Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την διαφορά που έχουν αυτή τη στιγμή σε ευρώ για μένα χίλιες φορές να πάει κάποιος σε Dual με δεδομένο ότι δεν έχει ακουστεί και κάτι για bootloops και ας μην του χρειάζεται το δεύτερο sim slot. Ας υπάρχει και αν ποτέ θες βάζεις και μια δεύτερη κάρτα. Τα ίδια τηλέφωνα ακριβώς είναι με το κανονικό, αξίζουν την χρηματική διαφορά που έχουν και εφόσον καλύπτεται με επίσημη εγγύηση το ευρωπαϊκό όλα μια χαρά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το dual εχει κανονικα εγγυηση εδω ελλαδα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και πολλα μπορει να λεω :p

 

Από που προκύπτει το συμπέρασμα; Όταν το πήρα είχαν πολλά περισσότερα κατάστημα και το Kaizer είχε μόνο black leather. Μια βδομάδα μετά πήρε φίλος red leather (και είχε πολλά τεμάχια απ'όλα τα χρώματα) και τώρα πάλι μόνο μαύρα.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το dual εχει κανονικα εγγυηση εδω ελλαδα?

Ναι εφόσον πάρεις την ευρωπαϊκή έκδοση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί και σε dual sim το bootloop πρόβλημα (το γνωρίζω από πρώτο χέρι), οπότε δεν είναι παράγοντας αξιοπιστίας το αν είναι δικαρτο ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει παρουσιαστεί και σε dual sim το bootloop πρόβλημα (το γνωρίζω από πρώτο χέρι), οπότε δεν είναι παράγοντας αξιοπιστίας το αν είναι δικαρτο ή όχι.

 

Σε δίκη σου συσκευη; Το είχες αναφέρει όταν συνέβη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον πάρεις την ευρωπαϊκή έκδοση

 

Και απο που το ξερουμε αυτο?απο τον σειριακο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και απο που το ξερουμε αυτο?απο τον σειριακο?

Το 818p νομίζω είναι το ευρωπαϊκό, καλού κακού και για να μην είμαστε τελείως off topic ρώτα τα παιδιά στο αντίστοιχο νήμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το εκλάβω σαν αστείο αυτό γιατί αλλιώς πρόκειται ίσως για τη μεγαλύτερη παραπληροφόρηση που έχω διαβάσει τελευταία.

 

Από που προκύπτει το συμπέρασμα; Όταν το πήρα είχαν πολλά περισσότερα κατάστημα και το Kaizer είχε μόνο black leather. Μια βδομάδα μετά πήρε φίλος red leather (και είχε πολλά τεμάχια απ'όλα τα χρώματα) και τώρα πάλι μόνο μαύρα.

 

Eχετε δικαιο δεν ειναι 3 αλλα 5 που πουλησε στο σκρουζ https://www.skroutz.gr/s/7264929/LG-G4-Dual-32GB.html#reviews

οταν του μονοκαρτου ειναι 147 https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html#reviews και παντα με την λογικη το παιρνω και το κανω review. Αναλογικα δηλαδη καθε 147 κομματια πουλαει 5 δικαρτα αρα για καθε 1470 = 50 καθε 14700 = 500 στις 147000 = 5000.

 

 

Οσο για αν εχει bootloop ο γκουγκλης βγαζει μια χαρα θετικα αποτελεσματα περι bootloop.

Ασε που διαφορα στο mobo δεν εχει κανενα απλα παιρνοντας ενα dual sim εκτος οτι θα εχετε εν δυναμη χειροτερη μπαταρια δεν θα εχετε και την δυνατοτητα του wireless charging ουτε φυσικα και τις εγγυησης μιας και μιλαμε για μη ευρωπαικο μοντελο αποτι γνωριζω.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Eχετε δικαιο δεν ειναι 3 αλλα 5 που πουλησε στο σκρουζ https://www.skroutz.gr/s/7264929/LG-G4-Dual-32GB.html#reviews

οταν του μονοκαρτου ειναι 147 https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html#reviews και παντα με την λογικη το παιρνω και το κανω review. Αναλογικα δηλαδη καθε 147 κομματια πουλαει 5 δικαρτα αρα για καθε 1470 = 50 καθε 14700 = 500 στις 147000 = 5000.

