Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι και συ από Αθήνα αδερφέ δώστε ένα ραντεβού με το παιδί και πήγαινε μαζί να μάθουμε όλοι τι γίνετε να λήξη το θεμα..!!!

 

Με πολυ μεγαλη ευχαριστηση!!!! Ειλικρινα το λεω θα με διευκολινει οποιος το κανει παρα πολυ για να μπορω να τους αντιμετωπισω!!!

Στη διαθεση οποιος θελει και θα χρωσταω μεγαλη χαρη πραγματικα!!

Εχω ολα τα χαρτια και οτι εχει γινει μεχρι στιγμης με την proocordia.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με πολυ μεγαλη ευχαριστηση!!!! Ειλικρινα το λεω θα με διευκολινει οποιος το κανει παρα πολυ για να μπορω να τους αντιμετωπισω!!!

Στη διαθεση οποιος θελει και θα χρωσταω μεγαλη χαρη πραγματικα!!

Εχω ολα τα χαρτια και οτι εχει γινει μεχρι στιγμης με την proocordia.

 

Ειλικρινα αν καποιο απο τα παιδια που το επαθαν εμφανιζοταν, θα ηταν ιδανικο , ποσο μαλλον αν ηταν απο Αθηνα. Τι να πω δε ξερω παραπανω. Μετα πας σε αλλα μονοπατια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να στειλω email και στην LG εξωτερικο, τουλαχιστον γνωριζει καποιος να μου πει αν το κανω μονο μεσα απο το site (τωρα δεν ξερω UK ή USA) τους ή υπαρχει καποιο email που γνωριζετε?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστως θα το κανω αυριο το πρωι απο τη δουλεια μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να φαινεται και το ΙΜΕΙ το καινουριο ή να το κρυψω??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστως θα το κανω αυριο το πρωι απο τη δουλεια μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να φαινεται και το ΙΜΕΙ το καινουριο ή να το κρυψω??

 

Κρυψε το καλυτερα , δε χρειαζεται να φαινεται SN και IMEI.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια και παλι ειλικρινα σας ευχαριστω για τη βοηθεια!!

 

Να πω οτι το χα 2-3 χρονια παει στο διαλο...αλλα 400 ευρα κινητο σε ουτε 5 μηνες με αλλαγη πλακετας καπου δεν κολλανε αυτα που μου λενε και να θελουν τωρα 120!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟλυ περιεργα πραγματα.....Το δικο μου παντως ηρθε σημερα πισω.Αλλαγη πλακετας,στο τηλ μου ειπε μια συμπαθεστατη κοπελα οχι πολυ σχετικη ομως οτι ειναι παρτιδα 604.Φανταστειτε οτι το bootloop το ελεγε μπουτλουκ.Εκανα setup as new και βλεπουμε....
Link to comment
Share on other sites

ΠΟλυ περιεργα πραγματα.....Το δικο μου παντως ηρθε σημερα πισω.Αλλαγη πλακετας,στο τηλ μου ειπε μια συμπαθεστατη κοπελα οχι πολυ σχετικη ομως οτι ειναι παρτιδα 604.Φανταστειτε οτι το bootloop το ελεγε μπουτλουκ.Εκανα setup as new και βλεπουμε....

μπουτλουκ...το κοιτούσε και δεν ήξερε τι να το κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό (αν κ τώρα που διάβασα όλα τα προβλήματα αυτά...)πρέπει να προσεξω την παρτίδα? κ πως βλέπω ποια είναι?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό (αν κ τώρα που διάβασα όλα τα προβλήματα αυτά...)πρέπει να προσεξω την παρτίδα? κ πως βλέπω ποια είναι?

 

τα 3 πρωτα ψηφια του ιμει ειναι η παρτιδα πυ δηλωνει το χρονο και το μηνα πχ 601 ειναι του 2016 ιανουαριο παραγωγη.

εγω εχω 507 δηλ ιουλιο του 2015 και φτου φτου δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό (αν κ τώρα που διάβασα όλα τα προβλήματα αυτά...)πρέπει να προσεξω την παρτίδα? κ πως βλέπω ποια είναι?

 

Χωρίς (τελικά) να λέει και κάτι αυτό... προτίμησε σχετικά καινούργια παρτίδα. Κάτι να προσέξεις δεν έχεις, απλά αγοράζεις και απολαμβάνεις τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για μενα δεν παιζει ρολο η παρτιδα.!! υπαρχουν συσκευες και 505-506 που δεν εχουν παθει τπτ και υπαρχουν και συσκευες 602-603 που κολλησαν. δεν λεει απολυτως τιποτα αυτο..! ειναι πολυ σχετικο..τι να πω...!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν διαφωνώ... το σχετικά καινούργια παρτίδα το αναφέρω για άλλους λόγους που δεν έχουν να κάνουν με το bootloop, απλά μια πιο φρέσκια παρτίδα όπως και να το κάνουμε είναι προτιμότερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι η αποδειξη αγορας και το πρωτο παραστατικο με την procordia οταν το πρωτοαφησα που ειχε θεμα με την πλακετα.

