Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει περίπτωση με καποιον τροπο να μπορω να βαλω την επιλογη "selected focus" στην μανησια καμερα του κινητου οπως υπαρχει στο s7..
Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κάτοχος της συσκευής ένα μήνα περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα εκτός από τα δύο παρακάτω.

Χρησιμοποιώ πολύ συχνά το φλας σαν φακό. Το φλας του Α5 είναι αισθητά λιγότερο φωτεινό από πχ του J5 του S3 mini και του S3 neo.

Η εφαρμογή του ραδιοφώνου FM είναι απαράδεκτη όσον αφορά την ευκολία στην χρήση της!! Η ίδια εφαρμογή είδα ότι υπάρχει και στο J5 2016.

Ερώτηση: υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το ραδιόφωνο του S3 neo (HybridRadio.apk) στην συσκευή; Οταν το δοκίμασα, το αναγνωρίζει σαν ενημέρωση της υπάρχουσας ενσωματωμένης εφαρμογής και τελικά δεν το εγκαθιστά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σε Lollipop δουλευει μια χαρα.

Με deodex rom?

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Lollipop 5.1.1 Deodex.

 

Απλά προς ενημέρωση, υπάρχει τρόπος και για odexed:

http://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/general/tuto-xposed-odex-rom-yes-knox-0x0-t3316688

Link to comment
Share on other sites

Root με ποιον τρόπο έχετε κάνει, για δώστε περισσότερες λεπτομέρειες !!!

 

Εγώ το έκανα με τον τρόπο που περιγράφει εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/development/recovery-samsung-sm-a510f-fd-exynos7580-t3314399

 

(δες πρώτο post απο εκεί που λέει "instructions" και κάτω. Θέλει λίγη προσοχή αλλά με αυτόν τον τρόπο περνάς και custom recovery και root).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα μου εβγαλε πρόβλημα υπερθέρμανσης στις 3 ημέρες που το έχω αγοράσει. Μου το αντικατέστησαν,αλλά και πάλι μου ζεσταίνεται και η νέα συσκευή. Μου είπαν οτι ούτως ή αλλως ζεσταίνονται,αλλά δεν νομίζω τόσο πολύ. Έχω πολύ απογοητευτεί....

 

Η συσκευή γενικά ζεσταίνεται αρκετά, ειδικά εάν παίζεις παιχνίδια, και σε μένα και σε όποιον γνωστό μου το έχει, μην σε ανησυχεί αυτό.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Μεταλλο και γυαλι. Φυσιολογικο να θερμαινεται λιγο παραπανω.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να απευθυνθείτε στο σέρβις κάτι συμβαίνει!!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Έλειπα καιρό και γιαυτό άργησα αν απαντήσω.Τελικά διπιστώνω ότι θόρυβος όταν καλεί δημιουργείται μόνο σε συγκεκριμένους χώρους που είναι συχνά (στο γραφείο του) αλλά σίγουρα όχι πάντα.Γενικά ποια είναι η διαδικασία για να το στείλουμε για service?Πρέπει να απευθυνθώ στο skroutzομάγαζο που αγοράστηκε ή το πάω απευθείας με την απόδειξη στο πιο κοντινό service της samsung?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Έλειπα καιρό και γιαυτό άργησα αν απαντήσω.Τελικά διπιστώνω ότι θόρυβος όταν καλεί δημιουργείται μόνο σε συγκεκριμένους χώρους που είναι συχνά (στο γραφείο του) αλλά σίγουρα όχι πάντα.Γενικά ποια είναι η διαδικασία για να το στείλουμε για service?Πρέπει να απευθυνθώ στο skroutzομάγαζο που αγοράστηκε ή το πάω απευθείας με την απόδειξη στο πιο κοντινό service της samsung?

απευθείας με την απόδειξη στο πιο κοντινό service της samsung για πιο άμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα με τον τρόπο που περιγράφει εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/development/recovery-samsung-sm-a510f-fd-exynos7580-t3314399

 

(δες πρώτο post απο εκεί που λέει "instructions" και κάτω. Θέλει λίγη προσοχή αλλά με αυτόν τον τρόπο περνάς και custom recovery και root).

Ok thanks !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι. Lollipop 5.1.1 Deodex.

Εννοείς σε custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς σε custom rom?

 

Ναι...υπαρχει μια στο XDA.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

Δοκιμασμένη και δουλεύουν όλα ρολόι πιστεύω?

Και κάτι ακόμα μήπως έχεις εγκαταστήσει το ViPER4Android Audio Effects και λειτουργεί?

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

Δοκιμασμένη και δουλεύουν όλα ρολόι πιστεύω?

 

Καμια 10αρια μερες που την εχω περασμενη και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καμια 10αρια μερες που την εχω περασμενη και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα!

 

Για ενημέρωσε με αν λειτουργεί το ViPER4Android αν το έχεις εγκαταστήσει?

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωσε με αν λειτουργεί το ViPER4Android αν το έχεις εγκαταστήσει?

Δεν ξερω. Δεν το χρησιμοποιώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Δεν το χρησιμοποιώ...

Αν ακούς μουσική με ακουστικά δοκίμασε το κάνει θαύματα.

Αλλά και στο ηχείο θα δεις διαφορά, έχει ρυθμίσεις ακόμα και για το Bluetooth, αξίζει !!!

Αν κάποιος που είναι root το χρησιμοποιεί και λειτουργεί ας μας πει...

 

Και ένα τελευταίο το το Xposed Framework το φλάσαρες από την recovery ή σαν application το εγκατέστησες?

Αν δεν σου κάνει κόπο δώσε μας και εκεί link...

Thanks!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Αν ακούς μουσική με ακουστικά δοκίμασε το κάνει θαύματα.

Αλλά και στο ηχείο θα δεις διαφορά, έχει ρυθμίσεις ακόμα και για το Bluetooth, αξίζει !!!

Αν κάποιος που είναι root το χρησιμοποιεί και λειτουργεί ας μας πει...

 

Και ένα τελευταίο το το Xposed Framework το φλάσαρες από την recovery ή σαν application το εγκατέστησες?

Αν δεν σου κάνει κόπο δώσε μας και εκεί link...

Thanks!!

 

ΟΚ. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω. Το xposed μέσω recovery το εγκατέστησα...δεν νομίζω ότι μπορεί να εγκατασταθεί με κάποιον άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

 

Και ένα τελευταίο το το Xposed Framework το φλάσαρες από την recovery ή σαν application το εγκατέστησες?

Αν δεν σου κάνει κόπο δώσε μας και εκεί link...

Thanks!!

 

Θέλει και απο το recovery και σαν application. Είναι 2 διαφορετικά αρχεία. Παραπάνω έχω κάνει link στο σχετικό thread στο XDA (post 808)

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Στο link που μου έστειλες αναφέρει (post 20) και για kernel with support permissive

http://forum.xda-developers.com/sams...sting-t3321804

(In this kernel, SELinux is Permissive, which means you can install some Awesome apps Like 'Viper4Android', 'Xposed' )

το έχεις εγκαταστήσει?

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...