 

 

Οσο για αν εχει bootloop ο γκουγκλης βγαζει μια χαρα θετικα αποτελεσματα περι bootloop.

Ασε που διαφορα στο mobo δεν εχει κανενα απλα παιρνοντας ενα dual sim εκτος οτι θα εχετε εν δυναμη χειροτερη μπαταρια δεν θα εχετε και την δυνατοτητα του wireless charging ουτε φυσικα και τις εγγυησης μιας και μιλαμε για μη ευρωπαικο μοντελο αποτι γνωριζω.

Εκεί λέει πόσοι αξιολογησαν το τηλέφωνο όχι πόσοι το αγόρασαν... Εγώ έχω πάρει τόσα τηλέφωνα από σκρουζομαγαζα δεν έχω αξιολογήσει κανένα. Άρα δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες, η αξιολόγηση προϊόντων είναι προαιρετική και γράφουν ακόμα και άτομα που δεν το έχουν καν στα χέρια τους. Κοινώς οποίος θέλει και έχει account στο σκρουτζ.

 

Sorry για το off topic

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eχετε δικαιο δεν ειναι 3 αλλα 5 που πουλησε στο σκρουζ https://www.skroutz.gr/s/7264929/LG-G4-Dual-32GB.html#reviews

οταν του μονοκαρτου ειναι 147 https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html#reviews και παντα με την λογικη το παιρνω και το κανω review. Αναλογικα δηλαδη καθε 147 κομματια πουλαει 5 δικαρτα αρα για καθε 1470 = 50 καθε 14700 = 500 στις 147000 = 5000.

 

Όχι ρε συ, αυτό είναι εντελώς αβάσιμο, μη μπερδεύουμε τον κόσμο. :rolleyes:

 

Οσο για αν εχει bootloop ο γκουγκλης βγαζει μια χαρα θετικα αποτελεσματα περι bootloop.

Ασε που διαφορα στο mobo δεν εχει κανενα απλα παιρνοντας ενα dual sim εκτος οτι θα εχετε εν δυναμη χειροτερη μπαταρια δεν θα εχετε και την δυνατοτητα του wireless charging ουτε φυσικα και τις εγγυησης μιας και μιλαμε για μη ευρωπαικο μοντελο αποτι γνωριζω.

 

Λάθος, το H818p έρχεται επίσημα σε χώρες τις Ευρώπης και η procordia το καλύπτει κανονικά σε θέματα εγγύησης / service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχετε δικαιο δεν ειναι 3 αλλα 5 που πουλησε στο σκρουζ https://www.skroutz.gr/s/7264929/LG-G4-Dual-32GB.html#reviews

οταν του μονοκαρτου ειναι 147 https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html#reviews και παντα με την λογικη το παιρνω και το κανω review.

 

Πολύ αξιόπιστο συμπέρασμα, άλλωστε είναι γνωστό τοις πάσι ότι όποιος παίρνει μια συσκευή την κάνει και review :p

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Θα με προτεινατε δηλαδη να δωσω το δικο μου να παω σε dual να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο θεμα bootloop?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα με προτεινατε δηλαδη να δωσω το δικο μου να παω σε dual να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο θεμα bootloop?