 

Ακολουθει επομενο mail με την αποδειξη παραλαβης και την αναφορα επισκευης που μου εδωσαν.

 

Παιδια δυστυχως δεν μου το επιτρεπει να το κανω. Μου βγαζει "Exceeds forum quota by" ενω πριν ανεβασω το πρωο ειδα οτι στο μεγεθος τις περνει ολες οταν παταγα το upload.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@panthiras_mes:

Έφυγαν τα συνημμένα έγγραφα που ανέβασες μιας και δεν υπάρχει κανένας λόγος προσωπικά σου έγγραφα να βρίσκονται δημόσια στο forum, δεν εξυπηρετεί κανένα λόγο και κακώς φυσικά σου ζητήθηκε να το κάνεις.

 

Όποιος θέλει να βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί σου με pm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω..:worry:

 

Θα φυγει mail προς συνηγορο του καταναλωτη. Να κανω κοινοποιηση και LG και procordia ?

Ή να περιμενω να δω τι θα μου πουν.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα φιλε αν εμενα αθηνα θα ερχομουνα μαζι σου ειμαι και λιγο εως πολυ οξύθυμος αλλα περισσοτερο περιεργος να δω τι συμβαινει με αυτη την κατασταση...τα αλλα 2 παιδια που οντος δεν ξαναμαθαμε νεα τους οπως ειπε ο tommy ειχαν ιδιο θεμα και με με χαρα τους βοηθήσαμε αλλα υποψιαζομαι οτι κατι μας ξεφευγει...αν μπορεις ριξε μια ματια στο νημα και βρες τους και στειλτους μηνυμα γιατι ελεγαν θα κανουν ενεργειες με την προστασια του πολιτη...εγω θα κανω μια ερωτηση που καναμε και στους αλλους.....εχεις κανει ποτε παλιοτερα σε καμια ΑΛΛΗ συσκευη σου ροοτ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Οχι οπως ανεφερα πρωτη φορα μπαινω και για να καταλαβετε πρωτη φορα αγορασα και smartphone μεχρι τον Νοεμβριο ειχα sony ericsson w995.

Να σας πω οτι το στειλα το mail στο συνηγορο του καταναλωτη και σε 2 μερες θα επικοινωνησω μαζι τους να μαθω περισσοτερα ειπαν.

 

Απλα δυστυχως δεν εχω πολλες γνωσεις τεχνικες πανω σε αυτα που μου λενε για να τους αντιμετωπισω και να γινουμε μπιλιες κανονικα γιατι καταλαβαινω 100% οτι με δουλευουν. Και rooting να εχει γινει θα ειναι απο ******* απο τη προηγουμενη φορα ή ηθελημενα οταν τους το εδωσα προχτες.

Απλα με τη γραμματεια δεν μπορουσα να κανω και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο ειναι να γνωριζεις οτι στην εκδοση android 6.0 που ησουν (σε αυτη δεν ησουν; ) , χρειαζεται ξεκλειδωμα του bootloader για να γινει root. Αυτο ειναι μια straightforward διαδικασια μεν , δεν ειναι ομως για ολους, και ποσο μαλλον αν ειναι το πρωτο σου Smartphone και ξεκλειδωνοντας τον Bootloader γνωριζεις οτι θα χαθει η εγγυηση.

Στη συνεχεια ακολουθει και το root. Οποτε πρεπει να εκανες τα παραπανω. Εφοσον δε τα εκανες και το τραβας (και πολυ καλα κανεις ) το θεμα, θα πρεπει να ζητησεις αποδειξεις του τροπου με τον οποιο διαπιστωσαν αυτοι οτι εγινε root. Δηλαδη τι στην ευχη, του βαραει μια του κινητου και ξεκλειδωνει τον bootloader απο μονο του; Δε νομιζω. Το να γραφει πανω στο χαρτι οτι βγηκε εκτος εγγυησης λογω rooting και τα κινεζικα που γραφουν (μπορει να δεις να εχουν ενα 6ψηφιο νουμερο στυλ ANLDBL το οποιο ειναι ενα αλλο s/n ), ΔΕΝ ειναι αποδεικτικα στοιχεια. Εφοσον εισαι κοντα θα πρεπει να δεις ακριβως τις διαδικασιες που ακολουθησαν.

ΥΓ: Ελπιζω μονο μην ακολουθουν πρακτικες περιεργες και εχουν επεμβει στο κινητο με καποιο τροπο που μονο αυτοι ξερουν... Δε νομιζω οτι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έκαναν οι ίδιοι unlocked?? Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έκαναν οι ίδιοι unlocked?? Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ....

 

Αυτο υποννοησα πιο πανω, αλλα μου φαινεται αδυνατο εως και αδιανοητο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υποννοησα πιο πανω, αλλα μου φαινεται αδυνατο εως και αδιανοητο..

 

Εαν αρχιζουν να τα χαλανε και οι ιδιοι τους τι κανουμε..?? Θελω να πιστευω πως δεν συμβαινει κατι τετοιο...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα μπορούν να συμβούν Στάθη δεν μπορούμε να απόκλείσουμε τίποτα με τόσες πλακέτες που έχουν αλλάξει στο g4

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...