Jump to content

Umi Touch


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα!

εχθές παρέλαβα & εγώ το umi touch X ...με μια πρώτη ματιά έμεινα ικανοποιημένος ,απλά με προβλημάτισε το γεγονός , ότι με ελαφριά χρήση (5 λεπτη παρακολούθηση βίντεο & 10 λεπτο παιχνίδι από τον πιτσιρικά ) η συσκευή ζεστάθηκε υπερβολικά !!!!

Εχει συμβεί & σε άλλους αυτό ;; ή κάποιος γνωρίζει τι φταίει ;;

ευχαριστώ

Το τσιπ θερμαίνεται,συμβαίνει με όλες τις παρόμοιες συσκευές

 

Στάλθηκε από το Vienna μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωλείται, λόγω επιδότησης.... 130€ με δώρο tempered glass και sleeve θήκη. Αγρατσούνιστο με την εργοστασιακή του ζελατίνα ακόμη φορεμένη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελληνικά έχει η συσκευή η μόνο αγγλικά, και στα μηνύματα πως γράφεται σου δίνει την επιλογή να κατεβάσεις ελληνικά η μόνο greeklish?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Banggood και Geekbuying (από εκεί είχα πάρει το Rome) έχω θετική προσωπική εμπειρία.

Φτηνότερο το Everbuying (115 ευρώ), αλλά δεν έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη (περιμένω δύο παραγγελίες από εκεί, αρκετά καθυστερημένες).

 

Καλησπέρα.Σου έχει έρθει η παραγγέλια απο Everybuying?Ολα εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Η μία (η δεύτερη) ήρθε μία χαρά.

Η άλλη δυστυχώς αγνοείται.

Χθες, με τη συμπλήρωση δύο μηνών από την αποστολή, μου είπαν ότι θα το ξαναστείλουν.

Περιμένω καινούργιο tracking number.

 

Tip: αποφεύγετε πάση θυσία το Belgian Post.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

Κανένας άλλος το έχει πάρει να μας πει εντυπώσεις ; Το αγόρασα και εγώ . Λογικά μέχρι την Τρίτη θα το παραλάβω . Τελικά αξίζει το τηλέφωνο ; Έχει την ποιότητα του Super ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές ειναι καλό κινητό... καλή οθόνη καλή μπαταρία... μέτρια κάμερα... ζεσταίνεται πολύ λογο 8πυρήνων...

μου έχει βγάλει ένα περίεργο bag... όταν δεν έχει καλό σήμα (βγάζει Ε) μικροφωνίζει αν βάλω ακουστικά διορθώνεται και μειώνεται πολύ ο μικροφωνισμος... αν έχει καλό σήμα 3g δεν έχει κανένα θέμα.... ακόμα βλέπω οτι βγάζει κάποιες φορές hd oταν γίνεται η κλήση και ακούγεται κομπλε.... δεν το εχω ψάξει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές ειναι καλό κινητό... καλή οθόνη καλή μπαταρία... μέτρια κάμερα... ζεσταίνεται πολύ λογο 8πυρήνων...

μου έχει βγάλει ένα περίεργο bag... όταν δεν έχει καλό σήμα (βγάζει Ε) μικροφωνίζει αν βάλω ακουστικά διορθώνεται και μειώνεται πολύ ο μικροφωνισμος... αν έχει καλό σήμα 3g δεν έχει κανένα θέμα.... ακόμα βλέπω οτι βγάζει κάποιες φορές hd oταν γίνεται η κλήση και ακούγεται κομπλε.... δεν το εχω ψάξει περισσότερο

 

Αυτό πάντως με το σήμα Ε το το έχω δει και σε άλλα κινεζοκινητά .

Και εγώ σήμερα αύριο το περιμένω . Έχει έρθει στο ταχυδρομείο της περιοχής μου αλλά , δεν έχει έρθει το χαρτί .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν τα data με τον μικροφωνισμό . Εάν το googlαρεις μήπως βρεις λύση ; Εάν στείλεις email εκεί που το πήρες ή στην ίδια την umi μήπως σου πουν τι να κάνεις .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Μπορώ να πω για τα χρημματα του είναι πολύ καλό. Στιβαρό και λίγο βαρύ που μετά απο λίγο το συνηθίζεις. Αυτό που μου έχει σπάσει τα νεύρα ειναι το touch του . Αλλού πατάς και αλλού βρίσκεσαι. Προσπαθώ να ανεβοκατεβάσω μια σελίδα και ζουμάρει. Μήπως φταίει η ζελατίνα; Έβγαλα την μία αλλά εχει και άλλη . Να την βγάλω; Edited by chrismasgr
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ μετά 10 μέρες χρήσης έχω να πώ.Το τηλέφωνο είναι λίγο βαρύ και λίγο ζεστό στην περιοχή του ακουστικού όταν το χρησιμοποιώ κατά τα άλλα αξίζει τα λεφτά του,μπαταρία,κατασκεύη,κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρα χθες από ελληνικό κατάστημα. Με έτσουξε αρκετά (189 ευρώ) αλλά η αναμονή απ' έξω κι αυτή δεν υτποφέρεται.

