Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τυχαίνει καμιά φορά να κολλάνε αυτά τα "services", μου έχει τύχει σε πολλές συσκευές κατά καιρούς και συνήθως μια απλή επανεκκίνηση το λύνει το πρόβλημα. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως το Α5 πραγματικα δεν εχει να ζηλεψει πολλα απο το S7. Σε θεμα καμερας και ταχυτητας ενταξει υπερεχει το S7 και ειναι λογικο αλλα στα υπολοιπα το A5 ειναι ισαξιο. Οθονη, καλυτερη μπαταρια, ποιοτητα κατασκευης...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα φιλε μου!!!ΙΘελω μεχρι τον Μαρτη να το παρω..Απλα μεχρι τότε θελω να εχω χρήμα κ για την θηκη clear view cover..Κ μια micro sd sandisk 32gb..Σε μαυρο το θελω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρουμε αν το κινητό υποστηρίζει S-view cover ή όχι; Χρειάζεται να είναι ειδικό το καπάκι της θήκης; Ρωτάω γιατί πήρα μια θήκη με καπάκι και τζαμάκι μπροστά αλλά δεν βλέπω να αντιδράει η συσκευή στο άνοιγμα ή στο κλείσιμο. Βέβαια είναι πολύ φθηνή η θήκη, γι' αυτό ρωτάω αν χρειάζεται κάτι παραπάνω είτε από τη θήκη, είτε από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκω αυτό παιδιά?

Sto playstore είναι εφαρμογή. Δεν το κάνει πλήρως λειτουργικό γιατί τελικά δεν υποστηρίζει s-view services ^%$##%%$#$# αλλά ενργοποιεί και σβήνει την οθόνη. Επίσης να ξέρεις ότι όταν το εγκαταστήσεις και το χρησιμοποιείς δε θα σου δουλεύει το ξεκελείδωμα με δαχτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

Για Α3 και Α8 μιλάει το άρθρο

 

Στάλθηκε;

 

Δηλαδη τι καταλαβες εσυ,,θα το παρουμε η οχι ?

 

Υπαρχουν και τα παρακατω Λινκ..

 

http://www.gsmarena.com/samsung_unveils_the_nougat_waiting_list_galaxy_s6_note5_and_others_are_invited-news-22851.php

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_2016_trying_out_android_70_nougat_over_at_geekbench-blog-22628.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εννοείται ότι θα την πάρετε. Η συσκευή είναι πολύ καλή στη κατηγορία της και πολύ πρόσφατη. Δεν πιστεύω να μην την δώσουν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω ανακοινωθηκε οτι θα παρει το A5 του 15 πριν λιγο καιρο. Φυσικα θα παρει και 16. Απλα θα αργησουν. Το νωριτερο Απριλη με Μαη.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρουμε αν το κινητό υποστηρίζει S-view cover ή όχι; Χρειάζεται να είναι ειδικό το καπάκι της θήκης; Ρωτάω γιατί πήρα μια θήκη με καπάκι και τζαμάκι μπροστά αλλά δεν βλέπω να αντιδράει η συσκευή στο άνοιγμα ή στο κλείσιμο. Βέβαια είναι πολύ φθηνή η θήκη, γι' αυτό ρωτάω αν χρειάζεται κάτι παραπάνω είτε από τη θήκη, είτε από το τηλέφωνο.

Για δες και αυτό το apk " Kview magic mirror "

Σε μια θήκη Mirror που είχα πάρει πριν καιρό από ebay με αυτό το apk λειτουργούσε άψογα, καθώς ακόμα δούλευε και το δαχτυλικό τέλεια.

Το δοκίμασα τώρα και σε θήκη με καπάκι και τζαμάκι όπως αναφέρεις και λειτουργεί και εκεί, κάνε μια δοκιμή....

Link to comment
Share on other sites

Για δες και αυτό το apk " Kview magic mirror "

Σε μια θήκη Mirror που είχα πάρει πριν καιρό από ebay με αυτό το apk λειτουργούσε άψογα, καθώς ακόμα δούλευε και το δαχτυλικό τέλεια.

Το δοκίμασα τώρα και σε θήκη με καπάκι και τζαμάκι όπως αναφέρεις και λειτουργεί και εκεί, κάνε μια δοκιμή....

