Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις με τις καταλληλες ρυθμίσεις να πειράξεις την ένταση του ηχείου του τηλεφώνου! Επίσης κατι ακόμα το οποίο δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα Samsung,κατα την αναπαραγωγή βίντεο στο D600 αν πατήσεις το "1" παίζει το βίντεο σε όλη την οθόνη! Δοκιμάστε να πείτε σε ποια άλλα κινητά το κάνει...

ti allaxes k egine full screen to video ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά βοήθεια!!!!!!!!!

έχω και εγώ αυτό το υπέροχο κινητό! αλλά είχα προβλήματα με τον φορτιστή.

μεχρι τώρα κάπως τα βόλευα αν και έπιανε με δυσκολία αλλά σήμερα τα έπαιξε τελείως. έχω ακόμη λίγη μπαταρία αλλά όχι για πολύ.

έχει κανείς φορτιστή που να τον πουλάει ή ξέρει κάποιο μαγαζί που να πουλάει γιατί γερμανός, πλαίσιο,κτλ δεν έχουν.

 

help please!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas! sas parakalo tha mporousate na mou peite ean to samsung E-620 exei kali mpataria? milao toulaxiston misi me 1 ora tin imera sto kin. gyrw sta 200 me 250 eyro poia alli syskeyi tha mporoysa na paro,pou na exei omos mpataria me diarkeia 3 meres. euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

3 ημερες για κινητο samsung μου φαινοντε καπως πολλες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3 ημερες για κινητο samsung μου φαινοντε καπως πολλες.

 

ontws... treis meres einai para polles gia samsung!

psaxe an mporeis gia siskeyes pou mesa sto paketo na exoun kai deyteri mpataria!!!!ayto tha kalipsei mia xara tis anagkes sou!!!

 

 

yg:kai pros theou pare ena handsfree me kalwdio...milas poly sto kinito:)

 

filika:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Εψαξα αρκετά και εδώ και σε άλλα sites και μου κάνει εντύπωση...οι κάτοχοι Samsung ανά τον κόσμο δεν ξεχνάνε ποτέ τον κωδικό ασφαλείας/τηλεφώνου??!!?!!

Αρχικά αν δεν κάνω λάθος είναι 00000000...σε περίπτωση που τον έχει αλλάξει και ξεχάσει κάποιος τι γίνεται? Μονο flashing??!!??

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι ένα σειριακό καλώδιο και το πρόγραμμα TST Swift Unlocker. Εδώ υπάρχουν οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικα με το Samsung D600

Σκευτομαι να αλαξω το E800 που έχω και θελω κάτι κοριφαίο.

 

Εχει κηκλοφορίση κανένα πιο καινουριο Samsung ακόμα?

 

Η κάμερα του D600 ειναι καλήτερη απτου Ericsson V800?

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το zv10 είναι κλειδωμένο και λειτουργεί μόνο με sim Vodafone; Το πήρα χθες, του έβαλα μια sim cosmote μέσα και δούλεψε κανονικά, μετά του έβαλα μια Vodafone sim και πάλι δούλευε, ώσπου του ξανάβαλα την προηγούμενη cosmote και κόλλησε. Υπάρχει τρόπος να το ξεμπλοκάρω και να χρησιμοποιήσω κανονικά την cosmote sim; Για πείτε τι σύνεργα θα χρειαστώ ρε σεις!

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικα με το Samsung D600

Σκευτομαι να αλαξω το E800 που έχω και θελω κάτι κοριφαίο.

 

Εχει κηκλοφορίση κανένα πιο καινουριο Samsung ακόμα?

 

Η κάμερα του D600 ειναι καλήτερη απτου Ericsson V800?

