Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

ελα Νικο αφου ηθελες απο μενα το χορτάρι :D

33167957736_d5dfbfd35d_b.jpgIMG_20170302_084335 by manthos kalaitzidis, on Flickr

 

finn κούκλος ο γατος σου!!!!

εγω θα ελεγα να τελειώσει το vs μιας και οπως ειπε ο νικος εδω μιλαμε μονο για φωτογραφιες!!!!(οχι πως και εδω βγαζουμε καμια ακρη αλλα οκ!!!:lol:)

 

εγω σε αυτη τη φωτο για παρδειγμα δεν βλεπω κανενα θολωμα στις ακρες...εχει βγει αψογη.

Αντιθετα στη φωτο του fynn και στου jonnyman βλεπω αρκετο θολωμα στις 2 ακρες...εως μεγαλο θα ελεγα.

Προσοχη δεν μιλαμε για λεπτομερειες αλλα για θολες ακρες, δεξια και αριστερα.

Εχει προβλημα το Htc

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

HTC 10 auto

34095551771_ee1d0afd7c_k.jpg2017-04-23_11-16-03 by finn2k1, on Flickr

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κι αυτη ειναι η αριστερη πλευρα./..εαν δεν ειναι αυτο προβλημα με το φακο τοτε τι ειναι

34187405816_23cab2496e_o.jpgcrophtc by carola menefee, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι σαν κιντο δε λει πολλα...μετρια μπαταρια, μετραι κατασκευη, οθονη τα γνωστα θεματα με το image retention

και με το bootloop παντα να παραμονευει...

 

Δεν συμφωνώ. Οκ, σαν κατασκευη δεν ειναι σπουδαιο αλλά δεν νομιζω οτι υπάρχει κάτι πιο πλήρες αυτή τη στιγμή.

 

φυσικά και υπάρχει.. S7 edge οθονάρα, μπαταριάρα, φοβερή κατασκευή, απροβλημάτιστο και με τοπ κάμερα

 

κινητό της χρονιάς (2016) με εκατομμύρια παραπάνω πωλήσεις απ το G5

 

Αν μου πεις οτι για σένα είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή το δέχομαι.

Δεν είναι όμως αντικείμενικα καλύτερη συσκευή.

 

Τωρα το να λεμε οτι με καλύπτει επειδή το βράδυ φορτιζω έτσι και αλλιώς δεν είναι αντικειμενικο.

Εχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία και αυτό είναι τεράστιο + και δεν είναι καθόλου άτοπο μιας και η πλειοψηφία του κόσμου αγοράζει με κυριότερο κριτήριο την μπαταρία.

 

Οσο γι αυτό που λες για την ποιότητα φωτογραφιών και είμαστε σε θέμα φωτογραφιας μην ξεχνάς οτι εσυ ξεκινησες αρχικά το οφφ τοπικ.

Και 2 το έχει αναφέρει και ο bill thess που είχε και τα 2 οτι καπου χάνει το ένα καπου το αλλο.

 

Δεν το συνεχιζω αλλο θα κουρασουμε τους υπόλοιπους.

 

Δεν νομίζω οτι το άρχισα εγώ, αλλά τεσ πα, δεν είναι σπουδαίο αυτό.

φιλε εσυ τι ενοχληθηκες τωρα που ειπαν για τα S??

 

κατσε γρηγορα κατω σε παρακαλω, θα σε μαλωσει ο xostel77

 

Μην εκτίθεστε εσείς οι S fan, μην διαβάζετε αυτά που γράφουν, δείτε πρώτα τις φωτογραφίες του S7 σε 100% ανάλυση στον υπολογιστή σας και μετά να γράφετε για οποιοδήποτε μέλος (όπως ανωτέρω για τον xostel77) που έως τώρα έχει μια συμπαθέστατη και ευγενέστατη παρουσία εδώ..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι το άρχισα εγώ, αλλά τεσ πα, δεν είναι σπουδαίο αυτό.

 

 

Μην εκτίθεστε εσείς οι S fan, μην διαβάζετε αυτά που γράφουν, δείτε πρώτα τις φωτογραφίες του S7 σε 100% ανάλυση στον υπολογιστή σας και μετά να γράφετε για οποιοδήποτε μέλος (όπως ανωτέρω για τον xostel77) που έως τώρα έχει μια συμπαθέστατη και ευγενέστατη παρουσία εδώ..

