Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα και LG και procordia και οι δυο τους απλά αναφέρουν μη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών και μέχρι εκεί. ούτε ημερομηνίες ποτέ θα έρθουν και φυσικά πλήρη άγνοια για το πότε θα γίνει επισκευή. Και όταν τους είπα ότι η συσκευή έχει βγει πατάτα παγκοσμίως ανεξάρτητα από που είναι αγορασμένη η LG μου απάντησε ότι και χάρη μας κάνουν που την επισκεύαζουν εδώ και ότι θα έπρεπε να πάει στην χώρα προέλευσης της για επισκευή και ότι στην δικιά μου περίπτωση περιμένουν πλακέτα από Γαλλία :X

Τι άλλο θα ακούσουμε

 

εεεεε δεν ειπες ευχαριστω ρε γαιδουρι???ντροπη σου αχαριστε!!το ειπα και στο παρελθον αλλα ειλικρινά χαιρομαι που ειναι αθηνα και οχι θεσσαλονικη θα επεφταν τζαμαριες απο μπερδεμένα πουλια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εεεεε δεν ειπες ευχαριστω ρε γαιδουρι???ντροπη σου αχαριστε!!το ειπα και στο παρελθον αλλα ειλικρινά χαιρομαι που ειναι αθηνα και οχι θεσσαλονικη θα επεφταν τζαμαριες απο μπερδεμένα πουλια!!!

 

Όταν ο άνθρωπος είναι αχάριστος....... :(

Από 4χ αγόραζα LG. Optimus g, g2, g3 και g4. Τόσο αχάριστος και όταν τους είπα για συσκευή αντικατάστασης για όσο η δικιά μου είναι στο σέρβις με γείωσαν κανονικά.

Το μικρόβιο της τεχνολογίας όμως υπάρχει και υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

ασχετο το παρακατω αλλα αν κανεις μια γυρα στο διαδίκτυο σε πωλήσεις τηλ τα g4 τα εχουν βγαλει ολα στο σφυρί και καποια κιολας εντελώς ξεφτίλα τιμη σιγουρα εκτος απο μενα εχει πολλους απο εδω απο την παρεα και σιγουρα εχετε φαει τρελα παπαζαρια και ειρωνείες για το τηλ!!!οπως εγω!!!εεεε ρε και να βγει αυριο μεθαυριο λυση με κανενα update η οτιδήποτε τι εχει να γινει!!!περιττό να πω πως η τιμη στο σκρουτζομαγαζο θα φτασει παλι στα 350 και λεω τοσα γιατι το g3 εφτασε στα 320!!!!η θα πέσουν και τα 2 στα αναλογα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον βρεθει καμμια λύση με την έλευση της 7 , πιστευω πως πολλοι (μαζι και εγω ) θα τρεξουν να το ξανα πάρουν .
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς θα δοθεί λύση με update σε πρόβλημα hardware? μου θυμίζει το πρόβλημα που είχε μια κάρτα της nvidia που αντί για 4gb είχε 3,5 και είχαν πει ότι δεν μπορούμε να το διορθώσουμε, ότι έγινε έγινε.
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς θα δοθεί λύση με update σε πρόβλημα hardware? μου θυμίζει το πρόβλημα που είχε μια κάρτα της nvidia που αντί για 4gb είχε 3,5 και είχαν πει ότι δεν μπορούμε να το διορθώσουμε, ότι έγινε έγινε.

 

Nvidia gtx970 , και ειχε 3.5+0.5 πιο αργης μνημης. 4gb ειχε στο συνολο. Αντιμετωπισε το νομο για false advertising , δεν ηταν προβλημα αυτο της nvidia και ουτε ειπε ποτε "οτι εγινε εγινε". Ειπαν αλλες δικαιολογιες. Ηταν σκοπιμα ετσι φτιαγμενη απο την αρχη η καρτα και δεν αλλαξε στην πορεια αυτο. Εδω , αντιμετωπισε ομως το νομο και θα πληρωσει καποιο ποσο στους αγοραστες της καρτας. (αν θα το κανει ειναι αλλου παπα ευαγγελιο βεβαια :P )

 

Η LG κοροιδευει τον κοσμο αλλαζοντας πλακετες, σε ενα αιωνιο προβλημα για το οποιο δεν εχει απαντηση.

