Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω ειναι απο ενα φορουμ του εξωτερικου ολοι οι καταγγεγραμενοι χρηστες του G4 και μελη του φορουμ που επαθαν bootloop (τα 600+ ειναι ελαχιστα 3-4 στα 104) http://forums.hardwarezone.com.sg/100928777-post7935.html

 

Και εδω το bootloop thread στο Reddit με τα ποστ σε χρονολογικη σειρα και πραγματικα δεν μπορω να βρω συσκευη 600+ που επαθε bootloop περα απο 1-2 αναφορες

 

Δεν μπορω να μην ρωτησω.. Επαθε κανεις bootloop με κυρια γλωσσα στο κινητο του τα Αγγλικα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα ήθελα να μάθω αν έχουν πάθει και ατομα που εχουν Ελληνικές συσκευές?Δεν είναι προσαγωγής δηλαδή η συσκευές τους.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να μάθω αν έχουν πάθει και ατομα που εχουν Ελληνικές συσκευές?Δεν είναι προσαγωγής δηλαδή η συσκευές τους.

 

Ναι το εχουν παθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ θα ήθελα να μάθω αν έχουν πάθει και ατομα που εχουν Ελληνικές συσκευές?Δεν είναι προσαγωγής δηλαδή η συσκευές τους.

 

Έτσι είναι, έχει συμβεί και σε ελληνικές συσκευές, έχει ερωτηθεί και παλαιότερα το ίδιο και είχαν γράψει άτομα με ελληνικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γύρισα από Βουλγαρία

P8 μια χαρά σε 3 ώρες το είχα περίπου το ίδιο και το z3 (μέσα στην εγγύηση όλα)

G4 το κράτησαν όμως και είπαν θα επικοινονισουν αργότερα καθώς συσκευή έχει ανοιχτεί στη lg Ελλάδας και πρέπει να δουν αν η ζημιά είναι από άνοιγμα (αν όχι μου αλλάζουν mb είπαν)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γύρισα από Βουλγαρία

P8 μια χαρά σε 3 ώρες το είχα περίπου το ίδιο και το z3 (μέσα στην εγγύηση όλα)

G4 το κράτησαν όμως και είπαν θα επικοινονισουν αργότερα καθώς συσκευή έχει ανοιχτεί στη lg Ελλάδας και πρέπει να δουν αν η ζημιά είναι από άνοιγμα (αν όχι μου αλλάζουν mb είπαν)

Μια χαρά δηλαδή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δηλαδή...

Μόλις πήρα μήνυμα να έρθω να το παραλάβω και ότι αλλαχθικε η mb (μετά το Πάσχα προφανώς κάποια στιγμή θα πάω όταν έχω χρόνο τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι δεν θα μείνει στο ράφι και μπορεί να πουληθεί)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα μήνυμα να έρθω να το παραλάβω και ότι αλλαχθικε η mb (μετά το Πάσχα προφανώς κάποια στιγμή θα πάω όταν έχω χρόνο τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι δεν θα μείνει στο ράφι και μπορεί να πουληθεί)

 

αχχαχααχ καλα μην τρελενεσαι ιδια τακτικη εκαναν και αυτοι με την αλλαγη πλακετας....βασικα δεν ειχα παρακολουθησει το θεμα σου στο εβγαλαν μηπως εκτος εγγυησης εδω σε μας τα ξεφτερια της προκορντια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γύρισα από Βουλγαρία

P8 μια χαρά σε 3 ώρες το είχα περίπου το ίδιο και το z3 (μέσα στην εγγύηση όλα)

G4 το κράτησαν όμως και είπαν θα επικοινονισουν αργότερα καθώς συσκευή έχει ανοιχτεί στη lg Ελλάδας και πρέπει να δουν αν η ζημιά είναι από άνοιγμα (αν όχι μου αλλάζουν mb είπαν)

 

Bulgarian special. ..όποιος έχει πρόσβασηκαι είναι κοντά στην γείτονα χώρα είναι μια χαρά

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αχχαχααχ καλα μην τρελενεσαι ιδια τακτικη εκαναν και αυτοι με την αλλαγη πλακετας....βασικα δεν ειχα παρακολουθησει το θεμα σου στο εβγαλαν μηπως εκτος εγγυησης εδω σε μας τα ξεφτερια της προκορντια?

Όχι δεν έβγαλαν γιατί αν βγάλουν τρώει worldwide imei ban έτσι δεν ρισκάρα

Link to comment
Share on other sites

Oποτε το πηγες κατευθειαν βουλγαρια ε?μπραβο!!τι σειρα πλακετα βαλανε?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει ενα xperia Z και το τηλ του δεν ανοιξε δεν φορτιζε και ηταν κολλημένο στο λογοτυπο και επανεκκ....και με λεει ξες απο αυτα??!!!γελασα με δακρυ!!!ελα εδω του λεω να σε φτιαξω κανω κατι γυρες στο κοσμο του ιντερνετ και καποιοι θα ξερετε...παρομοια φαση εχει και η σειρα Ζ της sony αυτοι το λενε ''Stagefright'' και ενα γυρο που εκανα και εδω στο φορουμ για την συσκευη και εκει υπηρχε ενας κακος χαμος και με ενα update αν καταλαβα καλα λυθηκε!!εγω παντως το φτιαξα του δικου μου με παρομοιο τροπο οπως στο δικο μας συγνωμη για το offtopic απλα ηθελα σε αυτους που δεν ξερουν πως δεν ειμαστε οι μονοι με τετοια εργα.....για αυτο ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ ΤΟ ΤΗΛ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Oποτε το πηγες κατευθειαν βουλγαρια ε?μπραβο!!τι σειρα πλακετα βαλανε?