 

Εσυ το ξεκινησες με το να πεις δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο....

 

Ο μόνος που εκτίθεται μέχρι στιγμής εδω μέσα είσαι εσυ, προσπαθώντας να μας πείσεις για πράγματα που δεν ισχύουν αντικειμενικα, παρά μόνο στην δική σου χρήση - συμπαθεια.

 

Ευγενέστατη και συμπαθέστατη παρουσία ε;

μπαίνει σφηνα σε μια συζήτηση - αντιπαράθεση μεταξύ 2 ατόμων και σχολιαζει με ακραιο και εμπρηστικο τρόπο για αρκετά μέλη.

Ωραια ευγένεια.!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι οι φακοι χανουν στις ακρες, σχετικα με το 10 νομιζω παιζει και ρολο που εχει εστιασει,πχ σε κατι φωτο που κοιταξα δικες μου δεν φαινεται παντα ετσι εντονα.

 

Υ.Γ. ουτε ενα τσακωμο της προκοπης δεν μπορειτε να κανετε,πρεπει να σας κανω μαθηματα στο pwning :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το ξεκινησες με το να πεις δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο....

 

Ο μόνος που εκτίθεται μέχρι στιγμής εδω μέσα είσαι εσυ, προσπαθώντας να μας πείσεις για πράγματα που δεν ισχύουν αντικειμενικα, παρά μόνο στην δική σου χρήση - συμπαθεια.

 

Ευγενέστατη και συμπαθέστατη παρουσία ε;

μπαίνει σφηνα σε μια συζήτηση - αντιπαράθεση μεταξύ 2 ατόμων και σχολιαζει με ακραιο και εμπρηστικο τρόπο για αρκετά μέλη.

Ωραια ευγένεια.!

 

μαριε για τον keras το g5 ειναι καλυτερο και πιο ολοκληρωμένο!!!δεν μπορεις να του αλλαξεις γνωμη οπως δεν μπορει να σου αλλαξει και αυτος!!

 

καθενας μας εχει την δικια του λογικη για το πως λειτουργει ενα τηλεφωνο!!και εμενα με ενδιαφερει κυριως να βγαζει μια μερα γεματη η μπαταρια του και το βραδυ το φορτιζω για την επομενη μερα!!!(τωρα αν με παει και δευτερη μερα ακομα καλυετρα!!)

 

το ραδιόφωνο για καποιους παιζει σημαντικό ρολο μιας και το ραδιο απο το ιντερνετ και σου ρουφαει την μπαταρια αλλα κατ τα mb!!(εγω δεν ειμαι απο αυτους που δεν μπορουν χωρις!!)

 

θελω να καταλήξω οτι ολο αυτο που γίνεται ειναι χωρις νοημα απλα δεν είμαστε όλοι το ιδιο!!!!

και οσο για τον Νικο μεχρι στιγμης ναι ειναι και ευγενικος και δεν προκαλει καταστάσεις !!(τωρα αν ειπε μια φορα κατι αυτο δεν τον κανει αυτοματα αγενή!!!! ολοι μας εχουμε κατι μια και δυο φορες!!)

 

mi5s πρωινά δείγματα ολα στο αυτοματο και το ενα με ενα εφε που υπαρχει στο xiaomi!!(εμενα προσωπικά δεν μου αρεσε αλλα ειπαμε εγω δεν εχω καλιτεχνικη πλευρα καθολου!!!:lol: σε καποιους μπορει να αρεσει!!!)

34106152401_3584d7143b_b.jpgIMG_20170424_083611 by manthos kalaitzidis, on Flickr

33852726450_8fd21a4b68_b.jpgIMG_20170424_083214 by manthos kalaitzidis, on Flickr

34106196901_5a8473ff10_b.jpgIMG_20170424_083944 by manthos kalaitzidis, on Flickr

33852737350_1f32b0ee97_b.jpgIMG_20170424_084045 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις προς τα δεξια, απο λιγο πριν το νοητο μονοπατι (αμμος) και περα (προς τη περγκολα) χανει σε λεπτομερια το χορταρι. Απλα εδω βοηθησε το παραπανω sharpening και δειχνει καλυτερα. Αλλα παλι εχει χασει τις λεπτομεριες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο γραφω ξανα και ξανα. Κανενα κινητο και γενικοτερα κανενας μικρος αισθητηρας δεν τα καταφερνει σε τετοιου ειδους λεπτομερια. Οποτε τσαμπα καθεστε και τα σχολιαζετε. ;)

