Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά μου αρκεί να με φτάσει μέχρι το βράδυ που θα το βάλω στην πρίζα οπότε είμαι άπλας και χαίρομαι στο έπακρο την συσκευή μου.
Μία από τα ίδια και εγώ, είμαι υπέρ καλυμμένος.

Προερχόμενος από P8 lite, στο θέμα αυτονομίας έχω πάθει πολιτισμικό σοκ...

 

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα καποια εφαρμογη που να κρυψουμε εφαρμογες χωρις να φαινονται πουθενα οπως το App hider χωρις να χρειαζεται ρουτ αλλα και με το μαμα launcher,εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καποια εφαρμογη που να κρυψουμε εφαρμογες χωρις να φαινονται πουθενα οπως το App hider χωρις να χρειαζεται ρουτ αλλα και με το μαμα launcher,εχουμε?

 

με nova γινεται σιγουρα, με το στοκ νομιζω οχι

Link to comment
Share on other sites

με nova γινεται σιγουρα, με το στοκ νομιζω οχι

 

Ναι το ξερω με αλλο launcher γινεται αλλα ηθελα με το stock,αν ειναι ροοτ υπαρχουν πολλες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω με αλλο launcher γινεται αλλα ηθελα με το stock,αν ειναι ροοτ υπαρχουν πολλες εφαρμογες

Το έψαξα τώρα με τον στοκ, την τελευταία έκδοση, πας πάνω δεξιά στις τελειες και λεει απόκρυψη εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κανει την χρήση του παιδιά, νομίζω δεν σηκώνει άλλη ανάλυση το εχω πει και στο θέμα της μπαταρίας προχθές.

Ναι πιάνει τέτοια νούμερα η συσκευή υπο προϋποθέσεις.

Δεν υπάρχει όμως περιορισμός στην χρήση - ζωή του καθενός.

Αμα βαλω 4g και τέρμα φωτεινότητα θα με παει 4 +ωρες μαξ και το αντίθετο στην αντίθετη περίπτωση.

Το πιο σημαντικό είναι οτι στα περισσότερα σενάρια και για τον περισσότερο κόσμο η αυτονομία του είναι πολυ ικανοποιητικη.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω σε αυτό . οτι και να κάνω θα με πάει με μπαταρια σπίτι αργά το βράδυ. Απλά εγώ τους χρόνους πιο πολύ τους ανάφερα για να δείξω ότι μετά από αλλαγή μπαταρίας(και πλακέτας) η συσκευή παρουσιάζει τελείως διαφορετικό πρόσωπο και όποιος έχει αμφιβολίες για την συσκευή του να πάει να την δει στο service άμεσα. Οι μπαταρίες της Samsung είναι χάλι , στο 8μηνο 10μηνο έχουν παραδώσει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για το χάλι που αναφέρεις ευθύνεται η γρήγορη φόρτιση. Γι'αυτό καλό θα είναι να μην την έχουμε ενεργοποιημένη αν δεν υπάρχει λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω σε αυτό . οτι και να κάνω θα με πάει με μπαταρια σπίτι αργά το βράδυ. Απλά εγώ τους χρόνους πιο πολύ τους ανάφερα για να δείξω ότι μετά από αλλαγή μπαταρίας(και πλακέτας) η συσκευή παρουσιάζει τελείως διαφορετικό πρόσωπο και όποιος έχει αμφιβολίες για την συσκευή του να πάει να την δει στο service άμεσα. Οι μπαταρίες της Samsung είναι χάλι , στο 8μηνο 10μηνο έχουν παραδώσει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω αν είναι χαλι οι μπαταρίες ή ευθύνεται κατι αλλο.

Εγω κλείνω χρόνο τώρα και φορτιζω συνήθως ασύρματα fast και με καλώδιο fast περίπου 80 - 20, δεν έχω δει καμμια διαφορά στην μπαταρία.

Ας μην είμαστε άλλο οφφ τοπικ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση;

Οι εφαρμογες τυπου facebook, viber κτλ, οταν ερχονται ειδοποιησεις δεν ανοιγει η οθονη;

