Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (19 Ιαν. 2004 , 16:53)

 

σημαινει οτι εισαι ατακτο κορίτσι και κατι θες να κρυψεις... :D

 

 

:o αχα! λεω και γω τι σημαινει αυτο!

παντως οπως και να χει δεν ειναι και πολυ καλο αυτο που γινεται. επρεπε με την επιλογη ΔΙΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ να διαγραφονται ολα και να μην γινονται μισες δουλειες! ουφ! :eek: :happy: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R4ST3R (20 Ιαν. 2004 , 02:44)

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η συσκευή Samsung SGH-E700 χρησιμοποιεί γραμματοσειρά unicode για την καταχώρηση ονομάτων με ελληνικούς χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο. Για τον λόγο αυτό μπορεί να δεχθεί ονόματα μέχρι 8 ελληνικών χαρακτήρων στο ευρετήριό της. Αυτή η λειτουργία δεν αποτελεί πρόβλημα της συσκευής αλλά χαρακτηριστικό της. Θα θέλαμε επίσης να σας ενημερώσουμε ότι η συσκευή μπορεί να δεχθεί ονόματα μέχρι 14 λατινικών χαρακτήρων στο ευρετήριο της κάρτας SIM και μέχρι 20 λατινικών χαρακτήρων στο ευρετήριο της συσκευής.

Mήπως τρελάθηκαν.....Άλλα υποστηρίζουν στην αρχή και άλλα στο τέλος... :eek:

 

Όμως σε κάτι έχουν πιθανώς δίκιο....Βρε παιδιά γιά κοιτάξτε πόσους ελληνικούς χαρακτήρες τελικά χωράει με καταχώρηση στη κάρτα sim....(κάτι ειπώθηκε παραπάνω γιά πέντε....; :eek: ), αν και φυσικά δεν λύνεται το πρόβλημα μιας που εκεί (στη σιμ) δεν μπορείς να κάνεις καταχωρήσεις πολλαπλών πεδίων.... :whistle:

 

Μάριον προσοχή, η "κακιά" στιγμή μπορεί να επέλθει όχι μόνο με τη διαγραφή των κινητών ίχνων.... ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τελικά αξίζει το 710 με Vodafone live η δεν αξίζει;;;;

Πιο συγκεκριμένα:

α) Ποια εξωτερική οθόνη είναι καλύτερη;

β) Ποιο από τα δύο (700 Cosmote ή 710 VL) έχει SMS αναφορά, και γιατί το άλλο δεν έχει;

γ) Έχει διαφορά η μπαταρία;

δ) Το flash του 710 βοηθάει ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 (20 Ιαν. 2004 , 02:04)

 

Exoume 20 shmera kai kapioi legane gia telh tou mhna oti tha exoume to sketo e710 h toulaxiston kapio neo,Mhpos kserete kati?H mporei na mhn vgei katholou?

 

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι αν γίνει κάτι τέτοιο,θ'αργήσει πολύ.Αν δεν έχει η voda τα κέρδη που έχει υπολογίσει, χλωμό το βλέπω.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikos20 (20 Ιαν. 2004 , 15:03)

 

Ρε παιδιά, τελικά αξίζει το 710 με Vodafone live η δεν αξίζει;;;;

Πιο συγκεκριμένα:

α) Ποια εξωτερική οθόνη είναι καλύτερη;

β) Ποιο από τα δύο (700 Cosmote ή 710 VL) έχει SMS αναφορά, και γιατί το άλλο δεν έχει;

γ) Έχει διαφορά η μπαταρία;

δ) Το flash του 710 βοηθάει ή όχι;

 

H εξωτερική του 700 είναι καλύτερη...

Β)Και τα 2 εχουναναφορά,ποιος είπε το αντίθετο??

γ)ΟΧΙ

δ)Βοηθάει ,αλλα κοκκινίζει τα μάτια πολύ σε κοντινή απόσταση..

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 (20 Ιαν. 2004 , 02:04)

 

Exoume 20 shmera kai kapioi legane gia telh tou mhna oti tha exoume to sketo e710 h toulaxiston kapio neo,Mhpos kserete kati?H mporei na mhn vgei katholou?

 

Κάνε υπομονή,θα βγει ...και τελος του μήνα ειναι 30 Ιανουαρίου και όχι 20,και μπορεί να παει και λιγο αργότερα...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikos20 (20 Ιαν. 2004 , 15:03)

 

Ρε παιδιά, τελικά αξίζει το 710 με Vodafone live η δεν αξίζει;;;;

Πιο συγκεκριμένα:

α) Ποια εξωτερική οθόνη είναι καλύτερη;

β) Ποιο από τα δύο (700 Cosmote ή 710 VL) έχει SMS αναφορά, και γιατί το άλλο δεν έχει;

γ) Έχει διαφορά η μπαταρία;

δ) Το flash του 710 βοηθάει ή όχι;

 

 

Αποψη μου ?

Πρεπει να δεις τι θελεις απο την συσκευη !!!

