Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Εχω mac και προσπαθώ να περάσω την Nugat! Μου βγάζει όμως το Jodin οτι λείπει ο pit φάκελος...

 

Σου προτείνω την πιο εύκολη λύση που ακολούθησα και 'γω μιας και είχα το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και 'συ...

Εγκατάσταση των Windows μέσω virtual machine (ενδεικτικά εγώ χρησιμοποίησα το Parallels) και τρέχεις το Odin κανονικά

μέσω Windows. Στα Windows + ODIN δεν μου έβγαλε καμία ειδοποιήση σφάλματος για PIT file και έκανε την εγκατάσταση της Nougat κανονικά.

Αμα τελειώσεις το flashαρισμα της Nougat καταργείς την εγκατάσταση των Windows και τελειώνεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν με αφήνει να κάνω απενεργοποίηση. Privacy and safety > App permissions > Body sensors : όλα είναι ενεργά :(
περιεργο μου φαινεται δοκιμασε να το κανεις απο τον διαχειριστη εφαρμογων
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω την πιο εύκολη λύση που ακολούθησα και 'γω μιας και είχα το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και 'συ...

Εγκατάσταση των Windows μέσω virtual machine (ενδεικτικά εγώ χρησιμοποίησα το Parallels) και τρέχεις το Odin κανονικά

μέσω Windows. Στα Windows + ODIN δεν μου έβγαλε καμία ειδοποιήση σφάλματος για PIT file και έκανε την εγκατάσταση της Nougat κανονικά.

Αμα τελειώσεις το flashαρισμα της Nougat καταργείς την εγκατάσταση των Windows και τελειώνεις...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Θα το κάνω έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα να απενεργοποιησω μονο τους αισθητηρες κινησης...μετα απο λιγο παλι ειδοποιηση επανω...δοκιμαζω τις επαφες, μετα απο λιγο τα ιδια..δεν με αφηνει να τα εχω off.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τους αισθητηρες σωματος εννοεις,δεν ξερω μηπως δεν κανεις κατι σωστα,ρουτ εισαι?

 

 

 

Ναι σορρυ, σωματος εννοω. Οχι δεν ειμαι root, καθαρη 7αρα, μαμα, BTU. Για καποια στιγμη, ειχε καμια ωρα που δεν μου εβγαλε μηνυμα το μεσημερι...αλλα μετα παλι τα ιδια. Το μηνυμα βγαινει στο notification center. Μηπως αν το διαγραψω απλα;

Link to comment
Share on other sites

κανε διαγραφη ειδοποιησεων και παρακολουθησε το αλλα αφου λες δεν σε αφηνει δεν ξερω τι μπορει να γινεται ισως στην 7 δεν σε αφηνει να το κανεις... Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι φιλε μου σε μερικους να μη βολευει, εγω προσωπικα δεν το αλλαζω με τιποτα και δεν ζω χωρις αυτο :lol:

Πάντως με easy home και μάλιστα δωρεάν,έχω κ αφή κ κεντρικό μενού και δακτυλικό

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιήγηση 2-3 εβδομάδων σε ξένα μονοπάτια (iphone 7 plus, mate 9 , One Plus 3T) επιστροφή στο "μαντρί" και πάλι...για 8η φορά . :lol: (νομίζω το ρεκόρ μου είναι αξεπέραστο).

Σίγουρα το edge δεν είναι το γρηγορότερο android που υπάρχει, αλλά παραμένει συνολικά το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν αγορασεις την εφαρμογη και τις βαλεις στα exceptions δεν λειτουργεί σωστα το δακτυλικο;

Δε την αγόρασα την Pro έκδοση. Το θεωρώ ψιλοκοροϊδία να πληρώσω 1.79€ (όχι λόγω ποσού) για να δοκιμάσω απλά κάτι και μετά να μη μου κάνει. Ας έδιναν ένα trial 2-3 ημερών για την Pro έκδοση να τη δουλέψουμε (μιας κι έχει αρκετά options) και μετά όποιος ήθελε να την αγόραζε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιήγηση 2-3 εβδομάδων σε ξένα μονοπάτια (iphone 7 plus, mate 9 , One Plus 3T) επιστροφή στο "μαντρί" και πάλι...για 8η φορά . :lol: (νομίζω το ρεκόρ μου είναι αξεπέραστο).

