω σε φορματ και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάνε λίγο υπομονή. Κι εμένα με ταλαιπώρησε στην αρχή αλλά τώρα φαίνεται να το συνηθίζω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο. Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω έχει να κάνει με τη διαχείριση της μνήμης. Από τα 4GB RAM έχω διαθέσιμα από 1,5 έως 2. Μου φαίνεται μικρό το νούμερο ακόμη και αν λάβω υπόψη ότι το TouchWiz δεσμεύει γύρω στα 500 ΜΒ... Πριν το S7 είχα ένα HTC One M8 όπου από τα 2GB της RAΜ είχα διαθέσιμη το 1,2GB!!

Νομίζω ότι οι συγκρίσεις στο θέμα της ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ του software κομματιού των δύο συσκευών είναι αναποφευκτες...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλο επιπεδο το HTC, ειναι πολυ πιο ελαφρυ και καλογραμμενο το sense απο το tw.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο. Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω έχει να κάνει με τη διαχείριση της μνήμης. Από τα 4GB RAM έχω διαθέσιμα από 1,5 έως 2. Μου φαίνεται μικρό το νούμερο ακόμη και αν λάβω υπόψη ότι το TouchWiz δεσμεύει γύρω στα 500 ΜΒ... Πριν το S7 είχα ένα HTC One M8 όπου από τα 2GB της RAΜ είχα διαθέσιμη το 1,2GB!!

Νομίζω ότι οι συγκρίσεις στο θέμα της ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ του software κομματιού των δύο συσκευών είναι αναποφευκτες...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω εχω διαθεσιμο το 1 ή και λιγοτερο.. μην κολλατε ρε παιδες, αν λειτουργει σωστα το τηλεφωνο ξεκολλατε με την αντιληψη αυτη.και τα windows πλεον κρατανε 4gb ram για πλακα, που καπουτε δουλευαν με 200ΜΒ. τι παει να πει οτι χαλασαν.? για μενα αν πρεπει να κραταει τοσο για να δουλευει σωστα, καλα κανει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι θέμα συνήθειας η κάτι άλλο.ειναι πλέον κουραστικη εστω και η λειτουργία σε κάποιες εφαρμογές.προχοραω σε φορματ και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι για το θέμα της οθόνης μην προχωρήσεις σε φορματ. Το έκανα εγώ και δεν έγινε τίποτα απολύτως. Ίσως να λυθεί το θέμα μόνο με update

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες κάνε λίγο υπομονή. Κι εμένα με ταλαιπώρησε στην αρχή αλλά τώρα φαίνεται να το συνηθίζω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Δεν είναι θέμα συνήθειας για μένα. Δώσαμε όλοι μας ένα σκασμό χρήματα. Θα έπρεπε να λειτουργεί όπως όλες οι οθόνες. Αυτά σου τα λέω φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για το θέμα της οθόνης μην προχωρήσεις σε φορματ. Το έκανα εγώ και δεν έγινε τίποτα απολύτως. Ίσως να λυθεί το θέμα μόνο με update

 

νομιζω οτι αυτο οφειλεται στο καινουριο digitizer Που κατασκευαζει η ιδια η samsung Πλεον και το θεωρουν πλεονεκτημα. Δεν ξερω αν θα θεωρηθει προβλημα για να λυθει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο οφειλεται στο καινουριο digitizer Που κατασκευαζει η ιδια η samsung Πλεον και το θεωρουν πλεονεκτημα. Δεν ξερω αν θα θεωρηθει προβλημα για να λυθει...

 

Εμενα παλι με κουραζει το edge που οπως και να το πιασεις καταλαβαινει οτι θες να το πατησεις και κανει δικες του λειτουργιες. Ακομα δεν εχω βρει τροπο να το κραταω...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με κουραζει το edge που οπως και να το πιασεις καταλαβαινει οτι θες να το πατησεις και κανει δικες του λειτουργιες. Ακομα δεν εχω βρει τροπο να το κραταω...

 

Αν δε σου αρεσουν οι θηκες τοτε υπαρχει πρόβλημα. Χρειαζεται θηκουλα στο κινητο αυτό για να βελτιωθεί το grip...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο οφειλεται στο καινουριο digitizer Που κατασκευαζει η ιδια η samsung Πλεον και το θεωρουν πλεονεκτημα. Δεν ξερω αν θα θεωρηθει προβλημα για να λυθει...

 

Και εγώ να σας πω δεν το θεωρώ πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει που το δουλεύω με θηκη για την edge πάντως δεν έχω πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάω για θήκη . μπήκε από την πρώτη στιγμή.original Samsung η διαφανη και με το παράθυρο.τεσπα δεν το ξανά συζητάω μην φανώ και γκρινιαρης γιατί κατά τα άλλα δεν έχω κανένα άλλο παράπονο.

Απλά μόνο πλεονέκτημα δεν μπορεί να θεωρηθεί το να σκρολαρεις μια σελίδα και αντί αυτού να πατιεται και να ανοίγει ο σύνδεσμος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...