1) στο 700 η οθονη ειναι 256 χρςματων (μονο για την ωρα) στο 710 ειναι μονοχρωμη αλλα πιστεψε με μοιαζει πολυ ομορφα και ακομα πιο ομορφα οταν πατας το κουμπακι για την καμερα !!!

2) αναφορα το δικο μου παντος το 710 εχει κανονικοτατα !!!!

3)το live ερχετε με δυο μπαταριες των 900 mAh τρεις μερες παει άνετα !!

4)δεν ειναι flash στην ουσια ειναι φακός, απο το να μην εχεις καθόλου βοηθάει αρκετα !!

Ισως δεν σου αρεσει το μενου.. γεγονος οτι δεν παίρνει τα gif αλλα κατι άλλα abm για animated screensavers και επισης τα video προς το παρον δεν μπορεις να τα μεταφέρεις στο PC αλλα κυκλογορει μια άποψη οτι ειναι θέμα νεότερης εκδοσεις του Easy GPRS και θέμα χρόνου...κάτι ακόμα το τηλέφωνο συνεργάζεται άψογα με τον υπολογιστή !! εαν΄έχεις καπια άλλη απορία !!!?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος demstav (20 Ιαν. 2004 , 15:52)

 

gia sas paidia..

Xreiazomai epeigon boitheia

Pira simera to E715 apo ameriki kai mallon einai kleidomeno Dioti mou vgazei "Wrong card" otan valo kodiko..

mporei kapios nam ou pei pos tha to xekleidoso?

 

thanks

 

Αν ΔΕΝ βάζεις κοσμοτέ και στο δείχνει(δεν ειναι συμβατή βέβαια καθοτι 900/1900{Στετ-Βοντα,Αμερική -Καναδας})θα πρέπει να μου το στείλεις να στο ξεκλειδωσω εγώ γιατί θελει ειδικό πρόγραμμα και φυσικά καλώδια...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος demstav (20 Ιαν. 2004 , 15:52)

 

gia sas paidia..

Xreiazomai epeigon boitheia

Pira simera to E715 apo ameriki kai mallon einai kleidomeno Dioti mou vgazei "Wrong card" otan valo kodiko..

mporei kapios nam ou pei pos tha to xekleidoso?

 

thanks

 

 

Egw pantws ksekleidwsa to diko mou (exw E700 den kserw an exei diafora) me ton parakatw kwdiko kai mou douleuei mia xara

*2767*688#

 

Htan kleidwmeno sto aggliko diktyo ths T-mobile. Vazontas ton parapanw kwdiko mou ekane ena restart h syskeuh kai ksekleidwse.

Link to comment
Share on other sites

edw kai ena mhna peripou exw to E700, apisteuto kinito, apisteuto design, tromera leitourgiko kai polles epiloges!

h camera pou exei trabaei arketa kales fotografies! kai polu kalo epishs to night mode pou exei! trabaei ka8arh photografia me sxedon elaxisto fotismo!

to elatwma einai me ton hxo otan bgazeis photo, kai sto a8orubo na to exeis akougete, einai nomos apo thn iapwnia blepete :worry:

 

to sunistw anephfilakta se osous skopeuoun na paroun kinito!!! ;)

 

thn mal***a me thn gramatoseira thn akousa kai egw shmera... alla gia na eimai eilhkrhnhs den me poluendiaferei. proswpika me boleuh h latinikh gramatoseira...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkal (20 Ιαν. 2004 , 12:42)

 

de sou douleve giti to easy gprs einai mono gia v200 :)

 

 

Εμένα δούλεψε με το Ε710 μου. Λογικά πρέπει να δουλεύει & με το Ε700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Lospsi (21 Ιαν. 2004 , 01:46)

 

edw kai ena mhna peripou exw to E700, apisteuto kinito, apisteuto design, tromera leitourgiko kai polles epiloges!

h camera pou exei trabaei arketa kales fotografies! kai polu kalo epishs to night mode pou exei! trabaei ka8arh photografia me sxedon elaxisto fotismo!

to elatwma einai me ton hxo otan bgazeis photo, kai sto a8orubo na to exeis akougete, einai nomos apo thn iapwnia blepete :worry:

 

to sunistw anephfilakta se osous skopeuoun na paroun kinito!!! ;)

 

thn mal***a me thn gramatoseira thn akousa kai egw shmera... alla gia na eimai eilhkrhnhs den me poluendiaferei. proswpika me boleuh h latinikh gramatoseira...

 

 

καλα αυτο με την μη αθορυβη ληψη φωτογραφιων δεν ισχυει.....ειχα διαβασει ενα μηνυμα καποιου μελους στο φορουμ για ενα κολπο με κατι κωδικους και κρυφα μενου, το εκανα και τωρα δεν εχω ηχο στην καμερα αλλα εχει γινει αθορυβο και το επιπεδο 3 στην ενταση αλλα δεν με ενοχλει γιατι το εχω στο 4 παντα. Οποτε τι νομος της Ιαπωνιας [μαλλον Κορεας] μου λες τωρα..... :whistle: ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Emena edometaksi mou klepsane ton kin alla den pernw new siskevh mono k mono epidi perimenw to e710 ...Tha parw proswrina apo enan filo mou mia palia siskevh tou k 8a anameinw sto akoustiko...elpizw pados na aksizei h anamonh...