Σίγουρα το edge δεν είναι το γρηγορότερο android που υπάρχει, αλλά παραμένει συνολικά το καλύτερο.

 

θες να μας πεις που υπερτερει και που υστερει επιγραμματικα χωρις να ανοιξουμε vs?

Απλα για να εχουν μια εικονα οσοι ενδιαφερονται τελευταια που αναζητουν λυσεις οπως το κινητο αυτο μιας και εχει πεσει η τιμη του.

Και εγω το θεωρω το πιο πληρες φετος αλλα ολα ειναι θεμα επιλογων, γουστου, βολεματος του καθενος και σιγουρα κοστους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιήγηση 2-3 εβδομάδων σε ξένα μονοπάτια (iphone 7 plus, mate 9 , One Plus 3T) επιστροφή στο "μαντρί" και πάλι...για 8η φορά . :lol: (νομίζω το ρεκόρ μου είναι αξεπέραστο).

Σίγουρα το edge δεν είναι το γρηγορότερο android που υπάρχει, αλλά παραμένει συνολικά το καλύτερο.

να πω την αμαρτια μου μου εχει περασει απο το μυαλο να εκανα μια βολτα απο το one plus 3t.

8 φορες το εχεις αλλαξει το edge?xaxa ωραιοοοοοςςςς!!!!

Link to comment
Share on other sites

να πω την αμαρτια μου μου εχει περασει απο το μυαλο να εκανα μια βολτα απο το one plus 3t.

 

Την ίδια αμαρτία έχω κάνει και γω, αλλά κρατιέμαι/κάτι με κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια αμαρτία έχω κάνει και γω, αλλά κρατιέμαι/κάτι με κρατάει.

 

Και εγώ το είχα μανία το oneplus3T.

Πήρα χωρίς να δώσω το edge το oneplus3.

Μετά το έδωσα έκανα μια βόλτα στα Android και κατέληξα να δώσω το edge στην σύζυγο, και να πάρω 2 καινούργια.

Ένα s7 edge και ένα oneplus3T.

Έχοντας αυτά τα δύο τηλέφωνα δεν μπορώ να αποχωριστώ κάποιο.

Ίσως αν βολέψει να φύγει το 3Τ και να έρθει το Mate 9.

Αλλά και πάλι το σκέφτομαι δεν δίνω κανένα από τα δύο εύκολα.

Αν πάτε σε 3Τ δεν θα είναι εύκολη η επιστροφή παρόλο που το edge είναι ότι ποιο πλήρες υπάρχει.

Ειδικά αν δεν σας λείπει η κάρτα μνήμης και η πιστοποίηση ip68.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

και εμενα κατι με κραταει.

εχω 128αρα sd και δεν θελω να την αφησω στο συρταρι,εχω 5 χιλιαδες φωτο μεσα.Σε αυτο κολαω περισσοτερο γιατι ειναι φωτο των παιδιων.

Αν ειχε sd μπορει να το επερνα.

Ασε που εχω κανει και ασφαλεια στο edge και δεν θελω να το αλλαξω.

Ξερω γω,δεν βλεπω να το αλλαζω το edge,μαζι θα γερασουμε,χαχαχαχ.

Link to comment
Share on other sites

θες να μας πεις που υπερτερει και που υστερει επιγραμματικα χωρις να ανοιξουμε vs?

Απλα για να εχουν μια εικονα οσοι ενδιαφερονται τελευταια που αναζητουν λυσεις οπως το κινητο αυτο μιας και εχει πεσει η τιμη του.

Και εγω το θεωρω το πιο πληρες φετος αλλα ολα ειναι θεμα επιλογων, γουστου, βολεματος του καθενος και σιγουρα κοστους.

