Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα,Συγνωμη δεν καταλαβα οτι ο φιλος ποιο πανω αναφεροταν στην μπροστινη καμερα για selfies.Απο αυτη μην περιμενεις πολλα.Ακομη και στο S7 ειναι μετρια.Αν θελεις να βγαζεις selfies τις προκοπης κατεβασε απο την κυρια καμερα δωρεαν την αντιστοιχη εφαρμογη η οποια ειναι σουπερ!

 

γιατι να κατεβασει εφαρμογη για την κυρια καμερα? με την κανονικη εφαρμογη δε γινεται να βγαλει selfies?

Απο εκει και περα, σιγουρα ειναι πιο ευκολο με την μπροστινη να βλεπεις τι βγαζεις. Παντως γενικα κανενα κινητο δεν εχει καμια τρομερη μπροστινη, και λογικο ειναι, αν τα δωσουν ολα τι θα πουλανε μελλοντικα. Υπολογιζω καλες μπροστινες σαν τις πισω σε κανα 3αρι χρονια.. ΠΡος το παρον θα ανεβαζουν ΜΡ χωρις ουσια, ποιοτητα αργοτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σοβαρα?γιατι κι εμενα μου ειπαν οτι ειναι της ΤΙΜ Ιταλιας κι οτι θα φαινεται το λογοτυπο στην εκκινηση κ θα εχει κ καποιες εφαρμογες οι οποιες ομως δε θα δουλευουν σε μενα λογω αλλου παροχου..βρε λες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οποτε υπαρχει αρκετη μεγαλη πιθανοτητα να συμβει κ σε μενα το ιδιο αν το παρω τελικα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γενικα πως σου φαινεται σαν συσκευη?εισαι ευχαριστημενος?απο μπαταρια τι λεει?εχω διαβασει αρκετα θετικα βεβαια,αλλα παντα οσες περισσοτερες κριτικες,τοσο το καλυτερο.

ΟΠΑ, ΛΑΘΟΣ.... Δεν είναι της ΤΙΜ το τηλέφωνο που πήρα. Είναι της WIND Italia. Αυτο δεν ειχε τίποτα πάνω. Συγνωνη για το λάθος, ελπίζω να σε πρόλαβα .

 

δεν έχω βρει κάτι αρνητικό. Πριν είχα ένα S2 και η διαφορά είναι η μέρα με την νύχτα.

Όπως είπε και ένας φίλος ποιο πίσω "ΟΘΟΝΑΡΑ,ΜΠΑΤΑΡΙΑΡΑ!! ". Και η ευαισθησία στο πάτημα της οθόνης συνηθίζεται και δεν ενοχλεί.

 

Αυτό που δεν έχει ειπωθεί, το οποίο για μένα είναι και το μεγαλύτερο ατού του Α5, είναι το διπλό μικρόφωνο και το noise cancellation που έχει. Τις 2 εβδομάδες που έχω το τηλέφωνο, δεν μου εχει παραπονεθεί ούτε ένας οτι δεν μπορεί να με ακούσει λόγο θορύβου. Και ρωτάω τους συνομιλητές μου για αυτό.

Edited by smpt

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΑ, ΛΑΘΟΣ.... Δεν είναι της ΤΙΜ το τηλέφωνο που πήρα. Είναι της WIND Italia. Αυτο δεν ειχε τίποτα πάνω. Συγνωνη για το λάθος, ελπίζω να σε πρόλαβα .

 

δεν έχω βρει κάτι αρνητικό. Πριν είχα ένα S2 και η διαφορά είναι η μέρα με την νύχτα.

Όπως είπε και ένας φίλος ποιο πίσω "ΟΘΟΝΑΡΑ,ΜΠΑΤΑΡΙΑΡΑ!! ". Και η ευαισθησία στο πάτημα της οθόνης συνηθίζεται και δεν ενοχλεί.

