Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παραλίγο, αλλά επειδή έχω ταλαιπωρηθεί πολύ τόσο καιρό, δε θα είχα κουράγια να περιμένω άλλο ένα μήνα να μου ρθει.

 

Πέτυχα το 32-ρι Meizu MX4 σε καλή τιμή ελάχιστα μεταχειρισμένο με εγγύηση (από το Γερμανό 1 χρόνο +) και το χω ήδη και τραβάω σούπερ φωτογραφίες....:lol: :lol:

 

Εκτός της φωτογραφικής που με ενδιέφερε, έχει διαστάσεις 5-ιντσου, η μπαταρία του δείχνει ικανοποιητικότατη και το GPS του επίσης σκοτώνει!!

 

ετσι meizu και ξερο ψωμι

αλλα μ αρεσει που μας επρηξες με το fast και τλκ αγορασες συσκευη ελληνικης αντιπροσωπιας ωραιος ετσι κανουν τα καλα τα παιδια

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το mx4 απο το fct..

 

bad boyz inda hood!

 

χαχα καλο ειναι

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Παρηγγειλα το xiomi redmi note 2 απο fastcardtech.To θεμα εχει ως εξης.Εκτος οτι το κινητο εχει τα ιδια imei και στις 2 sim και διαφορετικα απο το κουτι πηγα να το κανω αναβαθμιση και πλεον δεν δουλευει.Επειδη γνωριζω απο xiaomi και υπαρχουν πολλοι οδηγοι επαναφορας τους δοκιμασα ολους αλλα τιποτα.Τελοςπαντων απο την αρχη μου εδωσε την εντυπωση οτι κατι δεν παει καλα με τον bootloader οποιος γνωριζει.Το προβλημα ειναι και θελω την βοηθεια σας επειδη πρωτη φορα τυχαινει να θελω να ανοιξω υποθεση στο paypal να με πει καποιος τι κανω.Εχω μπερδευτει με dispute kai me claim.Αν γινεται οποιος θελει ας με στειλει και p.m για μην απασχολω το νημα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Όπααα.....βάζουν χέρι και στα Κινέζικα εκτός από τις υπόλοιπες γνωστές μάρκες?

 

Ε, βέβαια, αφού τους αφήνει το Paypal και αλωνίζουν, γιατί να μην το κάνουν?

 

Έλα εδώ...παιχνιδάκι...έπαθα και έμαθα, ευτυχώς αναίμακτα! :lol: :D :lol:

 

Ανοίγεις dispute άμεσα στο Paypal, περιγράφεις το πρόβλημα σου και αναμένεις αντιδράσεις.

(Ελπίζω, όπως και συ, ότι δεν έχεις πραγματοποιήσει τμηματικές πληρωμές, γιατί είσαι ξεκρέμαστος από το Paypal)

 

Αν επικοινωνήσεις με το F(u)C(k i)T, με αφορμή το dispute, θα σου αρχίσουν τα Κινέζικα...:wacko:

 

Ζήτα τη διαδικασία να τους επιστρέψεις τη συσκευή και απαίτησε full refund, χωρίς πολλά πολλά.

 

Ανάλογα την απάντησή τους ή τα βρίσκετε....:blink: :confused: :cry:....ή προχωράς και κάνεις το dispute claim και...λογικά..το Paypal θα σε δικαιώσει.....πράγμα και που στο εύχομαι!

 

Μα καλά, πόση διαφορά στην τιμή είχε το redmi note 2 από τα άλλα Κινεζομάγαζα και το πήρες από κει? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όπααα.....βάζουν χέρι και στα Κινέζικα εκτός από τις υπόλοιπες γνωστές μάρκες?

 

Ε, βέβαια, αφού τους αφήνει το Paypal και αλωνίζουν, γιατί να μην το κάνουν?

 

Έλα εδώ...παιχνιδάκι...έπαθα και έμαθα, ευτυχώς αναίμακτα! :lol: :D :lol:

 

Ανοίγεις dispute άμεσα στο Paypal, περιγράφεις το πρόβλημα σου και αναμένεις αντιδράσεις.

(Ελπίζω, όπως και συ, ότι δεν έχεις πραγματοποιήσει τμηματικές πληρωμές, γιατί είσαι ξεκρέμαστος από το Paypal)

 

Αν επικοινωνήσεις με το F(u)C(k i)T, με αφορμή το dispute, θα σου αρχίσουν τα Κινέζικα...:wacko:

 

Ζήτα τη διαδικασία να τους επιστρέψεις τη συσκευή και απαίτησε full refund, χωρίς πολλά πολλά.

 

Ανάλογα την απάντησή τους ή τα βρίσκετε....:blink: :confused: :cry:....ή προχωράς και κάνεις το dispute claim και...λογικά..το Paypal θα σε δικαιώσει.....πράγμα και που στο εύχομαι!

