Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρον... Φαίνεται σοβαρό και μεγάλο κατάστημα... Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια και ίσως τους το πάω μεθαύριο... Ευχαριστώ...

 

Τελικά μου το επισκεύασαν στο 9volto :D Μου πήραν 30€ και κατάφεραν να το ξεκολλήσουν από το αποτυχημένο μου φλασάρισμα και να του βάλουν ελληνικό f/w.

 

Το μόνο περίεργο που βλέπω τώρα, είναι το εξής: κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο, και μόνο στην εκκίνηση, μετά τις αρχικές οθόνες με τα welcome κλπ, ακριβώς μόλις ανοίξει η κεντρική οθόνη με τον Παρθενώνα μου βγάζει το εξής σφάλμα σε ένα πλαίσιο: "ΣΦΑΛΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΣΕ ΜΗ ΕΓΚΥΡΗ ΔΟΚΙΜΗ!" Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? :confused:

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά :happy:

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο περίεργο που βλέπω τώρα, είναι το εξής: κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο, και μόνο στην εκκίνηση, μετά τις αρχικές οθόνες με τα welcome κλπ, ακριβώς μόλις ανοίξει η κεντρική οθόνη με τον Παρθενώνα μου βγάζει το εξής σφάλμα σε ένα πλαίσιο: "ΣΦΑΛΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΣΕ ΜΗ ΕΓΚΥΡΗ ΔΟΚΙΜΗ!" Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? :confused:

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά :happy:

 

OK, με κάμποσο ψάξιμο ανακάλυψα αυτά:

 

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=422304&highlight=User+fault+illegal+trial

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=405443&highlight=User+fault+illegal+trial

 

...το οποίον σημαίνει ότι το σφάλμα αυτό είναι αποτέλεσμα του φλασαρίσματος. Το ζήτημα είναι αν πρόκειται όντως για πραγματική βλάβη η οποία μπορεί να "χτυπήσει" κάποιο κομμάτι hardware του κινητού στο μέλλον, ή αν απλώς έχει καταγραφεί το συγκεκριμένο "violation" στην μνήμη σφαλμάτων :worry: :worry:

 

Θα μου πείτε "και γιατί δεν παίρνω τηλέφωνο να τους ρωτήσω"? Θα το κάνω κι αυτό μετά τις 19 Αυγούστου που ξανανοίγουν :)

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

paides kalispera

 

exw ena u900 soul kai 8elw na to flasharw kai na exw kanonika ellinika mesa:p

Einai elliniko to til exei kai ellinika apla 8elw na tou kanw ena fw update!!!

Mporeite na mou peite pou 8a vrw to last firmware me ellinika kai ton tropo gia to flasharisma???

 

Filika

 

Nikolas:D

 

PS: auti tin stigmi exw SW version U900BDHD2

Opoios exei tin teleutaia i estw kai to idio firmware as m t anevasei kapoios sas parakalw

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδες πατησα στο τηλεφωνο τον εξης κωδικο #*9998# και μου εβγαλε

ενα μηνυμα που ελεγε ISP Downloading και κολλησε το τηλεφωνο .

μηπως ενεργοποιησα κατα λαθος κατι ?

 

help plz! :sick:

Link to comment
Share on other sites

OK, με κάμποσο ψάξιμο ανακάλυψα αυτά:

 

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=422304&highlight=User+fault+illegal+trial

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=405443&highlight=User+fault+illegal+trial

 

...το οποίον σημαίνει ότι το σφάλμα αυτό είναι αποτέλεσμα του φλασαρίσματος. Το ζήτημα είναι αν πρόκειται όντως για πραγματική βλάβη η οποία μπορεί να "χτυπήσει" κάποιο κομμάτι hardware του κινητού στο μέλλον, ή αν απλώς έχει καταγραφεί το συγκεκριμένο "violation" στην μνήμη σφαλμάτων :worry: :worry:

 

Θα μου πείτε "και γιατί δεν παίρνω τηλέφωνο να τους ρωτήσω"? Θα το κάνω κι αυτό μετά τις 19 Αυγούστου που ξανανοίγουν :)

