Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχύει ότι δεν αναγνωρίζει τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων σε εφαρμογές τραπεζών και PayPal;

Για την winbank τουλάχιστον ναι. Επίσης μετά το root και το xposed, δεν μου ανοίγει καν η εφαρμογή της.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα απ ότι έχω καταλάβει σε όλες τι εφαρμογές δεν βλέπει το δαχτυλικό αποτύπωμα,μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για κλείδωμα/ξεκλείδωμα της συσκευής.

Αν μπορεί κάποιος να τσεκαρει paypal και nbg.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα απ ότι έχω καταλάβει σε όλες τι εφαρμογές δεν βλέπει το δαχτυλικό αποτύπωμα,μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για κλείδωμα/ξεκλείδωμα της συσκευής.

Αν μπορεί κάποιος να τσεκαρει paypal και nbg.

PayPal δεν παίζει

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για να κατεβασω εφαρμογες για την φωτογραφικη μου ζηταει λογαριασμο ID απο samsung account τι ειναι αυτο δεν εχω ιδεα?? :O
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για να κατεβασω εφαρμογες για την φωτογραφικη μου ζηταει λογαριασμο ID απο samsung account τι ειναι αυτο δεν εχω ιδεα?? :O

Αν θυμάμαι καλά κάνεις login δίνοντας ένα email ( Gmail ) κωδικό -μπορείς διαφορετικό από αυτόν του email-

Όνομα κ.λ.π.

Έτσι δημιουργώντας λογαριασμό κατεβάζεις διάφορες εφαρμογές, αυτές για την κάμερα, καθώς και από την εφαρμογή Galaxy Apps.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Ενδιαφερομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη αλλα σκαλωνω στο οτι ακουω/διαβαζω οτι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν κοληματακια ακομα και στο ρολαρισμα ή σε πολυ ελαφριες λειτουργιες. Η αλλη μου επιλογη ειναι το P9 Lite που ολοι λενε τα καλυτερα για την αποδοση του ωστοσο μου αρεσει καλυτερα σαν συσκευη το Α5. Εσεις τι θα μου προτεινατε?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω απο 4 μηνες και δεν εχω δει το παραμικρο κολλημα η λαγκαρισμα. Τωρα αν καποιοι το τιγκαρουν εφαρμογες και εχουν 10 messengers ανοιχτους ταυτοχρονα μπορει να τους κολλαει.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω απο 4 μηνες και δεν εχω δει το παραμικρο κολλημα η λαγκαρισμα. Τωρα αν καποιοι το τιγκαρουν εφαρμογες και εχουν 10 messengers ανοιχτους ταυτοχρονα μπορει να τους κολλαει.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ και επαυξάνω!!

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο μεσα στο 2016 εχω αλλαξει 5 κινητα. Αυτο μεχρι τον Απριλη που πηρα το Α5. Ο συνδιασμος ποιοτητας κατασκευης αποδοσης για την κατηγορια του και μπαταριας ειναι μοναδικος. Με αργη φορτιση (1 Α ) βγαζει 6 ωρες οθονης... Οταν βιαζομαι βαζω τον γρηγορο φορτιστη και σε μια ωρα ειναι φουλ. Δεν ζηταω κατι αλλο για τα 300ε που εδωσα.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

GMF αν θυμάμαι καλά πριν είχες το p8 lite είδες διαφορά στην ταχύτητα όταν πήγες στο Α5;

Μικρη διαφορα σε αυτον τον τομεα... Αλλα βαζοντας τις οθονες διπλα διπλα και την μπαταρια η διαφορα ειναι τεταστια υπερ του Α5.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παιδια εχω 3 μερες το κινητο και με ανοιχτο wi fi μου ερχονται ενημερωσεις facebook, email δεν παιζω παιχνιδια αλλα μπαταρια τελειωνει γρηγορα! 1 μερα δηλαδη καθε μερα φορτισμα.. ακουω να λενε οτι τους κραταει η μπαταρια 2 μερες μηπως δεν εχω κανει κατι που να μην καταναλωνει τοση μπαταρια??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παιδια εχω 3 μερες το κινητο και με ανοιχτο wi fi μου ερχονται ενημερωσεις facebook, email δεν παιζω παιχνιδια αλλα μπαταρια τελειωνει γρηγορα! 1 μερα δηλαδη καθε μερα φορτισμα.. ακουω να λενε οτι τους κραταει η μπαταρια 2 μερες μηπως δεν εχω κανει κατι που να μην καταναλωνει τοση μπαταρια??? :blink:

και στα κανονικα μηνυματα γιατι δεν μπορω να βαλω μικρη γραμματοσειρα?

