Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς όταν λες οτι δεν αναγνώρισε τίποτα?

Το Palm δεν διαβάζει zip αρχεία, πρέπει να είναι .prc ή .pdb. Επίσης για να τα δεις όταν τα έχεις στην κάρτα πρέπει να είναι στον φάκελο palm\launcher.

 

ΠΩΣ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ?

ATHENS 2004 TRANSPORT TEAM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς όταν λες οτι δεν αναγνώρισε τίποτα?

 

Τα αρχεία πως τα έβαλες στην κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς όταν λες οτι δεν αναγνώρισε τίποτα?

 

Τα αρχεία πως τα έβαλες στην κάρτα?

ΤΗΝ ΦΟΡΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟ LAPTOP ME ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΛΛΟΙ.

ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ PDF. ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ ΣΤΟ ΠΑΛΜ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ?

ATHENS 2004 TRANSPORT TEAM
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις την κάρτα μνήμης για πρώτη φορά στο palm θα φτιαχθεί ένας φάκελος με το όνομα Launcher μέσα στο φάκελο Palm. Εκεί (στον φάκελο Launcher) θα μεταφέρεις τα προγράματα που θέλεις (σε μορφή .prc ή .pdb μόνο). Λογικά τις εφάρμογές αυτές θα τις βλέπεις μέσα στο palm όταν βάλεις την κάρτα. Για να δεις pdf αρχεία θα χρειαστείς το reader της adobe ή το repligo http://palmsource.palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&prodid=46832
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις την κάρτα μνήμης για πρώτη φορά στο palm θα φτιαχθεί ένας φάκελος με το όνομα Launcher μέσα στο φάκελο Palm. Εκεί (στον φάκελο Launcher) θα μεταφέρεις τα προγράματα που θέλεις (σε μορφή .prc ή .pdb μόνο). Λογικά τις εφάρμογές αυτές θα τις βλέπεις μέσα στο palm όταν βάλεις την κάρτα. Για να δεις pdf αρχεία θα χρειαστείς το reader της adobe ή το repligo http://palmsource.palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&prodid=46832

 

Το μεγαλο μου προβλημα δεν ειναι που και πως θα βρω τα προγραμματα,

αλλα πως και αν θα τα δει το παλμ, και ιδιως πως γινεται η εγκατασταση ολων αυτων που χρειαζομαι.

Αν το παλμ βλεπει οτι η καρτα που του εβαλα εχει κατι μεσα(λιγοτερα mb)

και τα αρχεια εχουν σωστη καταληξη,και format της εκανα,πως γινεται η εκτατασταση?

Για ποιον φακελο μου μιλας?

ATHENS 2004 TRANSPORT TEAM
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις την κάρτα μνήμης για πρώτη φορά στο palm θα φτιαχθεί ένας φάκελος με το όνομα Launcher μέσα στο φάκελο Palm. Εκεί (στον φάκελο Launcher) θα μεταφέρεις τα προγράματα που θέλεις (σε μορφή .prc ή .pdb μόνο). Λογικά τις εφάρμογές αυτές θα τις βλέπεις μέσα στο palm όταν βάλεις την κάρτα. Για να δεις pdf αρχεία θα χρειαστείς το reader της adobe ή το repligo http://palmsource.palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&prodid=46832

 

ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

HOME-> ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ALL.(ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Η' ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΤΗΣ)

MOY ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΙΛΟΓΗ H' KAI ΦΑΚΕΛΟ PALM

ATHENS 2004 TRANSPORT TEAM
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις την κάρτα μνήμης για πρώτη φορά στο palm θα φτιαχθεί ένας φάκελος με το όνομα Launcher μέσα στο φάκελο Palm. Εκεί (στον φάκελο Launcher) θα μεταφέρεις τα προγράματα που θέλεις (σε μορφή .prc ή .pdb μόνο). Λογικά τις εφάρμογές αυτές θα τις βλέπεις μέσα στο palm όταν βάλεις την κάρτα. Για να δεις pdf αρχεία θα χρειαστείς το reader της adobe ή το repligo http://palmsource.palmgear.com/index.cfm?fuseaction=software.showsoftware&prodid=46832

 

 

ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΚΕΡΝΑΩ ΕΤΣΙ??????