 

Οντως,αν δεν προσεξεις και σβησεις και την eeprom area τοτε χανει το ΙΜΕΙ του,αν δεν βρεις ακρη ΡΜ me .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Εχω ενα F-480

 

Προσπαθω να συγχρονησω το κινητο με το Outlook και συνεχεια μου βγαζει το εξης μυνημα στο κινητο: Συγχρονισμος ΡΙΜ : Σφαλμα δικτυου

 

 

Μηπως γνωριζει κανενας τι πρεπει να κανω τα εχω παιξει εντελως δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο ;

 

Σας παρακαλω ας με βοηθησει καποιος δεν μπορω να συγχρονισω ουτε ραντεβου ουτε τιποτα .

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καμιά χακιά να μπορώ να εγκαταστήσω java games στο F490 παίζει;

Όχι OTA.

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα παιδια, εχω ενα Samsung Ε900, το οποιο μεσα στον ενα περιπου χρονο που το εχω εχει αποδειχτει πολυ καλο(παρα τις οποιες δυσκολιες προσαρμογης με τα touch πληκτρα του). Ομως νομιζω ηρθε η ωρα να αλλαξω συσκευη και προσανατολιζομαι σε PDA. Αυτο που δεν ξερω ειναι ποσο μπορω περιπου να το πουλησω, ωστε να ξεκινησω να μαζευω χρηματα για την αγορα νεου. Προφανως δεν προκειται για αγγελια πωλησης (προς αποφυγη παρεξηγησεων) απλως θελω καποια συμβουλη, ωστε να ξερω που βρισκομαι. Ευχαριστω Πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα παιδια εχω ενα samsung z650i

το κινητο δουλευε κανονικα...

καποια στιγμη παω να κανω μια κληση και βλεπω

πως η οθονη του ειναι λευκη και γραφει το εξης

 

USB DOWNLOAD SAMSUNG UMTS

 

ξερει καποιος τι γινεται?θελει αναβαθμηση?θελει πεταμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

εχω το f480 απο αγγλια και ενω εχει ελληνικα περασμενα ωστοσο στα μηνυματα γραφει ελληνικα μονο με τ9 και οχι κανονικα( τοτε εμφανιζει αρχικα τα αγγλικα και μετα τα ελληνικα).

εχω το firmware f480xxhda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

For their first projector phone Samsung chose to go with Texas Instruments and their DLP-based pico projector module that was announced at last year's CES.

 

The new projector phone by Samsung is actually a working device and it should be available in Korea this year under the Anycall brand meaning it's not a GSM mobile. It has an OLED display, 5 megapixel camera and runs on the Samsung TouchWiz interface.

 

http://www.gsmarena.com/samsungs_first_projector_phone_sees_daylight_at_ces_2009-news-732.php

 

http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/09/01/samsung-projector/gsmarena_004.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα :)

 

To imei στα samsung απο ποσους αριθμος αποτελειτε?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω το f480 απο αγγλια και ενω εχει ελληνικα περασμενα ωστοσο στα μηνυματα γραφει ελληνικα μονο με τ9 και οχι κανονικα( τοτε εμφανιζει αρχικα τα αγγλικα και μετα τα ελληνικα).

εχω το firmware f480xxhda

 

Θα πρεπει να περαστει η firware για ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα :)

 

To imei στα samsung απο ποσους αριθμος αποτελειτε?

 

Το ΙΜΕΙ σε όλα τα τηλέφωνα είναι 15 ψηφίων.

Αν έχεις παραπάνω είναι κάποια spare digits που μπορεί να βάλει για διάφορους λόγους ένας κατασκευαστής.

Spare digits έχω δεί μόνο στο τέλος του IMEI.

Link to comment
Share on other sites

Θα λεγετε w7900

 

Samsung Show W7900 Projector Phone

 

Δειτε και βιντεο...

http://www.mobilewhack.com/samsung-show-w7900-projector-phone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.Ξέρει κανέις πιο είναι το τελευταίο firmware για SAMSUNG SGH F480 στα ελληνικά?