Εχω ψαξει τις ρυθμισεις και δε βλεπω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις αναβαθμίσεις ενώ σε s5 και s6 η BTU ήταν πάντα πρώτη εδώ έρχεται τελευταία και καταιδρωμενη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα τώρα με τον στοκ, την τελευταία έκδοση, πας πάνω δεξιά στις τελειες και λεει απόκρυψη εφαρμογών
Εννοεις με την 7;γιατι εγω ειμαι 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι. Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση λογισμικού 214mbps να την κάνω ; Σας ευχαριστώ Edited by panseraikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το ειχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλα δεν πηρα απαντηση,, γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα για μπακ απ, για τις φωτος τουλαχιστον? Πχ στο g2 ειχαμε το lg back up όπου εφταχνε ολο το στήσιμο σε ενα αρχείο το πετούσες στο pc εκανες επαναφορά εργοστασιακών και μετα το μετέφερες παλι στο κινητό και το έστηνε οπως ειταν πριν! Υπάρχει κατι αντίστοιχο, έστω τις φωτός να κάνει!
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και εγω κατι.Αυτη η ασπριλα που βγαζει οταν ανοιγουμε τις ρυθμισεις και μπαινουμε στα μενου κτλ γινεται να αλλαξει με αλλο χρωμα; Ας πουμε με μαυρο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις με την 7;γιατι εγω ειμαι 6.0.1

Ναι με την 7

Nα ρωτησω και εγω κατι.Αυτη η ασπριλα που βγαζει οταν ανοιγουμε τις ρυθμισεις και μπαινουμε στα μενου κτλ γινεται να αλλαξει με αλλο χρωμα; Ας πουμε με μαυρο;

Με ενα θέμα από το themestore

Link to comment
Share on other sites

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G935F

http://samsung-updates.com/device/?id=SM-G935F

τι έγινε ρε παιδιά βγήκε κ για Ελλάδα γράφει αλλά ΟΤΑ ακόμη τίποτα..συνήθως έρχεται πιο γρήγορα πριν καν εμφανιστεί εδώ

 

 

 

63b8754670b90b15d7d4d296af1d4f91.png

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι. Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση λογισμικού 214mbps να την κάνω ; Σας ευχαριστώ

OTA σου ήρθε? τι έχεις EUR?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το nougat δεν είναι αυτο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι.

64672f5353d452a367830a592f705715.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κανει την χρήση του παιδιά, νομίζω δεν σηκώνει άλλη ανάλυση το εχω πει και στο θέμα της μπαταρίας προχθές.

Ναι πιάνει τέτοια νούμερα η συσκευή υπο προϋποθέσεις.

Δεν υπάρχει όμως περιορισμός στην χρήση - ζωή του καθενός.

Αμα βαλω 4g και τέρμα φωτεινότητα θα με παει 4 +ωρες μαξ και το αντίθετο στην αντίθετη περίπτωση.

Το πιο σημαντικό είναι οτι στα περισσότερα σενάρια και για τον περισσότερο κόσμο η αυτονομία του είναι πολυ ικανοποιητικη.

 

Σαφώς και είναι θέμα χρήσης. Όμως οι χρόνοι που αναφέρθηκαν είναι με συγκεκριμένη χρήση. Ρίξε μια ματιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ και επαυξάνω σε αυτό . οτι και να κάνω θα με πάει με μπαταρια σπίτι αργά το βράδυ. Απλά εγώ τους χρόνους πιο πολύ τους ανάφερα για να δείξω ότι μετά από αλλαγή μπαταρίας(και πλακέτας) η συσκευή παρουσιάζει τελείως διαφορετικό πρόσωπο και όποιος έχει αμφιβολίες για την συσκευή του να πάει να την δει στο service άμεσα. Οι μπαταρίες της Samsung είναι χάλι , στο 8μηνο 10μηνο έχουν παραδώσει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου σου είπα και πριν ότι κι εγώ άλλαξα πλακέτα και η συσκευή είναι σχεδόν καινούρια. Επίσης οι μισοί εδώ έχουν αλλάξει μπαταρία και πλακετα αλλά παίζουν πολύ μακριά από τους χρόνους σου. Αν ήταν κοντά δεν θα αφορούσε κανένας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ το έχω κάνει από προχθές,νομίζω είναι Γερμανικό το δικό μου.

Στην κατάσταση ασφαλείας SE για Android έχουμε μια διαφορα.

εμένα λέει Tue May 16.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι θέμα χρήσης. Όμως οι χρόνοι που αναφέρθηκαν είναι με συγκεκριμένη χρήση. Ρίξε μια ματιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε μου σου είπα και πριν ότι κι εγώ άλλαξα πλακέτα και η συσκευή είναι σχεδόν καινούρια. Επίσης οι μισοί εδώ έχουν αλλάξει μπαταρία και πλακετα αλλά παίζουν πολύ μακριά από τους χρόνους σου. Αν ήταν κοντά δεν θα αφορούσε κανένας.

Ναι τα είδα τα στατιστικά, είναι χρονοι που εχω δει σε φόρουμ γενικά οχι μόνο εδώ.

Για αυτό είπα υπό προϋποθέσεις πιάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μία ερώτηση άπο έναν άρχαριο....το security patch του Μαιου διάβασα ότι είναι γύρω στα 213MB ....γιατί στο smart switch βγαζει 2.05 GB ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...