Το μελανό του σημείο είναι η σύνδεση στο δίκτυο. Βγάζει αβέρτα Ε και μουλαρώνει. Δε λειτουργεί τίποτε. Η πλάκα είναι ότι στέλνει και παίρνει mms ενώ στο διαδίκτυο δεν μπαίνει.

Θα το ψάξω, δε μπορεί θα διορθώνεται. Κατά άλλα είναι ωραίο μηχανάκι και στην αίσθηση και στη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάω (επειδή παράγγειλα 2... ) Touch Screen Digiziter Replacement for Umi Touch With Tools

Δέν το βάζω σάν αγγελία, αλλά εδώ να το δούν όλοι οι κάτοχοι μήπως και το θέλει κανείς άτυχος, που βαριέται να περιμένει 20 μέρες το κινέζικο ταχυδρομείο....

 

p.m.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα. Έχω πάρει και εγώ το umi touch και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα... Το ηχείο ακούγετε πολύ χαμηλά δηλαδή έξω σε δρόμο τον άλλων δεν τον ακούς... Και δεύτερον το μικρόφωνο τόσο χάλια που ο άλλος δεν μπορεί να σε ακούσει από τα πολλά παράσιτα. Ξέρει κανένας να μας πει αν το παρουσιάζουν αυτό όλα ή το έπαθε μόνο το δικό μου. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το έχει η γυναίκα μου το Umi Touch κι έχει αρκετά παράπονα. Το ακουστικό είναι μια χαρά, αλλά το ηχείο πολύ κακό και δεν βάζει καν ανοιχτή ακρόαση, αφού δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα. Και το μικρόφωνο κάνει παράσιτα όχι πάντα, αλλά μερικές φορές, κι αναγκάζεται να τερματίσει την κλήση αφού δεν καταλαβαίνει τον συνομιλητή.

Και τώρα 4-5 μέρες έχουμε νέο φρούτο, ξαφνικά σταματά να διαβάζει τη SIM και θέλει restart ...

Ericsson 383, Nokia 3310, Motorola Startac, Nokia 6100, Nokia 2100, Nokia N90, Sharp GX29, Palm Treo 750, Vodafone, Samsung, LG, MLS iQtalk, Huawei Ascend P6 και πλέον Ulefone Power !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Από τι κατάλαβα τα προβλήματα είναι τα ίδια εκτός από της κάρτας sim .

Εγώ θα το πάω πίσω μήπως και το διορθώσουν. Ειδάλλως θα απαιτισω τα ευρώ μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μη σύνδεση στο δίκτυο ήταν δική μου αβλεψία, επιλύθηκε. Όμως κόλλησε το tray με την sim και την sd. Κατάφερα να το ξεμπλοκάρω με οδηγίες από youtube αλλά κάθε φορά που το ξαναέβαζα, μετά δεν ξανάνοιγε. Το πήγα service και μου αλλάξανε μητρική 45 ευρώ επειδή ήταν ευθύνη δική μου είπανε, έβαλα στραβά τις καρτες και κόλλησε, εγιναν μαντάρα μέσα όλα, βραχυκυκλωμένο δούλευε κλπ. Ίσως έχουν και δίκιο αλλά και από κει που το πήρα δεν μου έδειξαν τίποτε. Ένα φυλλάδιο γρήγορου οδηγού είχε και για να βρω άκρη με user guide κανονικό ίδρωσα. Αλλά τα βρήκα όλα μετά τη ζημιά:( Πρώτη φορά είδα κινητό με tray. Μετά τη ζημιά έψαξα στο δίκτυο για εμπειρίες κατόχων και πέρα από το τι έλεγε το user guide λένε ότι η sd πρέπει να είναι από 16 gb και άνω αλλοιώς τις καίει. Έβαλα μια 4 gb στην αρχή και την έκαψε. Πού να ξέρω! Επί πλέον πρέπει να είναι ταχύτητα 10 από καλή εταιρεία γνήσια και όχι φτηνιάρικη κινεζιά αλλοιώς δεν την εντάσσει στο σύστημα και την βλέπει μόνο ως εξωτερική sd. Είχα βάλει μια turboX 16 gb και δεν την έβλεπε ως επέκταση του συστήματος, μόνο ως εξωτερική. Έχει πολλά τέτοια τεχνικά σουσούμια το μηχανάκι που αν δεν τα ξέρεις συνέχεια στο μάστορα θα είσαι. Επειδή ζόρισα το tray η οθόνη στο σημείο εκείνο έχει ξεκολλήσει. Τώρα, πέρα απ' αυτά πιστεύω ότι είναι καλό τηλέφωνο. Στην αρχή νόμιζα ότι δεν άκουγα καλά αλλά τελικά θυμήθηκα αυτό το παθαίνω με όλα τα κινητά τηλέφωνα που είχα ως τώρα και μετά συνηθίζεις, Οι συνομιλητές με ακούνε κανονικά, δεν είχα παράπονα για παράσιτα. Δεν ξέρω τι να πω για όσους έχουν προβλήματα τέτοια...ίσως είναι θέμα συγκεκριμμένου κομματιού, τι να πω. Ίσως είμαι τυχερός από θέματα απόδοσης αλλά από άλλα...άστα!
Link to comment
Share on other sites

