Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Πέρασα πριν λίγο από το περίπτερο που έχει το φόρουμ και περιεργάστηκα λίγο το S8. Μιας και είχα και το 6P μαζί μου τα σήκωσα δίπλα δίπλα και τράβηξα από μία ριπή χωρίς ούτε καν tap2focus. Δεν τσέκαρα τι ρυθμίσεις είχε το S8(ούτε καν για HDR) απλά την έστειλα με Bluetooth στο δικό μου.

Παρακάτω βάζω και τις 2. Μόλις είδα του S8 στον υπολογιστή παρατηρώ σαν να βγήκε ελαφρώς κουνημένη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι πήγε στραβά. Ξαναλέω δεν ξέρω τι ρυθμίσεις ήταν ενεργοποιημένες στο S8, αν κάποιος άλλος πάει από εκεί ας δοκιμάσει το ίδιο πλάνο για να είμαστε πιο αντικειμενικοί.

 

34283861782_f54f234988.jpgS8 by Thanos Kag, on Flickr

 

33633602993_fbcd3d1305.jpg6P by Thanos Kag, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα πριν λίγο από το περίπτερο που έχει το φόρουμ και περιεργάστηκα λίγο το S8. Μιας και είχα και το 6P μαζί μου τα σήκωσα δίπλα δίπλα και τράβηξα από μία ριπή χωρίς ούτε καν tap2focus. Δεν τσέκαρα τι ρυθμίσεις είχε το S8(ούτε καν για HDR) απλά την έστειλα με Bluetooth στο δικό μου.

Παρακάτω βάζω και τις 2. Μόλις είδα του S8 στον υπολογιστή παρατηρώ σαν να βγήκε ελαφρώς κουνημένη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι πήγε στραβά. Ξαναλέω δεν ξέρω τι ρυθμίσεις ήταν ενεργοποιημένες στο S8, αν κάποιος άλλος πάει από εκεί ας δοκιμάσει το ίδιο πλάνο για να είμαστε πιο αντικειμενικοί.

 

34283861782_f54f234988.jpgS8 by Thanos Kag, on Flickr

 

33633602993_fbcd3d1305.jpg6P by Thanos Kag, on Flickr

 

Πάντως η μία διαδέχθηκε την άλλη πολύ γρήγορα *(2η του samsung) μιας και ο τύπος στο βάθος που ήταν σε κίνηση δεν έχει κάνει ούτε 2 βήματα. Ισως όσο και γρήγορο focus να έχουν τα samsung τόσο βιαστικά να μην προλαβαίνουν να καθαρίσουν το τοπίο.

 

Αυτό που είναι καθαρό πάντως είναι ότι το hdr+ βοήθησε να μην καούν τα παράθυρα και οι λάμπες από το φως...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε HDR το samsung δε μου αρεσει σε σχεση με το 6Ρ, αλλα μοιαζει να μην εχει. Επισης σιγουρα με ενα σωστο ταπ αλλαζει τελειως η φωτομετρηση και μπορεις να βοηθησεις αρκετα στο να παρεις καλο αποτελεσμα. Επειδη εδω εχουμε δει μεγαλες διακυμανσεις, δηλαδη απο αριστουργηματα μεχρι εκτρωματα απο την ιδια συσκευη, με μια φωτο δεν θα το κρινω. Ποσο μαλλον αν δεν ξερουμε τι ρυθμιση ειχε το s8 ως προς το hdr, κατα τα αλλα το 6Ρ ειναι ξεκαθαρα πιο καλη .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε HDR το samsung δε μου αρεσει σε σχεση με το 6Ρ, αλλα μοιαζει να μην εχει. Επισης σιγουρα με ενα σωστο ταπ αλλαζει τελειως η φωτομετρηση και μπορεις να βοηθησεις αρκετα στο να παρεις καλο αποτελεσμα. Επειδη εδω εχουμε δει μεγαλες διακυμανσεις, δηλαδη απο αριστουργηματα μεχρι εκτρωματα απο την ιδια συσκευη, με μια φωτο δεν θα το κρινω. Ποσο μαλλον αν δεν ξερουμε τι ρυθμιση ειχε το s8 ως προς το hdr, κατα τα αλλα το 6Ρ ειναι ξεκαθαρα πιο καλη .

