Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Ειμαι σιγουρος οτι και το HTC 11 να παρεις...παλι θα σε τρωει η αμφιβολια.

Η αλήθεια είναι ότι δεν αποφασίζω εύκολα Και πάντα με τρωει επειδή είναι μεγάλο έξοδο και θέλω να αξίζει. Όμως τώρα που τα κινητά καλύπτουν την ανάγκη ψηφιακης πρέπει να διαλέγεις το καλύτερο και να ξενοιαζεις. Στα htc Έχω αδυναμία αλλα τη φοβάμαι σαν εταιρεία. Όμως αν αξίζει μελλοντικά θα το σκεφτώ. Εσύ ποιό προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ο Marc, αν δεν ξέρετε την ιστορία του, δεν είχε καθόλου (επαγγελματική) σχέση με την φωτογραφία. Εϊχε μεράκι ο άνθρωπος και πρωτοξεκίνησε να ασχολείται με σάιτ και συγκριτικά με τον θρύλο Νοκια 808 και την επαναστατική του κάμερα. Έτσι είχε ονομάσει το σάιτ του PureView club. Πολύ αργότερα και αρχής γενομένης με το LG G4 το πρώτο mainstream τηλέφωνο με καλή κάμερα πέρα από τα Nokia, έφτιαξε νέο σάιτ το smartcam club και συνέχισε με συγκριτικά από πολλές κάμερες-κινητά. Είχε μεράκι ο άνθρωπος και έχει δώσει άπειρα δείγματα. Τελευταία άρχισε να ασχολείται με επαγγελματικές κάμερες και αραίωσε από το σάιτ του. Μετά από μια 5ετία στον χώρο μόνο άσχετος δεν είναι...

 

Τα σχόλια προσωπικά δεν τα πολυδίνω σημασία, άλλοι θεωρούν σημαντική την οξύτητα, άλλοι τα χρώματα, άλλοι την διαχείριση φωτός κλπ. Μάτια έχουμε και βλέπουμε το συγκριτικό και αποφασίζουμε με αυτά που βλέπουμε...

 

Το 950 το έχω γράψει πολλές φορές και νομίζω είναι εντελώς αντικειμενικό (μιας και δεν πολυσυμπαθώ την M$) έχει την καλύτερη διαχείριση φωτός σε jpg και δεν το φτάνει κανένα σε αυτό. Με RAW, γενικά επαναφέρονται τα καμμένα ή τα σκοτεινά μέχρι ένα βαθμό, αλλά σε jpg είναι το καλύτερο στο φως. Τα χρώματα είναι μη ρεαλιστικά παρόλα αυτά, όπως και το overprocessing που κάνει. Το Kodak Ektra πέρα από τα καμμένα (που λογικά στο RAW επαναφέρονται) δείχνει την καλύτερη ισορροπία στο συγκριτικό. Παρόλα αυτά έχοντας το CM1, το έτερο cameraphone από εταιρεία καμερών, θεωρώ ότι το Kodak λόγω μικρού αισθητήρα είναι πολύ κατώτερο του Panasonic, αλλά παρόλα αυτά θα άξιζε ενδεχομένως λόγω νεότερου λογισμικού και ως πιο σύγχρονο smartphone (σαν σύνολο δηλαδή).

 

Μεταχειρισμένα σε άψογη κατάσταση βρίσκει κανείς γύρω στα 300 ευρώ και μάλιστα και με γνήσια δερμάτινη θήκη από την Kodak για όποιον ενδιαφέρεται για κάτι πιο ιδιαίτερο και λιγότερο mainstream... ;) Καινούργια γύρω στα 450 πάνω κάτω...

 

Ισα ισα στα σχολια θελω αυτα που μπορει να μην συνειδητοποιησω αμεσως. Το να μου σχολιασει το αν πχ το αν ειναι εντονο το saturation ή αν υπαρχει ενας "δρακος" στη μια :p δεν μου λεει κατι. Αυτο θα το βλεπα και μονος μου και μπορει στη τελικη να μου αρεσει το παραπανω saturation καθοτι υποκειμενικο. Αυτο ομως που μπορει να μην παρατηρουσα ειναι οτι εκαψε τον ουρανο που δεν ειναι καθολου υποκειμενικο το dynamic range.