 

Αυτό που δεν έχει ειπωθεί, το οποίο για μένα είναι και το μεγαλύτερο ατού του Α5, είναι το διπλό μικρόφωνο και το noise cancellation που έχει. Τις 2 εβδομάδες που έχω το τηλέφωνο, δεν μου εχει παραπονεθεί ούτε ένας οτι δεν μπορεί να με ακούσει λόγο θορύβου. Και ρωτάω τους συνομιλητές μου για αυτό.

 

Για την ιδια εταιρια προκειται,η οποια εχει αλλαξει ονομα..να σου πω την αληθεια στην αρχη με προβληματισε το συγκεκριμενο θεμα,αλλα αφου υπαρχει κι η λυση του φλασαρισματος δεν το θεωρω σημαντικο..εμενα με ενδιαφερει να ειναι καλη η συσκευη κ να μη βγαζει χτυπητα προβληματα..κ φυσικα να εχει καλη μπαταρια..αφου λοιπον τα εχει ολα αυτα,το πιθανοτερο ειναι πολυ συντομα να προχωρησω στην αγορα του..εξαλλου η διαφορα των 80 ευρω απο εδω που μενω,ειναι αρκετη νομιζω για να μου διωξει καθε ενδοιασμο..ασε που δεν το εχουν κ σε ασπρο..οποτε μαλλον μονοδρομος..

και με την ευκαιρια,να το χαιρεσαι φιλε μου το κινητο σου,καλοριζικο!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι νέα εφαρμογη αλλα μεσα απο την μαμα εφαρμογη κατεβαζεις μια λειτουργια για selfie με την κυρια κάμερα. Δεν χρειάζεται να βλεπεις τι τραβας γιατι καδραρει μονη της το προσωπο.Ειναι πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

Προσκυνω το κινητο. 4ωρες και 10 λεπτα οθονης με wifi, hd live streaming και εχω ακομα 51%.

Honor 8 που γλυκοκοιταζα απο οτι λενε βγαζει 4ωρο SOT.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Η μπαταρια ειναι σουπερ!ποτε δεν με αφησε μεσα στην ημερα παροτι δουλευω τα παντα μαζι με καμια ωρα gps αφου γυριζω συνεχεια λογο δουλειας
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασατε τη συσκευη λογικα ηρθε με 5.1.1 lollipop ετσι?οταν την ενεργοποιησατε για πρωτη φορα σας ηρθε καμια ενημερωση?αναβαθμιση σε android 6.0,η καποια απλη ενημερωση της 5.1.1?
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασατε τη συσκευη λογικα ηρθε με 5.1.1 lollipop ετσι?οταν την ενεργοποιησατε για πρωτη φορα σας ηρθε καμια ενημερωση?αναβαθμιση σε android 6.0,η καποια απλη ενημερωση της 5.1.1?

 

Με 6.0.1 την αγόρασα εγώ φίλε… Απλά ήρθανε λίγο μετά κατί μικρά update αν θυμάμαι καλά 15-20MB…

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να κατεβάσω γραμματοσειρες για το κινητο;; Οι μόνες που έχει στο Store της η Samsung για κατέβασμα είναι αυτές οι τρεις https://postimg.org/image/4ed0w88zr/

Που η μία είναι κλασική και η άλλες δύο είναι με κινεζικους χαρακτήρες.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα μια βοηθεια απο εχτες ενω διαβαζει την καρτα σιμ κανονικα vodafon ειναι, δεν εχω σημα δεν βρισκει δυκτιο τι λετε να φταιει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα μια βοηθεια απο εχτες ενω διαβαζει την καρτα σιμ κανονικα vodafon ειναι, δεν εχω σημα δεν βρισκει δυκτιο τι λετε να φταιει?ευχαριστω

Κάνε του μια επανεκκίνηση πρώτα

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του μια επανεκκίνηση πρώτα

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Μπα έκανα επαναφορα και πάλι τίποτα έφυγε στο service για αλλαγή πλακέτας

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι αν μείνει κατω απο δυνατό ηλιο η οθονη γκριζαρει. Σαν να ξεθωριαζουν τα χρώματα μετα απο 3-4 δευτερόλεπτα. Το εχει παρατηρήσει άλλος;; μετα αν δει ισκιο γίνονται πάλι έντονα