Σωστός σε όλα. Εγώ δυστυχώς δεν είχα παραπάνω χρόνο, οπότε απλά τράβηξα μία φωτό και έφυγα χωρίς καν να δω αν βγήκε κάτι σωστό και αντιπροσωπευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικα σε αυτη τη φωτογραφια δειχνει καλυτερο το 6p προτιμω το s8 γιατι δεν μου αρεσουν τα χρωματα του 6p στα προσωπα των ανθρωπων.

 

Πιστευω οτι αν ηταν μισο στοπ κατω του s8 θα εδειχνε καλυτερη του s8.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα είχα ποτέ. Απο 8χρόνια iPhone πήγα σε RN3 pro και μετά S7. Απο την καμερο-πατάτα του Rn3 pro (οκ όμως...έχει και κάτω απο 200 ευρά ε...) πήγα στο S7 του οποίου ο ήχος μου φάνηκε κρυστάλλινος, πεντακάθαρος και ΞΕκάθαρος. Δεν μπερδεύει - ανακατεύει ήχους. Ότι βγαίνει βγαίνει καθαρό. Ενθουσιάστηκα ίσως επειδή συμβίωσα 1 χρόνο με το Rn3 Pro και είχα χαμηλό μέτρο σύγκρισης (τα iPhone γράφουν μονοφωνικά οπότε δεν τα έβαλα στην κουβέντα).

 

 

ΜPaok είσαι ρε...

ΣΕ λένε τόσα άτομα οτι εάν δεν σε απασχολεί ΜΟΝΟ η φωτογραφία τότε το πιό πλήρες τηλέφωνο είναι το S7. Και εσύ εκεί...να πάρεις πρωτάθλημα!!!! Ρε κάτσε φρόνημα! Μπορεί λιμάνι να πήρες...αλλά για πρωτάθλημα έχεις ακόμα...:lol:

Σοβαρά τώρα. S7 για να τα έχεις ΟΛΑ! Εκτός εάν θές την Νο2 επιλογή. και όχι την Νο1...τότε μην πάρεις S7.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μπαοκαρα μόνο!

Η νο1 είναι το S7? Στο θέμα κάμερα εδώ βλέπω ότι είναι νο5 τουλάχιστον. Μετά τα G5 και Μ10 και 3Τ που είδα λίγες σελίδες πίσω το συγκριτικο και τώρα βλέπω και αυτά τα nexus που είναι πολύ καλά αλλά δεν τα ξέρω σαν συσκευες.

Αν το G5 έκανε 300 ευρώ θα το είχα πάρει αλλά κάθε μέρα και ανεβάζει τιμή στο skroutz.Τρομερό. Το Μ10 μένει μόνο αλλά και αυτό ακριβό είναι!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε HDR το samsung δε μου αρεσει σε σχεση με το 6Ρ, αλλα μοιαζει να μην εχει. Επισης σιγουρα με ενα σωστο ταπ αλλαζει τελειως η φωτομετρηση και μπορεις να βοηθησεις αρκετα στο να παρεις καλο αποτελεσμα. Επειδη εδω εχουμε δει μεγαλες διακυμανσεις, δηλαδη απο αριστουργηματα μεχρι εκτρωματα απο την ιδια συσκευη, με μια φωτο δεν θα το κρινω. Ποσο μαλλον αν δεν ξερουμε τι ρυθμιση ειχε το s8 ως προς το hdr, κατα τα αλλα το 6Ρ ειναι ξεκαθαρα πιο καλη .

 

To "tap to focus" δεν είναι λύση για τη φωτομέτρηση.

Μπορεί να θέλεις να εστιάσεις αλλού απο την φωτεινή πηγή...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

htc 10 auto

34450331125_17ecdee420_z.jpg2017-05-04_07-24-35 by finn2k1, on Flickr

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

To "tap to focus" δεν είναι λύση για τη φωτομέτρηση.

Μπορεί να θέλεις να εστιάσεις αλλού απο την φωτεινή πηγή...

 

Στα κινητα με το μικροσκοπικο τους αισθητηρα, μετα τα 1-2 μετρα δεν εχει σημασια που πατας για focus. Ουτως ή αλλος infinity ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητα με το μικροσκοπικο τους αισθητηρα, μετα τα 1-2 μετρα δεν εχει σημασια που πατας για focus. Ουτως ή αλλος infinity ειναι.