 

Οχι δεν εχει σχεση.Μεινε οπως εισαι εκτος κι αν το χρειαζεσαι το dual.Για το bootloop δεν υπαρχει λογος να το κανεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρειαζομαι το dual..Οχι.Και το redmi note 2 που ειχα ποτε δεν εβαλα 2η καρτα..Δεν εχει σχεση λες ε?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί λέει πόσοι αξιολογησαν το τηλέφωνο όχι πόσοι το αγόρασαν... Εγώ έχω πάρει τόσα τηλέφωνα από σκρουζομαγαζα δεν έχω αξιολογήσει κανένα. Άρα δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες, η αξιολόγηση προϊόντων είναι προαιρετική και γράφουν ακόμα και άτομα που δεν το έχουν καν στα χέρια τους. Κοινώς οποίος θέλει και έχει account στο σκρουτζ.

 

Sorry για το off topic

 

χαιρομαι που διαβαζεις πηδωντας λεξεις μηπως τα διαβαζεις αναποδα βρε συ;

Όχι ρε συ, αυτό είναι εντελώς αβάσιμο, μη μπερδεύουμε τον κόσμο. :rolleyes:

Τι ειναι αβασιμο; Οτι το dual εχει πουλησει λιγοτερο τις % απο το single?

Πολύ αξιόπιστο συμπέρασμα, άλλωστε είναι γνωστό τοις πάσι ότι όποιος παίρνει μια συσκευή την κάνει και review :p

 

 

Δεν εχει σημασια αυτο που μας λες το ποσοστο που θα κανει review ειναι παντα το ιδιο ειτε για το dual sim ειναι για το single sim.

Αρα για καθε 147 πουλανε και 5 dual sim ή αλλιως για καθε 29-30 κομματια πουλανε και ενα dual sim .

Αρα οπως ειπα και πριν στις 147000 και παντα θεωριτικα (σιγα μη πουλησε τοσα κομματια) θα εχουν πωληθει 5000dual sim (σιγα μη πουλησε τοσα επισης) κομματια!!

Αν μιλαμε για ενα 5% απο αυτα που πεφτουν bootloop στην περιπτωση του single sim θα εχουμε θεωρητικα 7350 ελλατωματικες συσκευες (που ουτε καν τοσες ειναι αλλα λεμε τωρα) ενω στη περιπτωση του dual sim μονο 250 συσκευες.

Τι να λεμε τωρα;

 

Επισης υπαρχουν και οι συζητησεις στο σκρουτζ για να κρινετε ποιο πουλαει πιο πολυ!

Το single sim εχει 1943 χρηστες να συζητουν γιαυτη

Το dual sim εχει 25 χρηστες να συζητουν γιαυτη!!!

Τι εγινε ουτε συζητανε οι χρηστες του dual sim?

Aντε οκ ας παρουμε ως αποδεικτικο στοιχειο οτι οι dual simαδες ειναι μουγκοι να δουμε τωρα τι παιζει με τα καταστημα.

 

Το lg g4 single sim στις αρχες του χρονου το ειχαν 34 καταστηματα προς πωληση

Το lg g4 dual sim μολις 6!!!

Πριν τις αρχες του χρονου το single sim ειχε μεχρι και 36 καταστηματα να το πουλανε ενω το dual sim μολις ενα!!!

Ο μεγιστος αριθμος καταστηματων που ηταν διαθεσιμο μεχρι σημερα το single sim ειναι 42 καταστηματα ενω το dual sim μολις 24!!!

Αυτη την ωρα που μιλαμε το single sim ειναι διαθεσιμο προς αγορα απο 41 καταστηματα ενω το dual μολις απο 15!!!

 

Προσοχη σε αυτα που γραφετε λοιπον τα dual sim πεφτουν κανονικα και με το νομο σε bootloop δεν θα κατσω να σας βαλω και links μπειτε κανενα xda!!

To oτι δεν ακουγετε τιποτα για bootloop στο forum μας ειναι γιατι εκτος οτι δεν μπαινουν να γραψουν ολοι για το προβλημα τους το dual sim εχει πουλησει ελαχιστα κομματια σε σχεση με το single τουλαχιστον στη χωρα μας!!