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

oson afora to thema me tis kameres...mpa!!!!:worry:

twra gia siskeyes psaxe ta high-end montela tis etaireias alliws perimene ta anpamenomena smartphones tis samsung(apo tin etaireia mou eipan oti ta perimenoun):ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως βρήκα αυτο που ήθελα! Πήρα το Samsung X-700 και απ'ό,τι φαίνεται είναι πολύ καλό. Από δυνατότητες είναι ok, αναφορικά πάντα με την τιμή του (στα 229€). Από μπαταρία που είναι και το μείζον ζήτημα, το θέμα είναι σε διερεύνηση...:rolleyes: Οι πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι εξαιρετικές!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως βρήκα αυτο που ήθελα! Πήρα το Samsung X-700 και απ'ό,τι φαίνεται είναι πολύ καλό. Από δυνατότητες είναι ok, αναφορικά πάντα με την τιμή του (στα 229€). Από μπαταρία που είναι και το μείζον ζήτημα, το θέμα είναι σε διερεύνηση...:rolleyes: Οι πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι εξαιρετικές!

 

 

 

kaloriziko!:D

perimenoume kai tis metepeita entypwseis sou!:worry:

elpizw na pires kai ena handsfree:lol: !!!

Link to comment
Share on other sites

Το D600 δεν ειναι κορυφαιο!:O

Ενας φιλος μου εχει το D500.Ωραιο κινητο. Ομορφο με αναλογες δυνατοτητες. Το D600 το ειδα απο κοντα και ειναι πιο ασχημο απο το |D500.:down:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να προσθέσω γλώσσες στο X640 μέσω του καλωδίου και με το πρόγραμμα που αναφέρετε παραπάνω; (και πού θα βρω τα αρχεία της γλώσσας; ).

Τώρα έχει μόνο ελληνικά και αγγλικά και χρειάζομαι και πορτογαλικά... :worry:

Στα μαγαζιά μου ζητάνε 15€ για να βάλουν έξτρα γλώσσα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera,

 

Exw ena Nokia 6230i kai den antexw den skerw kati me kanei na thelw na to petaksw apo to balkoni... exw perasei apo tin sxoli simbian me plithora montelwn

6600, 7610, 6670 kai N70 (dokimastika)

Epsaksa stin agora piga se ena gnosto magazi dokimasa epi 2 ores OLA ta kinita pou ixe... ixe kai to D820! flat design!

 

Alla Tipota de mou arese tpt ektos apo to D600 pou kati mou ekane Tin! epano tou, ixa to kapsimo apo to D500.... alla

meta to proto mou kinito pou itan samsung de thimame pia montelo! ta afisa, apla thimame oti otan evazes melodia kai donisi kouniotan sa mourlo gia ligo kai meta melodia!....

Telos pantwn

 

Exw 2 -3 apories!

 

1. Exei sigma Teliko?!!!!! (ti rwtisa e? kai omos yparxei etairia pou den exei)

2. Osoi ixate nokia esto kai paliotero montelo ti sas lipei apo to nokia sas?

3. Poso krataei i mpatarioula tou? (pragmatika!!)

4. Diavasa oti ta sms einai arga! gia nokia funs einai ypoferta? h frikaroun?

5. Ti na proseksw? (paraisagoges klp)

 

 

Eyxaristw ek ton proterwn mono kai mono pou katsate na diavasete oti egrapsa pano stin oreksi mou....

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera,

 

Exw ena Nokia 6230i kai den antexw den skerw kati me kanei na thelw na to petaksw apo to balkoni... exw perasei apo tin sxoli simbian me plithora montelwn

6600, 7610, 6670 kai N70 (dokimastika)

Epsaksa stin agora piga se ena gnosto magazi dokimasa epi 2 ores OLA ta kinita pou ixe... ixe kai to D820! flat design!

 

Alla Tipota de mou arese tpt ektos apo to D600 pou kati mou ekane Tin! epano tou, ixa to kapsimo apo to D500.... alla

meta to proto mou kinito pou itan samsung de thimame pia montelo! ta afisa, apla thimame oti otan evazes melodia kai donisi kouniotan sa mourlo gia ligo kai meta melodia!....

