Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπας και εχεις βαλει το μην ενοχλειτε (καπως ετσι δε λεγεται?) που κλεινει ειδοποιησεις κτλ??

 

Όχι φίλε μου, είναι όλα ανοιχτά...

 

Γενικά από άλλες εφαρμογές λαμβάνω κανονικά ειδοποιήσεις!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς, αν δουλεύει έτσι?

 

Μήπως γενικά δεν λειτουργεί έτσι και πρέπει να φτιάξω υπενθυμνήσεις... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είναι συσκευή με pass code δεν μπορείς να κάνεις και πολλά από Android 5 και μετά καθος για να γίνει ζεύγος θα πρέπει να γίνει ανταλλαγή κλειδιού (οπός στα iPhone) και αν η συσκευή έχει κωδικό κλειδί είναι κρυπτογραφιμενο και θα πρέπει να δώσει άδεια από την συσκευή να γίνει trusted με το pc για να γίνει ανταλλαγή κλειδιού, κάτι το οποίο είναι αδύνατο χωρίς οθόνη

Αν και δεν έχεις άδικο, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην το δοκιμάσει μιας και είναι ο πιο ανέξοδος και αβλαβής τρόπος(σχετικά με όσα έχουν αναφερθεί ως τώρα). Επίσης αν λειτουργεί το touch ενδεχομένως(στα τυφλά) να μπορεί να πατήσει το "ΟΚ" στο διάλογο που εμφανίζεται. Εδώ μια εικόνα του διαλόγου:

 

http://4.bp.blogspot.com/-EKjXFbG7cpk/VgNVhDemTEI/AAAAAAAAg6M/FpBDyySmJP4/s1600/USB%2BAuthorize.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχεις άδικο, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην το δοκιμάσει μιας και είναι ο πιο ανέξοδος και αβλαβής τρόπος(σχετικά με όσα έχουν αναφερθεί ως τώρα). Επίσης αν λειτουργεί το touch ενδεχομένως(στα τυφλά) να μπορεί να πατήσει το "ΟΚ" στο διάλογο που εμφανίζεται. Εδώ μια εικόνα του διαλόγου:

 

http://4.bp.blogspot.com/-EKjXFbG7cpk/VgNVhDemTEI/AAAAAAAAg6M/FpBDyySmJP4/s1600/USB%2BAuthorize.png

Στης amoled όταν βγαίνει η main lcd off γίνεται full disable όλο το screen array (τουλάχιστον στης ναυαρχιδες έτσι ήταν αν δεν άλλαξε κάτι)

Το καλύτερο που έχει να κάνει πιστεύω να πάρει σε όλα τα service τηλέφωνο μπας και έχει κανείς καμιά οθόνη μόνο για Data Recovery (υπάρχει τεράστια έλλειψη στα ανταλλακτικά της Samsung εδώ και δύο μήνες) πιστεύω με ένα 50 euro θα του κάνουν data Recovery

Link to comment
Share on other sites

Παλι βρε παιδια περνουμε ενημερωση αντροιτ ???

Τι ειναι αυτο τωρα παλι?

Παλι πρεπει να κανουμε καθαρη εγκατασταση ??

Τι ακριβως πρεπει να κανουμε,,θυμαται κανεις ??

 

Αυτο εδω πρεπει να πηρα τελικα...δεν ειναι vodafon το δικο μου ομως..απο το πλαισιο το πηρα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=447295

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, είναι όλα ανοιχτά...

 

Γενικά από άλλες εφαρμογές λαμβάνω κανονικά ειδοποιήσεις!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς, αν δουλεύει έτσι?

 

Μήπως γενικά δεν λειτουργεί έτσι και πρέπει να φτιάξω υπενθυμνήσεις... :mad:

 

Αν κάνεις τροποποίηση σε μια υπενθύμιση και τη βάλεις μετά από 5 λεπτά θα χτυπήσει ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έσπασε η οθονη του κινητού μου και θελω να μεταφέρω τις φωτογραφίες μου στον υπολογιστή ... το κινητο ειναι ανοιχτο , το συνδέω με τον υπολογιστή αλλα δυστυχώς δεν εχω πρόσβαση μαλλον γιατι θελει το κωδικό ξεκλειδώματος ης οθόνης...υπαρχει καποιο προγραμμα , ή καποιος άλλος τρόπος απόκτησης πρόσβασης στο κινητο ; ευχαριστω

 

και δεν βγαζεισ το τσιπακι μνημησ να το βαλεισ σε άλλο κινητο η Η/Υ?...αν βεβαια είναι εκει οι φωτο σου

Link to comment
Share on other sites

και δεν βγαζεισ το τσιπακι μνημησ να το βαλεισ σε άλλο κινητο η Η/Υ?...αν βεβαια είναι εκει οι φωτο σου

 