 

Το κοινο στη συγκριση σου ειναι μονο η κοροιδια, τιποτα αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς θα δοθεί λύση με update σε πρόβλημα hardware? μου θυμίζει το πρόβλημα που είχε μια κάρτα της nvidia που αντί για 4gb είχε 3,5 και είχαν πει ότι δεν μπορούμε να το διορθώσουμε, ότι έγινε έγινε.

 

Nvidia gtx970 , και ειχε 3.5+0.5 πιο αργης μνημης. 4gb ειχε στο συνολο. Αντιμετωπισε το νομο για false advertising , δεν ηταν προβλημα αυτο της nvidia και ουτε ειπε ποτε "οτι εγινε εγινε". Ειπαν αλλες δικαιολογιες. Ηταν σκοπιμα ετσι φτιαγμενη απο την αρχη η καρτα και δεν αλλαξε στην πορεια αυτο. Εδω , αντιμετωπισε ομως το νομο και θα πληρωσει καποιο ποσο στους αγοραστες της καρτας. (αν θα το κανει ειναι αλλου παπα ευαγγελιο βεβαια :P )

 

Η LG κοροιδευει τον κοσμο αλλαζοντας πλακετες, σε ενα αιωνιο προβλημα για το οποιο δεν εχει απαντηση.

 

Το κοινο στη συγκριση σου ειναι μονο η κοροιδια, τιποτα αλλο :)

 

εγω παλι υποψιάζομαι οτι καποιες σειρες ειχαν hardware και καποιες software τουλαχιστον αυτο βγηκε με την καταθεση εμπειριων ολων πιστευω πως αυτες οι πλακετες που δινουν μετα το θεμα εχουν λυμενο το hardware ετσι ωστε να ερθει η 7 και να λυσει μια και καλη το θεμα στο software πειτε με αισιοδοξο ρομαντικο αλλα εχω ακομα καποιες λιγες ελπιδες!!!ειδα που ειπες tommy οτι ντρεπεσαι να το πουλήσεις!!αστα να πανε εγω το δινω 250 με φορεμενη Nillkin με μια ακομα δωρο σφραγισμενη με 2 θηκες διαφανεις σιλικονης 0.3,0.6 με το μαυρο δερματινο καπακι στο κουτι αδουλευτο με καινουρια πλακετα 603 απο 512 που ειχε και χωρις bootloop η καινουρια και η παλια αλλάχτηκε λογο της (χαλασμενης)καρτας μνημης που μου αλλαξαν τα παρταλια την πλακετα στην προκορντια και ο αλλος λεει μου το αφηνεις 220 εισαι ακριβος!!λες και αν το δωσω 200 και παει να παρει τα extra δεν θα του βγει τουλαχιστον 250 !!!!καλυτερα να το πεταξω στα σκυλια παρα να το σκοτωσω!!!γιατι αν δεν ειχε λουπες το τηλ αυτη την στιγμη θα ηταν πρωτο σε πωλησεις περισσοτερες και απο το 5αρι που στην τελικη δεν εβγαλαν κατι τρομαχτικα καλυτερο!!!μονο η ραμ με ενθουσιαζει ολα τα αλλα friends και sisters brothers να χαμε να λεγαμε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δίχως το παραμικρό ίχνος ειρωνείας...εμένα δεν με καίει τόσο το κόστος όσο το πόσο λυπάμαι να το δώσω διότι είναι απλά αστέρι το κινητό. Αν σκάσει bootloop... έσκασε... Η οθοναρα του η λειτουργία του οι φωτογραφίες του... Όλα με καλύπτουν.... ΑΝ λοιπόν βρεθεί ένα σωστό σε οθόνη g5 τότε χαλαρά να το δώσω και θα το δώσω και κάτω από 200 ευρώ μαζί με την quick circle και το κρυσταλλακι της nillkin.... Να το χαρεί κάποιος άλλος, εφόσον φυσικά θα με καλύπτει και το g5 όμως όσα g5 έχω δει από κοντά είναι ξενερα η οθόνη τους.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δίχως το παραμικρό ίχνος ειρωνείας...εμένα δεν με καίει τόσο το κόστος όσο το πόσο λυπάμαι να το δώσω διότι είναι απλά αστέρι το κινητό. Αν σκάσει bootloop... έσκασε... Η οθοναρα του η λειτουργία του οι φωτογραφίες του... Όλα με καλύπτουν.... ΑΝ λοιπόν βρεθεί ένα σωστό σε οθόνη g5 τότε χαλαρά να το δώσω και θα το δώσω και κάτω από 200 ευρώ μαζί με την quick circle και το κρυσταλλακι της nillkin.... Να το χαρεί κάποιος άλλος, εφόσον φυσικά θα με καλύπτει και το g5 όμως όσα g5 έχω δει από κοντά είναι ξενερα η οθόνη τους.