Όταν λέμε καλύτερο συνολικά εννοούμε την γενικότερη εμπειρία χρήσης που σου αφήνει το κινητό. Επιγραμματικά διαθέτει την καλύτερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό σήμερα (έχω δοκιμάσει τον τελευταίο καιρό G5/Iphone 7 Plus/OP3T/Mate 9). Έχει ίσως το ομορφότερο design, μια από τις καλύτερες οθόνες που κυκλοφορούν, πολύ συμμαζεμένο μέγεθος για 5.5αρι κινητό, πολύ δυνατή μπαταρία, είναι αδιάβροχο, έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη σε updates, διαθέτει δυνατά μικρόφωνα και αρκετά καλό επεξεργαστή. Όλα αυτά δεν τα βρίσκεις μαζί σε μια συσκεύη , πόσο μάλλον στις τιμές που μπορείς να το αποκτήσεις σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα κατι με κραταει.

εχω 128αρα sd και δεν θελω να την αφησω στο συρταρι,εχω 5 χιλιαδες φωτο μεσα.Σε αυτο κολαω περισσοτερο γιατι ειναι φωτο των παιδιων.

Αν ειχε sd μπορει να το επερνα.

Ασε που εχω κανει και ασφαλεια στο edge και δεν θελω να το αλλαξω.

Ξερω γω,δεν βλεπω να το αλλαζω το edge,μαζι θα γερασουμε,χαχαχαχ.

 

 

ΚΑΙ εγω γιαυτο δεν το αλλαζω, 128αρα pro plus , κριμα να μπει ντουλαπι.

 

Όταν λέμε καλύτερο συνολικά εννοούμε την γενικότερη εμπειρία χρήσης που σου αφήνει το κινητό. Επιγραμματικά διαθέτει την καλύτερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό σήμερα (έχω δοκιμάσει τον τελευταίο καιρό G5/Iphone 7 Plus/OP3T/Mate 9). Έχει ίσως το ομορφότερο design, μια από τις καλύτερες οθόνες που κυκλοφορούν, πολύ συμμαζεμένο μέγεθος για 5.5αρι κινητό, πολύ δυνατή μπαταρία, είναι αδιάβροχο, έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη σε updates, διαθέτει δυνατά μικρόφωνα και αρκετά καλό επεξεργαστή. Όλα αυτά δεν τα βρίσκεις μαζί σε μια συσκεύη , πόσο μάλλον στις τιμές που μπορείς να το αποκτήσεις σήμερα.

 

Καταλαβα. ΚΑλα αυτο με την καμερα αντε πες το στο θεμα με τις φωτογραφιες, να στο βγαλουν μαπα..

Προσωπικα δεν λεω οτι ειναι το καλυτερο, αλλα για μενα ειναι κορυφαιο.

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Με βλεπω να μενω ολο το 17 με το ιδιο κινητο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε καλύτερο συνολικά εννοούμε την γενικότερη εμπειρία χρήσης που σου αφήνει το κινητό. Επιγραμματικά διαθέτει την καλύτερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό σήμερα (έχω δοκιμάσει τον τελευταίο καιρό G5/Iphone 7 Plus/OP3T/Mate 9). Έχει ίσως το ομορφότερο design, μια από τις καλύτερες οθόνες που κυκλοφορούν, πολύ συμμαζεμένο μέγεθος για 5.5αρι κινητό, πολύ δυνατή μπαταρία, είναι αδιάβροχο, έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη σε updates, διαθέτει δυνατά μικρόφωνα και αρκετά καλό επεξεργαστή. Όλα αυτά δεν τα βρίσκεις μαζί σε μια συσκεύη , πόσο μάλλον στις τιμές που μπορείς να το αποκτήσεις σήμερα.

ευχαριστουμε...πολυ.

μαλλον θα κατσουμε στα edge μας.

φτου φτου μην μας τα ματιασουμε,χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος εκτος απο το root και τις roms χωρίς την απώλεια της εγγύησης για να φύγει κάποιος απο το edge και να πάει σε 1+. Δεν λέω δυνατό τηλέφωνο με πολύ καλή εμπειρία χρήσης αλλά θα συμφωνήσω οτι αυτή τη στιγμή το edge είναι ίσως οτι πιο ολοκληρωμένο υπάρχει. Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει η edge οθόνη όσο έχω χρησιμοποιήσει την συσκευή καθώς πατάω στο γάμο του καραγκιόζη αλλά πιστεύω οτι και αυτό είναι θέμα συνήθειας και ίσως μιας θήκη η οποία θα αυξήσει λιγάκι το μέγεθος στα πλαϊνά να βοηθούσε Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για την sd που λέτε πιστεύω είναι ψυχολογικό, εφόσον υπάρχει η έκδοση με τα 128gb σε πολύ τίμια τιμή δεν τίθεται λόγος.

