Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς ναι.κι εγώ τις ήθελα.

 

Τουλάχιστον έχουν ασύρματη φόρτιση.

 

Αυτή η Samsung δεν μπορεί αν δεν κάνει και κάποιο βήμα πίσω! Ενώ έκανε θετικές προσθήκες(αδιαβροχοποίηση, microsd και μεγαλύτερη μπαταρία), έκανε την πατάτα της με τις υπέρυθρες...πιθανόν να τις ξαναβάλει στο S8 για να μας το παρουσιάσει ως "νέο" χαρακτηριστικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτή η Samsung δεν μπορεί αν δεν κάνει και κάποιο βήμα πίσω! Ενώ έκανε θετικές προσθήκες(αδιαβροχοποίηση, microsd και μεγαλύτερη μπαταρία), έκανε την πατάτα της με τις υπέρυθρες...πιθανόν να τις ξαναβάλει στο S8 για να μας το παρουσιάσει ως "νέο" χαρακτηριστικό.

Τις είχε ήδη αφαιρέσει στα note 5 & s6 edge plus.

(Ακατανοητη κίνηση)

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα και εγώ προ παραγγελία στον Κωτσοβολο. Είχα ένα πιστωτικό έβαλα και δόσεις και μια χαρά! Άντε να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αυριο πρωι παιρνω να ακυρωσω την προπαραγγελια που εχω κανει....

Δυστυχως δεν ερχεται το μοντελο με την διπλη sim που γινεται και 1sim+1microsd αναλογα του τι θες....

Διαβασα μαλιστα οτι για προπαραγγελιες ειναι διαθεσιμα μονο τα single sim+microsd.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει με τον σωστό επεξεργαστή (820) ή με τον άρχοντα του lag (exynos)?

 

Ευρωπη με Exynos μονο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αυριο πρωι παιρνω να ακυρωσω την προπαραγγελια που εχω κανει....

Δυστυχως δεν ερχεται το μοντελο με την διπλη sim που γινεται και 1sim+1microsd αναλογα του τι θες....

Διαβασα μαλιστα οτι για προπαραγγελιες ειναι διαθεσιμα μονο τα single sim+microsd.

 

 

Καλησπέρα, όταν λοιπόν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, θα πρέπει να έρθει το βουνό στο Μωάμεθ. Με άλλα λόγια, αφού δεν έρχεται αυτό το μοντέλο στα ελληνικά μαγαζιά, πως και από ποια μαγαζιά μπορούμε να το βρούμε και να το φέρουμε εμείς; Ιδού η Ρόδος ;) Υπάρχει κάποιο store εντός ή εκτός ΕΕ που να γράφει ξεκαθαρα ότι φαίρνει τη συγκεκριμένη ή όχι έκδοση;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν λοιπόν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, θα πρέπει να έρθει το βουνό στο Μωάμεθ. Με άλλα λόγια, αφού δεν έρχεται αυτό το μοντέλο στα ελληνικά μαγαζιά, πως και από ποια μαγαζιά μπορούμε να το βρούμε και να το φέρουμε εμείς; Ιδού η Ρόδος ;) Υπάρχει κάποιο store εντός ή εκτός ΕΕ που να γράφει ξεκαθαρα ότι φαίρνει τη συγκεκριμένη ή όχι έκδοση;

 

Διαβαζω παλι οτι θα κυκλοφορησει στην Ευρωπη η εκδοση με τις 2 sim,

Αναμενεται συντομα. Απλα η Σαμμυ δεν ειχει ετοιμη την εκδοση ακομα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Όντως απλά στο amazon εχεις 30 ημέρες DOA και πιο φιλικό after sales support ενω εδω 15(Public)

Για το Πλαίσιο δεν το συζητάω που ειναι πολυ δύστροποι σε περιπτωσεις DOA.

 

Πολύ σχετικό αυτό που λες για το Πλαίσιο...

Εγώ ειμαι ευχαριστημένος στο θέμα DOA αφού μου εχουν αλλάξει κάποιες συσκευές και μάλιστα έχω πετύχει και έκπτωση σε προιόντα που θεωρούνται χτυπημένα και μόλις ειχαν κυκλοφορήσει, όπως κινητά samsung κ.α.

Εξαρτάται το κατάστημα, πώς χειρίζεσαι το θέμα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σχετικό αυτό που λες για το Πλαίσιο...

Εγώ ειμαι ευχαριστημένος στο θέμα DOA αφού μου εχουν αλλάξει κάποιες συσκευές και μάλιστα έχω πετύχει και έκπτωση σε προιόντα που θεωρούνται χτυπημένα και μόλις ειχαν κυκλοφορήσει, όπως κινητά samsung κ.α.