 

Το αν ασχολειται ή οχι 5 χρονια δεν μου λεει κατι. Δηλαδη οποιος ασχολειται με τη φωτογραφια λιγα χρονια σημαινει οτι ειναι και εξπερ και θα αρχισει τα reviews? :wacko: Αν ολα του τα review ειναι παρομοια τοτε ειναι 5 χρονια ασχετοσυνης. Σορρυ που γινομαι τοσο επικριτικος για το τυπο αλλα με χουν κουρασει αυτοι οι reviewers. Τωρα αν ετυχε και ηταν απλα ανθρωπινο λαθος (σοβαροτατο μεν αλλα τυχαιο λαθος) δεν ξερω.

 

Οσον αφορα το Raw βαλε ενα μεγαλο "ισως". Μπορει να καηκε και στο raw. Μολονοτι εχεις καλυτερη πιθανοτητα, γενικα η δυνατοτητα να επαναφερεις τα καμμενα highlights και μαλιστα τα χρωματα ειναι πολυ περιορισμενη ακομα και στα Raw. Προσωπικα ειναι πολυ μικρο το ποσοστο χρωματων που καταφερνω να επαναφερω απο Raw και μιλαω για φωτογραφικες μηχανες με μεγαλους αισθητηρες και οχι κινητα. Για αυτο το λογο προτιμω να υποεκθετω μισο στοπ περιπου για ασφαλεια. Αλλωστε για κινητα μιλαμε, δεν ειναι οτι τα περιοριζει πια τοσο πολυ τα 8 bit της jpeg οποτε με τα 12 ή 16bit του raw θα απογειωνοταν. Τι dynamic range να χουν πια που θα τα περιοριζε τοσο πολυ τα bit της εικονας;

 

Οσον αφορα το kodak, δεν ξερω. Εγω ειδα αυτο το "επιστημονικο" του σχολιο περι saturation ενω ειχε καει ουρανος και συγχιστηκα. Δεν διαβασα αλλο. Ισως το ξανα δω αργοτερα αλλα μονο τις φωτογραφιες χωρις να διαβαζω σχολια.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν αποφασίζω εύκολα Και πάντα με τρωει επειδή είναι μεγάλο έξοδο και θέλω να αξίζει. Όμως τώρα που τα κινητά καλύπτουν την ανάγκη ψηφιακης πρέπει να διαλέγεις το καλύτερο και να ξενοιαζεις. Στα htc Έχω αδυναμία αλλα τη φοβάμαι σαν εταιρεία. Όμως αν αξίζει μελλοντικά θα το σκεφτώ. Εσύ ποιό προτείνεις;

 

Εγω εχω αποψη, ξερω τι θελω, και θ'αγοαρσω το HTC U 11.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν αποφασίζω εύκολα Και πάντα με τρωει επειδή είναι μεγάλο έξοδο και θέλω να αξίζει. Όμως τώρα που τα κινητά καλύπτουν την ανάγκη ψηφιακης πρέπει να διαλέγεις το καλύτερο και να ξενοιαζεις. Στα htc Έχω αδυναμία αλλα τη φοβάμαι σαν εταιρεία. Όμως αν αξίζει μελλοντικά θα το σκεφτώ. Εσύ ποιό προτείνεις;

 

Για σοβαρο κινητο με εξαιρετικη καμερα παιρνεις s8 ή g6.

 

Ολα τα άλλα ειναι υποδεεστερα.

Link to comment
Share on other sites

Για σοβαρο κινητο με εξαιρετικη καμερα παιρνεις s8 ή g6.

 

Ολα τα άλλα ειναι υποδεεστερα.

 

Για το g6 θα περιμενα λιγο να δουμε αν εχει μειωθει το image retention.

Link to comment
Share on other sites

Για σοβαρο κινητο με εξαιρετικη καμερα παιρνεις s8 ή g6.

 

Ολα τα άλλα ειναι υποδεεστερα.

 

Το g6 ειναι η απατη του 17...μονο αρνητικα Reviews διαβαζω για την καμερα του

Link to comment
Share on other sites

Για το g6 θα περιμενα λιγο να δουμε αν εχει μειωθει το image retention.

 

Tι να "μειωθει"? Το g6 δεν εχει image retention.

Εχοντας δει πολλα g3/g4/g5 (τα ειχα ολα κιολας για καποιο διαστημα), δεν ειδα ποτε και πουθενα image retention.