Ο λόγος που λέει ο Τάκης παραπάνω είναι ο βασικός, μαζί με την τρέλα της αλλαγής. (για μετάβαση από s7e)

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι υπάρχει κόσμος που για τους δικούς του λόγους δεν πάει σε s7e. (edge οθόνη, αντιπάθεια προς samsung-σεβαστά για μένα).

 

Όπως και να χει, η oneplus στο Τ για μένα διόρθωσε 2 βασικά μείον του op3(μπαταρία, χωρητικότητα εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου) & μακάρι στο 4 να διορθώσει και τα υπόλοιπα (για μένα) βασικά μείον του (κάμερα/σχέδιο-bezel).

Ομοίως η samsung στο s8 τις δικές της ανορθογραφίες. (Αν και δεν το βλέπω)

Ευχαριστούμε τον panosf για το mini συγκριτικό.

Τέλος το off από μένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα, που το βρήκες φθηνό το 128αρι s7 edge??

 

Εγώ πάντως πάλι θα ήθελα μια κάρτα καλή γιατί σου μένει και κυρίως ότι αν σπάσεις μια οθόνη πάλι κάτι γλιτώνεις. Ακόμα και για ένα απλό πρόβλημα που ίσως να σου κοστίσει στο να μην μπορείς να πάρεις δεδομένα έξω, πχ να μην μπουταρει κτλ για οποιοδήποτε λόγο, η κάρτα σε σώζει αρκετά.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος εκτος απο το root και τις roms χωρίς την απώλεια της εγγύησης για να φύγει κάποιος απο το edge και να πάει σε 1+. Δεν λέω δυνατό τηλέφωνο με πολύ καλή εμπειρία χρήσης αλλά θα συμφωνήσω οτι αυτή τη στιγμή το edge είναι ίσως οτι πιο ολοκληρωμένο υπάρχει. Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει η edge οθόνη όσο έχω χρησιμοποιήσει την συσκευή καθώς πατάω στο γάμο του καραγκιόζη αλλά πιστεύω οτι και αυτό είναι θέμα συνήθειας και ίσως μιας θήκη η οποία θα αυξήσει λιγάκι το μέγεθος στα πλαϊνά να βοηθούσε

 

Φαντάσου να πάμε και σε μηδενικά μπεζελ...

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ πατάω καμία φορά λάθος όταν γράφω με ένα χέρι όμως.. Αλλά με μια θήκη σιλικόνης το γλιτώνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα, που το βρήκες φθηνό το 128αρι s7 edge??

 

Εγώ πάντως πάλι θα ήθελα μια κάρτα καλή γιατί σου μένει και κυρίως ότι αν σπάσεις μια οθόνη πάλι κάτι γλιτώνεις. Ακόμα και για ένα απλό πρόβλημα που ίσως να σου κοστίσει στο να μην μπορείς να πάρεις δεδομένα έξω, πχ να μην μπουταρει κτλ για οποιοδήποτε λόγο, η κάρτα σε σώζει αρκετά.

 

Για το oneplus λέω Νίκο, πας στο 128άρι & η έλλειψη sd δεν είναι μείον (για μένα).

Κοίτα, ούτως ή άλλως ένα backup το χεις κάπου, γιατί και η κάρτα μπορεί να χαλάσει.

Για μένα η sd ευκολία δίνει όταν κάνεις format κυρίως & δευτερευόντος κατά τη μετάβαση από μία συσκευή σε άλλη.

Από την άλλη κερδίζεις σε ταχύτητα μακράν με τον εσωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κανε διαγραφη ειδοποιησεων και παρακολουθησε το αλλα αφου λες δεν σε αφηνει δεν ξερω τι μπορει να γινεται ισως στην 7 δεν σε αφηνει να το κανεις...

 

Μου πετάει Screen overlay detected

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...