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι αν μείνει κατω απο δυνατό ηλιο η οθονη γκριζαρει. Σαν να ξεθωριαζουν τα χρώματα μετα απο 3-4 δευτερόλεπτα. Το εχει παρατηρήσει άλλος;; μετα αν δει ισκιο γίνονται πάλι έντονα

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Είναι ο αισθητήρας που έχουνε οι συσκευές της samsung όταν υπάρχει έκθεση στον ήλιο…Δεν είναι κάτι λάθος όλο αυτό… Έχει να κάνει και σε ποια επιλογή έχεις την ρύθμιση της φωτεινότητας(Auto ή χωρίς Auto).Προσωπικά το έχω πάντα στο Auto απλά όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο με ήλιο την φωτεινότητα την έχω πάντα στο τέρμα και επιλέγω auto ή όχι ανάλογα την καλύτερη ευκρίνεια που θα δω στην οθόνη… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο αισθητήρας που έχουνε οι συσκευές της samsung όταν υπάρχει έκθεση στον ήλιο…Δεν είναι κάτι λάθος όλο αυτό… Έχει να κάνει και σε ποια επιλογή έχεις την ρύθμιση της φωτεινότητας(Auto ή χωρίς Auto).Προσωπικά το έχω πάντα στο Auto απλά όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο με ήλιο την φωτεινότητα την έχω πάντα στο τέρμα και επιλέγω auto ή όχι ανάλογα την καλύτερη ευκρίνεια που θα δω στην οθόνη… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς. Και στα sony έτσι. Στο auto το μαύρο γίνεται λίγο γκρι αλλά όντως τέρμα φωτεινότητα και όχι auto είναι μια χαρά μαύρο! Και εμένα με είχε αγχώσει παλιότερα αυτό

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Χαιιρετω την παρεα!!

σχετικα με το θεμα που ειχα ανοιξει λιγες μερες πριν για το συγκεκριμενο κινητο που ενδιαφερομουν για αγορα,αλλα με ειχαν ενημερωσει απο το καταστημα της Αθηνας οτι επειδη η συγκεκριμενη παρτιδα που εχουν προοριζοταν για την ΤΙΜ Ιταλιας κι οτι στην εκκινηση του θα μου εμφανιζε οθονη καλωσορισματος,το λογοτυπο της ΤΙΜ,αλλα κι οτι θα υπαρχουν καποιες εφαρμογες τις οποιες δε θα μπορω να δουλεψω αλλα κ δε θα μπορω να τις διαγραψω,ενημερωνω τους φιλους που πιθανον μελλοντικα θα ενδιαφερθουν για αγορα της συγκεκριμενης συσκευης κ σε περιπτωση που κι εκεινοι λαβουν παρομοια ενημερωση απο καποιο καταστημα για την πωληση branded συσκευης,εκανα τελικα την αγορα,κ τελικα δεν υπαρχει λογοτυπο καλωσορισματος της εν λογω εταιριας,αλλα το γνησιο της Samsung,κι επισης οι 7 εφαρμογες που υπηρχαν εγκατεστημενες,τις απεγκατεστησα κανονικοτατα με τον κλασσικο τροπο οπως οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη μεσα απο την ιδια τη συσκευη,χωρις καποια εξτρα εφαρμογη η φλασαρισμα της συσκευης..

η εκδοση android που εχει εγκατεστημενη ειναι η 5.1.1 Lollipop,και με την εκκινηση της συσκευης ξεκιναει η ληψη νεας αναβαθμισης μεγεθους 1GB και κατι,την οποια ομως προς το παρον εχω μπλοκαρει,μεχρι να δω πως συμπεριφερεται η συσκευη με την υπαρχουσα εκδοση..

