Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://pocketnow.com/2016/12/02/samsung-galaxy-a-2016-family-nougat-updates

 

 

Θα παρει και Nougat αν και ηταν αναμενομενο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχάριστο νέο, κάνα 6μηνο υπομονή όμως βλέπω να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://pocketnow.com/2016/12/02/samsung-galaxy-a-2016-family-nougat-updates

 

 

Θα παρει και Nougat αν και ηταν αναμενομενο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ηταν ανεμενομενο ? Εγω ειχα διαβασει εδω σε αυτες τις σελιδες οτι δε θα παρουμε το nougat.. Κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηταν απο την στιγμη καιβπου το μοντελο του 2015 αναβαθμιστηκε σε marshmallow.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν το πρόβλημα αυτό που έχει αναφερθεί εδώ στο φόρουμ ισχύει μόνο για τα 720p 60fps και1080p 60fps. Υπάρχει δλδ επιλογή να τα παίξεις στα 720P 30fps πχ και 1080p 30fps αντίστοιχα ώστε να μην κολλάνε;
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια βιντεο υπαρχουν και οι 2 επιλογες. Κολλαει μονο στα 1080 60...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν το πρόβλημα αυτό που έχει αναφερθεί εδώ στο φόρουμ ισχύει μόνο για τα 720p 60fps και1080p 60fps. Υπάρχει δλδ επιλογή να τα παίξεις στα 720P 30fps πχ και 1080p 30fps αντίστοιχα ώστε να μην κολλάνε;

 

Τα 720p 60fps δεν έχουν πρόβλημα.

 

Τα 1080p 60 και 50 fps κολλάνε.

 

Μπορείς να επιλέξεις 720 χειροκίνητα και νομίζω κρατάει αυτή την επιλογή εκτός αν το βάλεις αυτοματο

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια βιντεο υπαρχουν και οι 2 επιλογες. Κολλαει μονο στα 1080 60...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη μαλλον θα το αγορασω συντομα,το εψαξα λιγο το θεμα και στο xda προτεινουν μια λυση:επιλογες προγραμματιστη-υλικο επιταχυνση αποδοσης-απενεργοποιηση επικαλυψεων οθονης, ειναι κλειστο το βαζουμε στο on.

απλα μετα απο καθε reboot σβηνει η επιλογη και πρεπει να γινει απο την αρχη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το ξαφνικο εγκεφαλικο που επαθε το G2 :lol::lol: επειδη δεν το περιμενα πηρα με τα λεφτα που διεθετα το Α6, ειμαι υπερευχαριστημενος με την χρηση που κανω με καλυπτει απολυτα προς το παρων ( μονο που δεν υποστηριζει flash player με παραξενευσε αλλα τελος παντων ) πολυ καλη καμερα , ηχεια , η μπαταρια το κυριοτερο για μενα στην πρωτη φορτιση εβγαλε 4ω 49λ οθονης, στην 2η 8ωρες , με εκπλησσει :D παντα με wifi - 4g ανοιχτο ( browsing - chatting - κανα βιντεο ) αυτα. Με το που την ανοιξα μου ηρθε και η ενημερωση κατευθειαν και την εβαλα και ολα ειναι κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το ξαφνικο εγκεφαλικο που επαθε το G2 :lol::lol: επειδη δεν το περιμενα πηρα με τα λεφτα που διεθετα το Α6, ειμαι υπερευχαριστημενος με την χρηση που κανω με καλυπτει απολυτα προς το παρων ( μονο που δεν υποστηριζει flash player με παραξενευσε αλλα τελος παντων ) πολυ καλη καμερα , ηχεια , η μπαταρια το κυριοτερο για μενα στην πρωτη φορτιση εβγαλε 4ω 49λ οθονης, στην 2η 8ωρες , με εκπλησσει :D παντα με wifi - 4g ανοιχτο ( browsing - chatting - κανα βιντεο ) αυτα. Με το που την ανοιξα μου ηρθε και η ενημερωση κατευθειαν και την εβαλα και ολα ειναι κομπλε

 

που το βρηκες το Α6?

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες το Α6?

A5 εννοεί! Λάθος θα το ειπε!

 

Άσχετο παιδιά αλλά όταν βγάζω σελφι με την μπροστά κάμερα με βλέπω κανονική αλλά όταν πάω στο άλμπουμ να δω πως βγήκε φαινομαι με μακροστενο κεφάλι! :p το έχετε παρατηρήσει κ εσείς? Υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης της μπροστά κάμερας η είναι όλα θέμα φακου?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

A5 εννοεί! Λάθος θα το ειπε!