Και η ιστορια εχει δειξει μεχρι σημερα οτι παντα τα single sim πουλανε περισσοτερα απο τα dual οταν μιλαμε για το ιδιο τηλεφωνο πχ lg g4, j5 κλπ.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη σε αυτα που γραφετε λοιπον τα dual sim πεφτουν κανονικα και με το νομο σε bootloop δεν θα κατσω να σας βαλω και links μπειτε κανενα xda!!

To oτι δεν ακουγετε τιποτα για bootloop στο forum μας ειναι γιατι εκτος οτι δεν μπαινουν να γραψουν ολοι για το προβλημα τους το dual sim εχει πουλησει ελαχιστα κομματια σε σχεση με το single τουλαχιστον στη χωρα μας!!

 

Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι το παραπάνω.

 

Δεν πειραζει πιστευε οτι πουλησε περισσοτερο το dual sim απο το single sim και ασε με εμενα να λεω αρλουμπες!

Το σκρουτζ ομως θα σε διαψευσει πολυ ευκολα!

 

http://s32.postimg.org/6tjnqa2xh/image.jpg

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χαιρομαι που διαβαζεις πηδωντας λεξεις μηπως τα διαβαζεις αναποδα βρε συ;

 

 

 

Δεν εχει σημασια αυτο που μας λες το ποσοστο που θα κανει review ειναι παντα το ιδιο ειτε για το dual sim ειναι για το single sim.

Αρα για καθε 147 πουλανε και 5 dual sim ή αλλιως για καθε 29-30 κομματια πουλανε και ενα dual sim .

Αρα οπως ειπα και πριν στις 147000 και παντα θεωριτικα (σιγα μη πουλησε τοσα κομματια) θα εχουν πωληθει 5000dual sim (σιγα μη πουλησε τοσα επισης) κομματια!!

Αν μιλαμε για ενα 5% απο αυτα που πεφτουν bootloop στην περιπτωση του single sim θα εχουμε θεωρητικα 7350 ελλατωματικες συσκευες (που ουτε καν τοσες ειναι αλλα λεμε τωρα) ενω στη περιπτωση του dual sim μονο 250 συσκευες.

Τι να λεμε τωρα;

 

Επισης υπαρχουν και οι συζητησεις στο σκρουτζ για να κρινετε ποιο πουλαει πιο πολυ!

Το single sim εχει 1943 χρηστες να συζητουν γιαυτη

Το dual sim εχει 25 χρηστες να συζητουν γιαυτη!!!

Τι εγινε ουτε συζητανε οι χρηστες του dual sim?

Aντε οκ ας παρουμε ως αποδεικτικο στοιχειο οτι οι dual simαδες ειναι μουγκοι να δουμε τωρα τι παιζει με τα καταστημα.

 

Το lg g4 single sim στις αρχες του χρονου το ειχαν 34 καταστηματα προς πωληση

Το lg g4 dual sim μολις 6!!!

Πριν τις αρχες του χρονου το single sim ειχε μεχρι και 36 καταστηματα να το πουλανε ενω το dual sim μολις ενα!!!

Ο μεγιστος αριθμος καταστηματων που ηταν διαθεσιμο μεχρι σημερα το single sim ειναι 42 καταστηματα ενω το dual sim μολις 24!!!

Αυτη την ωρα που μιλαμε το single sim ειναι διαθεσιμο προς αγορα απο 41 καταστηματα ενω το dual μολις απο 15!!!

 

Προσοχη σε αυτα που γραφετε λοιπον τα dual sim πεφτουν κανονικα και με το νομο σε bootloop δεν θα κατσω να σας βαλω και links μπειτε κανενα xda!!

To oτι δεν ακουγετε τιποτα για bootloop στο forum μας ειναι γιατι εκτος οτι δεν μπαινουν να γραψουν ολοι για το προβλημα τους το dual sim εχει πουλησει ελαχιστα κομματια σε σχεση με το single τουλαχιστον στη χωρα μας!!