Telos pantwn

 

Exw 2 -3 apories!

 

1. Exei sigma Teliko?!!!!! (ti rwtisa e? kai omos yparxei etairia pou den exei)

2. Osoi ixate nokia esto kai paliotero montelo ti sas lipei apo to nokia sas?

3. Poso krataei i mpatarioula tou? (pragmatika!!)

4. Diavasa oti ta sms einai arga! gia nokia funs einai ypoferta? h frikaroun?

5. Ti na proseksw? (paraisagoges klp)

Eyxaristw ek ton proterwn mono kai mono pou katsate na diavasete oti egrapsa pano stin oreksi mou....

1) Δεν έχει σίγμα τελικό. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αυτό γιατί γράφω πάντα με κεφαλαία.

2) Είχα διάφορα κινητά αλλά παράλληλα πάντα και κάποιο Nokia (κουβαλάω εδώ και 3 χρόνια τουλάχιστον 2 συσκευές πάνω μου) . Στα Nokia πάντα μου άρεσε ο τηλεφωνικός κατάλογος, η ΑΡΙΣΤΗ υποστήριξη ελληνικών, το μενού τους και ότι ήταν (και είναι) αξιόπιστα κινητά και δεν κολλάνε (εκτός από εξαιρέσεις οι οποίες διορθώνονται με firmware update) . Το μόνο που μου λείπει από τα Nokia (αλλά και από Motorola, Ericsson τα οποία έχω ακόμα) είναι: α) ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να έχει δόνηση και παράλληλα ήχο (δηλαδή πρώτα χτυπάει με δόνηση και μετά με ήχο, όχι παράλληλα. Τις λίγες μέρες που το έχω μου έχει τύχει πολλές φορές να μην το ακούσω και να δω μετά αναπάντητες/μηνύματα) , β) ότι στα μηνύματα δεν μπορείς να βάλεις όποιον ήχο θέλεις εσύ αλλά μόνο κάποιους προκαθορισμένους οι οποίοι είναι τελείως ηλίθιοι.

3) Το πήρα το Σάββατο. Κρατάει περίπου 2 μέρες (με την χρήση που κάνω. το σκίζω στα τηλέφωνα. μηνύματα στέλνω το πολύ 2 την ημέρα, ακούω λίγη μουσική κ.λ.π. ).

4) Τα sms είναι μια χαρά. Τα γράμματα είναι αντιστοιχισμένα αλφαβητικά στα πλήκτρα του κινητού (π.χ. στο 2 είναι τα ΑΒΓ, στο 3 τα ΔΕΖ κ.λ.π.) και γενικά δεν κολάνε καθόλου. Έχουν περάσει πολλά Nokia από τα χέρια μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τα μηνύματα (φαντάσου ότι στο Ericsson T39m έγραφα μηνύματα σε χρόνο ρεκόρ ενώ άλλοι δυσκολευόντουσαν να γράψουν) . Που διάβασες ότι κολάνε;

5) Να αποφύγεις τα καταστήματα του ΟΤΕ, την Cosmote και τον Γερμανό στην περίπτωση που το πάρεις χωρίς σύνδεση. Είναι πολύ τσιμπημένη η τιμή, ειδικά στην Vodafone (το έχουν 400 ευρώ χωρίς σύνδεση!!!!! ) . Φθηνότερα από όλους το έχει το Πλαίσιο (380 ευρώ χωρίς σύνδεση) .

Το κινητό είναι κορυφή. Αν δεν είχε τις 2 βλακείες (δόνηση και τον ήχο στα μηνύματα) θα ήταν άψογο. Και πάλι όμως αυτά μπορείς να τα συνηθίσεις. Ήδη έχω αρχίσει να το συνηθίζω και σε λίγο καιρό θα είμαι μια χαρά. Περισσότερο μου την δίνει το θέμα με την δόνηση. Χάνω τηλέφωνα και μηνύματα :mad:

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw gia tin apantisi

h agora tha ginei me tin polisi tou palaiou mou (pianei 170) kai alla 130 epidotisi apo tim. Opote tha dosw kana 50 opos mou vgike! kai pistevw oti einai kala gia anavathmisi!)

