Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες πάλι βγαίνουμε εκτος θέματος και στο τέλος θα φάμε ξύλο..:shock::shock::shock:

@dyannisb ωραίες φωτο.. αλλά λίγο έχασες την εστίαση; Δεν μπορω να καταλάβω κάτι με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@dyannisb ωραίες φωτο.. αλλά λίγο έχασες την εστίαση; Δεν μπορω να καταλάβω κάτι με χαλάει.

 

Στο τριαντάφυλλο με τις σταγόνες ανέβασα λάθος φώτο.. Στο σκέτο ανέβασα τη σωστή εννοώντας ότι εχει πολύ ευκρίνεια...

 

Σε αυτές με τα ροζ η μία βγήκε θεωρώ εξαιρετικά καθαρή.. Σε όλες σκέψου ότι φυσούσε οπότε τελείως ακίνητα δεν ήταν τα λουλούδια και οι λήψεις ήταν σχετικά γρήγορες.. δηλαδή δεν έγιναν με πολύ προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Στο τριαντάφυλλο με τις σταγόνες ανέβασα λάθος φώτο.. Στο σκέτο ανέβασα τη σωστή εννοώντας ότι εχει πολύ ευκρίνεια...

 

Σε αυτές με τα ροζ η μία βγήκε θεωρώ εξαιρετικά καθαρή.. Σε όλες σκέψου ότι φυσούσε οπότε τελείως ακίνητα δεν ήταν τα λουλούδια και οι λήψεις ήταν σχετικά γρήγορες.. δηλαδή δεν έγιναν με πολύ προσπάθεια.

 

Α οκ .. Γενικά είναι καλές πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Με τη προηγούμενη συσκευή Moto G2 τόσο ευκρίνεια δεν είχα αν και έβγαζε απροβλημάτιστα.. Εστίαζε πολύ γρηγορά.. Θεωρώ πως με το RN3P το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό αν αναλογιστείς την τιμή του. Λίγο να διορθώσουν τον κορεσμο και είναι πολύ άνω του μετρίου γενικά. Ειδικά με τετοια τιμή την λες και εξαιρετική.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους τους φανατικούς της Xiaomi . Ξέρει κανείς αν το κινητό από τα κινέζικα μαγαζιά έρχεται με official ROM ? Πιο συγκεκριμένα το gearbest με ποια ρομ το στέλνει?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην Q ειμαι αλλα ελαβα το sms σε 4 μερες κανονικα.

Φιλε μου μπες εδω http://en.miui.com/unlock/ και θα καταλαβεις, εχεις δεν εχεις δεχτει το sms.

Ναι τι να καταλάβω από εδώ?. Μου λέει unlock my device σε μια μπλε οθόνη. δηλαδή να ξανακάνω την διαδικασία της αίτησης προφανώς.... Δεν καταλαβαίνω τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνοντας είσοδο με τους κωδικό μου μου έβγαλε αυτό όπως και τότε που έκανα την αιτηση

...δεν βλέπω κάτι διαφορετικό.

Submitted. Please wait for the review

 

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

 

Go to Forum>>

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα και στο forum αυτό που μου γράφει αλλά τίποτα περιμένω ακόμα

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί καθυστερούν τόσο για να μου στείλουν το ξεκλείδωμα? Θέλω να ξεκλειδώσω δυο τηλέφωνα κάποιος μου είπε ότι μπορείς να το κάνεις με ένα να ξεκλειδώσεις και τα δυο. ....είναι σωστό?.... Έχω κάνει αίτηση εδώ και 15 μέρες και τίποτα ακομα

 

Στάλθηκε από το U65GT μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 7.2.2 ειναι οντως καλυτερη σε ολα.

Δεν αλλαζω την 7.3.2 πιο πολυ γιατι βαριεμαι να τα ξαναπερναω ολα.Ετσι και αλλιως βγαινουν και καθε λιγο αναβαθμισεις.

 

Για δοκίμασε την και πες διαφορές....

 

Αλλαγή πλεύσης λοιπόν. Πάμε για 7.2!!!! Thanks again.

 

Έχω και εγώ την 7.3.2.0. Για να πάω στην 7.2.2.0 πρέπει να ξαναπεράσω τις εφαρμογές από την αρχή ή απλά φλασαρω την 7.2.2.0 ROM και οι εφαρμογές παραμένουν αναλλοίωτες;;;

 

Χρειάζεται δηλαδή να σβήσω τα data ή απλά κάνω cache / dalvik cache ;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι απλά είναι θέμα "προχωράει η τεχνολογία" και δεν ξέρουν πως να μας εντυπωσιάσουν-πουλήσουν.

Από την άλλη την ευκολία σε συνδυασμό με την "σχετική" ασφάλεια που σου παρέχει δεν την αλλάζω.