Και η ιστορια εχει δειξει μεχρι σημερα οτι παντα τα single sim πουλανε περισσοτερα απο τα dual οταν μιλαμε για το ιδιο τηλεφωνο πχ lg g4, j5 κλπ.

 

Όλο το παραπάνω αποδεικνύει οτι πουλήθηκαν μόλις 3 συσκευές dual sim στην Ελλάδα όπως είπες νωρίτερα και από το οποίο ξεκίνησε η όλη συζήτηση; Όχι τίποτε άλλο αλλά τόσα post έχουμε που ασχολούμαστε με ανακρίβειες και γεμίζουμε το θέμα με ανούσια και λανθασμένη πληροφορία. Δε νομίζω οτι είπε κανένας οτι οι πωλήσεις του δίκαρτης πλησιάζουν αυτές του μονόκαρτου και δεν εχει καμία σχέση αυτό, μόνο εσυ εχεις την απορία της σύγκρισης.

 

Επίςης αν δεις τι εχει ειπωθεί από εμένα προσεχτικά σε οτι αφορά το bootloop στα dual sim είναι οτι δεν έχουν αναφερθεί περιστατικά στο παρόν φόρουμ, όχι οτι δεν το παθαίνουν και αυτά, άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Αντί λοιπόν να μαζεύουμε τα ασυμμάζευτα θα συνιστούσα να προσέχουμε τι γράφουμε γιατί τα γραπτά μένουν και από αυτά κρίνεται η αξιοπιστία μας.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει πιστευε οτι πουλησε περισσοτερο το dual sim απο το single sim και ασε με εμενα να λεω αρλουμπες!

Το σκρουτζ ομως θα σε διαψευσει πολυ ευκολα!

 

Το τμήμα που έκανα παράθεση και συμφώνησα περιλαμβάνει και το παρακάτω:

 

εχει πουλησει ελαχιστα κομματια σε σχεση με το single

 

Άρα, ναι όντως πιστεύω ότι πούλησε παραπάνω το dual :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλο το παραπάνω αποδεικνύει οτι πουλήθηκαν μόλις 3 συσκευές dual sim στην Ελλάδα όπως είπες νωρίτερα και από το οποίο ξεκίνησε η όλη συζήτηση; Όχι τίποτε άλλο αλλά τόσα post έχουμε που ασχολούμαστε με ανακρίβειες και γεμίζουμε το θέμα με ανούσια και λανθασμένη πληροφορία. Δε νομίζω οτι είπε κανένας οτι οι πωλήσεις του δίκαρτης πλησιάζουν αυτές του μονόκαρτου και δεν εχει καμία σχέση αυτό, μόνο εσυ εχεις την απορία της σύγκρισης.

 

Επίςης αν δεις τι εχει ειπωθεί από εμένα προσεχτικά σε οτι αφορά το bootloop στα dual sim είναι οτι δεν έχουν αναφερθεί περιστατικά στο παρόν φόρουμ, όχι οτι δεν το παθαίνουν και αυτά, άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Αντί λοιπόν να μαζεύουμε τα ασυμμάζευτα θα συνιστούσα να προσέχουμε τι γράφουμε γιατί τα γραπτά μένουν και από αυτά κρίνεται η αξιοπιστία μας.

 

H παραθεση του ποστ μου προς απαντηση:

 

3 dual εχουν πωληθει στο σκρουτζ οποτε ναι παιζει και οι 3ης να μην εχουν bootloop.

 

Τωρα που διαβασες να λεω εγω οτι πουλησε 3ς συσκευες σε ολη την ελλαδα με αφηνει απλα αδιαφορο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τμήμα που έκανα παράθεση και συμφώνησα περιλαμβάνει και το παρακάτω:

 

 

 

Άρα, ναι όντως πιστεύω ότι πούλησε παραπάνω το dual :lol: :lol:

 

Αρα που διαφωνεις στα νουμερα; Τα νουμερα ποτε δεν κανουν λαθος στατιστικα ψαχνουμε και για ποιον λογο δεν εχουμε φτασει μεχρι σημερα να διαβασουμε στο myphone για bootloop σε dual sim.