603 αν δεν κάνω λάθος (σπίτι Είναι η συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

παρτίδα 508 παραεισαγωγής bootloop αρχές φεβρουαρίου. αλλαγή πλακέτας στη procordia με μοντέλο 602 και σήμερα πάλι bootloop στα ξαφνικά. έγινε hard reset και επενήλθε. να δούμε για πόσο όμως....
Link to comment
Share on other sites

παρτίδα 508 παραεισαγωγής bootloop αρχές φεβρουαρίου. αλλαγή πλακέτας στη procordia με μοντέλο 602 και σήμερα πάλι bootloop στα ξαφνικά. έγινε hard reset και επενήλθε. να δούμε για πόσο όμως....

 

πες μας λιγο και τις 2 φορες δηλωσες λογαριασμο google και εκανες συγχρονισμο η το δηλωσες σαν καινουριο τηλ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

την πρώτη φορά ναι, τη δεύτερη τώρα το κάνω αλλά μάλλον θα κάνω το ίδιο. αν και δεν έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες, κάτι που διάβασα ότι η procordia προτείνει να μη γίνει(εμένα δε μου είχαν πει κάτι τέτοιο το Φεβρουάριο), αν έφταιγε αυτό υπάρχει περίπτωση να ξαναεμφανίσει bootloop μετά από καιρό ή θα έπρεπε να το πάθει αμέσως?
Link to comment
Share on other sites

την πρώτη φορά ναι, τη δεύτερη τώρα το κάνω αλλά μάλλον θα κάνω το ίδιο. αν και δεν έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες, κάτι που διάβασα ότι η procordia προτείνει να μη γίνει(εμένα δε μου είχαν πει κάτι τέτοιο το Φεβρουάριο), αν έφταιγε αυτό υπάρχει περίπτωση να ξαναεμφανίσει bootloop μετά από καιρό ή θα έπρεπε να το πάθει αμέσως?

 

κοιτα να δεις ενα μεγαλο ποσοστο μας εχει κανει να πιστευουμε πως οφείλεται.....ξαφνικα η προκορντια το συστήνει και επισημα επομενος ισχυει η οχι το αποφευγουμε ολοι και κανουμε δηλωση καινουριας συσκευης..εγω προσωπικα δεν τα ειχα ποτε καλα με τον συγχρονισμό και δεν το ειχα καν ενεργοποιημενο τα εχω ολα καβαντζα με διαφορα προγραμματα πχ επαφες μηνυματα και αλλα χαζα....και ειμαι κομπλε το ΠΟΤΕ θα το παθει αν το ΠΑΘΕΙ ειναι αγνωστο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις ενα μεγαλο ποσοστο μας εχει κανει να πιστευουμε πως οφείλεται.....ξαφνικα η προκορντια το συστήνει και επισημα επομενος ισχυει η οχι το αποφευγουμε ολοι και κανουμε δηλωση καινουριας συσκευης..εγω προσωπικα δεν τα ειχα ποτε καλα με τον συγχρονισμό και δεν το ειχα καν ενεργοποιημενο τα εχω ολα καβαντζα με διαφορα προγραμματα πχ επαφες μηνυματα και αλλα χαζα....και ειμαι κομπλε το ΠΟΤΕ θα το παθει αν το ΠΑΘΕΙ ειναι αγνωστο!

 

Οι επαφες δεν κολλανε πανω στο θεμα μια χαρα κανεις συγχρονισμο. Το θεμα ειναι να μη κανεις restore απο το google back up. Aλλο συγχρονισμος αλλο επαναφορα δεδομενων wifi passwords και τα σχετικα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες δεν κολλανε πανω στο θεμα μια χαρα κανεις συγχρονισμο. Το θεμα ειναι να μη κανεις restore απο το google back up. Aλλο συγχρονισμος αλλο επαναφορα δεδομενων wifi passwords και τα σχετικα δηλαδη.

 

ειμαι σχεδον βεβαιος πως μιλαμε διαφορετικη γλωσσα....εγω ειπα το δικο μου σκεπτικό για το πως ενεργω οσον αφορα το google back up τους λογους που δεν με ενδιαφερει να εχω back up ολα αυτα και για αυτο και επειδη τραβαει και μπαταρια δεν ημουνα ποτε με ενεργοποιημενο αυτοματο συγχ και επειδη σε παλιοτερες συσκευες εκανα ετσι συνήθισα υποσυνείδητα να μην το κανω..εχει παραπολλες εφαρμογες στο μαρκετ που κανουν αυτες τις δουλειες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από'δω και στο εξής πέσει σε bootloop, ας αναφέρει αν έχει την single ή την dual συσκευή. Μέχρι στιγμής, δεν έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα bootloop στις dual αλλά για να μαστε σίγουροι. :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τις dual ισχύει όντως?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

3 κομμάτια ?μόνο???άμα είναι να το δώσω το δικό μου να πάρω dual... Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 dual εχουν πωληθει στο σκρουτζ οποτε ναι παιζει και οι 3ης να μην εχουν bootloop.

 

Θα το εκλάβω σαν αστείο αυτό γιατί αλλιώς πρόκειται ίσως για τη μεγαλύτερη παραπληροφόρηση που έχω διαβάσει τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...