Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κινητό μέχρι 259 πολύ που να έχει πολύ καλή κάμερα ????
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα nexus 5x (32GB) που εχει επιπεδου flagship καμερα αλλα με κακη αυτονομια και χωρις sd. Αν θες ενα πιο ισορροπημενο κινητο που συνεχιζει να χει καλη καμερα (αλλα οχι επιπεδου flagship) κοιτα moto g5 plus. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κινητό μέχρι 259 πολύ που να έχει πολύ καλή κάμερα ????

 

Εγώ θα έλεγα να σκεφτείς και το Mi 5s που είναι στα 250 απ ότι βλέπω στο Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να σκεφτείς και το Mi 5s που είναι στα 250 απ ότι βλέπω στο Skroutz.

 

Και εγώ συμφωνώ για το

x5 αλλα και το mi5s που είναι νεότερο και κατά συνέπεια ποιο ισχυρό.

Θα σου έλεγα και το 950 xl αλλά είναι παλιό όπως και το x5 και με την κάμερα του πρέπει να ασχοληθείς λίγο.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Mi5s και από μένα σε αυτά τα χρήματα

 

HTC 10 Black leather Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να σκεφτείς και το Mi 5s που είναι στα 250 απ ότι βλέπω στο Skroutz.

 

Δεν γνωριζα οτι εχει πεσει τοσο η τιμη του. Αν δεν του χρειαζεται η 800αρα μπαντα τοτε ναι ειναι καλυτερο κινητο. Αν βεβαια τον νοιαζει αποκλειστικα και μονο η καμερα τοτε παλι το nexus 5x παραμενει καλυτερο.

 

Βασικα επειδη βγαινουμε offtopic, καλυτερα ανοιξε νεο θεμα στο "επιλογη κινητου".

Link to comment
Share on other sites

HTC U11 auto

 

35220228511_eec0fa00a9_c.jpgIMAG0035 by xristos zerzis, on Flickr

 

Με γεια το 11άρι! :)

 

Αρκετά καλή ισορροπία βλέπω, όχι ψεύτικο τύπου 950, S7, G5 κλπ, αλλά κρατάει λεπτομέρεια καλύτερη από π.χ. τα Sony, και ίσως κάποιες βελτιώσεις σε σχέση με το 10άρι. Το στυλ χρωμάτων μου θυμίζει τα nexus, αρκετά φυσικά, αλλά και το 10άρι, ενώ η γενικότερη ισορροπία και το φυσικό HDR μου θυμίζει το CM1. Άραγε τι διαφορές να έχει η κάμερά του από το 10άρι;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε και άλλα δείγματα χρησταρα. Δώσε υλικό στο λαό! :)

 

HTC 10 Black leather Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για το Redmi note 4x τι έχετε να πείτε από πλευράς κάμερας ??
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Για το Redmi note 4x τι έχετε να πείτε από πλευράς κάμερας ??

 

Οτι για τα λεφτα του ειναι μια χαρα. Δες μερικα δειγματα που εχω τραβηξει εδω Redmi Note 4X/4 Global samples

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ για το

x5 αλλα και το mi5s που είναι νεότερο και κατά συνέπεια ποιο ισχυρό.

Θα σου έλεγα και το 950 xl αλλά είναι παλιό όπως και το x5 και με την κάμερα του πρέπει να ασχοληθείς λίγο.

 

Windows Phone και μαλιστα του 15 με sd808; :lol:

 

Οτι για τα λεφτα του ειναι μια χαρα. Δες μερικα δειγματα που εχω τραβηξει εδω Redmi Note 4X/4 Global samples

 

Και ποιο εχει χειροτερη καμερα δηλαδη στα λεφτα του αν ειναι "μια χαρα";

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο εχει χειροτερη καμερα δηλαδη στα λεφτα του αν ειναι "μια χαρα";

 

Ξερεις πολλα 5.5αρια δικαρτα με 800αρα μπαντα στα 163 ευρω με καλυτερη καμερα; https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

 

Δεν λεω οτι ειναι τοπ ουτε οτι δεν θα βρεις καλυτερες καμερες, αλλα θεωρω πως οι διαφορες δεν ειναι χαωδεις και πως για τα λεφτα του μια χαρα ειναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Περαν της πλακας, ειναι οντως δυσκολη φωτογραφια αφου αναγκαζεται και να υποεκθεσει λογω του παραθυρου και του ασπρου τοιχου (μην σας ξεγελα το iso, κανονικα 1600+ θα φτανε για να βγει φωτισμενη). Εν αναμονη λοιπον και αλλων δειγματων.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αφού είσαι αρκετά έμπειρος και φαίνεται εδώ τον λίγο καιρο που σε βλέπω.