 

Μα καλά, πόση διαφορά στην τιμή είχε το redmi note 2 από τα άλλα Κινεζομάγαζα και το πήρες από κει? :blink:

 

Eυχαρίσω για την βοήθεια σου το πήρα 107 ευρώ πριν κάνα μήνα. Dispute βρίσκω την συναλλαγή στο PayPal και ανοίγω από εκεί?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γλίτωσες κανα 20-ρικο αλλά δε γλίτωσες την ταλαιπωρία. θα το πληρώσεις ακριβά με δαύτους..:(

 

Ακριβώς αυτό που είπες για το dispute...Επιλέγεις "Ελαττωματική συσκευή (defective item)" ή κάτι παρόμοιο για λόγο που ανοίγεις το dispute...;)

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις Iphone απο δαυτους??

Πάρε εσύ ένα και μόλις παραλάβεις πες μας τι έκδοση Android θα φοράει το δικό σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειχα κι εγω την περιπετεια μου πριν καμποσα posts και ολα τελειωσαν αισιως,πηρα τα ευρουλακια μου ολα πισω.Αυτο που πρεπει να συνειδητοποιησουμε ΟΛΟΙ οπως ειπε κι ο φιλος demakhs,σχετικα με τις διαφορες τιμων που βλεπουμε σε αυτο το @θλιο(επιεικως),μαγαζι,δεν μπορουν να αντισταθμισουν την ταλαιπωρια και το αγχος που προκειτε να περασετε,ειναι πλεον μαθηματικα εξακριβωμενο,οποτε ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ'ΑΥΤΟΥΣ,ας το φωναξουμε ολοι για να προστατεψουμε οσους περισσοτερους μπορουμε.Υπαρχουν,αν κοιταξουμε στο αναλογο νημα,μαγαζια που αποδεδειγμενα ειναι εντιμα,συνεπη και ειλικρινη, πανω απ'ολα.Εχω αγορασει πανω απο 8 τηλεφωνα απο Vickmall και τι να πω γι'αυτο το μαγαζι!τα καλυτερα,στελνω στη Vivian e-mail και εχω απαντηση στη 1 ωρα.Και σε προβλημα ακομα που αντιμετωπισα, after-sales η εξυπηρετηση ηταν αψογη,συνοδευομενη απο πολλα συγνωμη,αυτα μετρανε,παιδια.

Υ.Γ. Υπαρχουν και καποια παιδια που θα πουν οτι καποια στιγμη εκαναν καλη αγορα απ'αυτους.Ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις και ειναι αυτο που λεμε<<εισαι τυχερος τη γλυτωσες,βρηκαν στο ραφι τους και ενα καινουριο και μη ελλατωματικο και σου το'στειλαν>>

Η γνωμη μου ειναι αυτη,μην παρεξηγηθω και ο καθενας μπορει να εχει τη δικη του αποψη

Link to comment
Share on other sites

μακρυα παιδες!μακρυα.καμενος απο δαυτους,οσο μπορω θα τους κανω μαυρη διαφημιση.και συνεχιζουν να με δουλευουν με email του στυλ εμεις το φτιαξαμε και το στειλαμε αλλα στειλε παλι βιντεο κτλ!μακρυα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μου ήρθε σάπιο κινητό και έχω κάνει claim για full refund. Μπορεί να μου δώσει κάποιος οδηγίες για το πως θα το στείλω και τι screenshots να βγάλω για το paypal κτλπ.
Link to comment
Share on other sites

σαπιο λεγοντας;

Μου πούλησαν Ευρωπαική version και πήρα Κορεάτικη και δεν έχω 4g/3g. Το μεταλλικό πλαίσιο γύρω απο το κινητό λείπει και γενικά φαίνεται έτοιμο να καταστραφεί. Η οθόνη φαίνεται χάλια, backlight bleed κτλπ

Το μήλο θα είχε πιάσει σκουλήκια

Ακριβώς, ελπίζω να την βγάλω καθαρή και δεν πρόκειται να ξαναπάρω απο εκεί. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος παρακαλώ να απαντήσει στις ερωτήσεις μου γιατί πρόκειται να στείλω πίσω ένα κινητό.

i)Στα Ελτα τι θα τους πω? (tracking number, φωτογραφίες κτλπ)

ii)Τα λεφτά τα παίρνω αφού το παραλάβουν?

iii)Τρόποι πακεταρίσματος.

Link to comment
Share on other sites

θα σου γράψει ο @vasilis_hd2 πως ακριβώς θα το κάνεις.

Υπάρχει ένας "ειδικός" τρόπος... :devil:

Βασίληηηηηηηηηηηηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω. Τι πάτε και μπλέκεστε σε κάτι τέτοια άκυρα sites και μετά ψάχνεστε .

Πάρτε χίλιες φορές από Ελλάδα ένα μεταχειρισμένο και να τελειώνει η ιστορία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω. Τι πάτε και μπλέκεστε σε κάτι τέτοια άκυρα sites και μετά ψάχνεστε .

Πάρτε χίλιες φορές από Ελλάδα ένα μεταχειρισμένο και να τελειώνει η ιστορία.

