Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πίσω κάμερα καλή? Νομίζω λίγο η μπροστινή μόνο έχει κάποια προβλήματα αλλά είναι ικανοποιητική...

Από ποιό κατάστημα λέτε να το πάρω? Σκεφτόμουν από citisshop αλλά σήμερα λέει εξαντλήθηκε σε μαύρο χρώμα που το θέλω, οπότε τώρα λέω για phonegallery...Είναι αξιόπιστο αρκετά?

Αρνητικά :

 

1) Η μπροστά κάμερα δεν είναι τόσο καλή.

 

2) Δεν έχει λαμπάκι Led που το είχα συνηθίσει σε προηγούμενες συσκευές.

 

3) η πίσω κάμερα βγάζει περίπου τετραγωνες φωτογραφίες στην ανάλυση των 13Μ. Δεν είναι φουλ σκριν. Για να βγάλεις φουλ πρέπει να μειώσεις την ανάλυση στα 9Μ

 

Θετικά:

 

1) τρομερη αυτονομία στην μπαταρία.

 

2) πολύ ωραία οθόνη. (+χρώματα)

 

3) λεπτός σχεδιασμός.

 

4) φορτίζει πολύ γρήγορα η μπαταρία.

 

5) δέχεται επέκταση μνήμης SD

 

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πίσω κάμερα καλή? Νομίζω λίγο η μπροστινή μόνο έχει κάποια προβλήματα αλλά είναι ικανοποιητική...

Από ποιό κατάστημα λέτε να το πάρω? Σκεφτόμουν από citisshop αλλά σήμερα λέει εξαντλήθηκε σε μαύρο χρώμα που το θέλω, οπότε τώρα λέω για phonegallery...Είναι αξιόπιστο αρκετά?

 

Μια χαρά είναι και η camera… Μπορεί να μην είναι τόσο ποιοτική όσο του note που έχω αλλά είναι εξίσου καλή! ;) Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση του μαγαζιού τον τελευταίο καιρό πάντα αγοράζω από Kaiser(Πανεπιστημίου) ότι έχω πάρει από εκεί μου έχει βγει λίρα εκατό… Το A5 το πήρα για πρώτη φορά σε GOLD γιατί πάντα μου άρεσαν σε μαύρο οι συσκευές…Τελικά άξιζε η επιλογή! Και εκεί που έλεγα ότι δεν θα του έχω θήκη γιατί πάντα χρησιμοποιώ θήκες στις συσκευές μου τώρα αρχίζω και το ξανά σκέφτομαι… :p

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και η camera… Μπορεί να μην είναι τόσο ποιοτική όσο του note που έχω αλλά είναι εξίσου καλή! ;) Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση του μαγαζιού τον τελευταίο καιρό πάντα αγοράζω από Kaiser(Πανεπιστημίου) ότι έχω πάρει από εκεί μου έχει βγει λίρα εκατό… Το A5 το πήρα για πρώτη φορά σε GOLD γιατί πάντα μου άρεσαν σε μαύρο οι συσκευές…Τελικά άξιζε η επιλογή! Και εκεί που έλεγα ότι δεν θα του έχω θήκη γιατί πάντα χρησιμοποιώ θήκες στις συσκευές μου τώρα αρχίζω και το ξανά σκέφτομαι… :p

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλό το κατάστημα αυτό. Και καλές τιμές! Σχεδόν Όλες μου οι συσκευές παλαιότερα από κει ήταν. Κανένα πρόβλημα στις συσκευές που είχα πάρει. Και οι εγγύηση μια χαρά

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Και τέλος, για θήκη αυτές καλές σας φαίνεται? Ποιά θα διαλέγατε (πέρα από τιμή)? Γενικά θέλω να προστατεύει όσο μπορεί το κινητό...

https://www.skroutz.gr/s/8196474/Samsung-Flip-Wallet-Black-Galaxy-A5-2016.html

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Book-Cover-gia-Galaxy-A5-2016-Mavro.htm

Η βασική ερώτηση, η κάμερα λέτε να προεξέχει πίσω, ακόμα και με την θήκη? Γιατί στην εικόνα δε φαίνεται αυτό...Παίζει να έχει κανείς κάποια από αυτές?