Αν και λιγο πιο πισω καποιος πεταχτηκε και ειπε οτι επαθε bootloop σε dual sim και πιθανον κανεις να μη κανει focus σε αυτο το κομματι. Δηλαδη να αναφερει αν ειναι dual sim ή οχι η μονη αναφορα εχει να κανει με την εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αρα που διαφωνεις στα νουμερα; Τα νουμερα ποτε δεν κανουν λαθος στατιστικα ψαχνουμε και για ποιον λογο δεν εχουμε φτασει μεχρι σημερα να διαβασουμε στο myphone για bootloop σε dual sim.

Αν και λιγο πιο πισω καποιος πεταχτηκε και ειπε οτι επαθε bootloop σε dual sim και πιθανον κανεις να μη κανει focus σε αυτο το κομματι. Δηλαδη να αναφερει αν ειναι dual sim ή οχι η μονη αναφορα εχει να κανει με την εκδοση.

 

Η στατιστική ανάλυση που έκανες, δεν υπάρχει απλά & δεν βγάζει κανένα συμπέρασμα. Απλά, δεν χρήζει περαιτέρω ανάλυσης.

Π.χ. για το απλό ενδιαφέρεται και αδαής κόσμος που κάποιος του το πρότεινε, και ουτε καν ασχολήθηκε με το να κάνει review, ενώ για το dual μόνο κάποιος ψαγμένος, που θέλει τις 2 κάρτες, και που έχει περισσότερες πιθανότητες να έκανε ένα review, αρα τελικά η αναλογία είναι ακόμα μεγαλύτερη υπερ του απλού. (Απαράδεκτη & χωρίς καμία στατιστική βάση και το δικό μου παράδειγμα, όπως καταλαβαίνεις)

 

Το ότι το απλό g4 πουλήσε σε συντριπτικά μεγαλύτερη αναλογία από το dual είναι γεγονός, μπορεί να το καταλάβει και ένα παιδί προσχολικής ηλικίας. Αυτό που δεν έχεις καταλάβει(και δεν ευθύνομαι εγώ γι'αυτό) είναι ότι στην ουσία συμφωνώ μαζί σου, δηλαδή ότι το πιο πιθανό είναι ότι και τα dual(πλέον υπάρχουν και αναφορές, άρα το πιθανό, έγινε σίγουρο) υποφέρουν από το ίδιο πρόβλημα. Ότι δεν ακουγόταν τίποτα ως τώρα, είναι αποτέλεσμα του ότι έχουν πουλήθει ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Η στατιστική ανάλυση που έκανες, δεν υπάρχει απλά & δεν βγάζει κανένα συμπέρασμα. Απλά, δεν χρήζει περαιτέρω ανάλυσης.

Π.χ. για το απλό ενδιαφέρεται και αδαής κόσμος που κάποιος του το πρότεινε, και ουτε καν ασχολήθηκε με το να κάνει review, ενώ για το dual μόνο κάποιος ψαγμένος, που θέλει τις 2 κάρτες, και που έχει περισσότερες πιθανότητες να έκανε ένα review, αρα τελικά η αναλογία είναι ακόμα μεγαλύτερη υπερ του απλού. (Απαράδεκτη & χωρίς καμία στατιστική βάση και το δικό μου παράδειγμα, όπως καταλαβαίνεις)

 

Το ότι το απλό g4 πουλήσε σε συντριπτικά μεγαλύτερη αναλογία από το dual είναι γεγονός, μπορεί να το καταλάβει και ένα παιδί προσχολικής ηλικίας. Αυτό που δεν έχεις καταλάβει(και δεν ευθύνομαι εγώ γι'αυτό) είναι ότι στην ουσία συμφωνώ μαζί σου, δηλαδή ότι το πιο πιθανό είναι ότι και τα dual(πλέον υπάρχουν και αναφορές, άρα το πιθανό, έγινε σίγουρο) υποφέρουν από το ίδιο πρόβλημα. Ότι δεν ακουγόταν τίποτα ως τώρα, είναι αποτέλεσμα του ότι έχουν πουλήθει ελάχιστα.