 

Έχετε ιδέα αν ορίσεις πιν και δαχτυλικό αποτύπωμα και πας cuctom recovery και κάνεις factory reset , τα διαγράφει;

Πολύ φοβάμαι πως ναι.. άρα που είναι η ασφάλεια;

Μα γι αυτό η xiaomi πλέον δεν έχει ξεκλειδωτο bootloader, και θέλει να κάνεις αίτηση, που πέρνει τόσο καιρό να εγκριθεί , κλπ.

Μπορεί να την κραζουμε για το εκνευριστικο της διαδικασίας, αλλα όντως είναι θέμα ασφάλειας και ο καθένας από εμάς που ξεκλειδώνει τον bootloader πρέπει να ξέρει τι πίσω πόρτες ανοίγει ...

Link to comment
Share on other sites

Αν ΄δεν προλαβαίνεις η μόνη που έχει Ελληνικά είναι αυτή. Για μένα άστο Αγγλικά..

Να μην τα ξανα λέω, υπάρχει πιθανότητα να το μπρικάρεις αν δεν τηρήσεις 100% τον οδηγό ή κάτι πάει στραβά.

 

 

geoanto555 τα εκανα ολα οκ οπως τα γραφεις ο οδηγος (και παλι ευχαριστω) το φλασαρισμα πηγε αερας ανοιγει το κινητο μετα απο κανα 5λεπτο και ψαχνω ψαχνω ελληνικα τιποτα.Δυστηχως δεν εχει.Γνωριζουμε αλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφερθώ στην συζήτηση για το αποτύπωμα και το pin.

 

Παιδιά σε όλες τις συσκευές υπάρχει και πιν και αποτύπωμα. Αν δεν θέλεις να ξεκλειδωσεις με αποτύπωμα πας με πιν. Πες χαλάει ο αισθητήρας, τι κάνεις; αν θέλεις τόσο πολύ ασφάλεια, βάλε αποτύπωμα, δύσκολο πιν και κλείδωσε μια μια τις εφαρμογές και αυτές με διαφορετικό πιν. Εάν δεν σε καλύπτει πάρε ένα απλό κινητό και βγάζε την μπαταρία για να μην σε εντοπίζει και η Κερι Μαθισον από το homeland.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

geoanto555 τα εκανα ολα οκ οπως τα γραφεις ο οδηγος (και παλι ευχαριστω) το φλασαρισμα πηγε αερας ανοιγει το κινητο μετα απο κανα 5λεπτο και ψαχνω ψαχνω ελληνικα τιποτα.Δυστηχως δεν εχει.Γνωριζουμε αλλη ρομ?

Πλάκα κάνεις... προχθές το ψάχναμε με τον @lallasgr και καταλήξαμε ότι ήταν αυτή η multi. Sorry.. θα την ξανα ψαξω.

Προς το παρών έστειλα μήνυμα στο vickmall να μου δώσουν αυτοί λινκ.

Αν κάποιος άλλος έχει το λινκ παιδιά ας το δώσει.

Ναι τι να καταλάβω από εδώ?.

Κάνοντας είσοδο.....δεν βλέπω κάτι διαφορετικό. Submitted. Please wait for the review

όταν είσαι έτοιμος θα μπεις εκεί και δεν θα γράφει "αυτά" αλλά θα σου δίνει να κατεβάσεις το πρόγραμμα.

Έχω και εγώ την 7.3.2.0. Για να πάω στην 7.2.2.0 πρέπει να ξαναπεράσω τις εφαρμογές από την αρχή ή απλά φλασαρω την 7.2.2.0 ROM και οι εφαρμογές παραμένουν αναλλοίωτες;;;

Χρειάζεται δηλαδή να σβήσω τα data ή απλά κάνω cache / dalvik cache ;

Θέλει και data δυστυχώς . Υπάρχει στον οδηγό.

 

@mutunas φαντάζομαι μου απαντάς στο τελευταίο κομμάτι έτσι; Συμφωνούμε απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

 

@mutunas φαντάζομαι μου απαντάς στο τελευταίο κομμάτι έτσι; Συμφωνούμε απόλυτα.

 

Ναι, στο τελευταίο...

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα την 7.3.2.0. και θέλω να πάω στην 7.2.2.0 εχω πάρει Backup την 7.2.2.0.

Μόλις πήρα 7.3.2.0 Backup μεσω twrp,ερωτιση μπορώ μεσα κατευθείαν απο twrp να επιλεξω κατευθείαν το παλιότερο Backup και να περάσει 7.2.2.0 γίνεται η πρέπει να κανω απο αρχεις Wipe και Install την την 7.2.2.0 μέσα απο το κινητό απο την αρχη,εμενα μου φαίνεται καλύτερη ειναι απο 7.3.2.0. και γιαυτό θέλω να γυρίσω σε αυτήν.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

denni θα στο έχει με ημερομηνία.. μπορείς

οκ αυτο θα κάνω,ευχαριστώ φιλε,πήρα και την νέα Backup που εχω τώρα αν θέλω να γυρίσω σε αυτήν .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

οκ αυτο θα κάνω,ευχαριστώ φιλε,πήρα και την νέα Backup που εχω τώρα αν θέλω να γυρίσω σε αυτήν .