 

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/02/samsung-oz-double-folder.jpg

 

Here’s a new Samsung phone! This is the Double Folder OZ handset! It features file viewer capability, a 3 megapixel camera, a 2.8-inch LCD display and a double-joint. Yeah they call it the OZ Double Folder Phone, and it has been designed to improve the way you watch TV via DMB or compressed videos on your phone. You can do all that with any other smartphone you will say. But does your smartphone rotate two ways? Or should I better say fold two ways? I don’t think so! That double joint rotation mechanism turns your phone in either a clamshell phone or a mini-netbook. You choose!

 

Unfortunately it’s only available in Korea for an estimated retail price of $395. Stay tuned to be the first to find out when it’ll go global.

 

http://www.mobilewhack.com/the-samsung-oz-double-folder-phone-folds-twice/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia,na sas rwtisw epeidi to katexete to thema,i kopela mou exei to samsung x830 to poly mikrouli,tis xalase,iksera oti eixe vgalei mia neoteri ekdosi aytou tou montelou(f210),alla eida pws kai ayto mallon to stamatisan,gnwrizete an tha vgei kapoio alli synexeia tou montelou?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το μονο σιγουρο ειναι πως οτι νεο προκειται να κυκλοφορησει θα το δεις εδω.και δεν εχουν ανακοινωσει τιποτα ακομα για τοσο μικρο κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

dysaresta ta nea loipon,ilpiza pws kati tha eixe anakoinwthei!eidwmen!thanks
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εδω και καμποσους μηνες εχω αγορασει απο Αγγλια ενα Μ8800 απο το δικτυο της Orange. Τωρα που το εφερα ελλαδα πολλα απο τα πραγματα που εχει μεσα (αλλα και γενικα το προφιλ ολου του μενου) ειναι της εταιριας αυτης και δεν μαρεσει. Υπαρχει μηπως καποιος τροπος (και ποιος) να περασω το κλασσικο μενου (ειτε ελλαδας ειτε αλλης χωρας) του συγκεκριμενου μοντελου? (οχι δηλαδη αυτο που περναει το καθε δικτυο τηλεφωνιας αλλα αυτο πουθα ειχε το κινητο αν τ αγοραζα μονο του)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων Αλκης

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εδω και καμποσους μηνες εχω αγορασει απο Αγγλια ενα Μ8800 απο το δικτυο της Orange. Τωρα που το εφερα ελλαδα πολλα απο τα πραγματα που εχει μεσα (αλλα και γενικα το προφιλ ολου του μενου) ειναι της εταιριας αυτης και δεν μαρεσει. Υπαρχει μηπως καποιος τροπος (και ποιος) να περασω το κλασσικο μενου (ειτε ελλαδας ειτε αλλης χωρας) του συγκεκριμενου μοντελου? (οχι δηλαδη αυτο που περναει το καθε δικτυο τηλεφωνιας αλλα αυτο πουθα ειχε το κινητο αν τ αγοραζα μονο του)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων Αλκης

για ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ

http://www.handysoft.info/index.php και ειδικοτερα στο info στο κατω μερος της σελιδας!!!

To έκανα και εγώ και φυσικά απαλάχτηκα απο το menu vodafone.

To firmware που σου προτείνει το συγκεκριμένο link είναι στα αγγλικά οπότε έψαξα στο google το τελευταίο που υπάρχει στα ελληνικά και κατέβασα το F480XXHF7.

Το link θα σε βοηθήσει πολύ πωσ να κάνεισ update το κινητό σου με οποιοδήποτε firmware θεσ .

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το SAMSUNG OMNIA..και εχω καποιες αποριες!

1) Να διαλεξω το i910 γιατι εχει windows mobile,αν ναι ποσο ευχρηστα ειναι?

2) Να διαλεξω το i8910 γιατι εχει symbian και θα ειναι καλυτερο χωρις τα windows?

3) Μηπως απλα η διαφορα που κανει καλυτερο το i8910 απο το i910 ειναι η καλυτερη εγγραφη video?

εχω μπερδευτει....plz HELP

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...