Τόσο απλό!!!Πως δεν το σκέφτηκε κανεις!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το κινητο ειμαι πολύ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες.θα προτιμουσα 5.5 ιντσες το α7 2016 δηλαδη αλλα δεν πειραζει αφου δεν κυκλοφορει επισημα.Παντως επειδη τραβαω βιντεο αρκετα με αναμενο φλας σε εσωτερικο φωτισμο,τζακι κτλ με τα παιδια μου να τρεχουν πανω κατω αυτο που βλεπω είναι οτι ποτε δεν χανει εστιαση οταν στα j5 ,Α7 2015 και J7 εχανε συνεχεια κατω απο τετοιες συνθηκες.Και στις φωτο,ζωντανα φυσικα χρωματα .Εξαιρετικο τηλεφωνο πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το περασα χωρις καθαρη εγκατασταση και δουλευει μια χαρα. Δεν ειδα βεβαια και καμμια αλλαγη στη χρηση .
Link to comment
Share on other sites

και δεν βγαζεισ το τσιπακι μνημησ να το βαλεισ σε άλλο κινητο η Η/Υ?...αν βεβαια είναι εκει οι φωτο σου

 

ε κοίτα αν έχει βεβαία Level 3 εξιδανίκευση στης επισκευές motherboard + εξοπλισμούς εργαστηρίου χαλαρά μπορεί.....

 

+ δεν είναι μόνο nand memory για να δουλέψει nand memory σε άλλη συσκευη θα πρέπει να βγάλει και το baseband και το network ic pmu και να τα βάλει σε άλλη συσκευη.................

 

α ναι αν είχε άλλη συσκευη απλά θα επαιρνε οθονη από εκεί και δεν θα χρειαζόταν να σπουδάσει 6 7 χρόνια για να γινει level 3 ηλεκτρονικός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις τροποποίηση σε μια υπενθύμιση και τη βάλεις μετά από 5 λεπτά θα χτυπήσει ?

 

Δεν είναι υπενθύμιση ακριβώς, αλλά Γενέθλια (διαφορετική κατηγορία)...

Αν βάλω μια υπενθύμιση, χτυπάει κανονικά!

 

Νομίζω ότι έχω καταλάβει τι φταίει...

Επειδή οι επαφές δεν είναι στη συσκευή, αλλά στο Google account, ναι μεν τα δείχνει στο ημερολόγιο αλλά δεν μπορείς ούτε να τα επεξεργαστείς ούτε έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της συσκευής.

 

Ενεργοποποίησα τις ειδοποιήσεις στο Ημερολόγιο της Google και θα περιμένω να δω τι θα γίνει...

Ελπίζω να μη χρειάζεται δίκτυο για να λειτουργήσει έτσι, διαφορετικά θα αναγκαστώ να μεταφέρω τις επαφές στη συσκευή... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπενθύμιση ακριβώς, αλλά Γενέθλια (διαφορετική κατηγορία)...

Αν βάλω μια υπενθύμιση, χτυπάει κανονικά!

 

Νομίζω ότι έχω καταλάβει τι φταίει...

Επειδή οι επαφές δεν είναι στη συσκευή, αλλά στο Google account, ναι μεν τα δείχνει στο ημερολόγιο αλλά δεν μπορείς ούτε να τα επεξεργαστείς ούτε έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της συσκευής.

 

Ενεργοποποίησα τις ειδοποιήσεις στο Ημερολόγιο της Google και θα περιμένω να δω τι θα γίνει...

Ελπίζω να μη χρειάζεται δίκτυο για να λειτουργήσει έτσι, διαφορετικά θα αναγκαστώ να μεταφέρω τις επαφές στη συσκευή... :confused:

 

Καταλαβα, μπλεξιμο.

Εγω εδω και χρονια τα εχω ολα στην συσκευη και παιρνω back up με το my phone explorer, εφαρμοη που φτιαχτηκε καποτε για τα sonyericsson, πολυ ευκολη, πρακτικη και πληρης, και τωρα δουλευει σε ολα τα ανδροιδ. Επειδη οι συγχρονισμοι πολλες φορες μου τα εκαναν σαλατα, ειδικα οταν ειχα 2-3 συσκευες ταυτοχρονα και με το μπες-βγες στο ιντερνετ, μου ειχαν διαγραψει ακομα και ολοκληρο καταλογο εχοντας στησει ενα νεο κινητο με αδειο καταλογο κτλ κτλ, οποτε απο τοτε αποφασισα ολα σε αρχειο στο pc και στη συσκευη ναμαι σιγουρος και δεν το εχω μετανοιωσει. (και υπενθυμισεις και γενεθλια και σμσ κτλ).

απλα το αναφερω μιας και καναμε κουβεντα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς λέει ότι αναβαθμίζει αυτό το update, αξίζει να το κάνουμε.

 

Κοιτα,το εκανα αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα...νομιζω ελεγε τα κλασικα ,καλυτερη αποδοση μπαταριας,περισσοτερη ασφαλεια κλπ.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,το εκανα αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα...νομιζω ελεγε τα κλασικα ,καλυτερη αποδοση μπαταριας,περισσοτερη ασφαλεια κλπ.