Bootloop να το συζητησουμε, αλλα image retention οχι.

 

Τωρα αν καποιοι εχουν συνεχεια τη φωτεινοτητα στο 100% και σε καποιους απο αυτους εχουμε image retention και burn ins, τι να πω.

 

Το g6 ειναι η απατη του 17...μονο αρνητικα Reviews διαβαζω για την καμερα του

 

Nαι. "Aρνητικα reviews"

Oπως τα παρακατω:

 

https://www.forbes.com/sites/bensin/2017/05/02/camera-shootout-samsung-galaxy-s8-vs-lg-g6/#79f338eb692d

http://www.greenbot.com/article/3194914/android/smartphone-camera-shootout-lg-g6-vs-samsung-galaxy-s8.html

http://phandroid.com/2017/04/24/galaxy-s8-vs-lg-g6-camera-comparison/

https://www.theverge.com/tech/2017/4/26/15421424/best-phone-camera-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-google-pixel-lg-g6

https://www.technobuffalo.com/2017/04/18/galaxy-s8-vs-lg-g6-camera-comparison-battle-of-the-flagships/

http://www.androidcentral.com/camera-comparison-lg-g6-vs-pixel-xl

 

Παραπληροφορηση σκετη. Μου θυμιζεις ενα παιδι που εγραφε καποτε (paokκατι ηταν) εδω και ελεγε ολο ψεματα.

 

Πολυ καλη η καμερα του G6, ισως να υπολειπεται λιγο του s8 αλλα φυσικα εχει το μεγάλο, τεραστιο ατου του δευτερου wide φακου.

 

Πραγματικα, κρατησα το G5 καμια δεκαρια μερες και λυπηθηκα που το εδωσα, ο δευτερος wide φακος ειναι απλα εκπληκτικος και κανει τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Tι να "μειωθει"? Το g6 δεν εχει image retention.

Εχοντας δει πολλα g3/g4/g5 (τα ειχα ολα κιολας για καποιο διαστημα), δεν ειδα ποτε και πουθενα image retention.

Bootloop να το συζητησουμε, αλλα image retention οχι.

 

Τωρα αν καποιοι εχουν συνεχεια τη φωτεινοτητα στο 100% και σε καποιους απο αυτους εχουμε image retention και burn ins, τι να πω.

 

Quantum οθονη δεν εχει και αυτο; Εννοουσα σε σχεση με τις προηγουμενες quantum. Ειναι πολυ νωρις για να ξερουμε αν βγαζει ir ή οχι. Στο g5 εμφανιζοταν τουλαχιστον 3-4 μηνες μετα με τα περισσοτερα να το εμφανιζουν στο 6μηνο. Επισης ir ειχε και το g4 και v10 απλα σε μικροτερο βαθμο.

 

Το οτι εσενα δεν σου εμφανισε δεν σημαινει οτι δεν ειχαν γενικοτερα προβλημα. Αλλωστε δεν ξερω ποσο καιρο το ειχες, πχ σε καποιους το εμφανισε στο χρονο. Μια βολτα απο το αντιστοιχο thread του g5 και θα καταλαβεις τι εννοω. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Lg g5. 34793168421_282fc1af6c_c.jpg20170526_202345_HDR by Alex Merfy, on Flickr

 

Καλησπερα φιλε μου. Εμενα παλι μου αρεσε περισσοτερο αυτη :D :) 20170516_102314

Link to comment
Share on other sites

Tι να "μειωθει"? Το g6 δεν εχει image retention.

Εχοντας δει πολλα g3/g4/g5 (τα ειχα ολα κιολας για καποιο διαστημα), δεν ειδα ποτε και πουθενα image retention.

Bootloop να το συζητησουμε, αλλα image retention οχι.

 

Τωρα αν καποιοι εχουν συνεχεια τη φωτεινοτητα στο 100% και σε καποιους απο αυτους εχουμε image retention και burn ins, τι να πω.