 

To "provlima" me ti donisi kai tin melodia de me niazei! giati to exw sti tsepi i sti zoni, opote me volevei! ;)

 

Kai pali euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw gia tin apantisi

h agora tha ginei me tin polisi tou palaiou mou (pianei 170) kai alla 130 epidotisi apo tim. Opote tha dosw kana 50 opos mou vgike! kai pistevw oti einai kala gia anavathmisi!)

To "provlima" me ti donisi kai tin melodia de me niazei! giati to exw sti tsepi i sti zoni, opote me volevei! ;)

Kai pali euxaristo

Μια χαρά είναι. Θα το ευχαριστηθείς πολύ το κινητό, είμαι σίγουρος. Αν δεν είχε τις 2 βλακείες που γράφω πριν θα ήταν το καλύτερο κινητό. Όχι πως τώρα δεν είναι, απλά το χαλάνε οι βλακείες...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. θέλω να παραγγείλω μια θήκη από το e-bay αλλά δεν έχει για το συγκεκριμένο μοντέλο. Αυτό απ'οσο ξέρω κυκλοφόρησε για τους Ολυμπιακούς αγώνες. Με ποιό άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας έχει τις ίδιες διαστάσεις?

 

2. Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για να το διαχειρίζομαι. Στο κουτί μέσα βρήκα κάποια αλλά δεν παίζουνε. Υπάρχουνε νεότερες εκδόσεις για κατέβασμα? Ευχαριστώ πολύ

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. θέλω να παραγγείλω μια θήκη από το e-bay αλλά δεν έχει για το συγκεκριμένο μοντέλο. Αυτό απ'οσο ξέρω κυκλοφόρησε για τους Ολυμπιακούς αγώνες. Με ποιό άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας έχει τις ίδιες διαστάσεις?

 

2. Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για να το διαχειρίζομαι. Στο κουτί μέσα βρήκα κάποια αλλά δεν παίζουνε. Υπάρχουνε νεότερες εκδόσεις για κατέβασμα? Ευχαριστώ πολύ

Σχετικά με το: Τι εννοείς να το διαχειρίζεσαι? Το λειτουργικό του κινητόυ είναι palm os και οι εφαρμογές του μπορούν να παίξουν σε αυτό ένα μέρος για να ψάξεις είναι το http://www.palmgear.com/
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Απ'ό,τι τελικα διαπιστωσα,το κινητο ειναι πολυ καλό,η μπαταρία κρατά ικανοποιητικα και οι λειτουργιες γίνονται απρόσκοπτα! Για αποθήκευση περισσότερων φωτο χρειάζεται βέβαια και η επέκταση της μνημης,την οποία ακόμη δεν εχω πάρει καθότι προς το παρόν δεν είναι κ τοσο απαραίτητο.Α!το μονο καπως αρνητικό είναι ότι δεν υπάρχουν προφιλ ήχου όπως στα νοκια,οπότε συνεχεια το αλλαζω,όποτε θέλω πιο σιγανούς ήχους.Αυτά!Πάντως εχω βολευτεί αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

i elleipsi dimiourgias profil sta samsung einai ontws megali patata tis etaireias!!!

alitheia, mporeis na exeis melwdia kai ixo taytoxrona me to samsung sou???

egw de mporw!!!

(alli patata ayti...)!!!:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια....

χρειαζομαι επιγοντος βοηθεια με το x105 μου....

θελω flasher και flash για να υποστιρίζει ελλινικά

εχω ψαξει σε πολλα sites αλλα κανενα δεν καταφερε να μου λυσει το προβλημα μου. Επισις λενε οτι αν το κανω flash με x100 το κινιτο θα καταστραφει......

τι να κανω :cry:

Fovithou ta trella mou talenta prwtari :/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...