 

βρε και μενα δεν με χαλαει το καραγουσταρω απλα ειναι ο φοβος δυστυχώς εγω δεν εχω αλλη συσκευη ουτε του πεταματου και αν μεινω απο τηλ εστω και μια μερα θα ριξω κλαμα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω αδερφέ... Εγώ είπαμε το έχω παροπλισμενο όλο το καλοκαίρι μόνο σπίτι, μην μου πάθει τίποτα χαχαχα... Έχει πάρει την θέση του ταμπλετ και μιας και υπάρχει εργασιακό φορτο δεν μου κακοφαινεται...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Παροπλισμένο το optimus g ,ετοιμοπολεμο :p

Το κινητό μας είναι πολύ καλό αλλα η lg το καταχωνιαζει ρε γμτ...

Παρατήρησα μετά το update πως δεν έχει ίχνος λαγκ,σε σημεία που πριν είχε... Πχ στο tapatalk στο σκρολλαρισμα ορισμένες φορές

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρωτώντας την LG Mobile για ποιο λόγο δημιουργείται το bootloop και ότι παρόλο που αλλάζει η πλακέτα Αυτό παρουσιάζετε ξανά η απάντηση είναι η εξής.

Thank you for bringing this issue to our attention. We apologize for the inconvenience this issue has caused. For further information please refer to the statement below.

 

“LG Electronics has been made aware of a booting issue with the LG G4 smartphone has now been identified as resulting from a loose contact between components. Customers who are experiencing booting issues with their LG G4s should contact their local carrier from where the G4 was purchased or a nearby LG Service Center (http://www.lg.com/common) for repair under full warranty. Customers who purchased their G4 devices from non-carrier retailers should contact an LG Service Center with the understanding that warranty conditions will differ. LG Electronics is committed to providing the highest standards of product quality and customer service and apologizes for the inconvenience caused to some of our customers who initially received incorrect diagnoses.”

 

Ότι να ναι....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ρωτώντας την LG Mobile για ποιο λόγο δημιουργείται το bootloop και ότι παρόλο που αλλάζει η πλακέτα Αυτό παρουσιάζετε ξανά η απάντηση είναι η εξής.

Thank you for bringing this issue to our attention. We apologize for the inconvenience this issue has caused. For further information please refer to the statement below.