 

 

 

Nαι. "Aρνητικα reviews"

Oπως τα παρακατω:

 

https://www.forbes.com/sites/bensin/2017/05/02/camera-shootout-samsung-galaxy-s8-vs-lg-g6/#79f338eb692d

http://www.greenbot.com/article/3194914/android/smartphone-camera-shootout-lg-g6-vs-samsung-galaxy-s8.html

http://phandroid.com/2017/04/24/galaxy-s8-vs-lg-g6-camera-comparison/

https://www.theverge.com/tech/2017/4/26/15421424/best-phone-camera-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-google-pixel-lg-g6

https://www.technobuffalo.com/2017/04/18/galaxy-s8-vs-lg-g6-camera-comparison-battle-of-the-flagships/

http://www.androidcentral.com/camera-comparison-lg-g6-vs-pixel-xl

 

Παραπληροφορηση σκετη. Μου θυμιζεις ενα παιδι που εγραφε καποτε (paokκατι ηταν) εδω και ελεγε ολο ψεματα.

 

Πολυ καλη η καμερα του G6, ισως να υπολειπεται λιγο του s8 αλλα φυσικα εχει το μεγάλο, τεραστιο ατου του δευτερου wide φακου.

 

Πραγματικα, κρατησα το G5 καμια δεκαρια μερες και λυπηθηκα που το εδωσα, ο δευτερος wide φακος ειναι απλα εκπληκτικος και κανει τη διαφορα.

 

Διαβασε εδω συγκριτικο αναμεσα σε Lumia 950, LG G6, gGalaxy S8.

Απο τον Steve Litchfield ...Ο ανθρωπος δεν ειναι τυχαιος

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22208_A_three_way_imaging_challenge_.php

 

Ακομα ενα συγκριτκο οπου χανει κατα κρατος απο το S8

http://www.gsmarena.com/blind_shootout_lg_g6_samsung_galaxy_s8_sony_xperia-review-1611p2.php

Edited by phgretro
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω συγκριτικο αναμεσα σε Lumia 950, LG G6, gGalaxy S8.

Απο τον Steve Litchfield ...Ο ανθρωπος δεν ειναι τυχαιος

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22208_A_three_way_imaging_challenge_.php

 

Εγω σου εδωσα 6-7 reviews και εσυ μου δινεις απο το allaboutwindowsphone?

 

Και φυσικα δεν ειναι τυχαιος ο ανθρωπος, symbian/windows fanboy ειναι

Link to comment
Share on other sites

@phgetro τις ειδα πολυ στα γρηγορα, αλλα με εξαιρεση οτι σε pixel peep ειναι ελαχιστα πιο καλος ο λογος λεπτομεριας/θορυβου του s8 (πχ στο ρολοϊ), γιατι λες το g6 χαλια; Καθε αλλο παρα χαλια το βλεπω. Θα τις δω πιο προσεχτικα αργοτερα αλλα μου φαινεται οτι υπερβαλλεις λιγο. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Quantum οθονη δεν εχει και αυτο; Εννοουσα σε σχεση με τις προηγουμενες quantum. Ειναι πολυ νωρις για να ξερουμε αν βγαζει ir ή οχι. Στο g5 εμφανιζοταν τουλαχιστον 3-4 μηνες μετα με τα περισσοτερα να το εμφανιζουν στο 6μηνο. Επισης ir ειχε και το g4 και v10 απλα σε μικροτερο βαθμο.

 

Το οτι εσενα δεν σου εμφανισε δεν σημαινει οτι δεν ειχαν γενικοτερα προβλημα. Αλλωστε δεν ξερω ποσο καιρο το ειχες, πχ σε καποιους το εμφανισε στο χρονο. Μια βολτα απο το αντιστοιχο thread του g5 και θα καταλαβεις τι εννοω. :)

 

Πριν ενα μηνα το ειχα, used ενος χρονου.

Γενικα ειμαστε Offtopic, και το Ir δεν ειναι προβλημα (φτιαχνεται κιολας)

 

Στα αντιστοιχα νηματα δεν θελω να παω, οι ιδιοι και οι ιδοι γραφουν για τα ιδια και ιδα προβληματα.

Αν διαβασεις ολα τα νηματα για ολα τα τηλεφωνα, μονο προβληματα θα διαβαζεις (πχ στο s7 με το σημα, στο 1+3 με το touch latency κλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@phgetro τις ειδα πολυ στα γρηγορα, αλλα με εξαιρεση οτι σε pixel peep ειναι ελαχιστα πιο καλος ο λογος λεπτομεριας/θορυβου του s8 (πχ στο ρολοϊ), γιατι λες το g6 χαλια; Καθε αλλο παρα χαλια το βλεπω. Θα τις δω πιο προσεχτικα αργοτερα αλλα μου φαινεται οτι υπερβαλλεις λιγο.