 

ετσι πιστευω και εγω, εχει ομως νοημα στη φωτομετρηση. Τουλαχιστον εγω με ταπ αλλαζω τρομερα το αποτελεσμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ετσι πιστευω και εγω, εχει ομως νοημα στη φωτομετρηση. Τουλαχιστον εγω με ταπ αλλαζω τρομερα το αποτελεσμα.

 

Ισχυει. Αυτο ακριβως εννοουσα.

 

Βεβαια προτιμω να εχει ev να παιζω με +- γιατι μπορει γενικοτερα να χει την ταση να βγαζει πιο φωτεινα ή πιο σκοτεινα απο αυτο που προτιμω. (πχ στο nexus 5x εβγαζε καπου 0.3 με 0.5 στοπ πιο σκοτεινα απο οτι προτιμουσα ενω στο p9 lite με flash εβγαζε μονιμα μισο στοπ πιο φωτεινα).

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Αυτο ακριβως εννοουσα.

 

Βεβαια προτιμω να εχει ev να παιζω με +- γιατι μπορει γενικοτερα να χει την ταση να βγαζει πιο φωτεινα ή πιο σκοτεινα απο αυτο που προτιμω. (πχ στο nexus 5x εβγαζε καπου 0.3 με 0.5 στοπ πιο σκοτεινα απο οτι προτιμουσα ενω στο p9 lite με flash εβγαζε μονιμα μισο στοπ πιο φωτεινα).

 

εχει αν πας σε manual, απλα με το ταπ μπορεις να παρεις ενα πολυ γρηγορο αποτελεσμα αν ξερεις τι θες και πως να το κανεις. Εξαλλου παιζει ρολο και ο βαθμος δυσκολιας παντα αλλα πχ μου εχει τυχει να βαζω hdr για να παρω μια δυσκολη σκηνη και με ενα ταπ στο καταλληλο σημειο να δινω ακριβως την εκθεση που θελω χωρις Manual Και καθυστερηση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητα με το μικροσκοπικο τους αισθητηρα, μετα τα 1-2 μετρα δεν εχει σημασια που πατας για focus. Ουτως ή αλλος infinity ειναι.

Διαφωνώ. Εξαρτάται τις αποστάσεις των αντικειμένων που βγάζεις.

Φαντάζομαι εννοείς "Ούτως ή άλλως εστιάζουν στο άπειρο"

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ειπα κατι διαφορετικο; Μετα τα 1-2 μετρα οπου και να εστιασεις δεν εχει σημασια... απο τα 2 μετρα και περα θα ειναι ολα εντος του dof. Για αισθητηρες 1/2.5 αντε 1/2.3 μιλαμε.

 

Για περισσοτερα ριξε μια ματια στο crop factor και dof.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

mi5s η μια αυτοματο η αλλη tap to focus!! (απολαυστε και το καινουργιο ποδηλατο της κορης μου!!!)

33643330283_d4b922ff50_c.jpgIMG_20170504_192804_HDR by manthos kalaitzidis, on Flickr

33611238514_36c1b58fe7_c.jpgIMG_20170504_185512 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητα με το μικροσκοπικο τους αισθητηρα, μετα τα 1-2 μετρα δεν εχει σημασια που πατας για focus. Ουτως ή αλλος infinity ειναι.

 

Για εστίαση βασικά σε μακρινά, χρειάζεσαι μεγάλο αισθητήρα για φως και λεπτομέρεια, μεγάλο βάθος πεδίου για να εστιάσεις σε πολλαπλά επίπεδα από σχετικά κοντινά έως πολύ μακριά, πράγμα που επιτυγχάνεται με μεταβλητό διάφραγμα και ρύθμιση σε υψηλό αριθμό f/ (να κλείσει η ίριδα αρκετά δηλαδή) και αν γίνεται, σαφώς και κάποιον εξτρα φακό με οπτικό ζουμ. Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο κινητό πέρα από το CM1... Μακάρι να ξαναδούμε τέτοια (ή και πολύ καλύτερα) υβρίδια στο μέλλον...

 

Η φωτομέτρηση από την άλλη είναι κάτι διαφορετικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά τα δείγματα από P10 μου φαίνονται αρκετά αξιόλογα. Εξακολουθούν να τείνουν στο φυσικό όπως το P9 και το HTC 10.

 

Και γενικά όμορφες φωτογραφίες βλέπουμε! Good job! Keep shooting! :)

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Εξαρτάται τις αποστάσεις των αντικειμένων που βγάζεις.