 

Άσχετο παιδιά αλλά όταν βγάζω σελφι με την μπροστά κάμερα με βλέπω κανονική αλλά όταν πάω στο άλμπουμ να δω πως βγήκε φαινομαι με μακροστενο κεφάλι! :p το έχετε παρατηρήσει κ εσείς? Υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης της μπροστά κάμερας η είναι όλα θέμα φακου?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

το κεφαλι το εχουμε αποκλεισει?:lol:

Link to comment
Share on other sites

το κεφαλι το εχουμε αποκλεισει?:lol:

Ναι, Το έχω βάλει σε καλούπι να πάρει σχήμα. Το κανονισα το κεφάλι. Για την καμερα ρωτάω τώρα Χαχαχαχαχαχα

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες το Α6?

 

sorrryy Α5 ηθελα να πω :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

A5 εννοεί! Λάθος θα το ειπε!

 

Άσχετο παιδιά αλλά όταν βγάζω σελφι με την μπροστά κάμερα με βλέπω κανονική αλλά όταν πάω στο άλμπουμ να δω πως βγήκε φαινομαι με μακροστενο κεφάλι! :p το έχετε παρατηρήσει κ εσείς? Υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης της μπροστά κάμερας η είναι όλα θέμα φακου?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Μηπως ειναι απο το beauty mode που εχει και λεπταινει το προσωπο ?

Link to comment
Share on other sites

sorrryy Α5 ηθελα να πω :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μηπως ειναι απο το beauty mode που εχει και λεπταινει το προσωπο ?

 

Και χωρίς το beauti πάλι έτσι μου τις δείχνει..

 

 

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Επίσης απο χθες όταν φορτισει στο 100% δεν βγάζει πλέον το μήνυμα που έλεγε να αποσυνδεσω τον φορτιστή για εξοικονόμηση ενέργειας! Ούτε ανάβει η οθόνη όταν φτάσει στο 100% όπως αναβε

 

Επίσης πλέον βλέπω ότι η μπαταρία του πέφτει αρκετά γρηγορότερα. Ειδικά από το 100% στο 99%

 

Δεν έκανα κάποια ενημέρωση λογισμικού η κάτι τέτοιο. Και τι φορτίζω πάντα με τον δικο του.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μία microsd για το α5. Πρέπει να προσέξω κάτι πριν την αγορά;

πχ αυτό; Sandisk Micro SD sdsqunb-064g-gn3mn κάρτα μνήμης 64GB class 10

Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον θα το αγορασω συντομα,το εψαξα λιγο το θεμα και στο xda προτεινουν μια λυση:επιλογες προγραμματιστη-υλικο επιταχυνση αποδοσης-απενεργοποιηση επικαλυψεων οθονης, ειναι κλειστο το βαζουμε στο on.

απλα μετα απο καθε reboot σβηνει η επιλογη και πρεπει να γινει απο την αρχη

 

σαν να κανει δουλεια αυτο που αναφερεις:)

αν και στις δοκιμες μου κολλησε σε μια περιπτωση σε γενικες γραμμες λειτουργησε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

να επιβεβαιώσω και σε μένα δυο τρία βιντεακια 1080p 60 που κολλάγανε, παίξανε κανονικά μετα την ενεργοποίηση της "απενεργοποίηση επικαλύψεων οθόνης"

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

πρωην κάτοχος ενός Galaxy Alpha το οποίο η μαμά Samsung λόγω προβλήματος και έλλειψης ανταλλαχτικού μου το αλλάζει με ένα Α5. Θα δω μεγάλες διαφορές σε ταχύτητες και φωτογραφίες; Τι παίζει σε θήκες;

Link to comment
Share on other sites

Στις φώτο το άλφα τη μέρα ελαφρώς οριακά καλύτερο.

Με κορυφαία διαφορά το hdr

Όσο πέφτει το φως το Α5 παίρνει κεφάλι χαλαρά.

Επίσης πιο δουλεμένο λειτουργικό, όπως είπα και στο νήμα του άλφα δυστυχώς το απλό άλφα το έχουν παρατήσει αφού πρώτα το βάρυναν...

Επίσης οθόνη πιο απολαυστική και κυρίως η μπαταρία είναι τέρας, η μέρα με τη νύχτα, ακόμα καλύτερη και απ το S7 edge που έχω τώρα χαλαρά...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αναμένω το κινητό να παραλάβω για ιδία άποψη. Σε λευκό τι παίζει σε θήκη; Ζελατίνα ή τζάμι; Διάβασα ότι τα τζάμι έχει πρόβλημα στις άκρες.
Link to comment
Share on other sites

Στα 249 ευρώ από σήμερα σχεδόν σε όλες τις αλυσίδες.

 

ναι, για κάποιον που ενδιαφέρεται για αγορά νομίζω είναι καλή τιμή (με τις άτοκες δόσεις) και δύσκολα θα πάει πιο κάτω (τουλάχιστον για αυτήν την περίοδο)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το δειχνουν στη σελιδα τους, το μεσημερι που περασα απο το Πλαισιο στο Περιστερι, το A5 2016 το εδιναν στα €239!

Και τονιζαν με εμφαση οτι ειναι πιο φθηνο κι απο το Α3 που το ειχαν στα €249!!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...