Edited by BabisI
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Και τέλος, για θήκη αυτές καλές σας φαίνεται? Ποιά θα διαλέγατε (πέρα από τιμή)? Γενικά θέλω να προστατεύει όσο μπορεί το κινητό...

https://www.skroutz.gr/s/8196474/Samsung-Flip-Wallet-Black-Galaxy-A5-2016.html

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Book-Cover-gia-Galaxy-A5-2016-Mavro.htm

Η βασική ερώτηση, η κάμερα λέτε να προεξέχει πίσω, ακόμα και με την θήκη? Γιατί στην εικόνα δε φαίνεται αυτό...Παίζει να έχει κανείς κάποια από αυτές?

Έχω παρόμοια θήκη και δεν προεξέχει η κάμερα.

Τώρα όσο αφορά την κάμερα για μένα είναι πολύ καλή, ακόμα και στις βραδινές αν ξέρεις να χρησιμοποιείς τις manual ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοια θήκη και δεν προεξέχει η κάμερα.

Τώρα όσο αφορά την κάμερα για μένα είναι πολύ καλή, ακόμα και στις βραδινές αν ξέρεις να χρησιμοποιείς τις manual ρυθμίσεις.

 

Παρόμοια με ποιά από τις δύο?

Ααα αλήθεια? δηλαδή τι ρυθμίσεις? ποιά πειράζεις σε τι τιμές? Πέρα από night mode?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σήμερα ότι ανάβει η οθόνη από μόνη της. Χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση η οτιδήποτε. Πως μπορώ να δω τι φταίει και γιατί το κάνει;;

Δοκιμασα επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια. Αν και δεν το κάνει συχνά.

Επίσης Δεν έχω κάνει πρόσφατα εγκατάσταση εφαρμογών αν έχει σημασία...

 

Η οθόνη ανάβει όταν είναι σε αναμονή το κινητό και δεν το έχω στα χέρια.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια με ποιά από τις δύο?

Ααα αλήθεια? δηλαδή τι ρυθμίσεις? ποιά πειράζεις σε τι τιμές? Πέρα από night mode?

Και με τις δυο. Σε καμία δεν προεξέχει η κάμερα.

Η πρώτη σε ενημερώνω είναι πολύ όμορφη αλλά συγκρατεί το κινητό στις τέσσερις άκρες και είναι ψιλό ευαίσθητη σε αυτά τα σημεία, σπάζουν εύκολα, εγώ πάντως έχω κακή εμπειρία !!!

Η δεύτερη θήκη απ' ότι βλέπω στα πλαϊνά δεξιά και αριστερά την συγκρατεί μαύρο σκληρό πλαστικό. Πράγμα που δεν χαρίζει στο κινητό, χάνεται όλο το γύρω-γύρω μεταλλικό πλαίσιο του κινητού. Ψάξε να βρεις σαν αυτή την θήκη αλλά το τηλ. να το συγκρατεί διάφανη σιλικόνη, δείχνει πολύ πιο όμορφο μέσα στην θήκη, θα έλεγα η μέρα με την νύχτα!!

Το καλύτερο θα ήταν βέβαια να πας από Πλαίσιο να την δεις από κοντά έτσι θα έχεις πιο σωστή άποψη.

 

Στην κάμερα πειράζεις τις ρυθμίσεις στην προηγμένη λειτουργία, ISO, έκθεση κ.λ.π. αν μάθεις να τις χρησιμοποιείς σωστά δεν θα ξανά βγάλεις φωτογραφία σε night mode ή Auto. Θέλει λιγάκι δουλίτσα και ψάξιμο. Σε night mode έβγαλα μια φορά και ποτέ άλλοτε, γιατί η φωτογραφίες δεν βλέπονται από το μπιμπίκι, είναι τίγκα στα pixels.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω για την δεύτερη, πήγα την είδα και παρ'όλο που έχει αυτό το πλαστικό, μιας και δε θέλω να δώσω πολλά για θήκη, μου άρεσε μπορώ να πω και προστατεύει το κινητό αρκετά. Άλλωστε για κάτι πιο κομψό νομίζω ανεβαίνει πολύ η τιμή...

 

Για την κάμερα, ας πούμε κάποιες ενδεικτικές τιμές για καλή λήψη ποιές θα ήταν (που έχεις δοκιμάσει) ?

Γιατί είδα ας πούμε ότι για το ISO δεν είναι στάνταρ πρέπει να βρεις την ισορροπία με άλλες ρυθμίσεις και για την έκθεση αναλόγως τα mm του φακού... Αυτά υποθέτω με δοκιμές βρίσκονται...Έχεις υπ'όψιν σου κάνα καλό σχετικό οδηγό στο ίντερνετ? Ή και γενικότερα για καλές φωτο?

