Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν ειναι πιο βολικο το edge7 γιατι τo edge ειναι πιο αποτομο.

Μιλαω σε σχεση με τα 6αρια.

προσωπικα ακουμπαω την οθονη ακομα και οταν παταω το home button.

 

ξερεις τι γινεται ομως;Ειναι πανεμορφο και θα το παρεις.

:D

 

Το οτι είναι πανέμορφο είναι το μόνο σίγουρο.

Ομως μετράει και η πρακτικότητα στο θέμα χρήσης,αν βολεύει η όχι.

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα,για το απλό η για το edge.

Πήγα σε s6 edge και s6 edge plus και δεν τα κράτησα ούτε 2 μέρες.επέστρεψα στο κανονικό s6.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειδα οτι καποιο μελος εβαλε screen time 7 ωρες οντος και εμενα μετα απο την 1η κανονικη φορτιση με πολυ βαρια χρηση και παντα η οθονη στο manual 50% εβγαλε 6 ωρες και 45λεπτα στο 5% ειπαμε η μπαταρια ειναι τρομερη.Αλλα 2 αρνητικα που παρατηρησα το ενα ειναι οτι το ηχειο δεν ειναι τοσο δυνατο οπως το s6 edge παιζει ποιο χαμηλα αλλα ποιο καθαρα και το δευτεροο ειναι οτι οταν εχεις την φωτεινοτητα π.χ στο 50% και μπεις σε ενα game (Modern Combat 5) αυτοματα πεφτει η φωτεινοτητα απο μονοι της λες και υπαρχει καποιος κοφτης δεν ειναι τοσο ενοχλητικο αλλα ειναι αισθητο αν ομως την ωρα που παιζεις πατησεις το home button για την αρχικη οθονη η φωτειτονητα επιστρεφει παλι αυτοματα απως της ειχες.Θελω καποιο μελος που εχει ειδη την συσκευη να δοκιμασει ενα βαρυ game απο θεμα γραφικων και να μου πει αν του κανει το ιδιο.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/galaxy-s7-edge-brightness-issue-playing-t3333647

Μαλλον δεν ειμαι ο μονος σημερινο post στις 03:15πμ στο xDa.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το Video μπορουμε κανονικα να βαζουμε apps στην SD. Οχι adoptable style ομως

 

Αυτο μπορουσες να το κανεις πάντα, δεν ειναι καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειδα οτι καποιο μελος εβαλε screen time 7 ωρες οντος και εμενα μετα απο την 1η κανονικη φορτιση με πολυ βαρια χρηση και παντα η οθονη στο manual 50% εβγαλε 6 ωρες και 45λεπτα στο 5% ειπαμε η μπαταρια ειναι τρομερη.Αλλα 2 αρνητικα που παρατηρησα το ενα ειναι οτι το ηχειο δεν ειναι τοσο δυνατο οπως το s6 edge παιζει ποιο χαμηλα αλλα ποιο καθαρα και το δευτεροο ειναι οτι οταν εχεις την φωτεινοτητα π.χ στο 50% και μπεις σε ενα game (Modern Combat 5) αυτοματα πεφτει η φωτεινοτητα απο μονοι της λες και υπαρχει καποιος κοφτης δεν ειναι τοσο ενοχλητικο αλλα ειναι αισθητο αν ομως την ωρα που παιζεις πατησεις το home button για την αρχικη οθονη η φωτειτονητα επιστρεφει παλι αυτοματα απως της ειχες.Θελω καποιο μελος που εχει ειδη την συσκευη να δοκιμασει ενα βαρυ game απο θεμα γραφικων και να μου πει αν του κανει το ιδιο.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/galaxy-s7-edge-brightness-issue-playing-t3333647

Μαλλον δεν ειμαι ο μονος σημερινο post στις 03:15πμ στο xDa.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

Link to comment
Share on other sites

Πρωί πρωί αγοράστηκε το S7 edge πριν καλά καλά μπει στο κατάστημα. Εξίσου όμορφο με τα προηγούμενα της οικογένειας edge και πιο μαζεμένο στο χέρι.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η camera την ημέρα πώς αποδίδει σε σχέση με την παλιότερη του Note 5, s6 edge κλπ? Τα 12mp είναι ισάξια με τα 16? Γιατί τη νύχτα σίγουρα αποδίδει καλύτερα....

Από θήκες τι νέα? Έχω τσεκάρει Spigen, Verus (VRS design) ,Caseology, όλες πολύ ωραίες....δοκιμάσατε καμιά?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό δουλεύει απίστευτα γρήγορα και στο ίντερνετ και παντού.

Δεν έχει την ροζιλα στις άκρες ,τώρα είναι πρασινιλα : Ρ

Εξαιρετική υλοποίηση από την samsung αυτή την φορά με διαφορά. Τελικά μάλλον θα παίζει μπάλα μόνη της φέτος .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κάτοχος χρυσού S6 Edge+ που θέλει να μεταβεί σε S7 Edge αλλά είμαι αναποφάσιστος στο χρώμα. Βρίσκομαι επαρχία και δεν υπάρχουν ανοιχτά εδώ για να τα τσεκάρω.