Φαντάζομαι εννοείς "Ούτως ή άλλως εστιάζουν στο άπειρο"

 

Ειπα κατι διαφορετικο; Μετα τα 1-2 μετρα οπου και να εστιασεις δεν εχει σημασια... απο τα 2 μετρα και περα θα ειναι ολα εντος του dof. Για αισθητηρες 1/2.5 αντε 1/2.3 μιλαμε.

 

Για περισσοτερα ριξε μια ματια στο crop factor και dof.

 

Για εστίαση βασικά σε μακρινά, χρειάζεσαι μεγάλο αισθητήρα για φως και λεπτομέρεια, μεγάλο βάθος πεδίου για να εστιάσεις σε πολλαπλά επίπεδα από σχετικά κοντινά έως πολύ μακριά, πράγμα που επιτυγχάνεται με μεταβλητό διάφραγμα και ρύθμιση σε υψηλό αριθμό f/ (να κλείσει η ίριδα αρκετά δηλαδή) και αν γίνεται, σαφώς και κάποιον εξτρα φακό με οπτικό ζουμ. Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο κινητό πέρα από το CM1... Μακάρι να ξαναδούμε τέτοια (ή και πολύ καλύτερα) υβρίδια στο μέλλον...

 

Η φωτομέτρηση από την άλλη είναι κάτι διαφορετικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά τα δείγματα από P10 μου φαίνονται αρκετά αξιόλογα. Εξακολουθούν να τείνουν στο φυσικό όπως το P9 και το HTC 10.

 

Και γενικά όμορφες φωτογραφίες βλέπουμε! Good job! Keep shooting! :)

 

Μη μπερδέυετε βρε depth of field με focus, έμπειροι άνθρωποι... :P

 

Το crop factor στους 1/2,3" αισθητήρες των περισσότερων κινητών μας μετατρέπει το f/1.7 ή f/2.0 που λένε τα exif σε 35mm equivalence είναι f/9 έως f/11 ανάλογα το focal length. Οπότε λόγω aperture είναι όλα in focus.

 

Οπότε λίγο πολύ όλα θα είναι εντός focus και με καθόλου έντονο depth of field. Και εστιασμένα και χωρίς διαχωρισμό back και foreground, λοιπόν.

 

Τώρα, για να φανεί blurred το μπακ από το foreground, πρέπει να φωτογραφίζεις κάτι που πιο "κοντά στο φακό" από το hyperfocal distance του.

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδέυετε βρε depth of field με focus, έμπειροι άνθρωποι... :P

 

Το crop factor στους 1/2,3" αισθητήρες των περισσότερων κινητών μας μετατρέπει το f/1.7 ή f/2.0 που λένε τα exif σε 35mm equivalence είναι f/9 έως f/11 ανάλογα το focal length. Οπότε λόγω aperture είναι όλα in focus.

 

Οπότε λίγο πολύ όλα θα είναι εντός focus και με καθόλου έντονο depth of field. Και εστιασμένα και χωρίς διαχωρισμό back και foreground, λοιπόν.

 

Τώρα, για να φανεί blurred το μπακ από το foreground, πρέπει να φωτογραφίζεις κάτι που πιο "κοντά στο φακό" από το hyperfocal distance του.

 

Μα αυτο ακριβως ειπα. Μαλιστα πιο κατω αν δεις λεω "ριξε μια ματια στο crop factor και dof". :)

 

Και στη πραγματικοτητα δεν ειναι απαραιτητο καν να το υπολογιζουμε στο διαφραγμα. Ειναι ολα μαζι. Γιατι το dof στο επηρεαζει το focal length, distance του νεταρισματος και aperture. Κανονικα βασει αυτου υπολογιζεις το dof για 35mm. Επειδη ομως εχουμε πολυ μικροτερους αισθητηρες εδω μπαινει ο πολλαπλασιαστης του crop factor. Για παραδειγμα σε ενα aps-c το crop factor ειναι 1.6. Σε αισθητηρα μιας ιντσας ειναι 2.7. Σε αισθητηρες 1/2.5 λογικα ειναι καπου στο 6 (δεν θυμαμαι ακριβως)

 

Επι το πρακτεο στα κινητα μετα τα 1-2 μετρα το tap to focus το μονο που θα κανει ειναι να αλλαξει την φωτεινοτητα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

@manthos μεγειά το ποδήλατο!!!!