 

Δες ολα τα review που παρεθεσα, κρινε και συγκρινε.

Ο ανθρωπος εδωσε Review απο το site που προμοταρει τα windows phone, τι να λεμε τωρα.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

@phgetro τις ειδα πολυ στα γρηγορα, αλλα με εξαιρεση οτι σε pixel peep ειναι ελαχιστα πιο καλος ο λογος λεπτομεριας/θορυβου του s8 (πχ στο ρολοϊ), γιατι λες το g6 χαλια; Καθε αλλο παρα χαλια το βλεπω. Θα τις δω πιο προσεχτικα αργοτερα αλλα μου φαινεται οτι υπερβαλλεις λιγο.

 

Χαλια δεν το ειπαμε...το συγκριτικο δειχνει οτι ειναι χειροτερο απο τον ανταγωνισμο.

Ειναι χειροτερο απο το Lumia 950 Και ειναι χειροτερο και απο S8.

ποια ειναι η καλη καμερα τοτε? Κριμα γιατι φετος περιμενα πολλα απο Lg

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν ενα μηνα το ειχα, used ενος χρονου.

Γενικα ειμαστε Offtopic, και το Ir δεν ειναι προβλημα (φτιαχνεται κιολας)

 

Στα αντιστοιχα νηματα δεν θελω να παω, οι ιδιοι και οι ιδοι γραφουν για τα ιδια και ιδα προβληματα.

Αν διαβασεις ολα τα νηματα για ολα τα τηλεφωνα, μονο προβληματα θα διαβαζεις (πχ στο s7 με το σημα, στο 1+3 με το touch latency κλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες ολα τα review που παρεθεσα, κρινε και συγκρινε.

Ο ανθτωπος εδωσε Review απο το site που προμοταρει τα windows phone, τι να λεμε τωρα.

 

Ο ανθτωπος εδωσε Review απο το site που προμοταρει τα windows phone

 

To Galaxy S8 τρεχει λειτουργικο windows phone????

Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μηνα το ειχα, used ενος χρονου.

Γενικα ειμαστε Offtopic, και το Ir δεν ειναι προβλημα (φτιαχνεται κιολας)

 

Στα αντιστοιχα νηματα δεν θελω να παω, οι ιδιοι και οι ιδοι γραφουν για τα ιδια και ιδα προβληματα.

Αν διαβασεις ολα τα νηματα για ολα τα τηλεφωνα, μονο προβληματα θα διαβαζεις (πχ στο s7 με το σημα, στο 1+3 με το touch latency κλπ)

 

Οταν λες φτιαχνεται εννοεις τα φιλτρα; Οκ μην διαβασεις εδω, διαβασε globally. Δεν λεω οτι δεν γραφουν ολοι για τα προβληματα αλλα σε σχεση με αλλα κινητα εχει πολυ παραπανω καπνο η υποθεση. Οποτε μαλλον υπαρχει οντως φωτια ;). Το οτι σε ενα ανθρωπο δεν εβγαλε προβλημα δεν σημαινει οτι γενικα δεν βγαζει.

 

Αυτος ηταν αλλωστε ο λογος που επεσε και τοσο γρηγορα η τιμη. Για τον ιδιο λογο λοιπον θα εκανα υπομονη μερικους μηνες ωστε αν τυχον εχει οντως, τουλαχιστον να πεσει πρωτα η τιμη του. Αλλωστε το μεγαλυτερο fail δεν ειναι το ir αλλα οτι αν το εμφανισουν δεν στο επισκευαζει η αντιπροσωπια. Λενε οτι ειναι χαρακτηριστικο της οθονης.

 

Αλλα επειδη οντως βγηκαμε offtopic σταματω.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εμενα παλι μου αρεσε περισσοτερο αυτη :D :) 20170516_102314

 

Σε ευχαριστώ. Ναι ο μικρούλης είναι φατσούλα. Τρέχει σαν κουρδιστό.

Link to comment
Share on other sites

Χαλια δεν το ειπαμε...το συγκριτικο δειχνει οτι ειναι χειροτερο απο τον ανταγωνισμο.