 

“LG Electronics has been made aware of a booting issue with the LG G4 smartphone has now been identified as resulting from a loose contact between components. Customers who are experiencing booting issues with their LG G4s should contact their local carrier from where the G4 was purchased or a nearby LG Service Center (http://www.lg.com/common) for repair under full warranty. Customers who purchased their G4 devices from non-carrier retailers should contact an LG Service Center with the understanding that warranty conditions will differ. LG Electronics is committed to providing the highest standards of product quality and customer service and apologizes for the inconvenience caused to some of our customers who initially received incorrect diagnoses.”

 

Ότι να ναι....

 

γνωστα ολα αυτα τα εχουν πει απο τη πρωτη μερα εγω τα εχω βαλει περισσοτερο με ολα τα site τεχνολογιας στην Ελλαδα εχει βγαλει θεμα το iphone 6,6 plus με το hardware και καθε μερα βλεπω συνεχεια ποστ-αρθρα για αυτο,εδω και μερες εχει γινει σαλος και μεις που ταλαιποριομαστε μηνες δεν συμβαινει τιποτα!!!!αλλα ειπαμε το μηλοφωνο ειναι κρατος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλά κρασά....μακάρι να παραμείνει Οκ πια. ;)

 

φιλε δε μπορω να ζω με το αγχος ομως..αν θα το ξανα παθει και ποτε...και να το παθει σε σημαντικη στιγμη..οσο κι αν μαρεσει σκεφτομαι σοβαρα να το πουλησω...φανατασου το χω στο κουτι του..δε τοχω ξανα στησει..

Link to comment
Share on other sites

φιλε δε μπορω να ζω με το αγχος ομως..αν θα το ξανα παθει και ποτε...και να το παθει σε σημαντικη στιγμη..οσο κι αν μαρεσει σκεφτομαι σοβαρα να το πουλησω...φανατασου το χω στο κουτι του..δε τοχω ξανα στησει..

 

Κατανοώ την απογοήτευσή σου φίλε μου. Εγώ θα περίμενα μερικούς μήνες ακόμα να έρθει η αναβάθμιση σε android 7. Είναι η τελευταία ευκαιρία, εάν το θέμα είναι software να λυθεί και να τοποθετηθεί η συσκευή στη θεση που της αξίζει. Και τότε να ευχαριστηθείτε όλοι τις συσκευές σας οι οποίες θεωρώ είναι κορυφαίες. Πέραν του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα το περιμένω το δικό μου όταν και άμα το πάρω πίσω λέω να τους πω να μου το δώσουν με 5.....

Έχει τύχει σε κανέναν bootloop με lollipop ????

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα το περιμένω το δικό μου όταν και άμα το πάρω πίσω λέω να τους πω να μου το δώσουν με 5.....

Έχει τύχει σε κανέναν bootloop με lollipop ????

 

Μπορει να εχει απαντηθει και 500 φορες :p

Ναι , εχει συμβει , απλα οχι τοσο συχνα οσο με την 6.0. Φυσιολογικα, θα πρεπει να εισαι περισσοτερο οκ απο οτι με την 6.0, αλλα , η "ετυμηγορια" οτι το bootloop χωριζεται σε hardware και software βγηκε απο εμας , τους χρηστες. Η LG , αγρον αγοραζει :P

 

Κατανοώ την απογοήτευσή σου φίλε μου. Εγώ θα περίμενα
μερικούς μήνες
μερικά χρόνια ακόμα να έρθει η αναβάθμιση σε android 7. Είναι η τελευταία ευκαιρία, εάν το θέμα είναι software να λυθεί και να τοποθετηθεί η συσκευή στη θεση που της αξίζει. Και τότε να ευχαριστηθείτε όλοι τις συσκευές σας οι οποίες θεωρώ είναι κορυφαίες. Πέραν του προβλήματος.