Αν το κινητό είναι εξίσου καλό (και στις υπόλοιπες λειτουργίες) στην καθημερινότητά σου, τότε βλέπω να το κρατάς για καιρό.

Μακάρι στο Μι 6 plus να δώσουν στη χειρότερη περίπτωση τον ίδιο αισθητήρα και φακό. Αν, λέω εγώ τώρα, δώσουν και σταθεροποιητή σε συνδιασμό με γρήγορο focus αλλά pixel/s7, θα παίξει καλή μπάλα. Το ποντάρισμα βέβαια πάει στο να τα σκ@τώσουν και να περιμένουμε την 7 σειρά από τη xiaomi....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Μια κι απο μενα να δροσιστουμε που επιασαν κι οι ζεστες!

LG G4

34336223551_6908843a8b_c.jpg20170418_193314 by apollodelphi1, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

@manthos μεγειά το ποδήλατο!!!!

Αν το κινητό είναι εξίσου καλό (και στις υπόλοιπες λειτουργίες) στην καθημερινότητά σου, τότε βλέπω να το κρατάς για καιρό.

Μακάρι στο Μι 6 plus να δώσουν στη χειρότερη περίπτωση τον ίδιο αισθητήρα και φακό. Αν, λέω εγώ τώρα, δώσουν και σταθεροποιητή σε συνδιασμό με γρήγορο focus αλλά pixel/s7, θα παίξει καλή μπάλα. Το ποντάρισμα βέβαια πάει στο να τα σκ@τώσουν και να περιμένουμε την 7 σειρά από τη xiaomi....

 

σε ευχαριστω φιλε μου!!! κοιτα δεν εχω κανενα παράπονο δουλεύει παρα πολυ καλα χωρις κολλήματα!!!:)

γενικα βλεπω οτι η xiaomi την εχει χεσμένη λιγο την συσκευή αφου απο θεμα update εχει δωσει μεχρι τωρα μονο ενα global!!!!:X γενικα μακαρι να βγω ψευτης αλλα θα το χαντακώσει το m5s ιδια η xiaomi για να πουλήσει το καινουργιο mi6!!!(που αμφιβάλω αν θα ειναι καλυτερο απο θεμα φωτογραφιας απο το mi5s!!)

 

αυτα που θα ηθελα ακομα σε αυτο το τηλεφωνο τα +

1) ραδιο

2) 5.5 οθονη (αλλα δεν με χαλαει και ετσι οπως ειναι!!)

3) να βγαζει τα πρόσωπα οπως το pixel!!:p

 

και μια φωτογραφία απο το mi5s!!

33658086193_a0f3f0434e_c.jpgIMG_20170505_164808 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου!!! κοιτα δεν εχω κανενα παράπονο δουλεύει παρα πολυ καλα χωρις κολλήματα!!!:)

γενικα βλεπω οτι η xiaomi την εχει χεσμένη λιγο την συσκευή αφου απο θεμα update εχει δωσει μεχρι τωρα μονο ενα global!!!!:X γενικα μακαρι να βγω ψευτης αλλα θα το χαντακώσει το m5s ιδια η xiaomi για να πουλήσει το καινουργιο mi6!!!(που αμφιβάλω αν θα ειναι καλυτερο απο θεμα φωτογραφιας απο το mi5s!!)

 

αυτα που θα ηθελα ακομα σε αυτο το τηλεφωνο τα +

1) ραδιο

2) 5.5 οθονη (αλλα δεν με χαλαει και ετσι οπως ειναι!!)

3) να βγαζει τα πρόσωπα οπως το pixel!!:p

 

 

Η xiaomi δυστυχως τα τελευταια χρονια ανεβαζει τιμες χωρις ομως να ανεβαζει αντιστοιχα την ποιοτητα. Ελπιζω να βγω ψευτης αλλα το mi6 δεν πιστευω να χει κατι καλυτερο περαν του νεοτερου soc. Και μονο που το mi5s plus εχει χειροτερη καμερα απο το mi5s δειχνει λιγο τσαπα******α για μενα.

 

Προσωπικα με ξενερωσε ασχημα και η κωλοτουμπα της με το RN4X. Ακους εκει στα reviews να το διαφημιζει με τον imx256 και μετα να επιστρεψει στον samsung που ειχε στο RN4 mtk. Μεγαλη μπινια.

 

Υ.Γ. Το τσαπατσουλ-ια δεν ειναι ειναι κακη λεξη ρε παιδια. Με εφαγαν τα key words :p

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...