K kati allo...gia osous exoune asxoli8ei k me to motorola v600 ti pistevete... e710 h v600 ? :p

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

FILE SFS ego xekleidosa xthes to diko mou e715 me ton idio kodiko mono pou meta to 688 evala kai to IMEI mou kai meta to kagkello....

 

otan kleino omos to kinito kai to anavo xanaginete locked kai xanavazo ton kodiko..esena to kanei ayto?

 

apo pio site pires ton kodiko?

thanks file

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bizniz (21 Ιαν. 2004 , 02:48)

 

Εμένα δούλεψε με το Ε710 μου. Λογικά πρέπει να δουλεύει & με το Ε700

 

Τελικα με το easypims studio που κατεβασα απο το samsung.com μπορεσα κ μετεφερα φωτογραφιες κ ηχους με υπερυθρες.Φιλικα παντα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DecaDancer (21 Ιαν. 2004 , 11:49)

 

K kati allo...gia osous exoune asxoli8ei k me to motorola v600 ti pistevete... e710 h v600 ? :p

 

 

Εγώ από προχθές είδα φως...Κανένα από τα δυο!Δεν αξίζει καθόλου η αναμονή όταν ήδη υπάρχει διαθέσιμο το SX1 της Siemens :!:

Κλάσεις ανώτερο και ελάχιστα πιο ακριβό-κάνω τις τελευταίες διασταυρώσεις στα χαρακτηριστικά του και κατά πόσο με καλύπτουν και μέχρι τέλος της εβδομάδας εκτός απροόπτου το έχω πάρει.

Thank you Siemens!! :happy:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Koulou® (21 Ιαν. 2004 , 12:18)

 

Ρε παιδιά, εκτώς από το πεδίο του ονόματος, υπάρχουν άλλα πεδία για κείμενο στον τηλεφωνικό κατάλογο; Αν ναι, τι/πόσα; Πόσοι χαρακτήρες μπορούν να αποθηκευτούν σε αυτά;;;

 

 

για κειμενο υπαρχει το e-mail στο οποιο μπορεις να γραψεις μεχρι και 51 χαρακτηρες. εκει εγω γραφω διευθυνση κατοικιας αν δεν υπαρχει ή δεν ειναι σημαντικο το e-mail. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Διάβασα στο αντίστοιχο thread για το Ε710-715, ότι μπορεί να αφαιρεθεί από το 710 το μενού Vodafone Live. Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος, αν στο Ε700, μπορεί να μπει το μενού του 710(του απλού, όχι VL εννοείται), ώστε αυτό να έχει caller id και λήψη βίντεο! Γίνεται ή υπάρχουν hardware διαφορές?

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion (21 Ιαν. 2004 , 07:41)

 

καλα αυτο με την μη αθορυβη ληψη φωτογραφιων δεν ισχυει.....ειχα διαβασει ενα μηνυμα καποιου μελους στο φορουμ για ενα κολπο με κατι κωδικους και κρυφα μενου, το εκανα και τωρα δεν εχω ηχο στην καμερα αλλα εχει γινει αθορυβο και το επιπεδο 3 στην ενταση αλλα δεν με ενοχλει γιατι το εχω στο 4 παντα. Οποτε τι νομος της Ιαπωνιας [μαλλον Κορεας] μου λες τωρα..... :whistle: ;)

 

 

nai sorry koreas (sxhzomatides exei kai stis 2 ;)). auto to kolpo den to hksera.

 

an to breis plz let me know ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος _Astale_ (20 Ιαν. 2004 , 02:29)

 

Me IrDA to douleyo kai pleon ola pane teleia. to na metafereis mnmata den nomizo oti ginetai me to easy studio. pantos eikones, ixous apo kai pros to kinito metaferontai paneykola kai aprovlimatisa pleon! :cool:

 

oso gia tis IrDA poy exo tis pira 25 eyroylakia kai doyleoyn thaymasia apo cosmodata tis Digitus :happy:

 

Για πες μου φίλε μου,εμένα γιατί όταν ενεργοποιώ τις υπέρυθρες και ξεκινώ το easy studio,δεν γίνεται τίποτα.Δοκίμασα όλες τις ταχύτητες σύνδεσης και συνέχεια νεκρό.Τι κάνω λάθος γαμώτο μου? :wacko:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος demstav (21 Ιαν. 2004 , 11:51)

 

FILE SFS ego xekleidosa xthes to diko mou e715 me ton idio kodiko mono pou meta to 688 evala kai to IMEI mou kai meta to kagkello....

 

otan kleino omos to kinito kai to anavo xanaginete locked kai xanavazo ton kodiko..esena to kanei ayto?

 

apo pio site pires ton kodiko?

thanks file

 

 

 

Oxi egw den evala kanena IMEI meta ton kwdiko. Mono ton kwdiko kai mou ksekleidwse.

Nomizw oti ton eixa vrei sto mobile-review.com alla den eimai sigouros giati pane konta 3 mhnes twra apo tote pou to ekana.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...