 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να το σεττάρω, μου ζητάει να δώσω άδεια σε ''apps drawing over other apps'' και δεν ξέρω πως γίνεται, με αποτέλεσμα ενώ είναι ενεργοποιημένη η εφαρμογή δεν μου δουλεύει ούτε στην ενεργοποίηση/απενεργοποίηση οθόνης. Καμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να το σεττάρω, μου ζητάει να δώσω άδεια σε ''apps drawing over other apps'' και δεν ξέρω πως γίνεται, με αποτέλεσμα ενώ είναι ενεργοποιημένη η εφαρμογή δεν μου δουλεύει ούτε στην ενεργοποίηση/απενεργοποίηση οθόνης. Καμία γνώμη;

Εγω πατάω σε αυτό το σημείο, κάτω εκεί που λέει immediateli set και μου το ενεργοποιεί.

Για δες το.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πατάω σε αυτό το σημείο, κάτω εκεί που λέει immediateli set και μου το ενεργοποιεί.

Για δες το.

Το κάνω και το τελευταίο σετ δεν προχωράει άλλο και μου ζητάει να κάνω τις άδειες.:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κάνω και το τελευταίο σετ δεν προχωράει άλλο και μου ζητάει να κάνω τις άδειες.:blink:

 

Το έκανα όλα καλά υπέροχο. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω και το τελευταίο σετ δεν προχωράει άλλο και μου ζητάει να κάνω τις άδειες.:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έκανα όλα καλά υπέροχο. Ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλώ!!!

Ναι είναι πολύ καλό ειδικά με Mirror θήκη τα σπάει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Α5 και Α7 2017 χωρις OIS...καλυτερα.Με βγαζει απο τον πειρασμο για "αναβαθμιση"
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπίστωσα οτι εχει σπάσει το προστατευτικό τζαμάκι της κάμερας!

Ξέρουμε χοντρικά κοστος κι αν εινα κάτι που φτιάχνεται ψιλό άμεσα?

Να προτιμήσω της Arvato στον Κηφισο?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος σχεδόν 1 μήνα. Απόλυτα ικανοποιημένος και ερχόμενος από 'Κινέζο' μπορώ να πώ ότι η σύγκριση είναι ''μέρα με νύχτα''. Εξαιρετικό κινητό με ποιότητα στα πιο βασικά, κατ'εμε. Οθόνη, μπαταριάρα, κεραίες, gps, ιντερνετ, multitasking και κάμερες(αξιοπρεπής η πίσω, μέτρια η μπροστά.) Βρήκε τελικά κανείς τζαμάκι για οθόνη με καλή εφαρμογή? Εχω βάλει ένα απο την πρώτη μέρα αλλά έχω το θέμα με τα ''ιχνη'' περιμετρικά της οθόνης( γνωστό και ως ghost ring στο διαδικτυο.) Στο μεταξύ η αίσθηση της οθόνης χωρις tempered είναι πολύ καλύτερη αλλα... το φοβάμαι ρε ****το με τα βαλε-βγάλε στις τσέπες και αυτά περί gorilla glass δεν το πολυεμπιστεύομαι. Καμια ιδέα για προστασία οθόνης αξιόπιστη???
Link to comment
Share on other sites

Σε πτωσεις να το φοβασαι χωρις θηκη. Εγω εκει την πατησα και εσπασε οθονη και digitizer. Με απλη θηκη σιλικονης 9 μηνες που το ειχα βρεθηκε στο εδαφος 2-3 φορες, μπηκε στην ιδια τσεπη με κλειδια και κερματα απειρες αλλα δεν ειχε το παραμικρο σημαδακι...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έσπασε η οθονη του κινητού μου και θελω να μεταφέρω τις φωτογραφίες μου στον υπολογιστή ... το κινητο ειναι ανοιχτο , το συνδέω με τον υπολογιστή αλλα δυστυχώς δεν εχω πρόσβαση μαλλον γιατι θελει το κωδικό ξεκλειδώματος ης οθόνης...υπαρχει καποιο προγραμμα , ή καποιος άλλος τρόπος απόκτησης πρόσβασης στο κινητο ; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...