 

Το κακό είναι ότι με 2 ρομ backup δεσμεύεις πολύ χώρο αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι με 2 ρομ backup δεσμεύεις πολύ χώρο αποθήκευσης.

ΕΙΜΑΙ twrp τωρα μπήκα Restore και δεν μου εμφανίζει το παλιοτερο που ειχα μονο το σημερινό μου βγάζει :rolleyes::rolleyes::O:O:ninja:

Τι μπορεί να παίζεται εδώ.:rolleyes:

Μου έβγαλε το κλειδί τωρα στο twrp ,δεν θελω να πατήσω το πληκτρο ανοίγματος θα κανει επανεκκίνηση,θελω να φύγει το κλήση το κλειδί κ να συνεχισω στο μενου στο twrp

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ twrp τωρα μπήκα Restore και δεν μου εμφανίζει το παλιοτερο που ειχα μονο το σημερινό μου βγάζει :rolleyes::rolleyes::O:O:ninja:

Τι μπορεί να παίζεται εδώ.:rolleyes:

Ουπς.. γιατί;

Λες να είναι ρυθμισμένο το recovery να σβήνει το παλιό;

Στο inew μου τα κρατάει όσα και να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς.. γιατί;

Λες να είναι ρυθμισμένο το recovery να σβήνει το παλιό;

Στο inew μου τα κρατάει όσα και να κάνεις.

Δεν ξερω περιεργο το ειχα παρει κανονικα το παλιο ,μονο το νεο μ εβγαλε με την ημερωμινια,το twrp ειναι αυτο π ειπες προχθες το πορτοκαλί.

Τωρα μου έβγαλε το κλειδί τωρα στο twrp ,δεν θελω να πατήσω το πληκτρο ανοίγματος θα κανει επανεκκίνηση,θελω να φύγει το κλήση το κλειδί κ να συνεχισω στο μενου στο twrp τι πρεπει να πατησω,δεν δεχεται τιποτα εχει κλείδωση το twrp,μονο μ το πληκτρο για να κανει επανεκκίνηση δέχεται.

Οκ βγηκα είμαι στο μενού τωρα,δεν εχει το παλιό μονο τ νεο.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κλείδωσε.. κλείδωμα οθόνης ;

Ξεκλείδωσε την.

Οχι δεν δουλεύει εδω το κλειδωμα οθόνης μεσα στο twrp ,μου εβγαλε ενα μεγαλο κλειδί ήθελε να και σέρνουμε δεξιά τα βελάκι για να φυγει το κλειδί.θα βγω δεν εχει παλιότερο κρατήσει,δεν ξερω γιατί ομως αυτο δεν το κράτησε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δουλεύει εδω το κλειδωμα οθόνης μεσα στο twrp ,μου εβγαλε ενα μεγαλο κλειδί ήθελε να και σέρνουμε δεξιά τα βελάκι για να φυγει το κλειδί.θα βγω δεν εχει παλιότερο κρατήσει,δεν ξερω γιατί ομως αυτο δεν το κράτησε.

 

κλείδωμα οθόνης είναι κ αυτό.. εγώ το χω ορίσει να κλειδώνει μετά τα 300 δευτερα..:lol::lol:

Για μένα αν θες να πας 7.2 κάνε μια καθαρή εγκατάσταση και μετά ξανα πάρτην backup.

Link to comment
Share on other sites

κλείδωμα οθόνης είναι κ αυτό.. εγώ το χω ορίσει να κλειδώνει μετά τα 300 δευτερα..:lol::lol:

Για μένα αν θες να πας 7.2 κάνε μια καθαρή εγκατάσταση και μετά ξανα πάρτην backup.

Ναι το καταλαβα κ μετα το σκεφτικά οτι έπρεπε να το ειχα βάλει στα 500 δεύτερα να κάθεται ανοιχτώ....:lol::lol::p

Ετσι μαλλον θα κάνω θα δω,περιμένουμε και το miui 8 ποτε θα το πάρουμε και εμείς.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::X:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα με official global και δεν έχω σκοπό να βάλω ελληνικά. Αλλά είπα να στείλω αίτημα μηπως και δεν μ'αρέσει και θέλω να βάλω την ελληνική. Φρικαρετε τώρα εσεις που περιμένετε :p

http://i.imgur.com/nYdBpvql.jpg

Ούτε 3 μερες!

 

ΥΓ: Δεν έχω ιδέα αν θα έπρεπε να το σβήσω για τον οποιοδήποτε λόγο. Το έκανα ούτως ή αλλως :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...