Ειναι χειροτερο απο το Lumia 950 Και ειναι χειροτερο και απο S8.

ποια ειναι η καλη καμερα τοτε? Κριμα γιατι φετος περιμενα πολλα απο Lg

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ο ανθτωπος εδωσε Review απο το site που προμοταρει τα windows phone

 

To Galaxy S8 τρεχει λειτουργικο windows phone????

Γελαει ο κοσμος

 

https://forums.androidcentral.com/lg-g6/799849-g6-lumia-950-camera-comparison.html

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22195_Camera_head_to_head_Lumia_950_.php

 

lg G6> 950

 

ΠΑΟΚ4270, μην το συνεχιζεις άλλο. Αρκετα κακο εχεις κανει στο φορουμ, ευτυχως αλλαξαν πραγματα και καποιοι που τα ειχες κανει πλακακια εχουν απομακρυνθει, αλλα δε θα σε λυπηθω άλλο. Θα το κηνυγησω οσο δεν παει να εξαφανιστουν nolifers σαν και σενα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αποψη, ξερω τι θελω, και θ'αγοαρσω το HTC U 11.

 

Λες ε? Θα το σκεφτώ τωρα που μπηκα στο χορό. Πάντως το g5 που σκεφτόμουν δεν αξίζει στα λεφτα του αλλα ζηλεύω τις φωτογραφίες σου. Μου θυμίζουν του erasmus του φίλου μου που χαθηκε. Νομίζω ότι και ο φίλος ο Theo το 11 θα ψήφιζε οποτε θα το βάλω στο πρόγραμμα όταν πέσει η τιμή του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για σοβαρο κινητο με εξαιρετικη καμερα παιρνεις s8 ή g6.

 

Ολα τα άλλα ειναι υποδεεστερα.

 

Άρα μαζί με το htc είναι στο top 3?

Link to comment
Share on other sites

Λες ε? Θα το σκεφτώ τωρα που μπηκα στο χορό. Πάντως το g5 που σκεφτόμουν δεν αξίζει στα λεφτα του αλλα ζηλεύω τις φωτογραφίες σου. Μου θυμίζουν του erasmus του φίλου μου που χαθηκε. Νομίζω ότι και ο φίλος ο Theo το 11 θα ψήφιζε οποτε θα το βάλω στο πρόγραμμα όταν πέσει η τιμή του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

To G5 μια χαρα αξιζει και δεν ειναι ακριβο.

Το G6 δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

To G5 μια χαρα αξιζει και δεν ειναι ακριβο.

Το G6 δεν αξιζει.

 

Στα 520 που κάνει αξίζει ? Εδώ το G6 πάει 560. Ή να το πάρω ροζουλι στα 390? Μεταχειρισμένο δεν παίρνω. Μια φορά πήρα και βγήκε προβληματικό. Γίνονται πολλα δεν έχω εμπιστοσύνη

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω συγκριτικο αναμεσα σε Lumia 950, LG G6, gGalaxy S8.

Απο τον Steve Litchfield ...Ο ανθρωπος δεν ειναι τυχαιος

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22208_A_three_way_imaging_challenge_.php

 

Ακομα ενα συγκριτκο οπου χανει κατα κρατος απο το S8

http://www.gsmarena.com/blind_shootout_lg_g6_samsung_galaxy_s8_sony_xperia-review-1611p2.php

 

Το GSMArena blindtest το είχα δει πριν μέρες, νομίζω το G6 ήταν το πιο ισορροπημένο από τα 3, ενώ το S8 νικάει μόνο σε βραδυνές. Το συγκριτικό του Steve δεν το είχα δει, αλλά νομίζω είναι άνιση μάχη αν το συγκρίνεις με το 950 ;)

 

Θα ήθελα συγκριτικό με το νέο HTC κάπου, πρέπει να είναι από τις δυνατές κάμερες της χρονιάς, αλλά ενδιαφέρον θα έχουν πιστεύω και τα Nokia 8 & 9, αλλά έρχονται αργότερα κατά το φθινόπωρο.

 

Για το G6 πάντως, τα δείγματα αυτά που είδα δεν με έχουν ξετρελάνει ιδιαίτερα, περίμενα πολλά από LG, αλλά γενικά δεν μου αρέσει προσωπικά το overprocessing γιαυτό...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...