Επίσης, θα ταν καλό να κατεβάσω άλλο πρόγραμμα για κάμερα που να δίνει περισότερες ρυθμίσεις και δυνατότητες πέρα από το βασικό κλασικό που ήδη έχει? Πχ Camera FV-5, CameraPro, Camera ZOOM FX.

Τέλος, η λειτουργία HDR επιτρέπεται σε manual mode? Αν όχι, είναι θέμα αυτό?

 

Και με τις δυο. Σε καμία δεν προεξέχει η κάμερα.

Η πρώτη σε ενημερώνω είναι πολύ όμορφη αλλά συγκρατεί το κινητό στις τέσσερις άκρες και είναι ψιλό ευαίσθητη σε αυτά τα σημεία, σπάζουν εύκολα, εγώ πάντως έχω κακή εμπειρία !!!

Η δεύτερη θήκη απ' ότι βλέπω στα πλαϊνά δεξιά και αριστερά την συγκρατεί μαύρο σκληρό πλαστικό. Πράγμα που δεν χαρίζει στο κινητό, χάνεται όλο το γύρω-γύρω μεταλλικό πλαίσιο του κινητού. Ψάξε να βρεις σαν αυτή την θήκη αλλά το τηλ. να το συγκρατεί διάφανη σιλικόνη, δείχνει πολύ πιο όμορφο μέσα στην θήκη, θα έλεγα η μέρα με την νύχτα!!

Το καλύτερο θα ήταν βέβαια να πας από Πλαίσιο να την δεις από κοντά έτσι θα έχεις πιο σωστή άποψη.

 

Στην κάμερα πειράζεις τις ρυθμίσεις στην προηγμένη λειτουργία, ISO, έκθεση κ.λ.π. αν μάθεις να τις χρησιμοποιείς σωστά δεν θα ξανά βγάλεις φωτογραφία σε night mode ή Auto. Θέλει λιγάκι δουλίτσα και ψάξιμο. Σε night mode έβγαλα μια φορά και ποτέ άλλοτε, γιατί η φωτογραφίες δεν βλέπονται από το μπιμπίκι, είναι τίγκα στα pixels.

Edited by BabisI
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω για την δεύτερη, πήγα την είδα και παρ'όλο που έχει αυτό το πλαστικό, μιας και δε θέλω να δώσω πολλά για θήκη, μου άρεσε μπορώ να πω και προστατεύει το κινητό αρκετά. Άλλωστε για κάτι πιο κομψό νομίζω ανεβαίνει πολύ η τιμή...

Για την κάμερα, ας πούμε κάποιες ενδεικτικές τιμές για καλή λήψη ποιές θα ήταν (που έχεις δοκιμάσει) ?

Γιατί είδα ας πούμε ότι για το ISO δεν είναι στάνταρ πρέπει να βρεις την ισορροπία με άλλες ρυθμίσεις και για την έκθεση αναλόγως τα mm του φακού... Αυτά υποθέτω με δοκιμές βρίσκονται...Έχεις υπ'όψιν σου κάνα καλό σχετικό οδηγό στο ίντερνετ? Ή και γενικότερα για καλές φωτο?

Επίσης, θα ταν καλό να κατεβάσω άλλο πρόγραμμα για κάμερα που να δίνει περισότερες ρυθμίσεις και δυνατότητες πέρα από το βασικό κλασικό που ήδη έχει? Πχ Camera FV-5, CameraPro, Camera ZOOM FX.

Για θήκες δες και στο eBay έχει φθηνές και αξιόλογες.

Οι ρυθμίσεις παίζουν πάντα ανάλογα τις συνθήκες, π.χ. βράδυ σε δωμάτιο έχω πάρει καλό αποτέλεσμα, με ISO 200, WB φθορισμού, έκθεση +1, μέτρηση matrix , flash on.

Με flash of θέλει ISO 400 με ισορροπία λευκού στο Auto.

Αυτά πάντα στο χώρο που βρίσκομαι εγώ και με τον φωτισμό που έχω εγώ...

Γενικότερα θέλει ψάξιμο, ακόμα και με ηλιοφάνεια σε manual πετυχαίνεις καλύτερα αποτελέσματα!!!