ATHENS 2004 TRANSPORT TEAM
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kalispera...xrisimopiw internet over gprs me pocketlink i to web pou exei to kinito ,oles oi selides ok, ta ellinika ok,alla den borw na bw se kapio apo ta mail m pou exw (yahoo,gmail,hotmail) eseis benete kanonika sta mail sas??mipws na kanw neo mail se kapia alli etereia kai na xrisimopiisw forwarding apo tis ipolipes diefthinseis?apantiste an gnwrizete
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε έναν άλλο browser για palm π.χ. ο Blazer που έχω στο Treo μπαίνει κανονικά στο gmail αλλά δεν μπορεί να κάνει login στο Pathfinder :(

Η άλλη εναλακτική που έχεις είναι ένας e-mail client όπως το Snappermail και να κατεβάζεις τα mail σου μέσω pop πρόσβασης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια.Περιττο να σας πω οτι χςρισ αυτο το φορουμ θα ειχα χαθει με το κινητο(i530 φυσικα).Το προβλημα μου ειναι οτι εγκατεστησα το piloc greek την demo εκδοση.Εληξε και τωρα ψαχνω να βρω πως μπορω να το ξαναβαλω χωρις να αγορασω την γνησια εκδοση.Υπαρχει τροπος?Εχω μπλεξει γιατι πρεπει να ξανακανω αγγλικους ολους τους χαρακτηρες στον καταλογο(και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ).Αν καποιος εχει καποια ιδεα θα το εκτιμουσα απεριοριστα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα samsung κινητό το οποίο να είναι μικρό, ελαφρύ, πλήρες σε δυνατότητες, με καλή ποιότητα ήχου, και κυρίως να ανοίγει μηχανικά με το πάτημα ενός κουμπιού. Θέλω τις απόψεις σας ως επαιόντων και χρηστών samsung κινητών. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα samsung κινητό το οποίο να είναι μικρό, ελαφρύ, πλήρες σε δυνατότητες, με καλή ποιότητα ήχου, και κυρίως να ανοίγει μηχανικά με το πάτημα ενός κουμπιού. Θέλω τις απόψεις σας ως επαιόντων και χρηστών samsung κινητών. Ευχαριστώ!

θες samsung φιλε μου?ε,ελα μια βολτα απο δω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=62337 :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!exei akousei re paidia an uparxei k an mporei na egkatastathei kapoio navigation program???me to ftoxo mou to mialo prepei na pairnei....exei k upodoxi gia keraia!(stin upodoxi tis mnimis)

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!exei akousei re paidia an uparxei k an mporei na egkatastathei kapoio navigation program???me to ftoxo mou to mialo prepei na pairnei....exei k upodoxi gia keraia!(stin upodoxi tis mnimis)
Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει πρόγραμμα που να μπορεί να κάνει πλοήγηση με Ελληνικούς χάρτες για palm :(

 

Υπάρχει μόνο χαρτογράφιση, περοσσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ: [DIS] Palm και Gps {Άπαντα}

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το D600 υπάρχει αυτός ο κωδικός μέσω του οποίου έχετε access σε πολλά κρυφά settings του κινητού!Δοκιμασμένο και στο E800

 

*#8999*8378#

--------------

Dr. Tasos

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ SOFTWARE ΓΙΑ ΤΟ D600 ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ.. ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ. ΕΓΩ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ D600 EXΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΡΕΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΟΤΙ ΧΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΣΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ "ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΑ" ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

ε φιλε μου το d-500 με το d-600 ειναι σχεδον η μερα με την νυχτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για Samsung κινητό με 2 μεγαπίξελ κάμερα και δυνατότητα αναπαραγωγής mp3 για ήχους κλήσεως

Ηθελα όμως να ρωτήσω και το εξής

Το έχει δορθώσει το πρόβλημα η samsung με τα μηνύματά ?

Παλαιότερα στα μοντέλα της έτσι και έγραφες ένα μήνυμα και σταματούσες για λίγο το έχανε . Η αν σε έπαιρναν τηλέφωνο την ώρα που το έγραφες χανόταν.

Εχει διορθωθεί αυτό ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρε το D600!!Ειναι παρα πολυ ωραιο τηλεφωνο!

Και το 760 πολυ μου αρεσε ομως!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Με το Ε810 δεν έχει ασχοληθεί κανείς??

Το πήρα πρόσφατα απο φίλο και θα θελα να πειραματιστώ. όμως δεν έχω βρει πουθενά firmware εκτός Vodafone.

Έλεγα να του πέρναγα του Ε850 να δω τι θα γίνει...αλλά και πάλι μάλλον για μπιμπελό θα πάει!

Ποιό καλώδιο χρειάζομαι για flash??

 

Καλές γιορτές! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...