Καλός. Αύριο Δευτέρα θα το πάω εγώ στο σέρβις. Να δουμε τι θα γίνει.. Αν έχει κανένας άλλος να μας πει προβλήματα η εμπειρία του κινητού αυτού ας γράψει..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτα τα προβλήμματα που γράφετε μου είναι άγνωστα . Φτου να μην το ματιάξω . Τουλάχιστον μέχρι τώρα .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που υπάρχει κινητό χωρίς πρόβλημα. Τα δικό μου και τα άλλα που διάβασα είναι μεμονωμένα περιστατικά..

Ευχαριστώ φίλε μου.. Φτου φτου όντος..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτα τα προβλήμματα που γράφετε μου είναι άγνωστα . Φτου να μην το ματιάξω . Τουλάχιστον μέχρι τώρα .

 

Χεχε... και το δικό μου μια χαρά είναι...:)τα προβλήματα που έβγαλε ήταν από δικές μου βλακείες:(

ΥΓ Όχι που θα σ' άφηνα μόνο σου στη δόξα:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρομαι που υπάρχει κινητό χωρίς πρόβλημα. Τα δικό μου και τα άλλα που διάβασα είναι μεμονωμένα περιστατικά..

Ευχαριστώ φίλε μου.. Φτου φτου όντος..

Πήγες στο σερβις; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά πρέπει να μαθαίνουμε για αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα σήμερα Δευτέρα πρωί από το κατάστημα που το πήρα από Θεσσαλονίκη και θα το δώσουν αυτοί στο σέρβις. Πήρα και στο σέρβις τους είπα τι να δούνε πάνω στο κινητό. Και αυτοί μου απάντησαν αν είναι κάτι που διορθώνεται καλός , αν θέλει ανταλλακτικό και δεν το έχουν ...τότε είναι το πρόβλημα. Περιμένω , δεν μπορώ να κάνω κάτι τώρα .
Link to comment
Share on other sites

Το άφησα σήμερα Δευτέρα πρωί από το κατάστημα που το πήρα από Θεσσαλονίκη και θα το δώσουν αυτοί στο σέρβις. Πήρα και στο σέρβις τους είπα τι να δούνε πάνω στο κινητό. Και αυτοί μου απάντησαν αν είναι κάτι που διορθώνεται καλός , αν θέλει ανταλλακτικό και δεν το έχουν ...τότε είναι το πρόβλημα. Περιμένω , δεν μπορώ να κάνω κάτι τώρα .

Κι εγώ μ' αυτούς άνοιξα παρτίδες. Το πήρα από safesales. Το σερβις είναι Αμβροσίου 5 κάθετος στη Συγγρού, πίσω από το σχολείο.

Πήγα από κει, είναι ευγενικά παιδιά, σε αντίθεση με αυτούς/ές στο σέϊφσέϊλς που η ατμόσφαιρα είναι λίγο...βαρειά. Δε ξέρω αν συμμερίζεσαι αυτήν την άποψη:p. Ό,τι χρειάζομαι θα πηγαίνω κατ' ευθείαν εκεί, συνεννοηθήκαμε. Θα το πάρεις σε 4-5 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...