Για δοκίμασε τις εφαρμογές (ProShot) και (A Better camera Unlocked με DRO On) ιδίως η δεύτερη πολύ καλή!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα οι συνθήκες είναι το παν.Θα τα δοκιμάσω, σε ευχαριστώ!

 

Για θήκες δες και στο eBay έχει φθηνές και αξιόλογες.

Οι ρυθμίσεις παίζουν πάντα ανάλογα τις συνθήκες, π.χ. βράδυ σε δωμάτιο έχω πάρει καλό αποτέλεσμα, με ISO 200, WB φθορισμού, έκθεση +1, μέτρηση matrix , flash on.

Με flash of θέλει ISO 400 με ισορροπία λευκού στο Auto.

Αυτά πάντα στο χώρο που βρίσκομαι εγώ και με τον φωτισμό που έχω εγώ...

Γενικότερα θέλει ψάξιμο, ακόμα και με ηλιοφάνεια σε manual πετυχαίνεις καλύτερα αποτελέσματα!!!

Για δοκίμασε τις εφαρμογές (ProShot) και (A Better camera Unlocked με DRO On) ιδίως η δεύτερη πολύ καλή!!

Link to comment
Share on other sites

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορώ να κατεβάσω γραμματοσειρες;; μπαίνω στο Store της Samsung και βλέπω μόνο αυτό.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/fa1f2b91427efd29ab4dc5f5360444ad.jpg

Γιατί είναι τόσο άδειο το store της Samsung?

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια ποιοτικη της Spiegen και γεμισε γρατζουνιες σε 2-3 μερες. Επισης σε ασημι που την πηρα ηταν μονιμα μες τη δαχτυλια.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο mode οθόνης θεωρείται καλύτερο στις ρυθμίσεις που έχει?

 

Αυτο ειναι θέμα γούστου. Πχ εμένα μου αρέσει το έντονο λευκό και χρησιμοποιώ κινηματογράφος amoled.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι θέμα γούστου. Πχ εμένα μου αρέσει το έντονο λευκό και χρησιμοποιώ κινηματογράφος amoled.

Εκεί το έβαλα κ εγώ τώρα για να δω διαφορες και είναι ακόμα καλύτερο από την προσατμοσιμη. Οπότε το αφήνω στον κινηματογραφο. Οι άλλες δύο επιλογές δεν αξίζουν για μένα γιατί ξεθωριαζουν πολύ τα χρώματα και δεν θελω. Αλλά όπως είπες κ εσύ γούστα είναι αυτά.

 

Edit: επίσης για όποιον ενδιαφέρεται έχω αλλάξει και μερικές ρυθμίσεις στο μενού προγραμματιστη για να κάνω το κινητό πιο γρήγορο στο μάτι. Στην ουσία με αυτό κλείνεις τα εφέ που καθυστερούν στη συσκευή. Έχω αλλάξει αυτα οποίος Θελει να δοκιμάσει https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/57713f4b832c036699b17b193ccacf00.jpg απενεργοποιησα τις 3 κλίμακες

 

 

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ααα ωραία ευχαριστώωω!!

Επίσης, όταν μπαίνω στο galaxy apps έχει γλώσσα ιταλικά! Τι φαση? Αλλάζει αυτό? Σε εσάς τι έχει?

Σε μένα είναι στα ελληνικα. Μήπως έχεις ως γλώσσα συσκευής τα αγγλικά;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Όχι ελληνικά έχω .. Το αλλαξα σε αγγλικά και το ίδιο κάνει.. Δεν ξέρω τι φάση :confused:

Μήπως έχει σημασία που δεν έχω sim μέσα?

Βασικά να σας πω..εμένα είχε εξαρχής μέσα updated firmware με marshmallow εξαρχής

Και αν μπω στο mysamsung λέει δημιουργός Samsung Italia και αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας

????????????

Αυτό ξέρει κανείς πώς και αν διορθώνεται?

Αν κατάλαβα καλά το firmware μάλλον είναι ιταλικό..