Να ξαναπάω σε χρυσό; Ποια η γνώμη σας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πάω για μαύρο,δεν είμαι αρνητικός για το χρυσό απλά είναι too fancy για εμένα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειδα οτι καποιο μελος εβαλε screen time 7 ωρες οντος και εμενα μετα απο την 1η κανονικη φορτιση με πολυ βαρια χρηση και παντα η οθονη στο manual 50% εβγαλε 6 ωρες και 45λεπτα στο 5% ειπαμε η μπαταρια ειναι τρομερη.Αλλα 2 αρνητικα που παρατηρησα το ενα ειναι οτι το ηχειο δεν ειναι τοσο δυνατο οπως το s6 edge παιζει ποιο χαμηλα αλλα ποιο καθαρα και το δευτεροο ειναι οτι οταν εχεις την φωτεινοτητα π.χ στο 50% και μπεις σε ενα game (Modern Combat 5) αυτοματα πεφτει η φωτεινοτητα απο μονοι της λες και υπαρχει καποιος κοφτης δεν ειναι τοσο ενοχλητικο αλλα ειναι αισθητο αν ομως την ωρα που παιζεις πατησεις το home button για την αρχικη οθονη η φωτειτονητα επιστρεφει παλι αυτοματα απως της ειχες.Θελω καποιο μελος που εχει ειδη την συσκευη να δοκιμασει ενα βαρυ game απο θεμα γραφικων και να μου πει αν του κανει το ιδιο.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/galaxy-s7-edge-brightness-issue-playing-t3333647

Μαλλον δεν ειμαι ο μονος σημερινο post στις 03:15πμ στο xDa.

 

 

Το link που εβαλες δεν ειναι διαθεσιμο πλεον αλλα τελικα την βρηκα την λυση μονος μου.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/screen-mode-games-t3331330/post65741380#post65741380

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κάτοχος χρυσού S6 Edge+ που θέλει να μεταβεί σε S7 Edge αλλά είμαι αναποφάσιστος στο χρώμα. Βρίσκομαι επαρχία και δεν υπάρχουν ανοιχτά εδώ για να τα τσεκάρω.

Να ξαναπάω σε χρυσό; Ποια η γνώμη σας;

 

To χρυσό για εμένα είναι πολύ όμορφο και η υλοποιησή του δεν μοιαζει σε καμία με φθηνιάρικο, στο μαύρο με χαλάει στο ότι το γύρω γύρω είναι ανθρακί και σε καμία περίπτωση ομοιόμορφο με το υπόλοιπο μαύρο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

To χρυσό για εμένα είναι πολύ όμορφο και η υλοποιησή του δεν μοιαζει σε καμία με φθηνιάρικο, στο μαύρο με χαλάει στο ότι το γύρω γύρω είναι ανθρακί και σε καμία περίπτωση ομοιόμορφο με το υπόλοιπο μαύρο.

 

Ίσα ίσα ,εμένα αυτό ειναι που μου αρεσει. Είναι υποκειμενικό το θέμα χρώμα όπως και να χει. Επίσης φέτος είναι black και όχι blueblack όπως πέρυσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κάτοχος χρυσού S6 Edge+ που θέλει να μεταβεί σε S7 Edge αλλά είμαι αναποφάσιστος στο χρώμα. Βρίσκομαι επαρχία και δεν υπάρχουν ανοιχτά εδώ για να τα τσεκάρω.

Να ξαναπάω σε χρυσό; Ποια η γνώμη σας;

 

Αμα πας 3-4 σελιδες πισω θα δεις εχω βαλει φωτογραφιες το δικο μου που ειναι χρυσο.Οπως και την sasmsung led cover.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΤΣΩΒΟΛΟ!

 

Με προπαραγγελία στις 4/3/2016 και διαβεβαίωση ότι σήμερα 11/3/2016 θα το έχω στα χέρια μου, μου είπαν σήμερα ότι θα έρθει στις 09/04/2016! ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!

 

Τα λόγια είναι περιττά. Σε ένα μήνα θα το βρω και φθηνώτερα. Ούτε τα λεφτά μας δεν ξέρουν να μας πάρουν.......:mad:

 

(Ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαράδοτο;)

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός S7 EDGE χρυσού από 08/03 (Κωτσόβολος). Το τηλέφωνο είναι απίστευτο και μέχρι τώρα δείχνει πολύ καλά στοιχεία και η μπαταρία.

 

Όσον αφορά την κάμερα το δικό μου έχει την SONY IMX260.

 

Επίσης μόλις με κάλεσαν απο την SAMSUNG για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία μου και σε έως 10 ημέρες θα έχω το VR.