 

Σωστός φίλε χτες ήμουν συνέχεια στο τρέξιμο δεν διάβασα όλα τα ποστ. Το έχεις πει και άλλες φορές και πολύ σωστή η τοποθέτηση σου.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε τραγικο το εφε :lol::lol::lol::lol:

 

Παντως και απο προηγουμενα δειγματα που χω δει, ωραιες φωτογραφιες βγαζει. Γενικα τελευταια εχει βελτιωθει στις καμερες η xiaomi αν κρινω και απο το Note 4x (αντιστοιχα για τα λεφτα του).

Link to comment
Share on other sites

@manthosfifvll

 

μαριε για τον keras το g5 ειναι καλυτερο και πιο ολοκληρωμένο!!!δεν μπορεις να του αλλαξεις γνωμη οπως δεν μπορει να σου αλλαξει και αυτος!!

 

Μανθο νομιζω οτι λιγο πολυ καταλαβαινουμε ολοι εδω μεσα τι εννοω με τον ορο ολοκληρωμενο τηλεφωνο. Μια συσκευη δηλαδη η οποια να μην εχει σημαντικα μειον σε βασικους τομεις οπως μπαταρια, καμερα, οθονη, ποιοτητα κατασκευης και αποδοση. Παραδειγματα ολοκληρωμενων συσκευων για να μην με λετε κολλημενο με τα S θα σου δωσω αμεσως, iphone 7 plus, pixel XL, mate 9

Οπως και να το κανουμε το g5 υστερει πολυ σε μπαταρια και σε ποιοτητα κατασκευης, ενος φιλου που το επιασα ετριζε κυριολεκτικα στο κατω μερος.

Τωρα συμφωνω οτι ναι αμα στο φιλο keras κανει και τον καλυπτει μπορει να ειναι το πιο ολοκληρωμενο γι αυτον.

Αν ομως σε ρωτησει ενας φιλος πες μου μια ολοκληρωμενη συσκευη να παρω δεν νομιζω να σου ερθει στο μυαλο το g5 οπως και πολλων αλλων.

 

και οσο για τον Νικο μεχρι στιγμης ναι ειναι και ευγενικος και δεν προκαλει καταστάσεις !!(τωρα αν ειπε μια φορα κατι αυτο δεν τον κανει αυτοματα αγενή!!!! ολοι μας εχουμε κατι μια και δυο φορες!!)

 

ασε να ξερω καλυτερα για το Νικο xostel77, εχει πει αρκετες φορες κουβεντες και μαλιστα καποιες κρατανε απο τον περσινο Αυγουστο δεν ξερω κατα ποσο ησουν εδω για να εχεις αποψη. Οσο λεει εμας κολλημενους με τα S, αλλο τοσο ειναι αυτος υποστηρικτης της lumia, windows phone σχολης και του 950 και το εχει δειξει αρκετες φορες στο φορουμ,. Οχι τοσο εντονα αλλα οπως εχω πει ξανα ο βηχας και ο ερωτας δεν κρυβονται.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχα android συσκευές,Αρχικά Xiaomi και διάφορα άλλα, μετα Samsung μέχρι το s6

 

Τώρα στο σπίτι υπάρχουν δυο Redmi note 4 το ενα το εχει ο γιος μου και το αλλο η γυναίκα μου.Ακομα έχουμε δυο Lumia,ένα 640 xl που εχει ο δεύτερος μου γιος και το 950 xl

που έχω εγώ.

Το 640xl το πήρα για να δοκιμάσω τα Windows 10 και αφού καψουρεύτηκα το λειτουργικό

πήρα το 950 xl .

Δεν έχω κανένα κόλλημα με τα lumia,απλα δεν εχω άλλη επιλογή.....

Συνολικά 5 μήνες με Lumia 950 xl

Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε τραγικο το εφε :lol::lol::lol::lol:

 

Παντως και απο προηγουμενα δειγματα που χω δει, ωραιες φωτογραφιες βγαζει. Γενικα τελευταια εχει βελτιωθει στις καμερες η xiaomi αν κρινω και απο το Note 4x (αντιστοιχα για τα λεφτα του).