 

αν τα ελεγες πριν δυο μηνες θα σε ετρωγαν ζωντανο :lol: (οπως εκαναν σε μενα) τωρα δεν μηλαει κανενας που την πατησαν .... δυστηχως ετσι ειμαστε αν δεν πάθουμε δεν θα μαθαινουμε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αν τα ελεγες πριν δυο μηνες θα σε ετρωγαν ζωντανο :lol: (οπως εκαναν σε μενα) τωρα δεν μηλαει κανενας που την πατησαν .... δυστηχως ετσι ειμαστε αν δεν πάθουμε δεν θα μαθαινουμε

 

Eγώ προσωπικά κι ας την πάτησα πάλι τα ίδια θα λέω.

Σε κινέζικη συσκευή άνετα θα ξαναέπερνα μιας και 5 αγορές τέλεια πήγαν.

Από ελλάδα επώνυμο μεταχειρισμένο σπάνια, προτιμώ να την πατήσω από κινέζο κι όχι να μου πουλάει έλληνας 1μιση χρόνο μεταχειρισμένη συσκευή 80ευρώ κάτω από το καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

αν τα ελεγες πριν δυο μηνες θα σε ετρωγαν ζωντανο :lol: (οπως εκαναν σε μενα) τωρα δεν μηλαει κανενας που την πατησαν .... δυστηχως ετσι ειμαστε αν δεν πάθουμε δεν θα μαθαινουμε

 

Το θέμα έχει εξαντληθεί, τι άλλο να πουμε και που σαι.....κρύψε λίγο τη χαρά σου... :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ..θελω να ρωτησω και εγω πριν κανω την αγορα του meizu mx pro το 32αρι απο το συγκεκριμενο σαιτ ..αν με συμβουλευατε να προχωρησω η οχι ..και αν ναι τι να τουε ζητησω πριν την αγορα..ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προσωπικά κι ας την πάτησα πάλι τα ίδια θα λέω.

Σε κινέζικη συσκευή άνετα θα ξαναέπερνα μιας και 5 αγορές τέλεια πήγαν.

Από ελλάδα επώνυμο μεταχειρισμένο σπάνια, προτιμώ να την πατήσω από κινέζο κι όχι να μου πουλάει έλληνας 1μιση χρόνο μεταχειρισμένη συσκευή 80ευρώ κάτω από το καινούργιο.

 

Κανείς λάθος , γιατί πέραν αυτών των πονηρων ελληναραδων , μπορείς να βρεις παρά πολύ καλές ευκαιρίες.

Έχω πάρει πολλές φορές τηλέφωνα λίγων ημερών ή 1 μήνα το πολύ και 100 ευρώ κάτω.Γιατί λοιπόν να ρισκάρω με τους Κινεζοαπατεωνες και να μην πάρει τα λεφτά κάποιος Έλληνας ;

Προτιμώ αυτό λοιπόν , παρά να τα δώσω στους τυχαρπαστους. Καταλαβαίνεις τι εννοώ έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κανείς λάθος , γιατί πέραν αυτών των πονηρων ελληναραδων , μπορείς να βρεις παρά πολύ καλές ευκαιρίες.

Έχω πάρει πολλές φορές τηλέφωνα λίγων ημερών ή 1 μήνα το πολύ και 100 ευρώ κάτω.Γιατί λοιπόν να ρισκάρω με τους Κινεζοαπατεωνες και να μην πάρει τα λεφτά κάποιος Έλληνας ;

Προτιμώ αυτό λοιπόν , παρά να τα δώσω στους τυχαρπαστους. Καταλαβαίνεις τι εννοώ έτσι;

 

Δεν κάνω λάθος κι ας έχεις πετύχει εσύ τις εξαιρέσεις, οι ελληναράδες που λες είναι το 90%

Μια ματιά στο διπλανό site και θα το δεις, 1 μήνα έψαχνα το νοτελι μετά από την μ@μ@κία των κινέζων και τα 320 τα είχαν σαν την καλύτερη τιμή σε συσκευή αγορασμένη το 14 ενώ καινούργιο έκανε 404ευρώ εκείνη την περίοδο.

Συχρόνως έψαχνα και το s6 και με το ζόρι βρήκα 6 μήνες μεταχειρισμένο 70ευρώ κάτω απ'το καινούργιο γιατί οι υπόλοιποι το είχαν 30-40 ευρώ κάτω μόνο.

50ευρώ κάτω απ'το καινούργιο δίνουν το s6 edge+ και το χουν και σαν τιμή ευκαιρίας.

Εσύ προτιμάς ότι θες και είναι κατανοητό, εγώ προτιμώ είτε να την παλεύω με τους κινέζους με μία στο εκατομμύριο ελπίδα να πετύχω κάτι καλό κι όχι να με δουλεύει ο έλληνας που ξέρω πολύ καλά την τιμή που κοστίζει ολοκαίνουργιο με 2 χρόνια εγγύηση και χωρίς τον φόβο ότι ο προηγούμενος κάτοχος του χει αλλάξει τα φώτα, είτε να βάλω αυτά τα 50 ευρώ διαφοράς και να το παίρνω καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...