Εξαρτάται το κατάστημα, πώς χειρίζεσαι το θέμα κλπ.

Εγω καθόλου ευχαριστημένος δεν ειμαι και οχι μια αλλα 2-3 φορες για αυτο τέλος απο εμένα το συγκεκριμένο.

Το ίδιο κσι γνωστοί μου σε αλλες περιπτωσεις με δικά τους προϊόντα.

Αρα καθόλου σχετικό.

Δεν με ενδιαφέρει το "εξαρτάται το κατάστημα"(όλα τα παραρτήματα υποχρεώνται ίδια πολιτικη και οχι ανάλογα τα κέφια τους η αν πως ξύπνησε ο εκάστοτε υπάλληλος η υπεύθυνος)

Ουτε πως "χειρίζεσαι το θέμα"

 

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παυει να ειναι σύμπτωση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθόλου ευχαριστημένος δεν ειμαι και οχι μια αλλα 2-3 φορες για αυτο τέλος απο εμένα το συγκεκριμένο.

Το ίδιο κσι γνωστοί μου σε αλλες περιπτωσεις με δικά τους προϊόντα.

Αρα καθόλου σχετικό.

Δεν με ενδιαφέρει το "εξαρτάται το κατάστημα"(όλα τα παραρτήματα υποχρεώνται ίδια πολιτικη και οχι ανάλογα τα κέφια τους η αν πως ξύπνησε ο εκάστοτε υπάλληλος η υπεύθυνος)

Ουτε πως "χειρίζεσαι το θέμα"

 

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παυει να ειναι σύμπτωση.

 

Αλεξ, ολα σχετικα ειναι, και εγω ειμαι υπερευχαριστημενος απο πλαισιο ενω ενας ξαδερφος μου ποτε δεν εβγαλε ακρη με το aftersales. Απο εκει και περα αφου το κινητο καλυπτεται απο την smartech Νομιζω οτι μικρο το κακο απο που θα το παρεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, ολα σχετικα ειναι, και εγω ειμαι υπερευχαριστημενος απο πλαισιο ενω ενας ξαδερφος μου ποτε δεν εβγαλε ακρη με το aftersales. Απο εκει και περα αφου το κινητο καλυπτεται απο την smartech Νομιζω οτι μικρο το κακο απο που θα το παρεις.

Οταν εχω DOA δεν θέλω να τρέχω σε αντιπροσωπείες ομως.

Στο 99% των ελαττωματικών συσκευών θα στο εμφανισουν εντος 1-3 εβδομάδων το οποιο θέμα.

 

Σε αυτο το διαστημα απαιτώ αντικατασταση συσκευής και οχι επισκευή κλπ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω DOA δεν θέλω να τρέχω σε αντιπροσωπείες ομως.

Στο 99% των ελαττωματικών συσκευών θα στο εμφανισουν εντος 1-3 εβδομάδων το οποιο θέμα.

 

Σε αυτο το διαστημα απαιτώ αντικατασταση συσκευής και οχι επισκευή κλπ.

 

καλα ναι, αλλα μην ξεχναμε οτι ειδικα στο πλαισιο η ασχετιλα παει συνεφο. Εγω πχ εχω παρει αντικατασταση απο το σερβις τους εκτος doa αρκετες φορες, απλα ο,τι προβλημα ειχα δεν αφηνα το περιθωριο να αμφισβητηθει. Τωρα με τα κινητα ειναι πιο δυσκολο, στα pc που αναφερομαι ειναι αλλιως μαλλον.

Τελος παντων, αιντε να περασει το 10ημερο να δουμε κανα s7 edge!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι, αλλα μην ξεχναμε οτι ειδικα στο πλαισιο η ασχετιλα παει συνεφο. Εγω πχ εχω παρει αντικατασταση απο το σερβις τους εκτος doa αρκετες φορες, απλα ο,τι προβλημα ειχα δεν αφηνα το περιθωριο να αμφισβητηθει. Τωρα με τα κινητα ειναι πιο δυσκολο, στα pc που αναφερομαι ειναι αλλιως μαλλον.

Τελος παντων, αιντε να περασει το 10ημερο να δουμε κανα s7 edge!

Δεν ειμαι και απο τους τύπους που εχω την κ***φαρδια να μην μου πετυχαίνει θέματα σε νέες συσκευες επομένως θέλω να εχω το κεφάλι μου πιο ήσυχο.:p

 

Περίπατο εχει παει το quality control απο την πλοιοψηφια των εταιριών.