 

Έχω προβληματιστεί πολύ με θήκη και tempered glass κάντε καμμια πρόταση και με Link εάν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περάσω σήμερα από Media Markt να το παραλάβω, σε μαύρο. Προπαραγγελία έγινε στις 29/2. Θήκη περιμένω αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός S7 EDGE χρυσού από 08/03 (Κωτσόβολος). Το τηλέφωνο είναι απίστευτο και μέχρι τώρα δείχνει πολύ καλά στοιχεία και η μπαταρία.

 

Όσον αφορά την κάμερα το δικό μου έχει την SONY IMX260.

 

Επίσης μόλις με κάλεσαν απο την SAMSUNG για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία μου και σε έως 10 ημέρες θα έχω το VR.

 

Έχω προβληματιστεί πολύ με θήκη και tempered glass κάντε καμμια πρόταση και με Link εάν είναι δυνατόν.

 

 

 

Έχω βρει μερικές που μου αρέσουν και είμαι μπερδεμένος! Σίγουρα μια διάφανη και μια κανονική....

 

http://www.ebay.com/itm/Spigen-Galaxy-S7-Edge-Neo-Hybrid-Crystal-Series-Cases-/191812318323?var=&hash=item2ca8e7b473:m:mpOlPR-SJVbejjwBFva1-Ig

 

http://www.ebay.com/itm/Caseology-Samsung-Galaxy-S7-Edge-Wavelength-Series-Case-Cover-Skin-/281938720815?var=&hash=item41a4db782f:m:mbbLXCr4Gc3_3QziXMsAkUA

 

http://www.ebay.com/itm/Caseology-Samsung-Galaxy-S7-Edge-Skyfall-Series-Clearback-Case-Cover-Skin-/262295726697?var=&hash=item3d120b2a69:m:m5Ow1xy2rr9RgmbVJrho3WA

 

http://www.ebay.com/itm/LUXURY-Hybrid-VRS-Design-Samsung-GALAXY-S7-SLIM-Fit-Case-Bumper-Cover-Protection-/272153765605?var=&hash=item3f5da0e6e5:m:mROUgtnw0ex3Xwva68DWMDA

 

http://www.ebay.com/itm/Galaxy-S6-Edge-Case-Verus-Verge-Shine-Gold-Brushed-Metal-Texture-Drop-/141916609460?hash=item210ae39bb4:g:uhUAAOSwGotWja3Z

 

http://www.ebay.com/itm/Original-VRS-Design-Handyhulle-Triple-Mixx-Edition-Schutz-Hulle-Cover-Case-Etui-/121919621516?var=&hash=item1c62f9c98c:m:mV7c_IAVSk7e5si1Ty1yfeg

 

http://www.ebay.com/itm/Galaxy-S6-Case-Verus-Crucial-Bumper-Steel-Silver-Minimalist-Design-/181937735840?hash=item2a5c5588a0:g:LtIAAOSwiwVWT2yL

Link to comment
Share on other sites

Multitasking υποστηρίζει; Η όπως στο S6 το reload των εφαρμογών πάει σύννεφο χωρίς να κάνεις τίποτα απλά με το που βγεις και ξαναμπείς σε μια εφαρμογή;
:)
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΤΣΩΒΟΛΟ!

 

Με προπαραγγελία στις 4/3/2016 και διαβεβαίωση ότι σήμερα 11/3/2016 θα το έχω στα χέρια μου, μου είπαν σήμερα ότι θα έρθει στις 09/04/2016! ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!

 

Τα λόγια είναι περιττά. Σε ένα μήνα θα το βρω και φθηνώτερα. Ούτε τα λεφτά μας δεν ξέρουν να μας πάρουν.......:mad:

 

(Ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαράδοτο;)

 

Εγώ με παραγγελία 28/2 σήμερα τηλεφωνικά μου είπαν θα το παραπάνω την Τρίτη. Βέβαια χθες μου είπαν θα το πάρω σήμερα. Εγώ πάντως έριξα Κράξιμο και τηλεφωνικά και στο fb παντού. Μεγάλη κοροϊδία.

Link to comment
Share on other sites

Multitasking υποστηρίζει; Η όπως στο S6 το reload των εφαρμογών πάει σύννεφο χωρίς να κάνεις τίποτα απλά με το που βγεις και ξαναμπείς σε μια εφαρμογή;

 

Με την mm έχει διορθωθεί αυτό το θέμα στη σειρά 6. Λογικά λοιπόν εδώ δε θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καμιά ώρα που το δουλεψα δεν αντιμετωπισα πρόβλημα πάντως .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

εδω και 2 μερες με το μαυρο S7 edge μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Εχοντας παραγγειλει 2-3 διαφανες θηκες TPU απο ebay αλλα μη μπορωντας αλλο να περιμενω και να το προσεχω σαν "κορη οφθαλμου.." πηρα απο public μια clear TPU η οποια ειναι αρκετα καλη, προσφεροντας καλυτερο κρατημα και φυσικα την οποια προστασια σε ενδεχομενη πτωση (μικρια απο μας...). Και εννοειται οτι πλεον το αφηνω στο τραπεζι οχι σε ..."slow motion", οπως εκανα μεχρι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...