OK thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Το Α5 2016. Το ειχα και τωρα εχω το S7. Οχι οτι εχω παραπονο με το S7 αλλα το Α5 ειχε λιγο καλυτερη. Στο S7 εχω off το always on που τρωει αρκετη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Α5 2016. Το ειχα και τωρα εχω το S7. Οχι οτι εχω παραπονο με το S7 αλλα το Α5 ειχε λιγο καλυτερη. Στο S7 εχω off το always on που τρωει αρκετη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Καλησπέρα .

Και με το always on σε off έχει καλύτερη το Α5 ;

Αν ναι ποσό περίπου καλύτερη διότι σκέφτομαι την αγορά του S7 , αλλά η μπαταρία του Α5 για μένα είναι το κάτι άλλο ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Και με το always on σε off έχει καλύτερη το Α5 ;

Αν ναι ποσό περίπου καλύτερη διότι σκέφτομαι την αγορά του S7 , αλλά η μπαταρία του Α5 για μένα είναι το κάτι άλλο ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

ολα ειναι θεμα κριτηριων. Το s7 ειναι καλυτερο τηλεφωνο οπως και ναχει. Αλλα η μπαταρια του Α5 ισως ειναι κατα 20% καλυτερη.

Απο εκει και περα, ομως, δεν εχει ουτε led notification, δεν ειναι αδιαβροχο, δεν εχει τοσο καλη καμερα και δεν εχει Manual ρυθμισεις να παιξεις λιγακι με απλα πραγματα, ενα iso, λιγο χρονο κλειστρου , αν θες κατι καλυτερο, δεν εχει βιντεο υψηλης αναλυσης 4Κ και σιγουρα δεν εχει την υποστηριξη του s7. Συν οτι εχει 2GB ram Και θα φανει αυτο.

 

Για μενα, αν μπορεις να παρεις s7 ειναι καλυτερο. Αν παλι θες τοσο πολυ την μπαταρια το Α5 ειναι καλυτερο αλλα με ενα σωστο σεταρισμα (πχ να κλεισεις cloud που τρωει ΜΒ και μπαταρια και διαφορα αλλα) και το αλλο θα σε βγαζει πολυ ανετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με λιγες τροποποιησεις με το S7 δεν εχω καταλαβει διαφορα στην μπαταρια. Φορτιζω βραδυ-γυριζω σπιτι απο τη δουλεια με 40-45% τα ιδια πανω κατω με το Α5. Το Α5 ειναι αξιοπρεπες κινητο αλλα αν θελεις πχ να κρατησεις το κινητο 2 χρονια παρε S7.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι θεμα κριτηριων. Το s7 ειναι καλυτερο τηλεφωνο οπως και ναχει. Αλλα η μπαταρια του Α5 ισως ειναι κατα 20% καλυτερη.

 

Απο εκει και περα, ομως, δεν εχει ουτε led notification, δεν ειναι αδιαβροχο, δεν εχει τοσο καλη καμερα και δεν εχει Manual ρυθμισεις να παιξεις λιγακι με απλα πραγματα, ενα iso, λιγο χρονο κλειστρου , αν θες κατι καλυτερο, δεν εχει βιντεο υψηλης αναλυσης 4Κ και σιγουρα δεν εχει την υποστηριξη του s7. Συν οτι εχει 2GB ram Και θα φανει αυτο.

 

 

 

Για μενα, αν μπορεις να παρεις s7 ειναι καλυτερο. Αν παλι θες τοσο πολυ την μπαταρια το Α5 ειναι καλυτερο αλλα με ενα σωστο σεταρισμα (πχ να κλεισεις cloud που τρωει ΜΒ και μπαταρια και διαφορα αλλα) και το αλλο θα σε βγαζει πολυ ανετα.

 

 

 

Με λιγες τροποποιησεις με το S7 δεν εχω καταλαβει διαφορα στην μπαταρια. Φορτιζω βραδυ-γυριζω σπιτι απο τη δουλεια με 40-45% τα ιδια πανω κατω με το Α5. Το Α5 ειναι αξιοπρεπες κινητο αλλα αν θελεις πχ να κρατησεις το κινητο 2 χρονια παρε S7.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Οκ παιδιά σας ευχαριστώ με καλύψατε πλήρως

Θα πάω για το S7

Καλημέρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια νεος κατοχος,λιγα λογια σουπερ κινητο.Τωρα η ερωτηση μου ειναι η εξεις για notificition ειμαι σε δυο επιλογες

1noled

2always on

ποιο απο τα δυο μου προτεινεται αν και εχω δοκιμασει μονο το always on αλλα φοβαμαι λιγο γιατι ειναι συνεχεια On μην καει καμια οθονη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

No Led. Το Always on καταναλωνει αρκετη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

No Led. Το Always on καταναλωνει αρκετη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OK,σ'ευχαριστω θα το δοκιμασω μεσα στην ημερα,αλλα γνωριζεις αν αυτη η επιλογη δλδ το always On επιρεαζει την οθονη καθολου(εκτος απο μπαταρια που ειναι φυσικο) μην την καψουμε κιολας καινουργιο κιν.

Ευχαριστω και παλι.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...