 

 

HTC U11 auto

 

35220228511_eec0fa00a9_c.jpgIMAG0035 by xristos zerzis, on Flickr

 

Τωρα να μην κανω Ουάου δηλαδή ?Το κινητό σπέρνει και πιστεύω ότι ο φίλος με το Sony nickname έκανε τρομερή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

HTC 11 auto

34973811680_b2d8796e5a_c.jpgIMAG0034 by xristos zerzis, on Flickr

 

Μου αρέσει που διατήρησε τη λεπτομέρια στο γκαζόν/χορταρια και ας άφησε λίγο θόρυβο

Link to comment
Share on other sites

Δυνατές οι νέες Ναυαρχίδες!

Σας παρακολουθώ ....το νέο μου όπλο, νομίζω δεν εχει κανά ανέβει δείγμα απο αυτό το τηλέφωνο.

OPPO R9S PLUS AUTO ΠΡΟΧΕΙΡΕΣ

35233561811_86075f8989_z.jpg2017-06-17_06-41-49 by Vasileios Kallioras, on Flickr

35233457201_aa854562cf_z.jpg2017-06-17_06-37-49 by Vasileios Kallioras, on Flickr

35359526195_f2e4c5149b_z.jpgIMG20170617105417 by Vasileios Kallioras, on Flickr

35233507331_95b7571d16_z.jpg2017-06-17_06-40-49 by Vasileios Kallioras, on Flickr

34520572244_f548cd3e32_z.jpg2017-06-17_06-37-38 by Vasileios Kallioras, on Flickr

35197069312_d5d9505778_z.jpg2017-06-17_06-40-35 by Vasileios Kallioras, on Flickr

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ειχες ενεργο HDR στις εξωτερικες; Μολις μπορεσεις ανεβασε και καμια νυχτερινη γιατι οντως δεν υπαρχει κανενα δειγμα απο το κινητο σου.
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ειχες ενεργο HDR στις εξωτερικες; Μολις μπορεσεις ανεβασε και καμια νυχτερινη γιατι οντως δεν υπαρχει κανενα δειγμα απο το κινητο σου.

Ηταν off το Hdr ...την αλλη φορα θα τρβηξω με on και auto!

Eννοειται θα ανεβουν και βραδυνες με τετοιο φακο και να μην δουμε δειγματα δεν γινεται!

Πρωτες εντυπωσεις παντως ειναι παρα πολυ καλες, τραβαει ακαριαια και το ois δουλευει καταπληκτικα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο δείγμα φωτογραφιών από mi5s?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Ηταν off το Hdr ...την αλλη φορα θα τρβηξω με on και auto!

Eννοειται θα ανεβουν και βραδυνες με τετοιο φακο και να μην δουμε δειγματα δεν γινεται!

Πρωτες εντυπωσεις παντως ειναι παρα πολυ καλες, τραβαει ακαριαια και το ois δουλευει καταπληκτικα.

 

Εισαι σιγουρος οτι στην πρωτη δεν ειναι auto ή on το hdr?

πολυ κορεσμενα τα χρωματα για μη-hdr

 

Υπάρχει κάποιο δείγμα φωτογραφιών από mi5s?

 

Eδω album με φωτος απο 1+3 και Mi5s

 

https://www.flickr.com/gp/gorditogr/86GQmr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο δείγμα φωτογραφιών από mi5s?

 

σου το προτεινο και εγω το μi5s ειναι πραγματικα παρα πολυ καλο τηλεφωνο !!!! και με παρα πολυ καλη καμερα οχι τοπ αλλα πολυ καλη!! δες εδω εχω ενα καρο φωτογραφιες !! μερικες στην αρχη ειναι του nexus 6p αλλα μετα ολα σχεδον ειναι του mi5s!!!!

 

manthos kalaitzidis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...