 

Στην ουσία εμείς οι χρήστες ειμαστε το beta testing-quality control:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και απο τους τύπους που εχω την κ***φαρδια να μην μου πετυχαίνει θέματα σε νέες συσκευες επομένως θέλω να εχω το κεφάλι μου πιο ήσυχο.:p

 

Περίπατο εχει παει το quality control απο την πλοιοψηφια των εταιριών.

 

Στην ουσία εμείς οι χρήστες ειμαστε το beta testing-quality control:lol:

 

χαχαχα, καλα δε νομιζω να βρεθει η εταιρεια που θα καταφερει να σε πεισει με την 1η..πιστευω οτι στατιστικα μετα την 3η συσκευη βρισκεις το τελειο εσυ :lol: :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο 12mp camera?

 

Εχει υπεραναλυθει. ΜΕγαλωσε το μεγεθος του πιξελ ωστε να βγαζει καλυτερες βραδινες και μικρυνε την αναλυση για να χωραει και να μην βγει τερας ο φακος. Σε 16:9 τραβας με 9ΜΡ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2016/02/29/you-can-now-pre-order-the-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-in-24k-gold/

Δεν ντρέπονται λίγο εκεί στη samsung? δεν είναι ικανοί να υποστηρίξουν ακόμα την αναβάθμιση στο s6 κοντά ένα χρόνο που έχει βγει το android 6 και το βγάζουν σε χρυσό το s7. Εμφάνιση μονο και ούτε τις βασικές αναβαθμίσεις ασφαλείας δεν είναι ικανοί να δώσουν σε ένα λειτουργικό που είναι τρύπιο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2016/02/29/you-can-now-pre-order-the-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-in-24k-gold/

Δεν ντρέπονται λίγο εκεί στη samsung? δεν είναι ικανοί να υποστηρίξουν ακόμα την αναβάθμιση στο s6 κοντά ένα χρόνο που έχει βγει το android 6 και το βγάζουν σε χρυσό το s7. Εμφάνιση μονο και ούτε τις βασικές αναβαθμίσεις ασφαλείας δεν είναι ικανοί να δώσουν σε ένα λειτουργικό που είναι τρύπιο.

 

το προβλημα σου ποιο ειναι? οτι δεν εχεις παρει ανδροιδ 6 ή οτι θα επαιρνες χρυσο 24Κ s7? αλλα την πατησες με το s6?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα στο bestprice που το εχει 779 το ξέρετε; λιγο οτι ναναι μου φαίνεται

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα σου ποιο ειναι? οτι δεν εχεις παρει ανδροιδ 6 ή οτι θα επαιρνες χρυσο 24Κ s7? αλλα την πατησες με το s6?

 

Μου εγινε μαθημα με το S6 αργησε πολυ να γινει σωστο, ειμαι σε αναμονη μηνες για το android 6.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το focus lock είναι απλά ακαριαίο

 

οντως ωραιο..εγω απλα περιμενω να δω δειγματα απο φωτογραφιες να δουμε πως παει απο λεπτομερεια καθως η αναλυση εχει μειωθει αρκετα (9ΜΡ) και ενταξει δεν ειναι λιγη προφανως αλλα λογω μεγαλων πιξελ θαθελα ενα δειγμα..

 

Μου εγινε μαθημα με το S6 αργησε πολυ να γινει σωστο, ειμαι σε αναμονη μηνες για το android 6.

το βασικο προβλημα ηταν η μπαταρια αρχικα που την ετρωγε απιστευτα γρηγορα..κατα τα αλλα ηταν κομπλε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

#megatr0n #is #back!

#mono #sammy #re!

 

Το πρωτο καλο νεο ειναι οτι μεγαλωσαν την μπαταρια, αν εχει και σωστο Multitasking (χλωμο) θα τη θεωρησω τελεια συσκευη (για τις δικες μου αναγκες).

Η αδιαβροχοποιηση δε με ενδιαφερει καθολου, ενω η προσθηκη sd card ισως μου φανει χρησιμη καθως θα μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα που εχω στο surface pro. Kαι να ελειπε δε θα με πειραζε καθολου.

Περιμενω να δω το μεγεθος απο κοντα γιατι αν και δοκιμασα συσκευες τυπου Note και iPhone Plus, στο τελος κατι με χαλουσε και ηταν το μεγεθος.

 

Οφειλω να ομολογησω οτι στη samsung ακουν τον κοσμο που τους εκραζε για sd card.

Με την εμφανιση του G5, την απουσια της Sony, την καθυστερηση (κυριολεκτικα και μεταφορικα) της HTC, πιστευω οτι στα HQ της Sammy ακομα να σταματησει το παρτι, ενα παρτι που μονο το Xiaomi Mi5 μπορει να τους χαλασει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...