εσεις ως παλιοτεροι χρηστες εχετε εγκαταστησει την 6.0 Marshmallow?και ποιες οι εντυπωσεις σας?αξιζει τον κοπο να την εγκαταστησω?θα επηρρεαστει η αποδοση της συσκευης σε σχεση με την 5.1.1?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε granazias αν έχεις όρεξη να ξανά στήνεις κινητό δοκίμασε την 5, αλλιώς τσάμπα κόπο κάνεις.. Βάλε την 6. Είναι άριστη και καλύτερη σε μπαταρία και ταχύτητα. Ίσως και σε κάμερα έχει βελτιώσεις.

Γενικά δεν αξιζει να κάθεσαι να παιδεύεσαι με τόσο παλιά έκδοση..εδώ πάμε για android 7.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

τελικα κατέληξα στο A5 το οποιο και αγορασα χθες απο Cosmote.

 

Εχετε τίποτα γρηγορα hints and tips να προτείνετε;

 

ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

τελικα κατέληξα στο A5 το οποιο και αγορασα χθες απο Cosmote.

 

Εχετε τίποτα γρηγορα hints and tips να προτείνετε;

 

ευχαριστώ!

 

Τι είχες πριν ? Αν είχες android δε νομίζω ότι έχει καμία διαφορά. Αν όχι, τότε τι περίπου θες να μάθεις ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο αισθητήρας που έχουνε οι συσκευές της samsung όταν υπάρχει έκθεση στον ήλιο…Δεν είναι κάτι λάθος όλο αυτό… Έχει να κάνει και σε ποια επιλογή έχεις την ρύθμιση της φωτεινότητας(Auto ή χωρίς Auto).Προσωπικά το έχω πάντα στο Auto απλά όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο με ήλιο την φωτεινότητα την έχω πάντα στο τέρμα και επιλέγω auto ή όχι ανάλογα την καλύτερη ευκρίνεια που θα δω στην οθόνη… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ειχα στο 100% και δεν ειχα auto. Νόμιζα οτι κατι εχει το κινητό μου.... Αν ειναι φυσιολογικό εντάξει!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εχω κανονικά στον ηχο το κινητό αλλα παρατήρησα τώρα ότι αν με καλέσει κάποιος δεν χτυπάει ούτε ήχος ούτε δόνηση σαν να το εχω αθόρυβο! Χθες ηταν μια χαρα. Μπορεί κατι να εχω πειράξει ίσως αθελα μου. Τι μπορεί να φταίει;;

 

 

Edit : τωρα το είχα στην δόνηση και μου ηρθε ενα sms και δεν χτύπησε δόνηση καθόλου

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στο 100% και δεν ειχα auto. Νόμιζα οτι κατι εχει το κινητό μου.... Αν ειναι φυσιολογικό εντάξει!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Το έχουν αυτό οι super amoled οθόνες της Samsung όταν έχει δυνατό ήλιο για καλύτερη ειλικρίνεια με μια αλλοίωση των χρωμάτων..

Αλλά πλέον βλέπεις πολύ καλά, καλύτερα και από LCD στυλ LG G5 για παράδειγμα, ενώ οι παλιές amoled υπέφεραν σε αυτό το θέμα (ειλικρίνεια σε εξωτερικούς χώρους)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Το κινητό μου έχει την έκδοση ROM Α510FXXU2BPH5 (Vod Αγγλίας) και ενώ λειτουργικά δεν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα μου έχει βγάλει να κάνω μια αναβάθμιση γύρω στα 140 mb στην οποία παρουσιάζει σφάλμα κατα την διάρκεια της εγκατάστασής της.Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα? Να δοκιμάσω να φλασάρω μήπως κάποια άλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/a18dc4c27e60ebcb13b782f6a7a92a77.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/23cdb67440cbbb871041a1d2b98e588f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/372ca32fa42cf1f2b4b6410072b4693c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει να μου πει καποιος πως το φτιαχνω ωστε να μου εμφανιζει ΜΟΝΟ τις εφαρμογες και ΟΧΙ email και επαφες whatsapp;

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και 2 θήκες για το Α5, την Samsung Galaxy Clear Cover Gold και μία Smart Bag Pocket και μπορώ να πω πως και οι δύο πάνε γάντι με το χρώμα του κινητού! :D Παραθέτω photos:

 

[/img]

 

[/img]

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...