Σε μένα είναι στα ελληνικα. Μήπως έχεις ως γλώσσα συσκευής τα αγγλικά;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by BabisI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κ εμενα απο Ιταλια ειναι, εχω βαλει γλωσσα αγγλικα και το playstore ειναι επισης στα αγγλικα. Εγω εχω βαλει sim (δεν ξερω αν θα επηρρεασει). Μια ακομα ερωτηση, τη συσκευη την αγορασες απο καταστημα ή απο δευτερο χερι; Αν ειναι απο δευτερο χερι εξηγει γιατι εχει ηδη την 6.0.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κ εμενα απο Ιταλια ειναι, εχω βαλει γλωσσα αγγλικα και το playstore ειναι επισης στα αγγλικα. Εγω εχω βαλει sim (δεν ξερω αν θα επηρρεασει). Μια ακομα ερωτηση, τη συσκευη την αγορασες απο καταστημα ή απο δευτερο χερι; Αν ειναι απο δευτερο χερι εξηγει γιατι εχει ηδη την 6.0.

 

Δηλαδή και σε εσένα ιταλικά έχει στις δύο αυτές εφαρμογές?

Όχι δεν είναι μεταχειρισμένο , από σκρουτζ το πήρα από κατάστημα κανονικά

Και είχε ήδη 6.0.1

http://best-tech-reviews.com/update-galaxy-a5-2016-sm-a510f-a510fxxu2bpfa-android-6-0-1-14102/

Με αυτό εγκατεστημένο ήρθε

Edited by BabisI
Link to comment
Share on other sites

Όχι ελληνικά έχω .. Το αλλαξα σε αγγλικά και το ίδιο κάνει.. Δεν ξέρω τι φάση :confused:

Μήπως έχει σημασία που δεν έχω sim μέσα?

Βασικά να σας πω..εμένα είχε εξαρχής μέσα updated firmware με marshmallow εξαρχής

Και αν μπω στο mysamsung λέει δημιουργός Samsung Italia και αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας

????????????

Αυτό ξέρει κανείς πώς και αν διορθώνεται?

Αν κατάλαβα καλά το firmware μάλλον είναι ιταλικό..

Το mysamsung είναι εφαρμογή;; εγώ δεν την έχω αυτή! Επίσης όταν πήρα την συσκευή ήταν με Android 5 και του έκανα εγώ αναβάθμιση σε 6.

 

Το store της Samsung που έχω λέγεται Galaxy apps. Mysamsung δεν βλέπω πουθενά

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή και σε εσένα ιταλικά έχει στις δύο αυτές εφαρμογές?

Όχι δεν είναι μεταχειρισμένο , από σκρουτζ το πήρα από κατάστημα κανονικά

Και είχε ήδη 6.0.1

http://best-tech-reviews.com/update-galaxy-a5-2016-sm-a510f-a510fxxu2bpfa-android-6-0-1-14102/

Με αυτό εγκατεστημένο ήρθε

Ελληνικά έχει στο Galaxy apps!! Mysamsung δεν έχω καν

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το mysamsung είναι εφαρμογή;; εγώ δεν την έχω αυτή! Επίσης όταν πήρα την συσκευή ήταν με Android 5 και του έκανα εγώ αναβάθμιση σε 6.

 

Το store της Samsung που έχω λέγεται Galaxy apps. Mysamsung δεν βλέπω πουθενά

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελληνικά έχει στο Galaxy apps!! Mysamsung δεν έχω καν

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ναι εφαρμογή είναι εμένα τουλάχιστον το έχει τι να πω..Κι εμένα έχει το galaxy apps αλλά στα ιταλικά..

Ναι το ξέρω ότι θα έπρεπε να είχε την 5 όμως παραδόξως εμένα μου ήρθε με 6.0.1! Δες link για firmware από πάνω που έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα που αγόρασα και εγώ την συσκευή είχε την 6 απλά έκανε λίγο μετά ένα μικρό update αν θυμάμαι καλά περίπου στα 15mb…Λογικά τα αποθέματα που υπάρχουν τώρα στα καταστήματα έχουν προεγκατεστημένη την 6 όχι ότι αυτό σημαίνει ότι είναι πειραγμένα-μεταχειρισμένα… Στην δική μου περίπτωση όλα καλά εδώ και 1 βδόμαδα και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με την μπαταρία…Παρόλο που μετά την 1η πλήρης φόρτιση το Α5 το έχω χωρίς κάρτα sim αλλά για πλοήγηση στο internet για την ώρα μετράω 6ημέρες και 2ώρες από την τελευταία φόρτιση και 3,5 ώρες οθόνη με 18% υπόλοιπο μπαταρίας!Στο s2 ούτε τα μισά νούμερα δεν έπιανα με την ίδια χρήση… :o

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...