Link to comment
Share on other sites

Στα μνμ πηγαινε περισσοτερς ρυθμισεις-sms-κωδικοποιηση και βαλε αυτοματο.

Για τη μπαταρια ειναι συνδιασμος εφαρμογων που χρησιμοποιει ο καθενας αλλα και τυπου φορτισης. Με το δικο του φορτιστη που κανει γρηγορη φορτιση μου δινει 4 ωρες οθονης με ενα αργο φορτιστη μου δινει 6. Παντα η αργη φορτιση ειναι καλυτερη για την μπαταρια.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα μνμ πηγαινε περισσοτερς ρυθμισεις-sms-κωδικοποιηση και βαλε αυτοματο.

Για τη μπαταρια ειναι συνδιασμος εφαρμογων που χρησιμοποιει ο καθενας αλλα και τυπου φορτισης. Με το δικο του φορτιστη που κανει γρηγορη φορτιση μου δινει 4 ωρες οθονης με ενα αργο φορτιστη μου δινει 6. Παντα η αργη φορτιση ειναι καλυτερη για την μπαταρια.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτόν τον τρόπο όμως μπορείς να γράψεις μέχρι 70 χαρακτήρες από 140

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα αλλάζει ο τόνος της οθόνης, τα χρώματα δηλαδή γίνονται σε ένα πρόσωπο από μπεζ πολύ ανοιχτό γκρι. Γίνεται για λίγα δευτερόλεπτα αυτό και μετά φτιάχνει ξανά.... Στις ρυθμίσεις οθόνης έχω τη λειτουργία AMOLED όχι την αυτόματη που το αλλάζει.

 

Να πάω στο service;;;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε η αναβαθμιση μολις ανοιξα το wifi το πρωι σε android 6. Νομιζω η συσκευη ειναι απο Ουγγαρια! Τωρα την κατεβαζω. Βεβαια ειναι μεγαλη. Νομιζω 930mb μου εγραψε!
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα Αυστρια. Εχουν βγαλει για παροχους Αυστριας αλλα οχι για unbraded ακομα....

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα…!!!

Πριν δυο μήνες αγόρασα από κατάστημα της wind το Samsung Galaxy A5 (2016)…

Χρειάστηκε να κάνει μια αναβάθμιση λογισμικού και θεώρησα σωστό να το κάνω μέσω εφαρμογής της Samsung (Smart Switch) αφού λοιπόν έγινε η αναβάθμιση και έκανε επανεκκίνηση εκεί λοιπόν άρχισαν τα προβλήματα…

Βάζω το emai μου και τον κωδικό μου δεν τα αναγνώριζε… Μου ζητούσε να βάλω το account gmail που είχε πρώτο ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο, πράγμα το οποίο δεν έχει αλλάξει ποτέ… και δεν με αφήνει να κάνω βήμα παρακάτω…

Θα ήθελα τα φώτα σας, τι θα πρέπει να κάνω?

Πήγα σήμερα στην Samsung στην Πατησίων αλλά είναι κλειστά λόγο διακοπών…

Τι πρέπει να κάνω και να κινηθώ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτρης Ζούγρος

:(:(

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου ηρθε σημερα το απογευμα η 6αρα.το δικο μου ειναι Πορτογαλια.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

εγω τις λιγες ωρες που του εχω την 6αρα μου φαινεται οτι ολα γινονται ενα κλικ πιο γρηγορα και γενικα ολα ειναι πιο smooth.

επισης οι αλλαγες στα γραφικα περιβαλλοντα μου αρεσουν αρκετα.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη διαχείριση Ράμ

Έχω 2 Α5 αυτή τη στιγμή ταυτόχρονα, το ένα με lollipop και το άλλο με την marshmallow

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...