 

Fixed :p

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το πεντακοσαριά που δεν είδα συνήθως διαβάζω πριν ρωτήσω, δεν το έκανα τώρα. Ίσως η απογοήτευση τί να πω
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το πεντακοσαριά που δεν είδα συνήθως διαβάζω πριν ρωτήσω, δεν το έκανα τώρα. Ίσως η απογοήτευση τί να πω

 

Υπερβαλλω μαν , απλα εχει απαντηθει πολλακις και λογικο να εχει χαθει σε ενα τετοιο θεμα τοσων σελιδων! Δυστυχως εχει εμφανιστει, και ειναι "μπακαλικη" λυση να πας στην 5.1... Απο το τιποτα ομως...

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλά bootloop και αγορά από Γερμανό, μου είπαν το εξής:

Θα βγει πιστωτικό στον Γερμανό με εντολή LG.

Το θέμα μου είναι:

1) θα βγει πιστωτικό στην τιμή που πουλιόταν, όταν το πήρα εγώ? (625 ευρώ)

2) θα βγει πιστωτικό στην τιμή, των χρημάτων που χρειάστηκε να δώσω? (400 ευρώ..τα άλλα ήταν promo λόγω Χριστουγέννων)

3) θα βγει πιστωτικό στην τιμή που θα τους πιστώσει η LG? (που ΔΕΝ ξέρω πως μπορώ να επαληθεύσω)

 

 

Να πω την αλήθεια θέλω το LG G4, διότι έχω άπειρα αξεσουάρ. Αλλά δεν έχει κανένα διαθέσιμο η LG.

Σκέφτομαι ειδικά αν είναι να δώσω χρήματα, που δεν έχω καμία όρεξη, να ζητήσω αντικατάσταση με G5. Τι φταίω εγώ που δεν έχουν ούτε ανταλλακτικά, και το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό δικό τους?

 

 

Υ.Γ. Ξενέρωσα με G5, διότι:

1) Μικρότερη μπαταρία.

2) Μικρότερη οθόνη

3) Η φωτεινότητα οθόνης στο μέγιστο, είναι πιο "κάτω¨από του G4.

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλά bootloop και αγορά από Γερμανό, μου είπαν το εξής:

Θα βγει πιστωτικό στον Γερμανό με εντολή LG.

Το θέμα μου είναι:

1) θα βγει πιστωτικό στην τιμή που πουλιόταν, όταν το πήρα εγώ? (625 ευρώ)

2) θα βγει πιστωτικό στην τιμή, των χρημάτων που χρειάστηκε να δώσω? (400 ευρώ..τα άλλα ήταν promo λόγω Χριστουγέννων)

3) θα βγει πιστωτικό στην τιμή που θα τους πιστώσει η LG? (που ΔΕΝ ξέρω πως μπορώ να επαληθεύσω)

 

 

Να πω την αλήθεια θέλω το LG G4, διότι έχω άπειρα αξεσουάρ. Αλλά δεν έχει κανένα διαθέσιμο η LG.

Σκέφτομαι ειδικά αν είναι να δώσω χρήματα, που δεν έχω καμία όρεξη, να ζητήσω αντικατάσταση με G5. Τι φταίω εγώ που δεν έχουν ούτε ανταλλακτικά, και το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό δικό τους?

 

 

Υ.Γ. Ξενέρωσα με G5, διότι:

1) Μικρότερη μπαταρία.

2) Μικρότερη οθόνη

3) Η φωτεινότητα οθόνης στο μέγιστο, είναι πιο "κάτω¨από του G4.

Λογικά θα σου δώσουν τα χρήματα που πληρωσες. Επίσης το g5 είναι μια χαρά τηλέφωνο και αν το δουλέψεις θα το καταλάβεις. Καλή αγορά και πουλα τα άπειρα αξεσουάρ να τα κολλήσεις για να πάρεις μια άλλη συσκευή που δεν θα σε ταλαιπωρησει. Εργαλείο το g4 ειδικά όταν είναι απροβληματιστο αλλά αν σου άρχισει τα προβλήματα δεν υπάρχει καλύτερη λύση από το να απαλλαγεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...