 

Δεν ειναι στατιστικη αναλυση δικη μου αλλα του σκρουτζ και ειναι ο μονος επισιμος τροπος του ΣΚΡΟΥΤΖ για να καταλαβεις αν κατι πουλαει αν εχει ζητηση κλπ

Αν ειναι ανυπαρκτη λοιπον η αναλογια του σκρουτζ οχι δεν ειναι.Αν ειναι εκτος τις πραγματικοτητας το ποσες συσκευες εχουν πωληθει στην Ελλαδα και μονο ναι ειναι εκτος μιας και μιλαμε για συμπερασμα απο μια σελιδα και μονο αλλα αυτη φιλοξενει μεγαλη γκαμα καταστηματων!!

Δεν πηρα τα στατιστικα πχ απο κανενα plaisio ή κανενα eshop θα ηταν ακομα πιο πολυ εκτος πραγματικοτητας τα ποσοστα!

 

Μετρο συγκρισης ψαχνουμε και ο καλυτερος τροπος για να το κανουμε ειναι το σκρουτζ για τα Ελληνικα δεδομενα παντα!

Ουτε ψαχνουμε ποιος και γιατι δεν εχει κανει review ουτε ποιος το πηρε αν ηταν ψαγμενος ή οχι , μαυρος ή λευκος, φαλακρας ή μαλλιας!

Ουτε συγκρινουμε δυο ανομιες συσκευες ουτε ειμαστε σε κανενα vs android/iphone για να πουμε αα οι iphonακιδες ειναι πιο φανμποιζ και κανουνε περισσοτερα reviews στο σκρουτζ κλπ...

 

Οποτε μια χαρα μετρο συγκρισης εφερα στο τραπεζι ως στατιστικη το ποσο πουλαει το ενα με το αλλο.

Θα ηταν πολυ πιο ευκολο να παρω στατιστικα απο το ιδιο το myphone αλλα θα ηταν παντελως αδικο!

Και επειδη ζουμε εποχουλες δυσκολες ολοι αγοραζουν απο σκρουτζ σχεδον! Τουλαχιστον εμεις οι ψαγμενοι καταναλωτες!

Τωρα αν κανουν ολοι reviews το ξανα ειπα οχι δεν κανουν ολοι λογικο ειναι αλλα δεν βλεπω το λογο που προσπαθεις να διαχωρισεις το ποιος κανει review ή οχι στο σκρουτζ επιλεγοντας και την αναλογη συσκευη απλα δεν στεκει.

Μιας και αποτι βλεπω συμφωνεις στο αν εχει πουλησει λιγα ή πολλα κομματια μαζι μου αλλα δεν μας λες και ποιες ειναι οι πηγες σου για να βγαλεις συμπερασμα για τα ελληνικα δρωμενα θες να μας πεις τις πηγες σου;;.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Θα με προτεινατε δηλαδη να δωσω το δικο μου να παω σε dual να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο θεμα bootloop?

 

Βρε μαν , αυτο καταλαβες απο οσα λεγονται; :p Δεν εχει διαφορά η πλακετα, εχουν πουληθει λιγοτερες συσκευες και δε παρατηρειται

 

( επισης @Vamire, τοσο καιρο δηλαδη που σε ενα καρο προιοντα δεν εχει αξιολογησεις στο skroutz σημαινει οτι δε πουλησανε ουτε ενα προιον; Ή το ποσοι συζητουν εκει σημαινει ποσοι το αγορασαν; Μιλαμε η παραπληροφορηση στο υπερτατο μεγαλειο της... Τι αλλο θα διαβασω... )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...