 

Αντρεα απλα δεν εχεις καλλιτεχνική φλέβα !!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχα android συσκευές,Αρχικά Xiaomi και διάφορα άλλα, μετα Samsung μέχρι το s6

 

Τώρα στο σπίτι υπάρχουν δυο Redmi note 4 το ενα το εχει ο γιος μου και το αλλο η γυναίκα μου.Ακομα έχουμε δυο Lumia,ένα 640 xl που εχει ο δεύτερος μου γιος και το 950 xl

που έχω εγώ.

Το 640xl το πήρα για να δοκιμάσω τα Windows 10 και αφού καψουρεύτηκα το λειτουργικό

πήρα το 950 xl .

Δεν έχω κανένα κόλλημα με τα lumia,απλα δεν εχω άλλη επιλογή.....

Συνολικά 5 μήνες με Lumia 950 xl

 

καψουρεύτηκα

αφου το λες και μονος σου εισαι καψουρης, ειναι πραμα που φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Θα παθουμε καμια επιληψια προσεξτε λιγο με τα εφε αν δεν το εχετε :lol::lol:

 

Στα προσωπα το mi5s πως τα παει? Αν δεν εχετε κανα δειγμα πειτε τη γνωμη σας αν μοιαζει σε καποιο αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα απλα δεν εχεις καλλιτεχνική φλέβα !!!!:lol::lol::lol:

 

Η αληθεια Μανθο ειναι οτι ειμαι λιγο ρηχος :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καψουρεύτηκα

αφου το λες και μονος σου εισαι καψουρης, ειναι πραμα που φαινεται

 

Ναι αλλά με το λειτουργικό όχι με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με το λειτουργικό όχι με τη συσκευή.

Τώρα μας κούφανες τελείως!!!! :lol: :p:D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μας κούφανες τελείως!!!! :lol: :p:D

 

Το λειτουργικο εμενα μου αρεσει παρα πολυ. Το προβλημα ειναι οι εφαρμογες που απλα ειναι ανυπαρκτες και κακοαναπτυγμενες

Link to comment
Share on other sites

Καποιος με s8 /s8 plus να δουμε τιποτα;και ποιον αισθητηρα εχει?

 

Σχετικά με το θέμα του αισθητήρα, σε κάποιο βίντεο youtube έλεγαν ότι ναι μεν έχει τον imx 333 αλλά όχι ολόκληρο. Είναι crop , δηλαδή μικρότερος από αυτόν που φοράει το Sony XZ premium. Γνωρίζει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό? γιατί δεν έχει βρει άλλες αναφορές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα του αισθητήρα, σε κάποιο βίντεο youtube έλεγαν ότι ναι μεν έχει τον imx 333 αλλά όχι ολόκληρο. Είναι crop , δηλαδή μικρότερος από αυτόν που φοράει το Sony XZ premium. Γνωρίζει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό? γιατί δεν έχει βρει άλλες αναφορές.

 

Πως γινεται ενας αισθητηρας να ειναι crop? Εκτος εαν εννοεις λιγοτερα mp.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται ενας αισθητηρας να ειναι crop? Εκτος εαν εννοεις λιγοτερα mp.

 

Όχι, μικρότερος σε διαστάσεις εννοούσε ο τύπος. Γι αυτό λέω crop frame. :p

Από την άλλη, διαβάζω τώρα ότι το XZ Premnium δεν έχει τον imx333, αλλά τον Imx 400 :wacko::wacko:

Έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μικρότερος σε διαστάσεις εννοούσε ο τύπος. Γι αυτό λέω crop frame. :p

Από την άλλη, διαβάζω τώρα ότι το XZ Premnium δεν έχει τον imx333, αλλά τον Imx 400 :wacko::wacko:

Έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια.

 

Γινεται ενας αισθητηρας να ειναι "ιδιος" αλλα μικροτερος; Δεν εχω ξανακουσει κατι τετοιο. Ειναι δυνατον να διαφερει το σημαντικο χαρακτηριστικο του αισθητηρα (μεγεθος) και να λενε οτι ειναι ο "ιδιος";

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...